AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.157
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

5800x na noctui nh-u12a ovih ljetnih dana zna przit do 89C bez pbo u gamingu. kakve su temp kod vas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matecro007 kaže...

5800x na noctui nh-u12a ovih ljetnih dana zna przit do 89C bez pbo u gamingu. kakve su temp kod vas?

 Ti se barem ne moraš brinuti oko grajanja ove zime. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koja je to igra? Super PI?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matecro007 kaže...

5800x na noctui nh-u12a ovih ljetnih dana zna przit do 89C bez pbo u gamingu. kakve su temp kod vas?

35°C light gaming (upalim silent mode na matičnoj jer su 2 jezgre dovoljne za moje igrice), 65°C max kroz malo jači gaming, 80-85°C za vrijeme trodnevnog Blender rendera.

Nešto si krivo napravio kod instalacije hladnjaka, ne smije biti toliko vruć.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 11:08 (imsonotgonnatellyoumyname).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Nije to Cezanne APU, to je jedan od tri refrešana Zen2/Renoir APU modela pod kodnim imenom Lucienne.Opet nema tu problema, ipak je to 6/12 model iz U serije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzen-mobile-cezanne-apu/280139.aspx

 nisam nit rekao da je cezanne, rekao sam da je novija serija

konkretno u odnosu na stariji 4500u ovaj 5500u ima omogućen smt, odnosno ima duplo više threadova

također ima jednu grafičku jezgru više, a i brzina grafe je veća

E pa upravo je tu problem, "šta to znači novije ako nema detalja ipak je to 5000 serija"?

 

Tu je AMD malo zahebo, ne moš na Renoir Zen2 Mobile APU okačit 5000 Zen3 APU oznake.

 

Večina ljudi ili kupaca ne zna taj sitan detalj.Dosta ljudi po defoltu misli, da je R5 5500U eto Zen3 Cezanne APU fučkaj ga sad.

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzen-mobile-cezanne-apu/280139.aspx

 

 

Malo glasina, hm kad se sve uzme u obzir dakle niska proizvodna cijena sasvim logičan izbor.Vijest stara mjesec dana, nije tolko bitna pa eto nek se sad i vidi.

 

https://videocardz.com/newz/amd-monet-12nm-zen3-apu-and-bergamo-epyc-128-core-cpu-make-an-appearance-in-latest-rumors

 

Ukratko, koristio bi se Globalfoundries 12nm LP+ proizvodni proces.To je znatno energetski efikasnija verzija Globalfoundries 12nm, na kojem je proizvedena kompletna stara Ryzen 2000 serija ili APU modeli.

 

AMD Monet APU

 

- Zen3 CPU

 

- 2-4 CU RDNA2 iGPU

 

- 4 CPU jezgre ili očekivano 4/8 Mobilni modeli

 

- jeftin proizvodni proces, dakle vrlo ugodne cijene za bilo kakve potrebe

 

Vrlo jeftini laptopi, tu se nema kaj prigovorit dakle jeftino i još na sebi ima RDNA2 iGPU.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 14:33 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

E pa upravo je tu problem, "šta to znači novije ako nema detalja ipak je to 5000 serija"?

 

Tu je AMD malo zahebo, ne moš na Renoir Zen2 Mobile APU okačit 5000 Zen3 APU oznake.

 

Večina ljudi ili kupaca ne zna taj sitan detalj.Dosta ljudi po defoltu misli, da je R5 5500U eto Zen3 Cezanne APU fučkaj ga sad.

 

 

 

Vrlo jeftini laptopi, tu se nema kaj prigovorit dakle jeftino i još na sebi ima RDNA2 iGPU.

 

 ali ja to znam, evo i par dana prije sam nekoga upozorio da je to zen2

Ultimativna tema za odabir prijenosnika (Prijenosna računala) @ Bug.hr Forum

samo sam u ovom slučaju istaknuo noviji procesor više radi novog modela laptopa, a i ovo se slažem za igpu, jedino to fali u novim zen3 apuima da budu pun pogodak 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pbo2 na nhd14 nisam vidio preko 78, ali imam dobar airflow i očistio sam komp pred mjesec dana od prašine kad sam mjenjao psu. @matecro007

Stari.G.A.D. @Destiny 2 StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 18:25 (Butcher).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
matecro007 kaže...

5800x na noctui nh-u12a ovih ljetnih dana zna przit do 89C bez pbo u gamingu. kakve su temp kod vas?

35°C light gaming (upalim silent mode na matičnoj jer su 2 jezgre dovoljne za moje igrice), 65°C max kroz malo jači gaming, 80-85°C za vrijeme trodnevnog Blender rendera.

Nešto si krivo napravio kod instalacije hladnjaka, ne smije biti toliko vruć.

 Po zimi je islo do 72C i kroz gaming i kroz cinebench. do tada nista nije dirano. da sam krivo instaliro vec bi tad bile velike temp. 
Al kako god budem jos jednom sastavio.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moram se ponovo učipiti u temu, mrsko mi je gledati na popisu tema koje pratim ;)

 

Da ne bude offtopic:

Nadogradio sam konačno BIOS na MBO, primjetio sam da su naponi popeglaniji sad...

nema više žestokih spajkova kao na oriđiđi BIOS-u.

 

Proc u gamingu ide do nekakvih 58°C Max al' nije da ga pržim nekim zahtjevnim igrama. 

Rokam samo Diablo 3 zadnjih 2 mjeseca i pokrenuo sam par put na po sat vremena Witchera3.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tvkreten kaže...

Pozdrav, moze mala pomoc? Dosta sam nov i neiskusan, kupujem prvi put laptop i zanima me koji bi procesor vise preporucili od iskljucivo ova dva modela - koliko vidim jedina razlika je u procesoru? Koristio bi laptop za surfanje, multimediju i neki vrlo casual gaming, bitno mi je samo da laptop ne koci i da bude fluidan sto duze (3-4 godine bar). Unaprijed hvala!

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007TSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325917

ILI

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007USC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325916

Taj jeftiniji.

Uređivano: ta ekupi.hr i ekupi.ba su jako skupe radnje. Ne kupuj kod njih!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 13:00 (Envy).
2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

    Zašto ne oboje? Buduće generacije AMD procesora će zahvaljujući 3d v-cacheu imat masivnu količinu cachea, a zbog chiplet dizajna i broj jezgri, i to sve big jezgre tako da neće patiti ni single ni multi performanse.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.amd.com/en/support

 

Izašli novi driveri za chipsete

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crozoki kaže...

https://www.amd.com/en/support

 

Izašli novi driveri za chipsete

Desktop nema nikakvih bitnih ili velikih promjena, a to iz mojeg kuta znači "ako nije pokvareno ne popravljaj".

 

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-ryzen-chipset-3-08-17-735

 

 

 

Boli me đon za ovo zeleno, a žuto ista priča ali tu me boli nokat.Dalje kak se kome hoče instaliraj po želji, ili instaliraj po automatici zato jer tak preporuča AMD komandir .

 

https://en.wikipedia.org/wiki/AMD_Platform_Security_Processor

 

 "MicroPEP is an embedded power control logic driver in mobile/laptop APUs for external peripherals. Has multiple functions (touchscreen, accelerometer, gyro). I think it's in the Fusion controller hub"

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 14:44 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crozoki kaže...

https://www.amd.com/en/support

 

Izašli novi driveri za chipsete

Izašli novi driveri jer je CPU pun rupa oko koje AMD ne želi da kaže o čemu je riječ.

(Mislim te rupe znaju hackeri iz NASA-e i CIA-e, običnog čovjeka to ne zanima, ali čisto da se zna da ih je AMD pun kufer pa da ljudi više ne spimnju Meltdown i Spectre.

Izvor: ovdje.

 

"AMD does not state which vulnerabilities were fixed"

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
crozoki kaže...

https://www.amd.com/en/support

 

Izašli novi driveri za chipsete

Izašli novi driveri jer je CPU pun rupa oko koje AMD ne želi da kaže o čemu je riječ.

(Mislim te rupe znaju hackeri iz NASA-e i CIA-e, običnog čovjeka to ne zanima, ali čisto da se zna da ih je AMD pun kufer pa da ljudi više ne spimnju Meltdown i Spectre.

Izvor: ovdje.

 

"AMD does not state which vulnerabilities were fixed"

 Šta si se ti urotio protiv amd-a ili si se urotio protiv fenboya ramboxa

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Envy kaže...
crozoki kaže...

https://www.amd.com/en/support

 

Izašli novi driveri za chipsete

Izašli novi driveri jer je CPU pun rupa oko koje AMD ne želi da kaže o čemu je riječ.

(Mislim te rupe znaju hackeri iz NASA-e i CIA-e, običnog čovjeka to ne zanima, ali čisto da se zna da ih je AMD pun kufer pa da ljudi više ne spimnju Meltdown i Spectre.

Izvor: ovdje.

 

"AMD does not state which vulnerabilities were fixed"

 Šta si se ti urotio protiv amd-a ili si se urotio protiv fenboya ramboxa

Ma moja sledeća radna stanica će izgleda biti AMD-ova. A moćda i ne bued (lenovo P 600 serija), a šato se tiče Ramboxa.. zna šta ga slijedi uslijed priordne kataklizme... sva bijela tehnika koju može zamisliti.

A to što lik vodi monooge - to je druga priča.

Ja sam samo htio ukazati da su driveri došli da se zakrpe rupe koje AMD procesori imaju a ne žele reći o čemu je riječ. Kad se piše o nečemu treba biti objektivan.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Ja sam samo htio ukazati da su driveri došli da se zakrpe rupe koje AMD procesori imaju a ne žele reći o čemu je riječ. Kad se piše o nečemu treba biti objektivan.

I baš se ti našao pisati o objektivnosti !? :), ti koji si mjesecima gnojio po ovoj i ostalim temama vezanim uz AMDove procesore a onda licemjerno u nekim drugim pozivaš da se ne trola ili još tužniji nedavni primjer, u temi o Xeonima tražiš zaključavanje jer je Segregator nakon par godina dopunio temu usporedbom današnjih Threadrippera i Epyca sa flagship Xeonom E7-8894.

Količina neznanja koje si pokazao u svojim postovima je grozna za čitati, ali to ostali forumaši mogu i sami pogledati, kao i bezobrazno neodgovaranje na pitanja ili namjerno offtopičarnje kad nemaš argumenata (a to je prilično često :)).

To što nekom čudnom logikom mrziš AMD je tvoja stvar, mrzi i dalje ako te to veseli ali ne moraš baš zagaditi svaku temu u kojoj sudjeluješ.

 

Nego, kad će se "uspavani lav" probuditi ?, evo već 5. godina teče ... :)

 

 

2 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

I baš se ti našao pisati o objektivnosti !? :), ti koji si mjesecima gnojio po ovoj i ostalim temama vezanim uz AMDove procesore a onda licemjerno u nekim drugim pozivaš da se ne trola ili još tužniji nedavni primjer, u temi o Xeonima tražiš zaključavanje jer je Segregator nakon par godina dopunio temu usporedbom današnjih Threadrippera i Epyca sa flagship Xeonom E7-8894.

Količina neznanja koje si pokazao u svojim postovima je grozna za čitati, ali to ostali forumaši mogu i sami pogledati, kao i bezobrazno neodgovaranje na pitanja ili namjerno offtopičarnje kad nemaš argumenata (a to je prilično često :)).

To što nekom čudnom logikom mrziš AMD je tvoja stvar, mrzi i dalje ako te to veseli ali ne moraš baš zagaditi svaku temu u kojoj sudjeluješ.

 

Nego, kad će se "uspavani lav" probuditi ?, evo već 5. godina teče ... :)

 

 

 Ubio si ga, nakon ovoga može komotno izbrisati profil .

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 20:25 (bloodb0rne).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A dobro, čovjek je samo prenio vijest da AMD krpa sigurnosne propuste kad već neće nitko od vas koji inače lijepite AMD novosti, naravno samo pozitivne 

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
* * *  Xeonom E7-8894.

Količina neznanja koje si pokazao u svojim postovima je grozna za čitati, * * *

 

 

Moja količina znanja napravi Rack od XYZ franaka (sodlovce trocifren broj)... tvoja i plus još par knjga da završiš fakultet. Jasno? Ok, nadam se da je jasno.
Što želiš reći... osim da me pratiš sa svojim kolegama.

Kada nađem neoboriv dokaz ja 7 puta postavim pitanja i onda mi kažu da sam "dosadan sa ponavljam jednog te istog", jer nemaju dokaza. 4700U (ako se ne veram). Teta Lisa SU (to moram  naći i arhivirati) je nešto rekla o tom 4700U i dala nekakve grafikone na Nvidiji i 1080p rezlucij i ljudi isit doslovce isti do u tančine napravili laptopm i sve što je Teta Lisa Su rekla - palo je u vodu.

Ali.. to nije poeanta mojeg posta.

Poanta je sledeća: Novi Driveri za Chipestove su tu da riješe probleme koje ima AMD-ov CPU. Samo iz tog razoga su tu. Ali to neće reći fanovi AMD-a. Oni su dobro zapamtili za Spectre i Meltdown a XYZ poblema koje AMD isto tako ima - ne žele znati.I to ti je činjenica.

I po sto puta ću reć štio se tiče x86 arhikterukre... a AMD a Intel... meni je svejedno.. ja ga neću plaćati.. ono što će odlučiti će biti dostupnost vendora i naravno stabilnost platforme.

PS: Rekao sam zbog čega su novi driveri tu... ti... što si ono rekao... džaba trolaš temu.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Envy kaže...

Ja sam samo htio ukazati da su driveri došli da se zakrpe rupe koje AMD procesori imaju a ne žele reći o čemu je riječ. Kad se piše o nečemu treba biti objektivan.

I baš se ti našao pisati o objektivnosti !? :), ti koji si mjesecima gnojio po ovoj i ostalim temama vezanim uz AMDove procesore a onda licemjerno u nekim drugim pozivaš da se ne trola ili još tužniji nedavni primjer, u temi o Xeonima tražiš zaključavanje jer je Segregator nakon par godina dopunio temu usporedbom današnjih Threadrippera i Epyca sa flagship Xeonom E7-8894.

Količina neznanja koje si pokazao u svojim postovima je grozna za čitati, ali to ostali forumaši mogu i sami pogledati, kao i bezobrazno neodgovaranje na pitanja ili namjerno offtopičarnje kad nemaš argumenata (a to je prilično često :)).

To što nekom čudnom logikom mrziš AMD je tvoja stvar, mrzi i dalje ako te to veseli ali ne moraš baš zagaditi svaku temu u kojoj sudjeluješ.

 

Nego, kad će se "uspavani lav" probuditi ?, evo već 5. godina teče ... :)

 

 

Spominjati nekoliko AMD CPU sigurnosnih rupa je smješno.

 

Ako znaš kakav je omjer sigurnosnih CPU rupa Intel vs AMD, takvu temu je bolje nikad ne spominjat jer je apsurdno.To su podaci iz 2019 godine, u međuvremeno na Intel se naljepilo još nekoliko rupetina.

 

https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

 

"Intel currently has 242 publicly disclosed vulnerabilities, while AMD has only 16.That’s a 15:1 difference in AMD’s favor. The gap is just too large to ignore."

 

Dalje je situacija jasna, najviše trpe Intel serverski procesori=radi krpanja raznih rupa u dosta situacija CPU performanse mogu past do 30%.

 

Intel je več odavno sigurnost gurnul u drugi plan, godinama su spavali pa eto vratio se bumerang sigurnosnih rupetina.

 

Za krepat od smjeha, i onda još Intel "ludim marketingom" pokušava progurat da AMD eto nudi nesigurne procesore.

 

 

Da to je original video, Intel je eto na AMD laptop naljepil lubanju opasnosti.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, Intel ima puno više sigurnosnih propusta ali sobzirom da stalno obajvljuješ AMD novosti mogao si objaviti i ovu, vrlo jednostavno. Čemu gurati pod tepih....ili relativizirati.

2 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovdje se vidi prava moć Zen 3 arhitekture, doslovno gazi sve pred sobom nemilosrdno, tko želi najbolje i najviše kupuje AMD, tko si ne može priuštiti postoji i budget Zen 2 ili Intel opcija i mirna Bosna, no s AMD platformom imate mogućnost nadogradnje na nadolazeće Zen3+ modele s 3d v-cache što će donijeti u prosjeku još 15% performansi gore, i uz to 12+ punokrvnih jezgri tako da je AMD opcija best buy kako god se okrene, što su kupci i prepoznali pa AMD procesori dominiraju u top 10 listama najprodavanijih procesora u svim većim shopovima poput Amazona, newegg, Mindfactory itd: 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Mladen kaže...
* * *  Xeonom E7-8894.

Količina neznanja koje si pokazao u svojim postovima je grozna za čitati, * * *

 

 

Moja količina znanja napravi Rack od XYZ franaka (sodlovce trocifren broj)... tvoja i plus još par knjga da završiš fakultet. Jasno? Ok, nadam se da je jasno.
Što želiš reći... osim da me pratiš sa svojim kolegama.

Kada nađem neoboriv dokaz ja 7 puta postavim pitanja i onda mi kažu da sam "dosadan sa ponavljam jednog te istog", jer nemaju dokaza. 4700U (ako se ne veram). Teta Lisa SU (to moram  naći i arhivirati) je nešto rekla o tom 4700U i dala nekakve grafikone na Nvidiji i 1080p rezlucij i ljudi isit doslovce isti do u tančine napravili laptopm i sve što je Teta Lisa Su rekla - palo je u vodu.

Ali.. to nije poeanta mojeg posta.

Poanta je sledeća: Novi Driveri za Chipestove su tu da riješe probleme koje ima AMD-ov CPU. Samo iz tog razoga su tu. Ali to neće reći fanovi AMD-a. Oni su dobro zapamtili za Spectre i Meltdown a XYZ poblema koje AMD isto tako ima - ne žele znati.I to ti je činjenica.

I po sto puta ću reć štio se tiče x86 arhikterukre... a AMD a Intel... meni je svejedno.. ja ga neću plaćati.. ono što će odlučiti će biti dostupnost vendora i naravno stabilnost platforme.

PS: Rekao sam zbog čega su novi driveri tu... ti... što si ono rekao... džaba trolaš temu.

Složiš rack za <1000 franaka ? ... sa kojeg otpada ?, a footprint, ekologija i efikasnot ništa ? :)

Nažalost nemam što za pratiti u tvojim postovima osim ispravljati gluposti koje napišeš, posebno kad se tiču 3Da i/ili arhitekture kao ona nedavno da su tebi rekli da je i stari quad dovoljan za arhitekte. Argumentirao sam ti zašto to nije tako ali ti si po običaju ignorirao i nastavio po svom.

 

Nego, nisi odgovorio na sva pitanja a i nešto si se predomislio ... sad ti je odjednom svejedno AMD ili Intel ? :)))

U moru tvojih provala je i da je sad Intel jeftiniji i stabilniji, prije nije bio stabilan ?. Meni jest, pa moram pitati jer ih više nemam, i to ne zato jer ih mrzim nego su AMDovi trenutno puno jači i isplativiji za ono što meni treba.

 

Da nastavim ontopic ... što se tiče sigurnosnih propusta, naravno da ih treba pratiti i komentirati, tome forum i služi. Po onom članku nema nikakvog pada performansi, ali dobro je da se o tome piše i da se rješava.

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam zašto bi bacao pare na skupi AMD kad kupiš Intela za šaku kuna i5 10400f 1150 kn ili i7 10700f bio u Linksu 1800 kn, ja ga ubo polovnog za 1500 kn, nova ploča za 690 kn i mirna Bosna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bloodb0rne kaže...

Ovdje se vidi prava moć Zen 3 arhitekture, * * *

Nema se Riot tu šta više vidjeti.. svi sve znamo.

 

Mladen kaže...
* * *

(1) Složiš rack za <1000 franaka ? ... sa kojeg otpada ?, a footprint, ekologija i efikasnot ništa ? :)

Nažalost nemam što za pratiti u tvojim postovima osim ispravljati gluposti koje napišeš, posebno kad se tiču 3Da i/ili arhitekture kao ona nedavno da su tebi rekli da je i stari quad dovoljan za arhitekte. Argumentirao sam ti zašto to nije tako ali ti si po običaju ignorirao i nastavio po svom.

 

(2) Nego, nisi odgovorio na sva pitanja a i nešto si se predomislio ... * * *

 

(3) Da nastavim ontopic ... što se tiče sigurnosnih propusta, naravno da ih treba pratiti i komentirati, tome forum i služi. * * *

 

 

(1) Ups.. nula gore - nula dole... vjerojatno petocifren broj a ne može počinjati sa 1 ni blizu jer CIsco ASA brdo para.

(2) Odgovaram, već 3 godine... tj. kada AMD bude 20% bolji od Intela sa 20% manjom cijeno i sebi i tebi kupujem... ne preatiš me dovoljno (sad si se odao). Inače na forume imaš opciju "autore koje pratim".... Za sada stoji 1-2-% bolji u "tom i tom" testu za 10-20% skuplje cijene.

(3) Da... ja sam sam rekao a vi ste rastrolari tmu. I ne nisi ni ti ni Riot rekli zašto su novi driveri.

I'm Out.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Ne znam zašto bi bacao pare na skupi AMD kad kupiš Intela za šaku kuna i5 10400f 1150 kn ili i7 10700f bio u Linksu 1800 kn, ja ga ubo polovnog za 1500 kn, nova ploča za 690 kn i mirna Bosna 

Budući da je ovo IT-forum, dozvoli da kućni gaming nije jedino za što se procesori koriste :).

U tom je kontekstu je 10400F vjerojatno odlična kupnja, i super da je tako jer je to rezultat zdrave konkurencije, ali ako ti je procesor bitan za posao i o njemu ovisi koliko ćeš posla napraviti onda vrijede i malo drukčiji kriteriji.

Meni npr. ne treba na svim kompovima jaka grafička, dapače, jedan TR 3970X ima prastari Radeon R7 260 ... po toj logici bi onda trebao spammati po temama o grafičkima i daviti ljude sa izjavama tipa "što će ikom normalnom RTX 3090 ili RX6900" ? :)

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma naravno, ali odgovarao sam Riotu u svoje ime. Zašto da bacam novce na skupe proizvode kad imam jeftinu alternativu 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
bloodb0rne kaže...

Ovdje se vidi prava moć Zen 3 arhitekture, * * *

Nema se Riot tu šta više vidjeti.. svi sve znamo.

 

Mladen kaže...
* * *

(1) Složiš rack za <1000 franaka ? ... sa kojeg otpada ?, a footprint, ekologija i efikasnot ništa ? :)

Nažalost nemam što za pratiti u tvojim postovima osim ispravljati gluposti koje napišeš, posebno kad se tiču 3Da i/ili arhitekture kao ona nedavno da su tebi rekli da je i stari quad dovoljan za arhitekte. Argumentirao sam ti zašto to nije tako ali ti si po običaju ignorirao i nastavio po svom.

 

(2) Nego, nisi odgovorio na sva pitanja a i nešto si se predomislio ... * * *

 

(3) Da nastavim ontopic ... što se tiče sigurnosnih propusta, naravno da ih treba pratiti i komentirati, tome forum i služi. * * *

 

 

(1) Ups.. nula gore - nula dole... vjerojatno petocifren broj a ne može počinjati sa 1 ni blizu jer CIsco ASA brdo para.

(2) Odgovaram, već 3 godine... tj. kada AMD bude 20% bolji od Intela sa 20% manjom cijeno i sebi i tebi kupujem... ne preatiš me dovoljno (sad si se odao). Inače na forume imaš opciju "autore koje pratim".... Za sada stoji 1-2-% bolji u "tom i tom" testu za 10-20% skuplje cijene.

(3) Da... ja sam sam rekao a vi ste rastrolari tmu. I ne nisi ni ti ni Riot rekli zašto su novi driveri.

I'm Out.

Aha, sad su znamenke krive :)

Na jedan od tvojih postova sam ti dao primjer ... TR 3970X je 300% jači (napravi posao 3x brže) od dual-CPU Xeona (E5-2650v3) a koštao je manje.

Moj post nije bio o novim chipset driverima nego o tvom pozivu na objektivnost.

 

Sry, preskočio sam tvoju velikodušnu ponudu ... može jedan 5970X ?, sad će svaki čas, ali vjerojatno će biti skuplji od prethodnika, no za to se moraš žaliti Intelu jer nema ništa ni približno konkurentno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 21:46 (Mladen).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...


Poanta je sledeća: Novi Driveri za Chipestove su tu da riješe probleme koje ima AMD-ov CPU. Samo iz tog razoga su tu. Ali to neće reći fanovi AMD-a. Oni su dobro 

 Samo gušteri imaju problema sa amd procesorom. Pravi znalac postaješ kad se izbrusiš na amd platformi, na plag end plej intelu nisi niti se možeš naučiti. Onda šta si ti gušter ili znalac?

Pitaj Darthmarkusa ja san ga svitova.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 21:52 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice