AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.076.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riotova Mater kaže...

 samo da prijavis na PC ekspert da je gospon Strange

 psihopata Riot to je sve kolega.

 i nakon onih bljuvotina što si gore napisao ti nekom kažeš da je psihopat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spiridon kaže...

Pa Ryzen 5000 linija počinje s 5600 i uopće nemaju 4 core i 4 core/8 threads liniju... Boli ih kuki za potrebe nezahtjevnih...

Imaju svoju računicu i ćao...

Ima, 5300G/GE.

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Sta sam propustio?

Procuren Leak da je 5950X pao na koljena od 12900K.

Zapravo ne samo to malo, čudno rangirani Intel Core i7-12700 (dakle nije K) brz kao 5800X. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
Friday kaže...

Sta sam propustio?

Procuren Leak da je 5950X pao na koljena od 12900K.

Zapravo ne samo to malo, čudno rangirani Intel Core i7-12700 (dakle nije K) brz kao 5800X. 

 curka, ha?

 

eh moj 5600x drobi sve što mu stavim, mašina tiha... i ne zamaram se Intelom....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...
Envy kaže...
Friday kaže...

Sta sam propustio?

Procuren Leak da je 5950X pao na koljena od 12900K.

Zapravo ne samo to malo, čudno rangirani Intel Core i7-12700 (dakle nije K) brz kao 5800X. 

 curka, ha?

 

eh moj 5600x drobi sve što mu stavim, mašina tiha... i ne zamaram se Intelom....

Da, daaaa. Gdje ima dima kažu, ima i vatre mada može biti i obrnuto gdje ima vatre ima i dima.. ali bojim se da za koliko 61 ili 60 dana - ima konačno da plane.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 10:30 (Envy).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
* * *

 

Nego, kad će se "uspavani lav" probuditi ?, evo već 5. godina teče ... :)

 

 

Probudi se! Da se ne ponavljam ovdje linkovi su ti ovdje:

Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum i ovaj još važniji.

Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

I
 Imaš video:

 

I ne najavljujem 5 godina nego samo 2 i da ponovimo što sam rekao:

- Ako TSMC-u AMD bude proizvodio procesore, Intel će obarati cijene koliko god može tako da će AMD postati preskup za 1-3% bolje perfosmane.

- Procesore od 700 USD cijene od po 1000 komada kupje ovdje - nitko.

- AMD je dobar alarm tj da probudi Lava koji Spava. I to je dobro, imamo ECC memoriju u Desktop računara i konačno imamo 4096 jezgri svaka radi po jedan vektor pa imamo igrice koje rade u 10.000 FPS.... Yeah, malo sutra.. pumpanje jezgri ne vodi ni čemu (trebalo vam je 3 godine da skužite) pa sada imaju 4/8 CPU sa integrušom (AMD naravn). Ti koji kažeš da je 4C mrtav.

- AMD nije jak OEM pa si na prste jedne ruke mogao da biraš ZEN laptop. U portofoliji Lenova; Dell-a ili HP-a, možeš na prste naći AMD-ov procesor. Lenovo od radnih stanica nudi samo srednju P 600

- I da, ja sam objektivan.. Svi pričaju kada Intel napravi problem zvan Metdown ili Spectre a u AMD-u svi šute o kakvom je problemu riječ. Budimo realni, spisak problema unutar CPU-a i kod jednih i kod drugih je ogroman.

- Zapitaj se zašto će sledeća Raptor-Lake tj. 13- generacija imati duplo više BIG.small jezgri, tj.?

Za razliku od kolege koje već 7 godina najavljuje "AMD vlak kreće u pravom smjeru", na svu sreću vlakovi su tromi pa se teže i zaustave osim ako ne izlete iz šina što će se (arhiviraj ovaj moj post) desiti za točno 61 dan.

Nema tu nikakvog gnojenja foruma... samo činjenice. Evo pišem ti nastrešnice i slušam kako kiša pada preko AMD E1 laptopa.

I na kraju.. i ja sam malo tužan.. izgleda da će meni ovi moji sponzori upakovati Lelnovo 600 serije radnu stanicu, onu jedinu koja ima AMD, ali do sredine 2022 ili nadam se kraja, tko živ tko mrtav

 

I uspoređuješ Xeoan Broadwell iz Q1 2017 sa zadnjom generacijom Epyca. Super ste argumentovali na pola decenije staru vijest.
Pogledaj koliko košta zadnji Serverski CPU iz AMD-a: 10.000 USD. Izvor: Ovdje.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

 curka, ha?

 

eh moj 5600x drobi sve što mu stavim, mašina tiha... i ne zamaram se Intelom....

Je lako je tebi ili meni uživat, kad imamo najštedljivije procove(potrošnja=performanse) u situaciji kad se nagazi do daske.Vezano za ovu drugu tablicu, ovo žuto zaokruženo je greška još nisu popravili=ignorirati.

 

 
 

Ako smo apsolutno precizni, R5 5600G  i R7 5700G su zapravo najefikasniji kao i stari prethodnik R5 4650G.Kako je to moguče, pa vrlo lako to su APU modeli sa VCN hardverskim video dekoderom=ubrzava razno CPU video enkodiranje za 50-100% ovisno o aplikaciji.Bilo bi vrlo dobro da i X modeli imaju AMD VCN, ali eto nažalost nemaju to nije tak zamišljeno ili dizajnirano.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

 

Ima tu i minusa, takvi procesori nemreju poslužit kao grijalica za zimu itd.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 13:51 (rambox).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Planiram uzeti AMD Ryzen 5600x, ali me buni podrška za memorije, profile...
Koliko realno utječe brzina memorije?
Mislio sam uzeti uz proc, MSI B550 Gaming Plus i Patriot 3200MHz Viper Steel
Da li ima netko slično? Da li rade ti memorisjki profili ili da se ne zamaram previše? Stavim na Auto i to je to?
Ili ima netko preporuku u tom cjenovnom rangu za kombinaciju koja (gotovo ) sigurno radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bok, idi na DDR4 3600 MHz brzinu to je nekakav sigurni optimum:

 

https://www.tomshardware.com/features/ryzen-5000-ram-guide

 

ovdje se spominje  da FCLK na Ryzenima 5xxx MOŽE držati i 2000 MHz (tj DDR4@4000), ali baš i nije tako...

 

dakle držati FCLK i osnovni takt DDR4 na 1:1 (osnovni takt je pola marketinškog - 1800 za 3600, 2000 za 4000)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 16:04 (Stric_Jura).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
C64 kaže...

Planiram uzeti AMD Ryzen 5600x, ali me buni podrška za memorije, profile...
Koliko realno utječe brzina memorije?
Mislio sam uzeti uz proc, MSI B550 Gaming Plus i Patriot 3200MHz Viper Steel
Da li ima netko slično? Da li rade ti memorisjki profili ili da se ne zamaram previše? Stavim na Auto i to je to?
Ili ima netko preporuku u tom cjenovnom rangu za kombinaciju koja (gotovo ) sigurno radi.

 imao sam tu memoriju i na Ryzenu 3600 i sad na intelu...

meni je na gigabyte ploči odmah sjela na 3200 mhz, nisam trebao ništa podešavati, dočim na intelu default bude 2133 pa tek u XMP profilu proradi na 3200

 

 

3600 Mhz ti ne treba i nemoj se s tim zamarati..jer nećeš primjetiti nikakvo ubrzanje ničega a možeš imati problema s podešavanjem.

 

Friday ima hebenu matičnu i CPU pa njemu sjedne iz prve 3600 Mhz mem.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 0:02 (Zaporožac).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...
On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...

 Laži i podvale u svrhu blaćenja AMD-ovog imena u režiji Intel huligana 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...

 

Relativizirati ce to - kao i sve drugo lose sto ima veze sa AMD-om. Ili ce linkati svoj post gdje linka svoj post gdje linka svoj post gdje je nesto kroz maglu spomenuto i napisati "stara vijest, fuckaj ga"

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
fromcelltohell kaže...
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...

 

Relativizirati ce to - kao i sve drugo lose sto ima veze sa AMD-om. Ili ce linkati svoj post gdje linka svoj post gdje linka svoj post gdje je nesto kroz maglu spomenuto i napisati "stara vijest, fuckaj ga"

 Dolnji link če sve sto objasniti

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Dolnji link če sve sto objasniti

 

Ahahahaha, to je to, da

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...

To sam več ranije komentiral, to je taj detalj vezano za nove Chipset drivere i zeleno nebitno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=916&jumpto=6404557&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
fromcelltohell kaže...
@rambox, AMD-ova diko i uzdanice, kako komentiraš ovo:
https://www.tomshardware.com/news/zen2-processor-vulnerability-mitigation
Baš me zanima...

To sam več ranije komentiral, to je taj detalj vezano za nove Chipset drivere i zeleno nebitno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=916&jumpto=6404557&sort=asc&view=flat

 Dakako da je nebitno, nisam ni mislil da ćeš napisati da je bitno, da je kod Intela e onda bi bilo Intel, prljavi pokvareni gadovi i mučka đubrad 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...

 Dakako da je nebitno, nisam ni mislil da ćeš napisati da je bitno, da je kod Intela e onda bi bilo Intel, prljavi pokvareni gadovi i mučka đubrad 

Za Intel je dokazano da jesu, za AMD se trenutno dokazuje i na putu je da se osramoti.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
Dakako da je nebitno, nisam ni mislil da ćeš napisati da je bitno, da je kod Intela e onda bi bilo Intel, prljavi pokvareni gadovi i mučka đubrad 

Pa zato kaj i je nebitno, pogotovo za tebe kao sitnog ili tipičnog PC korisnika.

 

Dalje nek se Intel serverska CPU ekipa s time nateže, ipak oni imaju sigurnosnih rupetina kao Sahara pijeska.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=917&jumpto=6404708&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tribaju li mi video driveri za 4650g ili kako to već ide
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li tko u Splitu vremena i volje pomoći?

Treba mi nakratko Ryzen 1/2/3 generacije, radi bios upgradea...

Častim pivom i ćevapima... :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koja je best buy maticna za r5 5600x?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

koja je best buy maticna za r5 5600x?

 B550M Pro4, u ADMu ti je trenutno 650kn tak da narucuj odma jer inace je cca 750-850kn.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za sto stoji X u r5 5600X?


Jesam li budala ako kupim r5 5600X i onda ga ne overclockam?

Jesu li ovi rezultati postignuti bez overclockiranja(@ 12:37)?


 

Ima li mi smisla kupovati i7 10700k pored r5 5600x?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 18:14 (moukie).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

Za sto stoji X u r5 5600X?


Jesam li budala ako kupim r5 5600X i onda ga ne overclockam?

Jesu li ovi rezultati postignuti bez overclockiranja(@ 12:37)?


 

Ima li mi smisla kupovati i7 10700k pored r5 5600x?

Nisu ti oni neki klokeri, tu ti je stvar da upalis PBO, eventualno se poigras sa PBO2 i dobit ces max performanse (koje su iznad ovih u videu, a one su sve stock).

A ima li smisla 10700k pored 5600x ? To ti trebas pitat sebe, 5600X izvana + B550M Pro4 te ispadne ~2650kn, 10700k(f) sa nekakvom najjeftinijom plocom (koja vjerovatno ima srot VRMove) te ispadne minimalno 3200kn, ako je samo gaming u pitanju onda uopce ne gledaj 10700k nego 11600k.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa koliko vidim r5 5600x outperforma sve te CPU-ove?

Treba mi i za productivity i za gaming(realno bilo koji od tih procesora ce mi posluziti, ali gledam sto mi je najbolje uzeti)

Koje su prednosti i5 10600k u odnosu na r5 5600x? Koliko vidim u ovom bechmarku nema mi smisla uzimati ni jedan drugi procesor(barem za gaming)?

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moukie kaže...

Pa koliko vidim r5 5600x outperforma sve te CPU-ove?

Treba mi i za productivity i za gaming(realno bilo koji od tih procesora ce mi posluziti, ali gledam sto mi je najbolje uzeti)

Koje su prednosti i5 10600k u odnosu na r5 5600x? Koliko vidim u ovom bechmarku nema mi smisla uzimati ni jedan drugi procesor(barem za gaming)?

 

 Da, 5600X je bolji od svih.

 

 10600K zapravo NEMA prednosti niti u jednom segmentu, losiji u gamingu i za productivity no ja sam gore spomenuo 11600k koji je rame uz rame sa 5600X sto se tice gaminga i svega ostalog. A 5600X i 11600K kupujes ako zelis najbolji fps, jer realno, razlike kak izmedju 5600X i 5950X u gamingu bas i nema, ista stvar je i sa 11600K i 11900k tak da veci broj ne mora znacit da je puno jaci, iskreno ne znam jel za productivity mislis na amatersko ili profesionalno, jer 5600X/11600k ce ti obavit sve jedino ce bit sporiji od ovih novijih (5800/11700k) koji imaju par jezgri i threadova vise.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 19:44 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice