AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jučer sam kupio XFX Merc 6800. trenutno imam R5 2600 i planiram kad stigne grafa uzeti R5 5600x. Sad malo me brine što imam B450 Tomahawk(ne max). Hoće raditi SAM, ram brzina, pbo itd . Vidio sam u biosu opciju za "resize BAR" ili kako se već piše pa sad nezz postoji li neko hardwaresko ograničenje za njega. E da imam još pitanje za ram, dobio sam onaj TridentZ 4000C18, koji je meni radio na 3200CL14 bez problema do sada. Do kud može ići na 5600x ili će mu tu tomahawk biti neko ograničenje. 

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
true_blue kaže...

...E da imam još pitanje za ram, dobio sam onaj TridentZ 4000C18, koji je meni radio na 3200CL14 bez problema do sada. Do kud može ići na 5600x ili će mu tu tomahawk biti neko ograničenje. 

 piše ovako na msi stranicama za tvoju ploču

  • Supports DDR4 Memory, up to 3466(OC) MHz

 

znači podržava do 3466mhz

e sad, možda je nekim updejtom biosa dobila podršku za više od toga ili neko od kolega ko je ima može potvrditi da podržava i više brzine

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa,

 

 kratko pitanje,

 

 

dali se isplati mjenjati 3900x za 5800x.  


Hvala

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
true_blue kaže...

Jučer sam kupio XFX Merc 6800. trenutno imam R5 2600 i planiram kad stigne grafa uzeti R5 5600x. Sad malo me brine što imam B450 Tomahawk(ne max). Hoće raditi SAM, ram brzina, pbo itd . Vidio sam u biosu opciju za "resize BAR" ili kako se već piše pa sad nezz postoji li neko hardwaresko ograničenje za njega. E da imam još pitanje za ram, dobio sam onaj TridentZ 4000C18, koji je meni radio na 3200CL14 bez problema do sada. Do kud može ići na 5600x ili će mu tu tomahawk biti neko ograničenje. 

 

SAM je rezerviran samo za B550 i X570 matične iz jednog jedinog razloga; propusnost sabirnice (jer imaju PCI-E 4.0) tako da nažalost na starijim pločama neće biti moguć.

Resize BAR za grafičke je već druga priča.

 

Malo pgoledaj po benchmarkovima, SAM ne donosi neke dramatične razlike (par fpsa gore). Možda će kroz vrijeme sazrijeti, ali za sada nije ništa nego lijep bonus i gimmick.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:37 (Brki1994).
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko se sjećam SAM je podržan na starijim pločama, ali treba Zen 3 i nove radeonke trenutno, nema veze sa PCIE 4.0

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Koliko se sjećam SAM je podržan na starijim pločama, ali treba Zen 3 i nove radeonke trenutno, nema veze sa PCIE 4.0

 

Tako je, SAM radi na B450 i X470, radi i sa Ryzen 3xxx serijom uz rtx3xxx ili rx6xxx seriju grafi.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Pa piše, 50, 100 i 120 komada, mene je ovo zapravo začudilo jer nikad nisam čuo da je nekom procesor krepao ovo je stvarno veliki postotak. Rekao bi čak i da je laž, jel se tu u temi itko požalio?

Skineš ventilator sa Opterona i da vidiš šta se desi za 10-tak sekundi ili čak manje.. Mali crni dimić kao da si ugasio šibicu :-D

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Kao što sam već rekao, meni je u gamingu 5600X (all core 4650 MHz) između 65-68 stupnjeva sa mid-range coolerom. Benchevi ga navuku na oko 71-73. Zato mi se 80 za 5800X sa high-end coolerom puno čini...

 5800X je daleko najvruciji od svih - iz jednostavnog razloga sto ima samo jedan die (CCX) dok svi drugi imaju 2. Dakle svi drugi imaju duplo vecu povrsinu za rasipati istu kolicinu temperature. 5800X ide uredno pod najjacim stres testovima 80-90 stupnjeva cak i s top hlađenjima.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Koliko se sjećam SAM je podržan na starijim pločama, ali treba Zen 3 i nove radeonke trenutno, nema veze sa PCIE 4.0

 jeste razmišljali stavit kao neki sticky notes kod svake teme gdje bi pisale najbitnije informacije o toj temi, pa nedavno su se prepirali gdje SAM radi i opet dođe lik i tvrdi da ne radi 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i test Zen-a 2 s ukljucenim SAM, dakle 3000 serija nije ničim osakaćena za taj feauture, i donosi dobar boost u nekim igrama, jednako kao i kod 5000 serije:

https://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/smart_access_memory_on_zen_2_cpus_-_the_power_of_resizable_bar/10

 
2 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Au kakav fini boostić. Dios mio.

 

Malo me prpa jel na reditu prijavljuju dosta bugova, ali ovo obećava.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad baš malo gledam prosjeke i recenzije 5xxx serije i vidim da su dosta vrući. Čak i sa 115i Pro neki u gamingu imaju 70 stupnjeva...zar nisu nešto govorili da će 5xxx biti značajno hladnija u odnosu na 3xxx?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguce zato sto jace boostaju i imaju vece frekvencije opcenito, ali tu je to negdje..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Striko2009 kaže...

ekipa jel ima netko b450 pro4 u kombinaciji sa CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16?

ili je bolje uzeti G.Skill AEGIS 16GB 2x8GB C16 3200MHz na tu maticnu? 

 Uzmi 2x8 Ballistix 3200 CL16, 100% e-die ram za 650kn, na toj ploci taj ram ide na 3800 CL16 ako tipa imas Zen2/3.

 

Ima BL2K8G32C16U4B i BL2K8G32C16U4W.

Koja je e-die ? Ili su to iste memorije samo razlika u boji ?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma sve je to isto i ovaj moj ide na 3800CL16, sam imaju druge XMP profile stavljene.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Ma sve je to isto i ovaj moj ide na 3800CL16, sam imaju druge XMP profile stavljene.

 

Našao sam na netu da je ovl sigurno ta memorija.

 

BL2K8G30C15U4B

 

Ima je ovdje za 629kn

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=16-90792640&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Uglavnom to je best buy za 2x8gb sko sam dobro skužio.

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino skupo malo, ja sam svoju platio ispod 500kn na amazonu negdje oko black friday-a(nije bila na nikakvom popustu). Neznam jesu sve cijene memorije sad skucile il kaj...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 22:04 (R4zOR229).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Jedino skupo malo, ja sam svoju platio ispod 500kn na amazonu negdje oko black friday-a(nije bila na nikakvom popustu). Neznam jesu sve cijene memorije sad skucile il kaj...

 

Skočile su cijene.

Nemaš sad ispod 600kn nigdje 2x8gb poštene memorije.

Eventualno neki škart modeli a i to slabo da vidim.

Ja ću uzet ovu iz tog webshopa pa kako bude.

Vljd mi neće uvalit neki drugi model a ne taj koji piše da jest.

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
R4zOR229 kaže...

Ma sve je to isto i ovaj moj ide na 3800CL16, sam imaju druge XMP profile stavljene.

 

Našao sam na netu da je ovl sigurno ta memorija.

 

BL2K8G30C15U4B

 

Ima je ovdje za 629kn

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=16-90792640&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Uglavnom to je best buy za 2x8gb sko sam dobro skužio.

 

 Dap obje su iste, ta memorija vec dosta dugi niz mjeseci best buy zbog svojih OC mogucnosti i svoje male cijene. Znaci 3000 CL15 ili 3200 CL16 od ovih sta gledas ti upravo idu na 3800 CL16 bez problema.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...
R4zOR229 kaže...

Ma sve je to isto i ovaj moj ide na 3800CL16, sam imaju druge XMP profile stavljene.

 

Našao sam na netu da je ovl sigurno ta memorija.

 

BL2K8G30C15U4B

 

Ima je ovdje za 629kn

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=16-90792640&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Uglavnom to je best buy za 2x8gb sko sam dobro skužio.

 

 Dap obje su iste, ta memorija vec dosta dugi niz mjeseci best buy zbog svojih OC mogucnosti i svoje male cijene. Znaci 3000 CL15 ili 3200 CL16 od ovih sta gledas ti upravo idu na 3800 CL16 bez problema.

 

Nsručio sam si ovu cl15 3000 iz tia mobiteli sa dostavom 660kn.

Ne vidim da sam negdje mogao jeftinije uzet.

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Relativno nenadano ulazim u Zen 3 Crew, ponukan trenutnom cijenom hardvera.

Ryzen 3600X kupljen za 1,700kn prije 14 mjeseci prodao za 1,700kn zajedno sa defektnim vodenim 

a 5600X ispadne 2080kn na R1, jednostavno nemrem odolit.

 

Hladjenje ide Liquid Freezer II 360, ili ako neko ima bolju preporuku u tom rangu ~600kn (sumnjam)

 

I ako je moguce pomoc u trazenju racuna, koji je to IT ducan koji ima poslovnicu na Zitnjaku?  IQ Centar

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 1:23 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Nsručio sam si ovu cl15 3000 iz tia mobiteli sa dostavom 660kn.

Ne vidim da sam negdje mogao jeftinije uzet.

 ajd baci oko koja je memorija kad ti dođu, jel baš e-die i kako se klokaju, možda je uzmem

makar, nekako mi se je kingston prirastao srcu zbog 'lifetime warranty' nakon što mi je crknula jedna pločica godinu dana nakon isteka garancije u trgovini, pa su mi bez problema poslali novi kit 2x 4gb hyper fury 

to mi nekako vrijedi više od nekog minimalnog dobitka na ocanju, a može se valjda i kingston dići bar malo

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i ja sam prodao Ryzen 5 3600 + MSI B450 Tomahawk Max + Arctic Freezer 34 eSports i uzeo Ryzen 5 5600X + MSI B550 Tomahawk. Kaj reć, ok, sve radi out of the box, stavio samo profil za memu, i ništa drugo nisam dirao. Ali sam primjetio da recimo MSI Afterbuner nemre pročitati cpu temp ( moraš malo mrdati i koristit hwinfo ako želiš da ti pokaže temp na MSI Afterburner ), niti jedan od monitoring programa ne čita podatke o ventovima koji su u kompu, osim na cpu. I da imam bios od 29.12.2020 koji uopće nije na stranici od ploče, čak sam vidio da ima opcija u biosu za smart memory access. Ovako kako je temp ne prelaze 60℃ niti u CB20 niti u bilo ćemu drugom. Još istražujem malo, ali kako mi se čini mozda ću morati raditi fresh win install, možda dobijem sve podatke, who knows ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 10:23 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Evo i ja sam prodao Ryzen 5 3600 + MSI B450 Tomahawk Max + Arctic Freezer 34 eSports i uzeo Ryzen 5 5600X + MSI B550 Tomahawk. Kaj reć, ok, sve radi out of the box, stavio samo profil za memu, i ništa drugo nisam dirao. Ali sam primjetio da recimo MSI Afterbuner nemre pročitati cpu temp ( moraš malo mrdati i koristit hwinfo ako želiš da ti pokaže temp na MSI Afterburner ), niti jedan od monitoring programa ne čita podatke o ventovima koji su u kompu, osim na cpu. I da imam bios od 29.12.2020 koji uopće nije na stranici od ploče, čak sam vidio da ima opcija u biosu za smart memory access. Ovako kako je temp ne prelaze 60℃ niti u CB20 niti u bilo ćemu drugom. Još istražujem malo, ali kako mi se čini mozda ću morati raditi fresh win install, možda dobijem sve podatke, who knows ...

 Mozda imas stariju verziju MSI Afterburnera, pa je potrebno napravit kompletni deinstall i instalirat najnoviju verziju.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
T

 Mozda imas stariju verziju MSI Afterburnera, pa je potrebno napravit kompletni deinstall i instalirat najnoviju verziju.

 Imam verziju 4.6.2

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...
hahhaajaads kaže...
T

 Mozda imas stariju verziju MSI Afterburnera, pa je potrebno napravit kompletni deinstall i instalirat najnoviju verziju.

 Imam verziju 4.6.2

Kolko gledam, ta 4.6.2 nije najnovija, nakon nje imas 4.6.3 koja je dobila hrpa dodatnih mogucnosti a vjerovatno i fixa neke stvari pa to skini 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručih sa alija r5 3600 sad bumo videli u kojem grmeku leži zeko😁 Piše pod opis da je nov, od top sellera 1150 kunića. Držim fige sam sebi i toučem se u guzicu🤣 Maznul sam i snowmana za 167 kn six pipe sa dva venta, kad je bal nek je bal🤣

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 21:19 (BOOMboy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

Relativno nenadano ulazim u Zen 3 Crew, ponukan trenutnom cijenom hardvera.

Ryzen 3600X kupljen za 1,700kn prije 14 mjeseci prodao za 1,700kn zajedno sa defektnim vodenim 

a 5600X ispadne 2080kn na R1, jednostavno nemrem odolit.

 

Hladjenje ide Liquid Freezer II 360, ili ako neko ima bolju preporuku u tom rangu ~600kn (sumnjam)

 

I ako je moguce pomoc u trazenju racuna, koji je to IT ducan koji ima poslovnicu na Zitnjaku?  IQ Centar

Dogovorimo se i sve, i lik mi screenshota ovaj post i trazi 200kn popusta nekim cudom tocno nakon kaj velim da sam u stisci s parama

Nebu islo seljacino, to mi je na razini ovih s kojima se najdes pa te traze jos 100kn dole na licu mjesta

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hehe pridjevi se i po forumu dijele, congrats, balls of steel  Na cijepljenje preko reda 

Evo screenshotova pa nek prosuduju ko kome kako i zasto...

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 18:37 (ciri700).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice