AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gaming, obrada slike i slični programi... 

Treba mi pc koji će trajat 5g

I u planu je Asrock AM4 X570 PHANTOM GAMING 4

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
mataFX kaže...

Pomoć hitno hahah

 

Ryzen 5 5600x ili Ryzen 7 3700x

koji uzeti?

uzmi 3600 i razliku u cijeni ulozi u jacu graficku karticu, vise ces FPS dobiti sa jacom grafickom nego sa tim procesorima u odnosu na 3600

 

  

  

 Ti tek tolko da si nešto napisal... Bolje da grafu kupi za 2-3 mjeseca.😁

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@mataFX Mozda bolje Asus x570-p, ako hoces x570 ili MSI B550, ako hoces BIOS flashback feature izmedju ostalog.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa mislim da bolje uzet x570 možda se i varam😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Zanimljivo, jbg, nije te potrefilo i bio je vjerujem Beta bios jer ga trenutno ni nema na listi, samo F10 i F12. Sta je tu je, sretno s konfom koju sad imas..

nije bio beta, beta su sa slovima na kraju. 

 

sto se mene tice, prodajom toga stroja napravio sam odlican deal, koliko sam razocaran bio sa tim AMD i AGESA sranjima, toliko sam sada odusevljen sa Mini M1

 

Mini je pali i vozi, moju 5800X i 3060Ti konfu pojede za dorucak u premieru, 0db, stane mi u dzep od zimske jakne :), ne moras nista podesavati po hardveru i softveru, WoW, Total War, Overwatch i Dota2 rade ko beba, tako da sam super zadovoljan, jos mi ostalo love za konzolu, tek toliko ako se pojavi neka igra koju ne mogu na Macu igrati.

 

ako alder lake ne bude nista specijalno, sumnjam da cu se vracati na x86 platformu, mada cu uvijek imati bar jedan PC jer klincima treba

 

 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo napokon jedno dobro iskustvo...

 

Jucer gledam na stranicama od gigabyte-a i vidim da ima novi BIOS za moju Mastericu i to star svega par dana. Uvijek me vuce da flasham ali onda se sjetim svih muka koje su pracene time... Uostalom, flashati bios na Gigabyte ploci (barem na mojoj) je daleko od zabavnog i trivijalnog.

Naime, postoje 4 nacina za flash

@Bios aplikacija u windosima

Flash kroz samo sucelje BIOS-a

Flash preko Flash aplikacije na bootabilnom freedos sticku

Flash preko Q Flash-a (nije isto kao i flash kroz BIOS UI)

 

SAMO JEDAN OD NAVEDENIH RADI!

 

Naravno, kako to vec ide - zadnja opcija koju sam isprobao radi. Ostale ili odmah izbace error ili izbace tijekom flashanja ili sve prodje kao da je OK i da je sve flashano te da je potreban samo power cycle - i onda kad rebootas vidis da je zapravo stari BIOS ostao (da, isprobao sam i opciju flashanja pricuvnog BIOS-a i nije pomoglo).

Uglavnom Q Flash je uspio obaviti posao. Nazalost, ucitavanje starog BIOS profila nije radilo (iako kaze da je sve ucitano) pa su svi ventilatori u kucistu totalno podivljali. Kao da vec BIOS nije bio dovoljno krcat opcijama sada su dodali jos cijeli sleper opcija (i naravno da ih je masa dostupna na 2 razlicita mjesta sto pridonosi kaosu i zbunjenosti).

Uglavnom, nakon muke sa flashanjem i podesavanjem opcija napokon odem u windowse i pokrenem HWinfo da vidim jel ECO Mode radi kako treba. Apsolutni sok i nevjerica - overvolting spikeovi vise ne postoje. Cak ni kada koristim agresivne power planove poput 1usmus power plan. Evo odabran balanced plan a krivulja temperature ravna na nekih 35 stupnjeva i ne mrda. Tek kad nesto stvarno pokrenem onda se podigne za koji stupanj.

Suze radosnice stizu jedna drugu...

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lijepa priča petkom. <3

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

uspio naci nesto sto nije benchmark a sto ce zakucat 5800X na 100% :D

 

drzi ga na 4.6GHz all core (s padovima na 4.5GHz) i 90C (thermal limit)

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 

  

  

 Ti tek tolko da si nešto napisal... Bolje da grafu kupi za 2-3 mjeseca.😁

za razliku od tvoga beskorisnog posta, moj je konkretan, koristan i pruza mu dodane opcije za razmisljanje

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Lijepa priča petkom. <3

Petak je uistinu dan za čuda!

 

 

edit: Friday čestitke tebi

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 12:09 (metallic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
DrNasty kaže...

Lijepa priča petkom. <3

Petak je uistinu dan za čuda!

 

 

edit: Friday čestitke tebi

 

 

Napokon sam kupio UPS, sad cu flashati sve sto imam kod kuce

 

Ali stvarno, nabijem ih na kurac i njih i proceduru...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

a meni ide flashanje iz BIOSa (EUFIa), bez da idem direkt u Q-Flash...

 

ali kod GigaByxtea - samo BIOSe koji nemaju slovo na kraju stavljaj, dakle F31 je OK, ali nemoj F31a

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

a meni ide flashanje iz BIOSa (EUFIa), bez da idem direkt u Q-Flash...

 

ali kod GigaByxtea - samo BIOSe koji nemaju slovo na kraju stavljaj, dakle F31 je OK, ali nemoj F31a

 

Stavio sam F33a i nikad sretniji...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I moja X570 Elite iam tu varijantu, F33a, ali neću... ionako imam Ryzena 2600

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i male pomoći oko odabira ploča za Ryzene...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

I moja X570 Elite iam tu varijantu, F33a, ali neću... ionako imam Ryzena 2600

 

Meni se tocno cini da ti pokusavas ovdje uvesti anarhiju na mala vrata. Tako to krene - danas odbijas novi BIOS, sutra vec bacas molotovljeve koktele na policiju. Stoput vidjeno...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ljudi trebam savjet...nisam pametan. Kolega u nekoj kompenzaciji dobio 5600X i dao bi mi ga za 2200kn. Kad bih ga uzeo imao bi solidno zaokruženu konfu za sljedećih 3-4g, ali opet me strah jer za B450 nema još stabilnih BIOSa i možda bi redovita cijena do ljeta pala na 2000kn...što mislite?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...
Ljudi trebam savjet...nisam pametan. Kolega u nekoj kompenzaciji dobio 5600X i dao bi mi ga za 2200kn. Kad bih ga uzeo imao bi solidno zaokruženu konfu za sljedećih 3-4g, ali opet me strah jer za B450 nema još stabilnih BIOSa i možda bi redovita cijena do ljeta pala na 2000kn...što mislite?

 Dobra cijena, ja bih uzeo na tvom mjestu i čekao bios koji je stabilan, naravno ako imaš takvu mogućnost.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...
Ljudi trebam savjet...nisam pametan. Kolega u nekoj kompenzaciji dobio 5600X i dao bi mi ga za 2200kn. Kad bih ga uzeo imao bi solidno zaokruženu konfu za sljedećih 3-4g, ali opet me strah jer za B450 nema još stabilnih BIOSa i možda bi redovita cijena do ljeta pala na 2000kn...što mislite?

Teško da će do ljeta pasti na 2000kn, iako bi ovog ljeta stanje trebalo biti bolje, i AMD će štancati više svojih 7nm proizvoda, ali fokusirat će se na skuplje proizvode gdje im je profit veći.

 

Ja bi uzeo ako baš hoćeš 5600X, iako upgrade sa 3600 na 5600X nije baš neki, pogotovo ako nisi na 1080p, a nebi trebao biti s obzirom na grafu.

 

Ugl. sumnjam da ćeš dobiti 5600X za manje para jedno duže vrijeme, a o 5600 non X se uopće ni ne priča...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...
Ljudi trebam savjet...nisam pametan. Kolega u nekoj kompenzaciji dobio 5600X i dao bi mi ga za 2200kn. Kad bih ga uzeo imao bi solidno zaokruženu konfu za sljedećih 3-4g, ali opet me strah jer za B450 nema još stabilnih BIOSa i možda bi redovita cijena do ljeta pala na 2000kn...što mislite?

 A tko je rekao da je nestabilan bios ? Nestabilan je za ove koji stalno nesto ceprkaju po njemu. Kad ti dodje procesor, baci novi bios i swapaj to, upali XMP i gotovo. Imas na redditu hrpa ljudi sa B450 i Zen 3 procesorima i problema je jako jako malo, cak i na onoj srot B450 DS3H (bila je srot jer su Zen +/2 bili dosta zahtjevniji sto se tice VRMa) sve radi kako treba i to jos davno kad sam tu stavio screenshot.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Stric_Jura kaže...

I moja X570 Elite iam tu varijantu, F33a, ali neću... ionako imam Ryzena 2600

 

Meni se tocno cini da ti pokusavas ovdje uvesti anarhiju na mala vrata. Tako to krene - danas odbijas novi BIOS, sutra vec bacas molotovljeve koktele na policiju. Stoput vidjeno...

 a ne, ja imam plan...

 

puni mjesec, na kažiprst kojim stišćem"Enter" za pokretanje flešanja mi se mora popišati majka nerotkinja, djevica od 90+ kg, malo žganice za hrabrost ("bez ruma nema šturma..")..... e onda može...

 

za razliku od tebe koji si nakupio godina a pameti ništ' i čim izađe novi BIOS podlegneš marketingašima i ideš (prekrst, prekrst) impulzivno flešati bez pripreme..

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
FileFicho kaže...
Ljudi trebam savjet...nisam pametan. Kolega u nekoj kompenzaciji dobio 5600X i dao bi mi ga za 2200kn. Kad bih ga uzeo imao bi solidno zaokruženu konfu za sljedećih 3-4g, ali opet me strah jer za B450 nema još stabilnih BIOSa i možda bi redovita cijena do ljeta pala na 2000kn...što mislite?

Teško da će do ljeta pasti na 2000kn, iako bi ovog ljeta stanje trebalo biti bolje, i AMD će štancati više svojih 7nm proizvoda, ali fokusirat će se na skuplje proizvode gdje im je profit veći.

 

Ja bi uzeo ako baš hoćeš 5600X, iako upgrade sa 3600 na 5600X nije baš neki, pogotovo ako nisi na 1080p, a nebi trebao biti s obzirom na grafu.

 

Ugl. sumnjam da ćeš dobiti 5600X za manje para jedno duže vrijeme, a o 5600 non X se uopće ni ne priča...

To i mene čudi...očito ga još skrivaju kako bi se što više X verzija prodavala, jer nema mi nekog smisla da ga uopće ne launchaju.  

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tračevi kažu da će 5600 non X ić samo u OEM gotove konfiguracije.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Tračevi kažu da će 5600 non X ić samo u OEM gotove konfiguracije.

AMD fanboy ekipa na aparatima. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...
 

za razliku od tebe koji si nakupio godina a pameti ništ' i čim izađe novi BIOS podlegneš marketingašima i ideš (prekrst, prekrst) impulzivno flešati bez pripreme..

 

Ma ne bih ni ja, bio sam na BIOS-u iz 2019. Ali poceli mi neki BSOD-ovi u zadnje vrijeme. Sad istrazujem alternative prije nego odlucim staviti druge windowse jer nemam bas vremena a full instalaciju a i nesto mi se ne da. A ako budem - ovaj puta ce ici enterprise...

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Tračevi kažu da će 5600 non X ić samo u OEM gotove konfiguracije.

 

Pa jel nije u pitanju prakticki isti procesor samo sa ukljucenim eco mode? Kao i npr 3900x vs 3900

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
cvaja997 kaže...

Tračevi kažu da će 5600 non X ić samo u OEM gotove konfiguracije.

 

Pa jel nije u pitanju prakticki isti procesor samo sa ukljucenim eco mode? Kao i npr 3900x vs 3900

Nije baš eco mode hahah, nego ima 100-200 MHz niži takt i boost i veći OC potencijal (na papiru), ali to se ionako može nadoknaditi u 2 klika, ako procesor uopće izađe...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mataFX kaže...

Pomoć hitno hahah

 

Ryzen 5 5600x ili Ryzen 7 3700x

koji uzeti?

 Odluka je pala na ryzen 9 5900x i Asrock AM4 X570 PHANTOM GAMING 4 - PROMO

Navedene komponente uzimam u Instaru

Mišljenje neko dodatno?

 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koje misljenje zelis? kupujes (drugi) najbrzi procesor na trzistu

 

maticnu bih mjenjao jer je to ASRockova low end X570 maticna - bolje gledaj ASUS TUF seriju, MSI X570 tomahawk ili jos bolje neku od B550 ploca (ako ces imati samo jednu graficku i 2 NVME SSDa, ne treba ti X570)

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2021 12:15 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mataFX kaže...
mataFX kaže...

Pomoć hitno hahah

 

Ryzen 5 5600x ili Ryzen 7 3700x

koji uzeti?

 Odluka je pala na ryzen 9 5900x i Asrock AM4 X570 PHANTOM GAMING 4 - PROMO

Navedene komponente uzimam u Instaru

Mišljenje neko dodatno?

 

Sta ce ti misljenje kad si vec uzeo :D Ako ti napisemo mogao si ovo ili ono budes se losije osjecao. Slobodno javi dojmove kad slozis.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice