AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.065
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobit ćeš možda 2-3 stupnja nižu temperaturu, ali ćeš vjerojatno dobiti bolji ventilator (tiši). 

Po meni se ne isplati, posebice za tvoj CPU, ali Noctua je Nocuta pa ćeš platiti i ime 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 9:03 (Brki1994).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U PCMR status se uvik mora ulgati. :)

Survivor - eye of the tiger
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Pozdrav svima, treba mi brzi savjet. Frenda nešto puklo pa slaže custom vodeno i kaže da bi mi dao trenutnu, godinu dana staru, Nocutuu NH-D15 za 400kn. Zanima me isplati li se to uzimati, hoću li osjetiti neku veliku razliku u odnosu na trenutni Freezer 34 ili je overkill?

 

Dobit ces karton ako ne uzmes

Freak Show Inc.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma da nije mislio uzet, ne bi se nama javio tu da ga nagovorimo i odobrimo kupnju.

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

 riječ 'isplativost' .. plaćati, naplatiti, zarada-posao. Isplati se svaki posao koji zarađuje (više ili manje..). Pošto misliš igrati, ne zarađivati, tad se ne može isplatiti, ali će biti par FPSa više (ili isto), skupo i laici bi rekli 'neisplativo' no to je pogrešna riječ. Jače? Da. Ima li smisla-potrebe? .. to ne ovisi o meni nego o tebi, ti si taj koji to želiš ili ne, trebaš.. a igre su gušt, zabava, potreban dio u životu, kao pojesti sladoled. Samo je pitanje koliko kuna te taj gušt košta + za razliku od ostatka teme gdje troše novac na paste i coolere ovo je čak 'isplativije' tj ima više smisla nego potrošiti trećinu novca na cooler kojeg već imaš ali je neki drugi jači-tiši-hladniji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne isplati se po meni iz razloga sto su oba 6/12 i razlika ne samo u igrama nego u svemu ostalom ce biti upitna.To da si na ryzen 1200 pa hoces na 5600X tad i ima logike i isplatilo bi se dati 2000kn uz r3 1200.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

 

S obzirom da se igras na 1440p 75hz monitoru neku veliku razliku i nećeš vidjeti, da se igraš na 1080p 144hz onda bi već taj prelazak imao smisla.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

Samo blagi osječaj, sve samo ne isplativo fučkaj ga sad.Ako uloviš dobru priliku, eto moš se prebacit na R5 3600 ili slušaj Švabe pa buš daleko dogural.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i5-club/202747.aspx?page=112&jumpto=6355404&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

  

 

samo malo škicneš i to je to. 

 

Ja sam s 2600x otišo na 5600x, jer eto 1080p i tu ostajem. I doplatio cca 1500kn, makar možda bolje da sam uzeo bolji monitor al...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

Odmah da ti kažem da se ne isplati. Možeš me zvati na Messenger, na Viber, WhatsApp ili nešto deseto da ti u detalje objasnim ali shvati to zdravo za gotvo - ne isplati se! 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

  

 

samo malo škicneš i to je to. 

 

Ja sam s 2600x otišo na 5600x, jer eto 1080p i tu ostajem. I doplatio cca 1500kn, makar možda bolje da sam uzeo bolji monitor al...

Ma gledao sam dosta tih videa na youtube-u i jednostavno mi je je nevjerojatno da promjenom proca dobiješ 20 fps, to mi je jednostavno van pameti. Da li si ti također dobio toliko puno fps-ova sada kada si zamjenio proc.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Ryzen stock cooler služi kao držač za pringles.

 

E to je ulozeno/dobiveno!

BTW, ja uopce ne znam kako izgleda hladnjak koji sam dobio sa 3900x. Jel veci od toga sa slike?

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

 tehnicki ti se ne isplati ni nadoplata od 1kn, jer ne koristis racunalo za generiranje nekakvog profita, pa samim time se niti ne "isplati"

 

dali ces dobiti vise FPS hoces, da li ces biti ti zadovoljan sa tim povecanjem, nekome je bitano i 2 fpsa vise, nekome je nebitno i 15fps povecanje

 

ako imas racunalo s kojim nemas problema, igras se dovoljno dobro, radije te novce okreni/cuvaj, stavljaj na hrpu pa ustedi jos za neku sljedecu platformu za godinu dvije

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...

Pitanje, da li se isplati nadoplata od 1.700 kn od AMD Ryzen 5 2600 na AMD Ryzen 5 5600X, pod tim mislim isključivo za igre, da li će se to toliko osjetiti na broja fps-a. imam blagi osjećaj da to nikako nije isplativa nadogradnja ili se ja to varam. Konfa je naravno pod Moj PC.

 Ne, nikako se ne isplati. Pusti filozofe, znamo svi na što si mislio. Poboljšanje perf je premalo u odnosu na uloženi novac. U PC svijetu, ako želiš i imaš novaca, kupuj. Trebaš li kupovati? Apsolutno ne. Nema nikakvog smisla. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOfDisaster kaže...
rokonja kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Tako sam si i mislio - "Previše novaca za relativno malo muzike". Ništa, čekam iduću generaciju, pa ćemo onda vidjeti da li će biti potrebno. Pozdrav.

  

 

samo malo škicneš i to je to. 

 

Ja sam s 2600x otišo na 5600x, jer eto 1080p i tu ostajem. I doplatio cca 1500kn, makar možda bolje da sam uzeo bolji monitor al...

Ma gledao sam dosta tih videa na youtube-u i jednostavno mi je je nevjerojatno da promjenom proca dobiješ 20 fps, to mi je jednostavno van pameti. Da li si ti također dobio toliko puno fps-ova sada kada si zamjenio proc.

  

 Ma nisam nešto previše obračao pažnju oko FPS-a ("dok kramari prodaju, budale kupuju"). Al mjenjao sam grafičku, pa pomisli da mi procesor ne padne u depresiju (bottleneck). 

 

  Inače prezadovoljan ovom trenutnom kombinacijom još sam pokrio cpu s krakenom x53, koji savršeno leži na krevetu b450.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

3900 mislim da ima veci cooler.Ovaj je od 3600.

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen 5900x rezulat https://www.3dmark.com/spy/15911605

 

moj i9 10900k stock https://www.3dmark.com/3dm/61383768

 

Kako je moguce da imamo isti CPU score kaj nije 5900x dosta jaci od 10900k?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

ryzen 5900x rezulat https://www.3dmark.com/spy/15911605

 

moj i9 10900k stock https://www.3dmark.com/3dm/61383768

 

Kako je moguce da imamo isti CPU score kaj nije 5900x dosta jaci od 10900k?

 Intel u boostu(allcore) ima vece taktove(nemalih 400mhz razlike na 20 thredova pa se ti misli) dok Ryzen manje pa Intel nadoknadi razliku u manjku jezgri, a ako me sjecanje sluzi 3dmark je bio oduvijek Intelov miljenik

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 21:15 (Boris grozni).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

ryzen 5900x rezulat https://www.3dmark.com/spy/15911605

 

moj i9 10900k stock https://www.3dmark.com/3dm/61383768

 

Kako je moguce da imamo isti CPU score kaj nije 5900x dosta jaci od 10900k?

 pa jaci je, ima bolji i CPU i ukupni score

3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

45.13fps(13433) vs 45.18fps(13448)? yebeno brzi

Moj PC  
0 1 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel b450 pro4f i dalje go to za ryzen 1600af?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Casablancas kaže...

Jel b450 pro4f i dalje go to za ryzen 1600af?

 Je. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

drustvo kratko pitanje msi b450 tomahawk u biosu imam opciju pci_e1 lanes configuration trenutno je na auto a mogu izabrati izmedju x8+x8 ili x4+x4x+x4+x4 u cemu je fora sa ovim? hocu li sta dobiti bolje performanse ako stavim na x8+x8? i jos chipset gen switch takodje na auto a mogu birati izmedju gen1 ili gen2 pa ako moze neko objasniti sta da ucinim i za sta sluze opcije? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo da malo ozivimo temu: amd-finally-breaks-the-10-percent-server-share-barrier/

 

petak! ;)

 

AMD  <3

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

izašao je CTR u 2.1 R5 verziji, igrao sam se sinoć malo i moram priznat da je odličan.

ako imate vremena probajte, alat je doslovno no brain :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni CTR ruši komp, postavio sve u BIOSu po prpeporukama...

 

počne mi diagnostic način skidati napon i kad počne stres test na 1.087 V - izvrti dva-tri i coc! reset kompa...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

meni CTR ruši komp, postavio sve u BIOSu po prpeporukama...

 

počne mi diagnostic način skidati napon i kad počne stres test na 1.087 V - izvrti dva-tri i coc! reset kompa...

  I meni, pa odustao.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

meni CTR ruši komp, postavio sve u BIOSu po prpeporukama...

 

počne mi diagnostic način skidati napon i kad počne stres test na 1.087 V - izvrti dva-tri i coc! reset kompa...

 Isto i meni sa 5900x

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice