AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 Radi na tvojoj ploči, kao i na hrpi ostalih ali nemaš koristi bez ryzena serije 5. Gdje sam ja rekao da je problem do ploče? S obzirom da je memorijski kontroler u samom procesoru, ovisi  o istome. Ispravi me ako griješim.

U ostalom stavio sam link na AMD starnicu gdje fino piše koji su zahtjevi za SAM, i fino piše Ryzen 5000.

 

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Krunoo7 kaže...
forumaš kaže...

 Radi na tvojoj ploči, kao i na hrpi ostalih ali nemaš koristi bez ryzena serije 5. Gdje sam ja rekao da je problem do ploče? S obzirom da je memorijski kontroler u samom procesoru, ovisi  o istome. Ispravi me ako griješim.

U ostalom stavio sam link na AMD starnicu gdje fino piše koji su zahtjevi za SAM, i fino piše Ryzen 5000.

 

 gdje se nalazi memoriski kontroler u MBO chipestu ili u procesoru? I gdje sam tu napisao da Ryzen serije 5 ima različit memoriski kontroler od starijih Ryzena?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

kratko pitanje, imam msi x570, ryzen 3900x  i 6900xt.

 

Aktivirao sam Resizable Bar u biosu. Jeli SAM radi s tom kombinacijom grafe i proca ili jos nije dosao support za to.

 Isprika, SAM mora i tebi raditi, pogrešno sam mislio da radi samo na seriji 5.

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav dečki.kakva je situacija R5 5600.hoče taj procesor pustiti u prodaju uskoro ili će odugovlačiti dok im paše.ili ga neće ni biti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napokon sam odlučio napraviti update BIOSa kako bi isprobao taj famozni CO (curve optimizer).
Bete nisam niti htio isprobavat, a za svaki non-beta koji se pojavio se pisalo na veliko da su loši, random freeze, BSOD, loše performanse, memorija ne radi na brzinama od prije.. ma dosta toga.
Tako da sam od početka druženja (od 5.11.) sa 5800X na AGESA 1.1.0.0 Patch B verziji (ploča je ASUS X570-E) i čekam da se pojavi verzija za koju se neće tak na veliko pljuvat.

Najveća frka samog updatea mi je bila zbog memorije (4x8GB @3800MHz), tj. da li će radit na trenutnim postavkama pošto sam se igrao danima da poštimam latencije i sve porihtam kak treba.
Da skratim... napravio update sinoć na verziju 3405 - AGESA 1.2.0.0. i pomolio se...  

 

Uglavnom, mema radi ko urica,  fala ku.. to mi je bilo najbitnije. 

Sa CO sam oduševljen.. 

 

Trenutno stanje:

CO-10 dvije naj. jezgre

CO -20 na sve ostale

PPT-135, EDC-120, TDC-90

50MHz AutoOC

 

Za sada vrlo zadovoljan BIOS-om, performansama opčenito i za sada nema nikakvih random freezeva/resetiranja, BSODa i ost. gluposti.

idem dalje uštimavat sitnice.. 

Moj PC  
5 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
verdi007 kaže...

Pozdrav dečki.kakva je situacija R5 5600.hoče taj procesor pustiti u prodaju uskoro ili će odugovlačiti dok im paše.ili ga neće ni biti.

 Vjerojatno ne, ili nema potrebe ako AMD spusti cijenu R5 5600X a baš to se i očekuje.Glasine su sljedeče, sad uskoro ili u trečem mjesecu AMD svim Ryzen 5000 procovima spušta cijenu za 50$.Navodno cijene idu dole malo prije lansiranja rastrošnih Raketa, pa eto da se eto malo zafrkne Intel lansiranje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
verdi007 kaže...

Pozdrav dečki.kakva je situacija R5 5600.hoče taj procesor pustiti u prodaju uskoro ili će odugovlačiti dok im paše.ili ga neće ni biti.

 Vjerojatno ne, ili nema potrebe ako AMD spusti cijenu R5 5600X a baš to se i očekuje.Glasine su sljedeče, sad uskoro ili u trečem mjesecu AMD svim Ryzen 5000 procovima spušta cijenu za 50$.Navodno cijene idu dole malo prije lansiranja rastrošnih Raketa, pa eto da se eto malo zafrkne Intel lansiranje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

 Za taj Rocket lake je onaj iz semiaccuratea predvidio da ga neće takvog radit, da nisu toliko glupi da rade backport 10nm arhitekture na 14nm, pa se onda poslije ispravio i rekao da ipak jesu, i da to nije loose/loose situacija nego loose/loose/loose/loose.

Jedino dobro je što ne treba nova ploča.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 11:24 (EricCartman).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
rambox kaže...
verdi007 kaže...

Pozdrav dečki.kakva je situacija R5 5600.hoče taj procesor pustiti u prodaju uskoro ili će odugovlačiti dok im paše.ili ga neće ni biti.

 Vjerojatno ne, ili nema potrebe ako AMD spusti cijenu R5 5600X a baš to se i očekuje.Glasine su sljedeče, sad uskoro ili u trečem mjesecu AMD svim Ryzen 5000 procovima spušta cijenu za 50$.Navodno cijene idu dole malo prije lansiranja rastrošnih Raketa, pa eto da se eto malo zafrkne Intel lansiranje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

 Za taj Rocket lake je onaj iz semiaccuratea predvidio da ga neće takvog radit, da nisu toliko glupi da rade backport 10nm arhitekture na 14nm, pa se onda poslije ispravio i rekao da ipak jesu, i da to nije loose/loose situacija nego loose/loose/loose/loose.

Jedino dobro je što ne treba nova ploča.

 Zavisnosti sta, B460 nece podrzavat, tak da ono sta su intelasi rekli pada u vodu i tak zeznuli ove koji su kupili B ploce, isto tako su se zeznuli i ovi sa budget dog Z490 plocama jer oni tako i tako nemogu nista dalje od 10600k na tima bez da se pregrijavaju VRMovi 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Znaći da 5600x ako je po tom spuštanju trebao bi biti oko 2200kn zar ne daj boze ali teško
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hm..🤔fino krepavaju. Šta ce tek biti na 5nm.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije napisao na kojem uzorku kolicinski, tako se ne vidi pravo stanje. Ali da.

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa piše, 50, 100 i 120 komada, mene je ovo zapravo začudilo jer nikad nisam čuo da je nekom procesor krepao ovo je stvarno veliki postotak. Rekao bi čak i da je laž, jel se tu u temi itko požalio?
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 16:59 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Hm..🤔fino krepavaju. Šta ce tek biti na 5nm.

Glupost iz dosade, ili sve ti govori da je taj tvit kasnije obrisan itd.Procesori i krepavanje, a to kaj vrlo skupi televizori i razna ostala tehnika krepava nakon isteka dvogodišnje garancije to nikome ništa.

 

Samo da se nekaj piše, a kasnije kao kukavica pobriši tvit i bjež u šumu.

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Pa piše, 50, 100 i 120 komada, mene je ovo zapravo začudilo jer nikad nisam čuo da je nekom procesor krepao ovo je stvarno veliki postotak. Rekao bi čak i da je laž, jel se tu u temi itko požalio?

 Naravno da je laž, prljave igre Intela, ni prvi ni zadnji put. Tweet je obrisan, raskrinkani su, end of story...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Također, općenito ne znam nikog tko je imao hardverskih problema s cpu-om. Intelov marketing radi punom parom.

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
Boris grozni kaže...
Pa piše, 50, 100 i 120 komada, mene je ovo zapravo začudilo jer nikad nisam čuo da je nekom procesor krepao ovo je stvarno veliki postotak. Rekao bi čak i da je laž, jel se tu u temi itko požalio?

 Naravno da je laž, prljave igre Intela, ni prvi ni zadnji put. Tweet je obrisan, raskrinkani su, end of story...

 Our friends at HardwareUnboxed checked with their local integrator/s and came back with a <2% failure rate for their Ryzen 5000 CPUs:

ima toga još, izgleda da je ipak istina samo to skrivaju da si ne ruše trenutnu reputaciju.

Zanimljiva stvar za Intel mozes naci doslovno statistiku za svaki prodani primjerak izasao iz njihove tvornice, za Amd nemožes kurca naci, skrivaju svaki moguci podatak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 18:40 (Boris grozni).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

Koje su ti idle i gaming temperature i koji cooler?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

Koje su ti idle i gaming temperature i koji cooler?

 Ma top topova 80+/- i to kad PBO digne na 5+ Ghz i baš preoptereti jezgre.

 

Pod Noctuom NHD 14 i loše ventanim R5.

 

Gaming je uvjek 5-10 manje.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

Koje su ti idle i gaming temperature i koji cooler?

 Ma top topova 80+/- i to kad PBO digne na 5+ Ghz i baš preoptereti jezgre.

 

Pod Noctuom NHD 14 i loše ventanim R5.

 

Gaming je uvjek 5-10 manje.

 

 Znaci moze NH-d14 da hladi taj 5800x na koliko stavis ventove pa su ti tako velike temp

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
Riot kaže...
Boris grozni kaže...
Pa piše, 50, 100 i 120 komada, mene je ovo zapravo začudilo jer nikad nisam čuo da je nekom procesor krepao ovo je stvarno veliki postotak. Rekao bi čak i da je laž, jel se tu u temi itko požalio?

 Naravno da je laž, prljave igre Intela, ni prvi ni zadnji put. Tweet je obrisan, raskrinkani su, end of story...

 Our friends at HardwareUnboxed checked with their local integrator/s and came back with a <2% failure rate for their Ryzen 5000 CPUs:

ima toga još, izgleda da je ipak istina samo to skrivaju da si ne ruše trenutnu reputaciju.

Zanimljiva stvar za Intel mozes naci doslovno statistiku za svaki prodani primjerak izasao iz njihove tvornice, za Amd nemožes kurca naci, skrivaju svaki moguci podatak.

Mozda nisi dobro trazio. AMD je poznat, barem njihove tehnologije ili vecina istih, po tome sto su oduvijek bili open source. Kako got bilo da AMD nije open source ko zna kad bi npr. stiglo pola Nvidijnih tehnologija i featura, od Hair works-a nadalje. Mozda sam malo i preuvelicao, ali vise manje je tako. Ne znam cemu tolki hate prema AMDu, tehnicki su napravili odlican posao s 5000 serijom, ako imas para kupis, ako ti ne treba ili ne mozes ne kupis i to je to. Uostalom tu je i jamstvo, ako si takve nesrece s procesorom. Uglavnom, kraj zadnje recenice ti je teski fejl.

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

 Meni je 5900x u primeu na preko 90°c ako ga ostavim 20min, Arctic Liquid frezer II 240mm, 5600x nekih 20°c manje sve stock!

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

Koje su ti idle i gaming temperature i koji cooler?

 Ma top topova 80+/- i to kad PBO digne na 5+ Ghz i baš preoptereti jezgre.

 

Pod Noctuom NHD 14 i loše ventanim R5.

 

Gaming je uvjek 5-10 manje.

 

 Znaci moze NH-d14 da hladi taj 5800x na koliko stavis ventove pa su ti tako velike temp

 Velike ? Za 5800x je ovo pussy smoke. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda ih prodaj i riješi se brige. Nije to za tebe.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
DarthMarkus kaže...
FileFicho kaže...

Znam 10ak ljudi sa 5xxx serijom i nitko nema takvih problema...jedino jedan kolega ima problema sa temperaturama na 5800x, ali to je ocito do biosa. 

 Ja ne kontam te s temp. Jbte 5800x je meni hladniji nego što je Intel 9700k ikad bio.

 

Sad mi radi ko urica iz dosta muke sa memorijom (to ko kaže da je 3600+ ocanje memorije 2 klika je totalni debil) i PBO-om koji radi jedino sa Ryzen Masterom.

 

 

 Meni je 5900x u primeu na preko 90°c ako ga ostavim 20min, Arctic Liquid frezer II 240mm, 5600x nekih 20°c manje sve stock!

 Nemoj vise przit proceor u prime nego aida 64 sa svim kvacicama i nece temperature biti 90°C.Toliko si accounta napravio da je stvarno tesko te otkriti, ali eto imas srece pa su modernatori digli ruke od tebe.I njima dopizdilo svako malo da ti daju ban.Mislim da je bolje bilo da ti vrate stari account i da ta prica zavrsi "stjepanj".LP

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pržit nekužim? Procesor moram istestirati, neću sigurno u igri upogoniti 24 dretve? Oprosti no nerazumijem o čemu pričaš za ovo stjepanj budi malo šturiji s informacijama jer ti si drugi koji to spominje. Ako je nešto krivo slobodno prijavi ili što već treba i kome. Ziv bio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 19:45 (Boris grozni).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao što sam već rekao, meni je u gamingu 5600X (all core 4650 MHz) između 65-68 stupnjeva sa mid-range coolerom. Benchevi ga navuku na oko 71-73. Zato mi se 80 za 5800X sa high-end coolerom puno čini...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Kao što sam već rekao, meni je u gamingu 5600X (all core 4650 MHz) između 65-68 stupnjeva sa mid-range coolerom. Benchevi ga navuku na oko 71-73. Zato mi se 80 za 5800X sa high-end coolerom puno čini...

 a probaj cb r20 real time bench, malo vise ces dobiti bodova mozda za nekih 200-400 na istom kloku.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice