AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.082.980
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda ali nikad necemo znati zasigurno...

 

 

Iako, niti jedan prorok nije cijenjen u svom selu, a ovaj AMD obrat je vec igra na koleginu stranu.

 

Da li je slucajnost, vise nije moguce zakljuciti.

Survivor - eye of the tiger
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo vrlo zanimljiva vijest, EVGA ulazi u team red, tko bi rekao. Sad mi se cak i pocinje svidjati AMD polako sve vise i vise. Bas me zanima hoce li i graficke tiskati.

 

https://www.tomshardware.com/news/evga-joins-team-red-first-ever-amd-motherboard

 
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako je bilo i sa XFX-om, pa su radi ugovora sa nDivijom i nItelom popusili biznis,

na kraju izasli iz ponude MBO.

 

Ne znam sto EVGA zeli. Tko kupuje AMD, ionako zeli budzet hardware, dakle mnogo muzike za malo dinara.

A EVGA nudi bas suprotno - podjednako muzike za troduplo vise dinara.

 

Po cjeni jedne EVGA ploce, kupim i plocu, procesor, RAM i SSD.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sva sreca pa nema premium ploca za AMD, i stvarno nevidim sta bi popusili. Pa vise manje svi vendori rade za jedne i druge bez problema, neznam zasto bi ovo bilo drugacije.

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Tako je bilo i sa XFX-om, pa su radi ugovora sa nDivijom i nItelom popusili biznis,

na kraju izasli iz ponude MBO.

 

Ne znam sto EVGA zeli. Tko kupuje AMD, ionako zeli budzet hardware, dakle mnogo muzike za malo dinara.

A EVGA nudi bas suprotno - podjednako muzike za troduplo vise dinara.

 

Po cjeni jedne EVGA ploce, kupim i plocu, procesor, RAM i SSD.

 Pa i sam sam to pomislio, DARK ploca kosta kao nekad jedna dobra graficka 400-500 eura ako se nevaram, kingpin verzija jos vise. Stvarno, malo me sokiralo/iznenadila ova vijest, ipak sam mislio da je evga naklonjena samo intelu i nvidia. Mislim da EVGa gubi jako puno radi inela, a AMD gazi trenutno sve pred sobom, po meni jedini konkurent AMD-u sada je apple, graficke su druga strana medalje, iako navodno i AMD planira nagodinu uzeti tron kako se cini pored nvide.

Navodno AMD priprema 128 jezgreni cip bas radi apple-a koji ce uskoro uci u servere sa svojim ARM-om, intel je u totalnoj banani ako mu neuspije ovaj little big dizajn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 16:36 (Ivan Majstorovic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Tako je bilo i sa XFX-om, pa su radi ugovora sa nDivijom i nItelom popusili biznis,

na kraju izasli iz ponude MBO.

 

Ne znam sto EVGA zeli. Tko kupuje AMD, ionako zeli budzet hardware, dakle mnogo muzike za malo dinara.

A EVGA nudi bas suprotno - podjednako muzike za troduplo vise dinara.

 

Po cjeni jedne EVGA ploce, kupim i plocu, procesor, RAM i SSD.

 

Ne znam kakva je situacija sada sa plocama ali ja kad sam kupovao nisu bas bile nesto osobito jeftine

 

R4zOR229 kaže...

Sva sreca pa nema premium ploca za AMD, i stvarno nevidim sta bi popusili. Pa vise manje svi vendori rade za jedne i druge bez problema, neznam zasto bi ovo bilo drugacije.

 

A kakvih to ploca za Intel ima a da su premium u odnosu na AMD pandane?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najljepše Vas molim za savjet. Pogubio sam se citajuce razne brojeve i objašnjena za chipsete i procesore. Dolje niže sam naveo komponente...

Da li ASUS TUF Gaming X570-plus može istovremeno podržati rad 6x SATA i 2x Nvme diska (Pcie 4 i PCIe 3) istovremeno bez pada brzine ili da iskljuci neke Sata diskove?

 

Konačno sam pri kraju sastavljanja nove PC konfiguracije. 

 

Pitanje 1: 

Nedostaje mi još matična ploča koja bi to pokretala i stabilno radila: Da li bi Asus TUF Gaming x570-plus bila ok, da li podržava sve komponente ili trebam nešto promjeniti? 

 

Pitanje 2:

Imate li prijedlog za stabilnu matičnu ploču u toj klasi do cca 250Eur. koja bi bila bolja?  

6 sata hdd i 2 nvme mi trebaju biti prednost bez pada performansi ili iskljucivanja SATA diskova zbog nedovoljne količine lineova.

 

Pitanje 3:
AKo bi trebao dodati jos 2 sata hdd-a da li bi tad sve bilo ok (pise na karakteristikama da podrzva 8x sata)?

 

Pitanje 4:

Jesam li u pravu ako kažem da zbog količine diskova ovo ne bi prošlo na B550 chipset-u?

 

Kofiguracija ce se koristiti za VELIKE i ZAHTJEVNE OBRADE POdATAKA i zbog količine posla radit ce 24/7, sa svim 12/24 cpu/threads non stop na maximumu. Prvi zadatak su audio i video trankodiranja (pretpostavljam najmane 3 mjeseca bez prekida). Ne mislim raditi overclock, niti se igrati na njemu.

 

Konfiguracija:

CASE: Define R5— Fractal Design

 

CPU: AMD RYZEN 9 5900x

 

Powersupply: Corsair TX650

 

RAM: Crucial Ballistix 32GB Kit (2 x 16GB) DDR4-3600 Desktop Gaming Memory (Red) ‎BL2K16G36C16U4R

 

STORAGE: 8x (6xSATA 3+ 2x NVME = M.2 1xPCIe 4.0 + M2 1xPCIe 3.0)

 

HDD & SSD: 6x (4X 3,5 HDD SATA3, 1x 2,5" HDD SATA, 1x 2,5 SSD SATA)

 

M.2 NVME - 2x
1) Samsung PM9A1 SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 - 256GB (BULK) - ON BI TREBAO BITI BOOT DISK

6400 MBps / 2700 MBps , PCI-Express 4.0 x4 NVMe 1.3 (NVME), 256-bit AES kryptering, TCG Opal Encryption - Samsung Elpis Controller) 


2) WD Blue™ SN550 1 TB SSD M.2 via PCIe - PCIe Gen3, 8 Gbit/s, bis zu 4 Lanes

Graphics X2 : ATI stari tip: RADEON HD 4670 & RADEON HD 5450 - Daje mi istovremeno izlaz na 2x monitor i 1x TV

 

Unaprijed hvala svim dobrim dušama na pomoći i odgovorima! 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 16:44 (Marin2012).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

 

 

Ne znam sto EVGA zeli. Tko kupuje AMD, ionako zeli budzet hardware, dakle mnogo muzike za malo dinara.

A EVGA nudi bas suprotno - podjednako muzike za troduplo vise dinara.

 

 

 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Marin2012 kaže...

* * *

 

Graphics X2 : ATI stari tip: RADEON HD 4670 & RADEON HD 5450 - Daje mi istovremeno izlaz na 2x monitor i 1x TV

 

Unaprijed hvala svim dobrim dušama na pomoći i odgovorima! 

Čitam par puta ili sam ja ćorav ili stvarno nemaš novaca ta primjeriece GT 1030?

Taj 4670 je GPU iz moje noćne more o koje sam pisao ovdje točno 709 puta., i usput po onoj poznatoj stranici 36% je snage od GT 1030!
Ne kontam kako misliš dvije grafičke upogoniti odjednom?

Mislim toliko novaca za CPU, storage, RAM ali da imaš Legacy GPU... hm.. ne kontam.

Inače HD serija 4000 je iz ATI kompanije a HD serija 5000 je iz AMD-ovog odjela (zbog 10 MB izačeni driveri za seriju 4000)... ne kontam ovo nikako. Mislim da je bolje da ti netko sklopi konfiguraciju. Predpostavljam da ćeš zadržati te grafulje dok ne kupiš nešto ozbiljno jer po nazivima tih "gaming" komponenata pucaš na ozbiljan gajming stroj.

Ali u svakom slučaju jako si zanimljiv i da - hoćemo ti pomoći.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Marin2012 kaže...
 Pitanje 2:

Imate li prijedlog za stabilnu matičnu ploču u toj klasi do cca 250Eur. koja bi bila bolja?  

6 sata hdd i 2 nvme mi trebaju biti prednost bez pada performansi ili iskljucivanja SATA diskova zbog nedovoljne količine lineova.

 

Pitanje 3:
AKo bi trebao dodati jos 2 sata hdd-a da li bi tad sve bilo ok (pise na karakteristikama da podrzva 8x sata)?

 

 

Imas samo 3 ploce (ili jednu plocu u tri varijacije), koje podrzavaju 8x SATA i 3x M.2 (3x NVMe/2x SATA),

bez da se iskljucuju SATA kontroleri, a to su ove ploce:

https://geizhals.at/?cmp=2078228&cmp=2442183&cmp=2078230

ASRock X570

- Taichi

- Taichi Razer Edition (AKA plati vise radi imena i lampica)

- Phanom Gaming X (ista kao Taichi, samo jos vise blinga)

 

Kod sve 3 ploce imas 8x SATA i 3x M.2, od toga ti M.2 slotovi sva tri podrzavaju NVMe, a dva podrzavaju SATA protokol,

kako tebi odgovoara.

 

U slucaju da spojis i treci NVMe slot (zove se M2_3), tad se iskljucuje peti PCI-e slot na ploci, onaj skroz dolje.

 

Osobno bi kupio najjeftiniju, jer i nudi najvise, dakle vulgaris Taichi.

 

A ako ti ne treba vise od 2x M.2, onda imas i vise ploca:

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=11924_2%7E1244_8

 

Samo si moras provjeriti koje gase PCI-e slotove na ploci, a koje gase SATA konektore, kod prikljucenju oba M.2,

ili vise PCI-e slot kartica.

 

Usput fali ti kuciste i hladnjak za to sve, samo nemoj neke MS Industrial kucista i MS hladnjake za to koristiti.

 

No mene zanima cemu mali SATA SSD i 2.5" HDD za to sve - zelis brzinu - imas NVMe SSD-ove,

zelis prostor, imas 3.5" HDD-ove na 7200rpm, i onda tu ubacis mali 2.5" HDD i SSD?

Ok, SSD jos mogu skuziti, da bi na njemu scratchao podatke, al mali 2.5" HDD na 5400 ne sluzi apsolutno nicemu.

 

Usput bi mozda bilo dobro pricekati X570S ploce - optimizirana potrosnja chipseta i bez malog prdljivog ventilatora

koji ce ionako krepati i uzrokovati fatalni kvar.

 

Jedini nedostatak tih ploca je taj sto su sve ogranicene na 6x SATA, dakle o 8x SATA mozes trenutno sanjati.

 

Al ja sam cheep-guy, ne vidim razlog za X570 i 5900X, za 150€ manje bi kupio 3900X i za 150€ manje bi kupio X470 Taichi,

a tih 300€ bi ulozio u NAS, tako da mi ne drlje svi diskovi u PC-u, a opet su mi dostupni preko GBit Switcha.

ZyXEL NAS542 je ispod 200€, ostane ti jos 100€ za GBit za Switch, tipa TP-Link TL-SG100.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 13:02 (Čitatelj).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oni koji trebaju toliku kolicinu SATA portova bi trebali razmisliti o postenom kontroleru. Oslanjati se na plocu je OK samo ako je nekakav hoarding u pitanju, za bitne stvari ipak zelis zaseban kontroler

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Oni koji trebaju toliku kolicinu SATA portova bi trebali razmisliti o postenom kontroleru. Oslanjati se na plocu je OK samo ako je nekakav hoarding u pitanju, za bitne stvari ipak zelis zaseban kontroler

- problem.. tj osoba-juzer koja misli da treba portove u pravilu ne zna ostale mogućnosti, razlike, razloge... i klasično traži riješenje na pogešnom mjestu na pogrešan način.

 

-sigurno ne ntreba toliko portova-diskova, nego neka ideja-želja.. ili sasvim pogrešan plan, kojeg ne znamo (razloge-cilj), no klasično, juzer to mora naučiti na teži način, kad se opeče... tj kad se pojavi problem ili kad potroši novac na pogrešno, dok ne pronađe pravo-primjereno rješenje. To je tako.. kvaka-22, jer se pravo rješenje ni ne traži prije nego se pojavi pravi problem :)

 

-rekao bi da ova osoba ne treba 'pravi kontroler' što tebi zbog posla logično padne na pamet.. tj ne gledaš očima juzera koji ponekad jednostavno traži pogrešno a ti msiliš da zna što traži, kao dijete sa šibicama dok ti ne znaš da je 'dijete'.. i daš mu.

 

-namjena? dok ne znamo, što možemo predložiti, .. pa još doda 2 diska kao dodatak pitanju, tj primarno ga zanima uzima li nvme-sata kanal-stazu propustnost-brzinu a to može sam pročitati u manualu mbo jer tamo piše, ne tu gdje ja mogu recimo pogrješiti ili ću pročitati isti podatak koji može on sam.. tj već time što i kako pita je početnik-juzer ili 'dijete' (nhf, osobi, ne negativno, nego početnik ne može znati sve mogućnosti pa ni to što mu stvarno treba ili kako postaviti 'pravo' pitanje.. to će tek kad nauči znati kako..).

 

-što da mu predložimo neki nas + sas kontroler? mogli bi, no pitanje što stvarno želi ili treba a onda i cijene, namjene.. tj da je takav posao, tad bi već u startu bilo odgovarajuće računalo klase server koje to ima itd.. ili da razmišlja o nasu tad ne bi pitao za sata brojčano portove, kao i da pita za sas koji je naravno brži-skuplji i može upravo željeno tj ako je to ono što želi... no pita za sata i nvme, dakle klasični juzerski termini i oprema, vjerojatno i namjena.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zna li netko kad bi se 5600g mogli pojaviti u trgovinama
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zna li netko kad bi se 5600g mogli pojaviti u trgovinama

 Stižu za malo manje od mjesec dana, 5. kolovoza, na dan proslave Oluje 

Stižu Ryzeni 5000 s integriranom grafikom - Sajmovi @ Bug.hr

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zna li netko kad bi se 5600g mogli pojaviti u trgovinama

 Ono kada ti je dosadno u životu pa hoćeš malo da rizikuješ sa AMD. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je čini se ispeglao malo "temperature" pa na 2600x imam bolje temeprature nego prošle godine u isto vrijeme kada sam pisao post tu na forumu. Windows balanced plan i PBO su uključeni. Neznam da li je do BIOS-a ili Chipset drivera, ali sve radi bolje nego prije. 

 

Neka mi 2600x još izgura barem 2 godine 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

AMD je čini se ispeglao malo "temperature" pa na 2600x imam bolje temeprature nego prošle godine u isto vrijeme kada sam pisao post tu na forumu. Windows balanced plan i PBO su uključeni. Neznam da li je do BIOS-a ili Chipset drivera, ali sve radi bolje nego prije. 

 

Neka mi 2600x još izgura barem 2 godine 

 

Ja sam se isto sa update-om BIOS-a preporodio

Freak Show Inc.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ne diram ništa dok radi. Kako jest jest a dobro jeste. Svaka ćas.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaki novi bios donosi mi novu nadu da ce mi xmp proradit, ali uzalud....

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

Svaki novi bios donosi mi novu nadu da ce mi xmp proradit, ali uzalud....

 Samo hrabro, nada umire zadnja.. ... ali ipak umire 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerujem da ti radi, meni na zalost ne.

Ne opterecujem se previse sa tim, al kad vidim novi bios onda ga stavim da vidim ima li pomaka

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Di je nestao AMD majstorovic? Sto je sad bilo? Ne mogu vise pratiti..   :(

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Marin2012 kaže...

* * *

 

Kofiguracija ce se koristiti za VELIKE i ZAHTJEVNE OBRADE POdATAKA i zbog količine posla radit ce 24/7, sa svim 12/24 cpu/threads non stop na maximumu. Prvi zadatak su audio i video trankodiranja (pretpostavljam najmane 3 mjeseca bez prekida). Ne mislim raditi overclock, niti se igrati na njemu.

 

* * *

 

Unaprijed hvala svim dobrim dušama na pomoći i odgovorima! 

Moja greška nisam vidio ovo gore boldano da će se koristi kao Storage 24/7 jer ako jer tako ti nisi mašio celi fudbal, ti si promašio i državu gdje si nogomet igra a ono ispade američkki nogomet. Karikiram naravno.

Postoje RAID kontroleri koji koštaju brrdo para, skuplji nekliko puta od par tip tp komponenta.
Pa onda WD Blue. Tu ide Purple ili šta već, SSD kao pred keš prije memorije (ako i on uspije spasiti situaciju).
Osim toga zašto bi CPU radio na Maximumu (pitanje je da li bi i moga i kada bi htio), ne renderira i sl.
Jesi li računao ECC memoriju?
Imaš li ono što malo tko nema a zatreba kada mu najviše treba - UPS?

Tvoja ideja mi liči na ovu: Ja mogu imati Ferrarija od 600 KS i postaviti ga na prikolicu (jer naravno Ferrari ne može po brdima) i preko reduktora on če pokretati i prikolicu i naravno sa 8 plugova orat će njivu.. ali kupiti jednog takvog Ferrarija pored traktora XY puta jeftinijeg... vidiš i sam, izvedivo je ali ideja je totalno blentava.

Pomoći ćemo ti ali totalno promašen pristup za što i sam kažeš "VELIKE i ZAHTJEVNE OBRADE PODATAKA 24/7".

PS: Ne kažem da nećeš uspjeti - ali kao što rekoh totalno pogrešan pristup.

Ispričavam se još jednom zbog HD4670 jer još uvijek imam noćne more od te druge najprodavanije grafičke kartice (možda) na svijetu, odmah iza iste one mami-pare GeFroece 2 MX prije 300 godina.

Kao što rekoh pomoći ćemo ti.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

 

Chia vjerojatno, ne znam sta bi drugo moglo biti

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma nije za mene nego kolega sa posla inaće radi obradu videa i fotografija, pa je zapeo za intela sad ovih dana pa sam mu eto rekao da se strpi malo bit će veća ponuda a mozda jeftinije prođe.A opet vega je koliko toliko bolja od intelove integruša.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

AMD je čini se ispeglao malo "temperature" pa na 2600x imam bolje temeprature nego prošle godine u isto vrijeme kada sam pisao post tu na forumu. Windows balanced plan i PBO su uključeni. Neznam da li je do BIOS-a ili Chipset drivera, ali sve radi bolje nego prije. 

 

Neka mi 2600x još izgura barem 2 godine 

 U ovo doba prosle godine ako jos gledas datum, temperture su jedva prelazile 30°C dok je jucer na pojedinim mjestima bilo 40°C+

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Normalno da je vanjski faktor utjecajan, ali kada sam i usred prošle zime imao visoke temperature, onda sam izbacio taj faktor kao presudan. 

Čini mi se da su bolje regulirali isporuku voltaže jer mi sada u idle bude 0.8v dok mi je prošle godine u idle-u bila 1.4v. 

I want to believe
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da u idle nije nikakvo mjerilo tih temperatura jer procesor radi na 800mhz sa svim jezgrama dok na 1.4 radi na zadatom kloku.Odnosno pitanje je koji ti je power plan bio zadat, ociti primjer da je bio power save ili balanced dok na high preformace procesor radi uvjek na najvecem kloku i sa naponom koji mu ploca daje, znaci ta tvoja teza opet pada u vodu da su oni to nesto ispeglali.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 12:05 (dreadmoore).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

Normalno da je vanjski faktor utjecajan, ali kada sam i usred prošle zime imao visoke temperature, onda sam izbacio taj faktor kao presudan. 

Čini mi se da su bolje regulirali isporuku voltaže jer mi sada u idle bude 0.8v dok mi je prošle godine u idle-u bila 1.4v. 

 

Da, upravo to. I ne samo da su ublazili napone nego su ih i popeglali. Nema vise onih suludih spajkova svakih sekundu-dvije. Prije mi je graf temperature procesora dok je potpuno idle izgledao kao EKG. Sad je potpuno ravna crta

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Da u idle nije nikakvo mjerilo tih temperatura jer procesor radi na 800mhz sa svim jezgrama dok na 1.4 radi na zadatom kloku.Odnosno pitanje je koji ti je power plan bio zadat, ociti primjer da je bio power save ili balanced dok na high preformace procesor radi uvjek na najvecem kloku i sa naponom koji mu ploca daje, znaci ta tvoja teza opet pada u vodu da su oni to nesto ispeglali.

 

Powerplan mi je bio na windows balanced. Isti koristim već 3 godine s Ryzenom. Jedino bi na power saver vidio drastičan pad, ali onda bi performanse patile u bilo čemu što guta više resursa. 

A kako onda objašnjavaš da mi je procesor divljao na 1.4 i pri manjem kloku? PBO vrlo vjerojatno, ali i kada sam ga ugasio bilo je slično (s offsetom slična stvar). Opet govorim da je to bilo prije godinu dana. Nekoliko BIOS-a je izašlo u međuvremenu i dodatno su "suptilno" popeglali te voltaže. 

 

Ja zadovoljan 

I want to believe
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice