AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Saryne kaže...

Eco mode je odlična stvar ali ipak meni treba multicore, zato i forsiram izbjegavanje istog, jer gubim okvirno 15% performansi u renderingu (ovisno o renderu) a to je u nekih sat ili više vremena rendanja poprilična razlika.

Uostalom da sam ga htio držat na eco modu uzeo bih 3900x i držao ga normal i dobio isto (sa prilično uštedom love).

 

Realno, sve ove temperature su manje više ok što se tiče prosječnog korisnika ali pošto koristim PC za rendering u 100% load uvjetima, stvar se prilično mijenja.

Za sve koji su u gaming vodama ovo su više nego odlični rezulatati. Znači gaming okvirno nekih 70-ak C.

Iako ne znam tko još koristi 16 jezgri za gaming.

 

Zezam za Noctu-u, nhf, štoviše ja sam baš i fan tih old school coolera i cijelo vrijeme sam pikirao na nh-d15 black version ali sam stjecajem okolnosti završio na vodenom.

 

Najviše sam dvojio zbog buke i to u korist Noctue, ali moram priznat da su današnja vodena gotovo nečujna, barem ispod nekih 700rpm, što je 95% vremena.

I ono što sam najviše smatrao kao prednost vodenih, temperaturu, sad vidim da je sasvim obrnuto. Odnosno, barem u mom slučaju.

 

Na svim testovima je 3950x na vodenom par stupnjeva hladniji od noctue, kod mene 10 C više.

Štoviše, vidim da uglavnom ljudi imaju slične temperature kao i ti s 3900x, oko nekih 73-75 C i mislim da bi situacija i trebala biti takva.

 

Već sam napravio remontažu i promjenu paste bez ikakvog napretka, tako da ću napravit kompletnu izmjenu ventilatora, ukoliko ne pomogne lagano na nh-d15 pa vidit kakva je razlika.

Javim rasplet.

 

 

EDIT: Stavljeni static pressure ventilatori p140 od Arctica u push pull konfiguraciju, temperature su niže oko 7 stupnjeva.

Znači sada u normal modu i na 100% load temp je oko 77 C. Što se mene tiče problem je riješen.

Eto, možda pomogne nekome u sličnoj situaciji/dilemi.

 koji AIO imas ?

Ja sam imao NZXT i Corsair i ti ventilatori koje oni stavljaju su smece

Ovi arctic ventilatori su super tak da ne treba davat vise novaca za noctua ventilatore

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...

Pozdrav ekipa,  mali mi koristi sljedeću konfiguraciju

 

kada igra satima Fortnite i na tim je gamerskim platformama i kanalima maksimalna temperatura procesora mu prema HW  raste i na 80 stepeni, mada je u principu tada na 65-70 stepeni, ali onaj maksimalni pokazatelj bude 80C.

 

Koliko je to opasno i da li trebam razmisliti o ugradnji nekog boljeg coolera od fabrickog koji je dosao uz procesor?  

AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX
GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0
Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB
ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING
Kingston SSD 500GB A2000 PCIe
LC-Power Case Gaming 703B
Chieftec PSU 600W BBS-600S

 Za procesor to je i dalje sigurna temperatura, čime hladiš taj R7 3700X?

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/previsoka-temperatura-ryzena-7/282015.aspx?page=0&jumpto=6346091&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 12:52 (rambox).
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa uz ovaj procesor AMD 7 3700 x dodje neki wraith prism cooler..kazu da je inace jako dobar i rekli su mi da mi ne treba dodatni pa sam sad malo skeptican.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 13:44 (dadoxyxy).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
dadoxyxy kaže...

Pozdrav ekipa,  mali mi koristi sljedeću konfiguraciju

 

kada igra satima Fortnite i na tim je gamerskim platformama i kanalima maksimalna temperatura procesora mu prema HW  raste i na 80 stepeni, mada je u principu tada na 65-70 stepeni, ali onaj maksimalni pokazatelj bude 80C.

 

Koliko je to opasno i da li trebam razmisliti o ugradnji nekog boljeg coolera od fabrickog koji je dosao uz procesor?  

AMD Ryzen 7 3700X AM4 BOX
GIGABYTE MB B450M DS3H 1.0
Kingston DDR4 16GB 3200MHz RGB
ROG-STRIX-RX5500XT-O8G-GAMING
Kingston SSD 500GB A2000 PCIe
LC-Power Case Gaming 703B
Chieftec PSU 600W BBS-600S

 Za procesor to je i dalje sigurna temperatura, čime hladiš taj R7 3700X?

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/previsoka-temperatura-ryzena-7/282015.aspx?page=0&jumpto=6346091&sort=asc&view=flat

 Box =wraith! Vise od ovoga ti niti ne treba!

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-cpu/arctic-cooling-hladnjak-za-cpu-freezer-34-bulk-for-amd-cijena-aluminij-139116581

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dadoxyxy kaže...

Pa uz ovaj procesor AMD 7 3700 x dodje neki wraith prism cooler..kazu da je inace jako dobar i rekli su mi da mi ne treba dodatni pa sam sad malo skeptican.

 

 Da temperature su ok, realno nemaš potrebe za boljih hlađenjem ipak je to atraktivni RGB CPU hladnjak.Moš kupit veči CPU hladnjak, ali za to baš i nema nekakve realne potrebe ili žurbe.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=895&jumpto=6343763&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Klasika

 

Linka svoj post u kojem linka svoj post u kojem linka svoj post (u kojem onda linka 10 drugih stvari)

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 1
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 koji AIO imas ?

Ja sam imao NZXT i Corsair i ti ventilatori koje oni stavljaju su smece

Ovi arctic ventilatori su super tak da ne treba davat vise novaca za noctua ventilatore

 

Alphacool aio, Pure wings 2 140mm ventilatori.

Prilično solidni kao ventilatori za kućište ali za radijatore ni pod razno.

PW2 ima 0.76 air pressure a Bionix 2.85, znači oko 3.5 puta veći protok zraka.

 

Arctic Bionix odlični ventovi kako za lovu tako i općenito, s time da se priča da 120mm verzija zna proizvoditi rezonirajuću buku ali to baš za one koji traže potpunu tišinu.

Na Bionix 140mm nisam primjetio takvo što.

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.4.2021 19:29 (Saryne).
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HUMANNISAM kaže... 

pri normalnom radu je i ta jezgra "normalna", odn. 30-34 C otprilike

 

znam da taj CPu podnosi i do 95 C ali mi nije normalno da su ostalih pet jezgri na nekih 60 c max u full loadu, a ta jedna poludi, pa sam i u biosu morao povećati max temperaturu za alarm na 90C. bio je na 80 C

 može li netko da mi odgovori zašto mi se treća jezgra grije pri full loadu (konvertovanje videa na wondershare video converter) na 90 C° dok su ostale na max 65 C°

 

da vratim CPU u dućan, odnosno da ga reklamiram, ili je to OK ?

 nitko ne zna odgovor ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HUMANNISAM kaže...

 nitko ne zna odgovor ?

 

Jesi siguran da hladnjak dobro sjedi?

Freak Show Inc.
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Jesi siguran da hladnjak dobro sjedi?

 A, stavio sam ih dosta u životu,  a ovo mi je se prvi put dogodilo.

Cooler je onaj Artic sport, solidan je i ostale jezgre drži pod kontrolom.

 

došao je s premazanom pastom preko cijele površine... sad, da li da ga skinem pa da pokušam ponovo (----napravio sam više testova Prime itd i ne ruši se sistem, samo tu jezgru zakuca na 93 C° a ostale se šepure na 65 ..

dakle, hladnjara radi super. nije valjda ostao neki mjehur pa da baš ne fata tamo ti je treća jezgra...

 

već sam ga mislio dat u prodaju i opet kupiti intela..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HUMANNISAM kaže...
Friday kaže...
Jesi siguran da hladnjak dobro sjedi?

 A, stavio sam ih dosta u životu,  a ovo mi je se prvi put dogodilo.

Cooler je onaj Artic sport, solidan je i ostale jezgre drži pod kontrolom.

 

došao je s premazanom pastom preko cijele površine... sad, da li da ga skinem pa da pokušam ponovo (----napravio sam više testova Prime itd i ne ruši se sistem, samo tu jezgru zakuca na 93 C° a ostale se šepure na 65 ..

dakle, hladnjara radi super. nije valjda ostao neki mjehur pa da baš ne fata tamo ti je treća jezgra...

 

već sam ga mislio dat u prodaju i opet kupiti intela..

Moguce da je mjehur ispod ihs-a pa je to greska u proizvodnji i nista ne mozes tu...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
HUMANNISAM kaže...
Friday kaže...
Jesi siguran da hladnjak dobro sjedi?

 A, stavio sam ih dosta u životu,  a ovo mi je se prvi put dogodilo.

Cooler je onaj Artic sport, solidan je i ostale jezgre drži pod kontrolom.

 

došao je s premazanom pastom preko cijele površine... sad, da li da ga skinem pa da pokušam ponovo (----napravio sam više testova Prime itd i ne ruši se sistem, samo tu jezgru zakuca na 93 C° a ostale se šepure na 65 ..

dakle, hladnjara radi super. nije valjda ostao neki mjehur pa da baš ne fata tamo ti je treća jezgra...

 

već sam ga mislio dat u prodaju i opet kupiti intela..

Moguce da je mjehur ispod ihs-a pa je to greska u proizvodnji i nista ne mozes tu...

Kako ne, pa rekao je da je vec smislio side-grade na Intel. Sam je smislio rijesenje za svoj problem.

 

Nekad razmisljamo na glas.

Pon.

Survivor - eye of the tiger
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.anandtech.com/show/16529/amd-epyc-milan-review

 

Uf sapunjanje. Ovi ne stede, namirisali krv i sad zele postati Intel.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HUMANNISAM kaže...
HUMANNISAM kaže...
nije uvek vruća,....ma, pri konvertiranju su sve jezgre na max 95 do 100% i jedino tad ta treća poblesavi.. pregrije se.

 

pri normalnom radu je i ta jezgra "normalna", odn. 30-34 C otprilike

 

znam da taj CPu podnosi i do 95 C ali mi nije normalno da su ostalih pet jezgri na nekih 60 c max u full loadu, a ta jedna poludi, pa sam i u biosu morao povećati max temperaturu za alarm na 90C. bio je na 80 C

 može li netko da mi odgovori zašto mi se treća jezgra grije pri full loadu (konvertovanje videa na wondershare video converter) na 90 C° dok su ostale na max 65 C°

 

da vratim CPU u dućan, odnosno da ga reklamiram, ili je to OK ?

Objasnio sam negdje ovdje na ovoj temi.. smanjenjem proizvodnog procesa biti će sve više i više takvih problema... (Da ne ulazim u teoriju Elektromagnetnih Polja i Teoriju Električnih Kola jer teško je to sve simulirati a još teže testirati). Nekom 2. jezgra, nekom 3. itd itd. Što te dopadne.

Sve je to ok.. čisto sumnjam da će ti priznati garanciju. (4800H u Laptopu ide do 106°C što je apsolutno ne prihvatljivo za laptop, google it.. prijavljuju svi živi i neživi koji ga imaju).

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
HUMANNISAM kaže...
HUMANNISAM kaže...
nije uvek vruća,....ma, pri konvertiranju su sve jezgre na max 95 do 100% i jedino tad ta treća poblesavi.. pregrije se.

 

pri normalnom radu je i ta jezgra "normalna", odn. 30-34 C otprilike

 

znam da taj CPu podnosi i do 95 C ali mi nije normalno da su ostalih pet jezgri na nekih 60 c max u full loadu, a ta jedna poludi, pa sam i u biosu morao povećati max temperaturu za alarm na 90C. bio je na 80 C

 može li netko da mi odgovori zašto mi se treća jezgra grije pri full loadu (konvertovanje videa na wondershare video converter) na 90 C° dok su ostale na max 65 C°

 

da vratim CPU u dućan, odnosno da ga reklamiram, ili je to OK ?

Objasnio sam negdje ovdje na ovoj temi.. smanjenjem proizvodnog procesa biti će sve više i više takvih problema... (Da ne ulazim u teoriju Elektromagnetnih Polja i Teoriju Električnih Kola jer teško je to sve simulirati a još teže testirati). Nekom 2. jezgra, nekom 3. itd itd. Što te dopadne.

Sve je to ok.. čisto sumnjam da će ti priznati garanciju. (4800H u Laptopu ide do 106°C što je apsolutno ne prihvatljivo za laptop, google it.. prijavljuju svi živi i neživi koji ga imaju).

 Jel on radi ako su mu temperature na 105°C i nema problema u preformansama ako nema onda se nema na sto zaliti.

 

Tako isto i ovaj sto pizdi da mu je  jedna jezgra na 80-90°C, povecas limit i to je to sta se zalis dobro je to sve.

 

Ako je deklariran da na toj temperaturi moze raditi  onda nek radi.Imas garanciju zali se i reci im ali mislim da ti to nece piti vode, procesor je ispravan sad sto je jedna jezgra falicna nece ti nitko zbog toga praviti reklamaciju.

 

Jer to je isto da sad kupujes procesor jedan se moze klokati do uber dok drugi  nemoze, zato se i zove silicon lutriija kad bi oni na takve stvari radili reklamaciju, mogli bi odamh kljuc u bravu staviti.

 

Od 100 proizvedenih procesora 3% ih ima koji su najbolji u svemu a sve ostalo je lutrija.Ni intel na to nije imun sve je to isti k....

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 1:21 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Envy kaže...
HUMANNISAM kaže...
HUMANNISAM kaže...
nije uvek vruća,....ma, pri konvertiranju su sve jezgre na max 95 do 100% i jedino tad ta treća poblesavi.. pregrije se.

 

pri normalnom radu je i ta jezgra "normalna", odn. 30-34 C otprilike

 

znam da taj CPu podnosi i do 95 C ali mi nije normalno da su ostalih pet jezgri na nekih 60 c max u full loadu, a ta jedna poludi, pa sam i u biosu morao povećati max temperaturu za alarm na 90C. bio je na 80 C

 može li netko da mi odgovori zašto mi se treća jezgra grije pri full loadu (konvertovanje videa na wondershare video converter) na 90 C° dok su ostale na max 65 C°

 

da vratim CPU u dućan, odnosno da ga reklamiram, ili je to OK ?

Objasnio sam negdje ovdje na ovoj temi.. smanjenjem proizvodnog procesa biti će sve više i više takvih problema... (Da ne ulazim u teoriju Elektromagnetnih Polja i Teoriju Električnih Kola jer teško je to sve simulirati a još teže testirati). Nekom 2. jezgra, nekom 3. itd itd. Što te dopadne.

Sve je to ok.. čisto sumnjam da će ti priznati garanciju. (4800H u Laptopu ide do 106°C što je apsolutno ne prihvatljivo za laptop, google it.. prijavljuju svi živi i neživi koji ga imaju).

 Jel on radi ako su mu temperature na 105°C i nema problema u preformansama ako nema onda se nema na sto zaliti.

 

Tako isto i ovaj sto pizdi da mu je  jedna jezgra na 80-90°C, povecas limit i to je to sta se zalis dobro je to sve.

 

Ako je deklariran da na toj temperaturi moze raditi  onda nek radi.Imas garanciju zali se i reci im ali mislim da ti to nece piti vode, procesor je ispravan sad sto je jedna jezgra falicna nece ti nitko zbog toga praviti reklamaciju.

 

Jer to je isto da sad kupujes procesor jedan se moze klokati do uber dok drugi  nemoze, zato se i zove silicon lutriija kad bi oni na takve stvari radili reklamaciju, mogli bi odamh kljuc u bravu staviti.

 

Od 100 proizvedenih procesora 3% ih ima koji su najbolji u svemu a sve ostalo je lutrija.Ni intel na to nije imun sve je to isti k....

Pa to je to.. rekao sam mu da se nema na što žaliti i da mu neće nitko priznati garanciju.

Da, 106°C je kao normalni maximum za taj mobilni Ryzen, ali sami dizajneri Laptopa kažu da to nije dobro za Laptop (logika, ne treba puno objašnjavati) i već je svaki veći Tech portal objavio "savjete za normalizacije tog mobilnog Ryzena). Ukratko čitaj: Eco mod.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

 ali sami dizajneri Laptopa kažu da to nije dobro za Laptop (logika, ne treba puno objašnjavati) i već je svaki veći Tech portal objavio "savjete za normalizacije tog mobilnog Ryzena). Ukratko čitaj: Eco mod.

 

Sad ce njima rambox objasniti da je to sve posve apsolutno realno ocekivano fuckaj ga

Freak Show Inc.
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja valjda imam neki ocd i nemrem gledat takve temperature

srecom ovaj procesor koji imam je poprilicno hladan pa se ne moram zamarat sa tim :)

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ej ekipa, pitanje...

 

Uzeo sam 5600x, kad ga benchmarkam sve jezgre mi u isto vrijeme ne idu preko 4,340. 

 

Dali postoji nesto sto bi trebao napraviti ili sta? 

 

Lp

 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Ej ekipa, pitanje...

 

Uzeo sam 5600x, kad ga benchmarkam sve jezgre mi u isto vrijeme ne idu preko 4,340. 

 

Dali postoji nesto sto bi trebao napraviti ili sta? 

 

Lp

 

 

pa to ti je ok, all core ide od 4.3 do 4.5 max sa PBO2, zavisno od hladenja

 

imas ukljucen ili iskljucen PBO?

www.youtube.com/TerabitTV
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To ti je sasvim normalno kad su sve jezgre na 100%, moj drži sličan takt u Cinebenchu R23.

 

:)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Objasnio sam negdje ovdje na ovoj temi.. smanjenjem proizvodnog procesa biti će sve više i više takvih problema... (Da ne ulazim u teoriju Elektromagnetnih Polja i Teoriju Električnih Kola jer teško je to sve simulirati a još teže testirati). Nekom 2. jezgra, nekom 3. itd itd. Što te dopadne.

Sve je to ok.. čisto sumnjam da će ti priznati garanciju. (4800H u Laptopu ide do 106°C što je apsolutno ne prihvatljivo za laptop, google it.. prijavljuju svi živi i neživi koji ga imaju).

Drž se ti vešmašina, i nemoj se više sramotit po forumu to fakat nema smisla.Nemoj se dalje čudit, zakaj ti dalje nitko više neče odgovarat na tvoje gluposti.

 

- inače bez obzira na brend, svi laptopi su obično identično dizajnirani+identično dizajnirano hlađenje=Ryzen 7 4800H ne može radit niže od maksimalnih 105 stupnjeva

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzen-mobile-renoir-apu/272695.aspx?page=1&jumpto=6192776&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 16:11 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci ovo je sasvim ok, hvata me neka paranoja da nije nesto ok s procom ne znam zasto hahah.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bloodraven kaže...

Znaci ovo je sasvim ok, hvata me neka paranoja da nije nesto ok s procom ne znam zasto hahah.

 

Steta sto nemas 8k rezoluciju...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Envy kaže...

Objasnio sam negdje ovdje na ovoj temi.. smanjenjem proizvodnog procesa biti će sve više i više takvih problema... (Da ne ulazim u teoriju Elektromagnetnih Polja i Teoriju Električnih Kola jer teško je to sve simulirati a još teže testirati). Nekom 2. jezgra, nekom 3. itd itd. Što te dopadne.

Sve je to ok.. čisto sumnjam da će ti priznati garanciju. (4800H u Laptopu ide do 106°C što je apsolutno ne prihvatljivo za laptop, google it.. prijavljuju svi živi i neživi koji ga imaju).

Drž se ti vešmašina, i nemoj se više sramotit po forumu to fakat nema smisla.Nemoj se dalje čudit, zakaj ti dalje nitko više neče odgovarat na tvoje gluposti.

 

- inače bez obzira na brend, laptopi su identično dizajnirani+identično dizajnirano hlađenje=Ryzen 7 4800H ne može radit niže od maksimalnih 105 stupnjeva

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzen-mobile-renoir-apu/272695.aspx?page=1&jumpto=6192776&sort=asc&view=flat

 

 

Evo ti si upravo odgovorio na gore tvoje zeleno (ja markirao), ali da mi ipak ponovimo lekciju:

AMD obećao ovo:

  

Kada je došlo vrijeme da se CPU impementira u kočnu konfu: Intel 7% brži u svim tim igrama.

 


Potpuno do u gram težine identičan laptop.. .sve isto.. i boje i SVE SVE SVE, osim samog CPU-a + i RTX 2080 je isti. I konstantno ti je tako na AMD-ovim prezentacijam.

To što si vidno nervozan i već tko zna koji put spominješ moje vešmašine dovoljno govori da kada netko nema argumenta u poteže za glupošći (čitaj: vešmašine), a kada ti i to ne bude dovoljno onda prelaziš na "ti".. Imaš dr. Igora Berecki na FB-u uprati ga i nađi post za argumentaciju jer upravo si simbolično pljunuo na sve svoje linkove.
Tebe bi bilo sramota da popravljaš veš mašinu? Pa 5 minuta da promjeniš bravicu na vratima uzmeš 100-200 kuna. Ali kada tu temu već spominješ ja ti obećavam ovo: Ako ti šta zatreba od bijele tehnike od mene imaš džaba. Potrudim se da iz BiH ti dovučem bile gdje u HR i samo da ti vidim facu.

Nekada sam bio mišljenja da ovaj forum ne bi bio isti bez tebe, divila me se takva strast prema jednoj kompaniji (AMD-a) koju nema niti jedan nogometni navijač, ali već par sedmica nisam tog mišljenja (a vidim nisu ni ostali)  i tvoje linkanje i bojenje više nije akutno stanje nego prelazi u hroničnu neku bolest, kojima ovdje mnogima nije jasna.

Ali da se vratimo na tvoj opis dizajna laptopa. (izgleda da si Fridayu ostao dužan pa preko mene pokušavaš nešto da kažeš). To dakle što laptop kada se igra na jednom dijelu grije se (neka bude po tvom) na 105°C u nekom Word ili Surfanju radu na 50°C a kada ga ugasim na sobnoj 20°C je kao ok? No Commnet.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne vidim kakve veze grijanje procesora u laptopu ima sa AMD-om

 

Oni su stavili procesore na trziste i to je to. Nisu oni odgovorni za hlađenje.

To kaj bi proizvođaci htjeli ugurat procesor sa 8 jezgri u ultrabook to je njihov problem.

 

Ako ne mozes slozit adekvatno hlađenje jednostavno ne stavljaj takav procesor u laptop...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

(1) Ne vidim kakve veze grijanje procesora u laptopu ima sa AMD-om

 

(2) Oni su stavili procesore na trziste i to je to. Nisu oni odgovorni za hlađenje.

To kaj bi proizvođaci htjeli ugurat procesor sa 8 jezgri u ultrabook to je njihov problem.

 

(3) Ako ne mozes slozit adekvatno hlađenje jednostavno ne stavljaj takav procesor u laptop...

(1) Ma daaj nemoj me zezati. Kakve ima veze grijanje procesora sa AMD-om? Možda slučjano što je to AMD-ov procesor.

(2) Donekle i jesu, jer ARK cijelog procesora ima veze sa tih 105°C, možda da se bolje napravi išao bi za koji 10-tak °C manje.

(3) Pa izgleda da ne mogu, ili mogu (zavisi sa koje strane gledaš). Ako gledaš negativno izgleda da ne mogu jer ljudima se tutorijali postavljaju kako da se smanji grijanje na 4800 baziranom Laptopu, ili pak mogu tako što se proizvođači CPU-a (čitaj: AMD) ogradi da je 105°C sasvim normalno, što meni kao dizajneru obične plohe ne izgleda normalno da u jednom dijelu plohe imaš 105°C.

Da stvar bude gore, konstantno igranje na procesoru koji se tako grije i gdje ti AMD kaže: "ok, to je sasvim normalno, tako smo ga i napravili" meni baš nisu čista posla.. što će biti uskoro i godinu dana oko tog famoznog "Gdje igre počinju" 4800H procesora.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma boli me briga kaj AMD veli

 

HP (ili dell,asus...) ti je prodao laptop i on snosi svu odgovornost.

Ako su vidjeli da se procesor grije na 100 stupnjeva zasto su ga onda ugrađivali ? Zasto nisu slozili bolje hlađenje ?

 

Mogli su stavit i pasivni hladnjak i onda bi opet AMD bio kriv ?

 

 

 

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.4.2021 17:00 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

ma boli me briga kaj AMD veli

 

 

 

 

Radi se samo o tome da kojim slucajem AMD izda procesor koji radi na 400 stupnjeva i pri tome moras imati protupozarno odijelo da bi ga koristio - rambox ce svejedno reci da je to bolje od Intela.

Covjek je manijakalno opsjednut pljuvanjem po intelu i uzdizanjem amd-a u nebesa. Bas ono, medical condition...

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Santana kaže...

ma boli me briga kaj AMD veli

 

 

 

 

Radi se samo o tome da kojim slucajem AMD izda procesor koji radi na 400 stupnjeva i pri tome moras imati protupozarno odijelo da bi ga koristio - rambox ce svejedno reci da je to bolje od Intela.

Covjek je manijakalno opsjednut pljuvanjem po intelu i uzdizanjem amd-a u nebesa. Bas ono, medical condition...

 a cuj doso je na svoje nakon tolko godina moras mu sad malo popustit

ne znas kak mu je bilo svih ovih godina dok je intel bio na vrhu :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice