AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.054.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
ansha kaže...
frey85 kaže...

 

Sa Arctic Freezerom 280 ne mogu da ga zadržim ispod 90 C u Cinebenchu 20 na 4.6 Ghz jer voltaža mora na 1.26.

Znaci Inteli su postali bitno laksi za ohladit.. Ocekivano, posto su zapeli na 14nm...

 

nema ti smisla to sto si napisao

 

1) ryzeni rade na nacin da se izvuce max iz procesora dok ne dosegne thermal limit od 90C (jednom kad ga dosegne onda ce ga drzati fixno na tih 90C) - ti taj limit mozes smanjiti mjenjanjem postavki voltaze

ali za razliku od intela gdje mjenjas ukupnu voltazu procesora (tj samo napravis undervolt za cijeli procesor?), na ryzenu mozes mjenjati hrpu postavki, od voltaze za svaku od jezgri individualno, mjenjati ostale tipove voltaza: package, thermal, electrical + mjenjati boost frekvencije, trajanje boosta i ostale kerefeke (kojih stvarno ima dosta sa ryzenom)

 

2) zen3 je i dalje na beta biosima te ce sa narednim bios/agesa updejtima zategnuti te postavke i smanjiti temp procesora kao sto su to napravili sa zen2

ocigledno kad pogledas da ljudi promjenom postavki voltaze smanjuju max temp sa 90C na ispod 80C uz iste performanse - sto znaci da su u AMDu ostavili dosta velike limite za pocetak dok ne optimiziraju AGESE/BIOSe

 

3) to sto je intel zapeo na 14nm samo znaci da ga je sa svakom generacijom teze ohladiti i vise se zagrijavaju jer stalno dizu frekvencije (nemaju kako vise podici performanse na 14nm) a proizvodni proces se ne mjenja - pogledaj ove cifre:

https://www.anandtech.com/show/16341/intel-core-i9-10850k-review-the-real-intel-flagship/2

 

skoro 300W potrosnje i temperature iznad 100C na 10jezgrenom procesoru, dok na brzem AMD 16 jezgrenom procesoru, imas max potrosnju od ispod 140W i temp od max 90C:

https://www.anandtech.com/show/16214/amd-zen-3-ryzen-deep-dive-review-5950x-5900x-5800x-and-5700x-tested/8

 

i sto nije da ce nadolazeci intel desktop CPUi biti ograniceni na 8 jezgri (ili 10)? upravo iz razloga sto vuku maximum maximuma iz 14nm procesa?

Poanta je bila da je vec sa 1.26V na max temperaturi. Samo to.

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nula bodova i sa novim BIOSom

 

stovise imaju novi problem bar kod mene, nakon dvadeset i druge promjene postavki u biosu, USB portovi na koje su mi spojene tipkovnica i mis, su poceli stekati, tipkovnica ima "delay" a mis uopce ne radi 

 

cmos reset, onda radi sve ponovno ok, do nekog trenutka i neke nepoznate promjene u biosu kada opet pocnu stekat

 

memorija jednostavno ne radi stabilno na 4000MHz bilo rucno bilo preko XMP profila, bilo sa PBO2 ukljucenim, auto ili off, bilo preko ZEN calculatora ili samo promjena prvih 5 latencija

 

PBO2 radi kako treba, proc ide 4.6GHz all core load, i 5Ghz single core load, i prode sve testove, CPU-Z bench, Aida stress test, Aida memory i cache bench, CB20 i CB23 multicore, i onda se rusi na CB single core testu

 

jedini scenario kada memorija i PBO2 rade kako treba je kada je memorija na 2133MHz

 

takoder FCLK i UCLK frekvencije u 1:1 omjeru rade do 3600MHz memorije, sve preko toga FCLK max na 1800MHz dok UCLK max na 1000MHz, za 3800 i 4000 memorijsku frekvenciju

 

problem nije do memorije jer radi bez problema na drugom AMD racunalu sa XMP profilom bez rusenja u istim testovima, a to racunalo je na F11i beta biosu, na kojem je i ovo bilo i imao sam iste probleme sa F11i

 

sve u svemu, da sam normalan bi poludio vec odavno sa ovim konstantnim cackanjem po tim postavkama 

 

probat cu jos jednom dat sansu sa 3600MHz memorijskim kitom koji imam, ako ni to ne bude radilo kako treba, nek se jebe AMD, stavim sve na default i gotovo, dok ne dode neki bios gdje radi sve kako treba, ako prije toga ne promjenim platformu 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni je novi bios izvrstan (AGESA 1.1.9.0)

 

doslovno boota na sve opcije koje podesim (naravno windowsi se ruse ako pretjeram)

 

RAMi idu na 3800MHz bez problema, 1900IF (nisam probao vise od ovoga)

 

curve optimizer -5 za 2 najbrze jezgre i -25 za ostale

 

od PPT/TDC/EDC odustajem do iducih BIOSa - izgubio sam 2h igrajuci se s tim postavkama ali stavio sam sad PBO na auto sa +50MHz

 

Cinebench R23 multi core 15560~ bodova (single core mi se jednostavno ne da vrtit i cekati)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 19:30 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

nula bodova i sa novim BIOSom

 

stovise imaju novi problem bar kod mene, nakon dvadeset i druge promjene postavki u biosu, USB portovi na koje su mi spojene tipkovnica i mis, su poceli stekati, tipkovnica ima "delay" a mis uopce ne radi 

 

cmos reset, onda radi sve ponovno ok, do nekog trenutka i neke nepoznate promjene u biosu kada opet pocnu stekat

 

memorija jednostavno ne radi stabilno na 4000MHz bilo rucno bilo preko XMP profila, bilo sa PBO2 ukljucenim, auto ili off, bilo preko ZEN calculatora ili samo promjena prvih 5 latencija

 

PBO2 radi kako treba, proc ide 4.6GHz all core load, i 5Ghz single core load, i prode sve testove, CPU-Z bench, Aida stress test, Aida memory i cache bench, CB20 i CB23 multicore, i onda se rusi na CB single core testu

 

jedini scenario kada memorija i PBO2 rade kako treba je kada je memorija na 2133MHz

 

takoder FCLK i UCLK frekvencije u 1:1 omjeru rade do 3600MHz memorije, sve preko toga FCLK max na 1800MHz dok UCLK max na 1000MHz, za 3800 i 4000 memorijsku frekvenciju

 

problem nije do memorije jer radi bez problema na drugom AMD racunalu sa XMP profilom bez rusenja u istim testovima, a to racunalo je na F11i beta biosu, na kojem je i ovo bilo i imao sam iste probleme sa F11i

 

sve u svemu, da sam normalan bi poludio vec odavno sa ovim konstantnim cackanjem po tim postavkama 

 

probat cu jos jednom dat sansu sa 3600MHz memorijskim kitom koji imam, ako ni to ne bude radilo kako treba, nek se jebe AMD, stavim sve na default i gotovo, dok ne dode neki bios gdje radi sve kako treba, ako prije toga ne promjenim platformu 

 

ovo s usb portovima je poznat problem sa USB 2.0 portovima i trenutnim BIOSima

ustekaj mis i tipkovnicu na usb 3 portove i radit ce bez problema, ili u BIOSu ugasi C states i onda bi i USB 2.0 portovi trebali biti OK

 

4000MHz je dosta velika frekvencija za memoriju, ocito moras cekati iduce biose da bi to radilo stabilno (iako nema tu pomaka u performansama naspram 3600/3800MHz) - a mozda ti se nije posrecilo sa CPUom pa ne moze na 2000IF

 

ne znam zasto nisi zadovoljan sa 3600MHz na memoriji i 1800FCLK :) - i dalje smo na beta biosima a to su stvarno OK vrijednosti i daju maximum iz procesora

 

sto se tice rusenja sa PBO2 - sigurno nemas od maticne neke njene OC opcije popaljene (performance enhancer, AI OC i slicne gluposti)?

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

ovo s usb portovima je poznat problem sa USB 2.0 portovima i trenutnim BIOSima

ustekaj mis i tipkovnicu na usb 3 portove i radit ce bez problema, ili u BIOSu ugasi C states i onda bi i USB 2.0 portovi trebali biti OK

 

4000MHz je dosta velika frekvencija za memoriju, ocito moras cekati iduce biose da bi to radilo stabilno (iako nema tu pomaka u performansama naspram 3600/3800MHz) - a mozda ti se nije posrecilo sa CPUom pa ne moze na 2000IF

 

ne znam zasto nisi zadovoljan sa 3600MHz na memoriji i 1800FCLK :) - i dalje smo na beta biosima a to su stvarno OK vrijednosti i daju maximum iz procesora

 

sto se tice rusenja sa PBO2 - sigurno nemas od maticne neke njene OC opcije popaljene (performance enhancer, AI OC i slicne gluposti)?

dok sam bio na beta biosu nisam imao problem sa USB portovima, nemam ih ni sad, osim kada cackam po postavkama, pa se pojavi problem sa USB nakon stotog puta

 

nisam zadovoljan, jer na Gigabyte vise nije beta bios, vec "stabilan" pa kad vec imam memoriju 4000MHz onda hocu da to radi kako treba, jer su rekli da ce raditi 1:1 FCLK kada bios izade iz beta faze

 

nema nista od ploce upaljeno sto se toga tice, problem je u memorijskom kontroleru od procesora i frekvenciji memorije, ili je bios jos uvijek u kurcu

 

znam da nema nikakvog bitnog benefita u gamingu 2133MHz vs 4000MHz, tako da pogotovo nema 3600 vs 4000, ali kad vec imam takvu memoriju hocu da radi na max 

 

vjerovatno cu je prebaciti u 4750G jer ce taj proc imati itekako benefita od takve memorije

 

vidjet cu

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
Fanu kaže...

 

ovo s usb portovima je poznat problem sa USB 2.0 portovima i trenutnim BIOSima

ustekaj mis i tipkovnicu na usb 3 portove i radit ce bez problema, ili u BIOSu ugasi C states i onda bi i USB 2.0 portovi trebali biti OK

 

4000MHz je dosta velika frekvencija za memoriju, ocito moras cekati iduce biose da bi to radilo stabilno (iako nema tu pomaka u performansama naspram 3600/3800MHz) - a mozda ti se nije posrecilo sa CPUom pa ne moze na 2000IF

 

ne znam zasto nisi zadovoljan sa 3600MHz na memoriji i 1800FCLK :) - i dalje smo na beta biosima a to su stvarno OK vrijednosti i daju maximum iz procesora

 

sto se tice rusenja sa PBO2 - sigurno nemas od maticne neke njene OC opcije popaljene (performance enhancer, AI OC i slicne gluposti)?

dok sam bio na beta biosu nisam imao problem sa USB portovima, nemam ih ni sad, osim kada cackam po postavkama, pa se pojavi problem sa USB nakon stotog puta

 

nisam zadovoljan, jer na Gigabyte vise nije beta bios, vec "stabilan" pa kad vec imam memoriju 4000MHz onda hocu da to radi kako treba, jer su rekli da ce raditi 1:1 FCLK kada bios izade iz beta faze

 

nema nista od ploce upaljeno sto se toga tice, problem je u memorijskom kontroleru od procesora i frekvenciji memorije, ili je bios jos uvijek u kurcu

 

znam da nema nikakvog bitnog benefita u gamingu 2133MHz vs 4000MHz, tako da pogotovo nema 3600 vs 4000, ali kad vec imam takvu memoriju hocu da radi na max 

 

vjerovatno cu je prebaciti u 4750G jer ce taj proc imati itekako benefita od takve memorije

 

vidjet cu

 

BIOS mozda nije beta ali zato AGESE s kojima dolaze i dalje jesu :)

u gamingu ima itekakvog benefita 2133 vs 4000MHz, pogledaj benchmarke sto je lik radio:

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

BIOS mozda nije beta ali zato AGESE s kojima dolaze i dalje jesu :)

u gamingu ima itekakvog benefita 2133 vs 4000MHz, pogledaj benchmarke sto je lik radio:

 

 

 

aha, vidis nisam uopce razmisljao da je AGESA jos u beti, thx za info

mozda kod njega, imas negdje u temi test Forze koju sam radio 2133 vs 4000 gdje nije bilo nikakve razlike 

 

on testira sve sa CL18, dok recimo 2133 ima i sa CL14 ili CL15 pa je mozda do toga

 

sve je to li la, evo kod ovog nema nikakve razlike a test mi je bolje nego od HC

 

 

uglavnom nebitno, igre koje igram i koje sam testirao nemaju apsolutno nikakav benefit od brze memorije

 

uostalom probaj sam kod sebe, mozda ces ti imati opet drugacije rrezultate od svih nas

 

vratimo se mi na AGESA bios 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

 

Radi i na B450 plocama i Zen+ procesorima.

 

https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-b450-i-gaming-model/helpdesk_cpu/

 

Eto moja "jadna" B450-I dobila podrsku za sve CPU-e, dakle od serije 1000 do serije 5000,

ReSize BAR i sve sto se moglo dobiti - AMD je zelio biti kao Intel, i davati featurese

samo sa "novijim" chipsetima - ali izgleda da OEM-ovi smiju sami dodavati podrsku i featurese kako ih je volja.

 

E sad, navodno ReSize BAR radi na novim nVidia 3000 karticama, ali meni ga nudi i na 2000 kartici,

no ne mogu isprobati jer mi je OS instaliran kao CSM, a ReSize BAR radi samo na UEFI WinOS-u.

 

A druga stvar - cini se da opet kruze AMD procesori, kojima se mogu otkljucati jezgre:

https://www.igorslab.de/en/ryzen-5-5600x-und-ryzen-7-5700x-mit-2-ccds-aufgetaucht-laesst-sich-die-cpu-zum-ryzen-9-unlocken-2/

 

Usput, ASRock X370 i B350 ploce su dobile Alpha BIOS-e 6.61 sa podrskom za 5000 seriju procesora, i 4000G seriju APU-a.

https://shop.jzelectronic.de/news.php?id=1609438380&sw=AM4

https://www.jzelectronic.de/jz2/index.php?lid=dGlkPSZ0aGVtYV9pZD0mYWN0PTM5NDA4

https://cloud.hkepc.com/index.php/s/MCd2iJOrG68Ss3X

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 0:44 (Čitatelj).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

B450 su uvjerljivo best buy jer podrzavaju sve procesore (od 1xxx do 5xxx) a jeftinije su od X470 - ali nemaju podrzane sve feature (PCIe 4.0 i mislim da nece imati curve optimizer i PBO2 koji su samo na X570/B550) ?

 

resize bar da bi radio, moras imati i GPU driver support a nvidia jos nije izbacila driver sa podrskom za to (a mislim da je najavila da ce biti samo za 2xxx i 3xxx seriju..)

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 9:20 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma daj šta se zezate sa tim pločama. Ja sam 5900x stavio na 4.5 GHz na 1.2 V sa LLC Turbo, snizio temperature i radim, rendam, kreiram, igram dosta. Kad izbace BIOS-e kako treba i kad se nakupi dovoljno iskustva, samo ću prepisati. Procesor je svakako mnogo snažniji nego što ga softver može ispratiti. Jedini problem su mi bile te temperature. Dal ću imati 87 ili 92 fps više u igrama, svakako me ne brine, jer sam zaključao fps na 60 :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ima nas sa 120+Hz monitorima koji zele sto vise performansi je moguce :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

60 ? lolo.. Danas monitori od 800kn imaju 75Hz refresh rate, zasto 60 fps lock?

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

60 ? lolo.. Danas monitori od 800kn imaju 75Hz refresh rate, zasto 60 fps lock?

 

Zato što je to dizajnerski 4K monitor od oko 450 evra, a igranje je tek sekundarna stavka. Na njemu FullHD rezolucija izgleda gore nego kad na FullHD monitoru staviš VGA rezoluciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 12:42 (frey85).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ford eleanor kaže...

Trebao bih jednu potvrdu.

Da li moj hladnjak za procesor može ići na AM4 socket

CM Hyper 212 Evo

Na službenoj stranici piše da može ali bih htio pitati ako ga netko koristi za ryzen procesore

 

moze ako ti je hladnjak dosao sa AM4 mounting kitom - provjeri sta ti je u kutiji od hladnjaka (ako si ga kupio prije izlaska ryzen serije, onda nemas AM4 kit)..

 

a neke AM4 ploce podrzavaju i mountanje AM3 hladnjaka pa provjeri i to (npr ja sam na svojoj X370 Crosshair VI Extreme imao rupe za AM4 i AM3 hladnjake)

 

frey85 kaže...
The_Fichek kaže...

60 ? lolo.. Danas monitori od 800kn imaju 75Hz refresh rate, zasto 60 fps lock?

 

Zato što je to dizajnerski 4K monitor od oko 450 evra, a igranje je tek sekundarna stavka. Na njemu FullHD rezolucija izgleda gore nego kad na FullHD monitoru staviš VGA rezoluciju.

 

Ne mjenjamo mi BIOS postavke da izvucemo vece performanse iz tih procesora (iovako su vec najbrzi procesori na trzistu), vec da izvucemo jednake performanse uz nize temperature (naravno ovo ne vrijedi za RAM OC)

Pretpostavljam da ti ljeti nije svejedeno radi li ti procesor na 65C ili 90C, tj zagrijava li ti racunalo cijelu sobu pa moras nafrljit klimu u cijelom stanu da bi nesto odigrao/renderirao

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 12:47 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ford eleanor kaže...

Trebao bih jednu potvrdu.

Da li moj hladnjak za procesor može ići na AM4 socket

CM Hyper 212 Evo

Na službenoj stranici piše da može ali bih htio pitati ako ga netko koristi za ryzen procesore

 

I također se nećeš usrećiti sa tim kulerom ako planiraš na Ryzene 5xxx 7 i 9. Ryzen 5600x i nekako.

 

 

Fanu kaže...
ford eleanor kaže...

Trebao bih jednu potvrdu.

Da li moj hladnjak za procesor može ići na AM4 socket

CM Hyper 212 Evo

Na službenoj stranici piše da može ali bih htio pitati ako ga netko koristi za ryzen procesore

 

moze ako ti je hladnjak dosao sa AM4 mounting kitom - provjeri sta ti je u kutiji od hladnjaka (ako si ga kupio prije izlaska ryzen serije, onda nemas AM4 kit)..

 

a neke AM4 ploce podrzavaju i mountanje AM3 hladnjaka pa provjeri i to (npr ja sam na svojoj X370 Crosshair VI Extreme imao rupe za AM4 i AM3 hladnjake)

 

frey85 kaže...
The_Fichek kaže...

60 ? lolo.. Danas monitori od 800kn imaju 75Hz refresh rate, zasto 60 fps lock?

 

Zato što je to dizajnerski 4K monitor od oko 450 evra, a igranje je tek sekundarna stavka. Na njemu FullHD rezolucija izgleda gore nego kad na FullHD monitoru staviš VGA rezoluciju.

 

Ne mjenjamo mi BIOS postavke da izvucemo vece performanse iz tih procesora (iovako su vec najbrzi procesori na trzistu), vec da izvucemo jednake performanse uz nize temperature (naravno ovo ne vrijedi za RAM OC)

Pretpostavljam da ti ljeti nije svejedeno radi li ti procesor na 65C ili 90C, tj zagrijava li ti racunalo cijelu sobu pa moras nafrljit klimu u cijelom stanu da bi nesto odigrao/renderirao

 

Jasno mi je i ja sam ti ponudio rješenje za najniže temperature, da se ne zezaš previše. Zaključaj ga na 4.5 ili 4.6 ako imaš baš neko top hlađenje i ne zezaj se oko toga. Uživaj u proizvodu, to je suština. Ako ga koristiš za rad, imaćeš veće performanse, a taj boost do 4.95 Ghz je mali doprinos frejm rejtu koji je beznačajan. Nemoj da ti se procesor pretvori u hobi overkloking. Ja sam također moj Kingston 3200 stavio na 3600 sa CL16 19 19 19 38 latencijama sa FCLK 1800, sa 1.39 V i ne zezam se više oko toga, apsolutno me ne interesuje da li može još malo gore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 12:53 (frey85).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Nemoj da ti se procesor pretvori u hobi overkloking."

 

pa uzivam u tome - pogotovo na ryzenima gdje ima milijardu opcija

Kako sam nedavno napravio upgrade na B550/5800X, zanimljivo mi je vidjeti koliko mogu optimizirati pojedine postavke - volio bih znati koje su granice CPUa

 

naravno da necu sad svaki tjedan mjenjati te postavke, nego to sad postavim i onda sa buducim BIOSima palim/gasim po potrebi pojedine stavke

 

i ne zelim raditi manualni OC procesora (nisu mi toliko bitne multi core performanse), stoga mi tvoja metoda sa postavljanjem fixne voltaze i clock speeda ne pomaze za izvlacenje maximuma od procesora

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Jasno mi je i ja sam ti ponudio rješenje za najniže temperature, da se ne zezaš previše. Zaključaj ga na 4.5 ili 4.6 ako imaš baš neko top hlađenje i ne zezaj se oko toga. Uživaj u proizvodu, to je suština. Ako ga koristiš za rad, imaćeš veće performanse, a taj boost do 4.95 Ghz je mali doprinos frejm rejtu koji je beznačajan. Nemoj da ti se procesor pretvori u hobi overkloking. Ja sam također moj Kingston 3200 stavio na 3600 sa CL16 19 19 19 38 latencijama sa FCLK 1800, sa 1.39 V i ne zezam se više oko toga, apsolutno me ne interesuje da li može još malo gore.

ako ga zakljuca na 4.5 ili 4.6 i stavi fiksni napon imat ce puno losije performanse

 

boost na 5GHz u gamingu u odnosu na 4.5GHz je veci dobitak FPS, nego je to OC memorije, za 5000 seriju

 

ovo sto on radi je sto puta bolje rjesenje nego ovo tvoje, ima drasticno bolje performanse sa manjim zagrijavanjem.

 

rucno to neces nikada postici, PBO2 je upravo zbog toga odlican, jedina steta sto ne radi kak treba za sada 

 

 

 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD CES 2021, ako nehče hoče poluknuti.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 14:37 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

AMD CES 2021, ako nehče hoče poluknuti.

 

 šta kažete jel idu najave non-X CPU-a?

Welcome my son...
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
zv'jer2 kaže...
rambox kaže...

AMD CES 2021, ako nehče hoče poluknuti.

 

 šta kažete jel idu najave non-X CPU-a?

 

vrlo vjerojatno ne

AMD ce najavit nove CPUove (ili sniziti cijene postojecima) tek kad intel izbaci svoje nove CPUove na trziste - dotad AMDu nema nekog smisla predstaviti nove procesore kad se i ovako vec ovi X modeli (koji imaju vecu marzu) odmah svi prodaju

 

a i da izbace non X cpuove na trziste, cijene ce opet biti paprene kao i svog drugog PC hardwera trenutno - jednostavno je trziste u banani: prevelika potraznja, nedovoljna ponuda

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 

Jasno mi je i ja sam ti ponudio rješenje za najniže temperature, da se ne zezaš previše. Zaključaj ga na 4.5 ili 4.6 ako imaš baš neko top hlađenje i ne zezaj se oko toga. Uživaj u proizvodu, to je suština. Ako ga koristiš za rad, imaćeš veće performanse, a taj boost do 4.95 Ghz je mali doprinos frejm rejtu koji je beznačajan. Nemoj da ti se procesor pretvori u hobi overkloking. Ja sam također moj Kingston 3200 stavio na 3600 sa CL16 19 19 19 38 latencijama sa FCLK 1800, sa 1.39 V i ne zezam se više oko toga, apsolutno me ne interesuje da li može još malo gore.

ako ga zakljuca na 4.5 ili 4.6 i stavi fiksni napon imat ce puno losije performanse

 

boost na 5GHz u gamingu u odnosu na 4.5GHz je veci dobitak FPS, nego je to OC memorije, za 5000 seriju

 

ovo sto on radi je sto puta bolje rjesenje nego ovo tvoje, ima drasticno bolje performanse sa manjim zagrijavanjem.

 

rucno to neces nikada postici, PBO2 je upravo zbog toga odlican, jedina steta sto ne radi kak treba za sada 

 

 

 

 

Imaće samo par fps u igrama i to je to. Ne znam ako će se baviti overklokom zašto je išao na B550 ploču, mnogo manje problema bi imao da je išao na x570. I nek sad niko ne tvrdi da je B550 bolji zato što nema kuler na čipsetu. Ne budite djeca.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvi non-X CPU-ovi, samo povećanje cijena. :)

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pocinje izlaganje sad ako koga zanima

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

CES event ? Ko da ga i nije bilo. Nikakve bitne informacije. Došli tek tolko, kak mi se čini.

Apoc
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

S koje strane preporucujete instalirati 360mm AIO (ID-Cooling Auraflow 360) i s koje strane da stavim crijeva?

 

Kuciste je ono gamersko Asusovo TUF GT501.. Naravno, cooler sluzi za hladit Ryzen 5800X da nebi bilo offtopic :P

 

Koja bi trebala biti orijentacija ventova kad bi AIO bio sprijeda? Nez zakaj svi stavljaju da puše unutar kucista kad je AIO sprijeda, ako moze i prema van izbacivat toplinu sprijeda, hmm..

3 s gornje strane crijeva lijevo
6 s gornje strane crijeva desno
3 s prednje strane crijeva dolje
4 s prednje strane crijeva gore
3 tak svejedno
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 15:09 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

S koje strane preporucujete instalirati 360mm AIO (ID-Cooling Auraflow 360) i s koje strane da stavim crijeva?

 

Kuciste je ono gamersko Asusovo TUF GT501.. Naravno, cooler sluzi za hladit Ryzen 5800X da nebi bilo offtopic :P

 

Kolko ja vidim, s koje got strane da ga stavim, ventilatori ispuhuju toplinu iz kucista..

 

Orijentacija ventova kad bi AIO bio sprijeda bi bilo takvo da su ventilatori s unutarnje strane kucista i pušu prema van?

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahah, ok, ali mislim da je to vezano za temp, a ne izdrzljivost crijeva i ono da se ne stvaraju mjehurici sta je GN pricao. Ako se dobro sjecam, vodeno bi onda trebalo ici sprijeda, a crijeva dolje tako da je pumpa iznad visine di crijeva idu u vodeno.

 

I druga stvar, nez koja bi orijentacija ventova bila, ako bi vodeno islo sprijeda, da su blize unutrasnjosti kucista pa pušu prema van ili da su orijentirani prema van, a pušu u kuciste, kako vecina stavlja iz ne znam kojeg razloga.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi svakako s gornje strane...Ako je s prednje onda ti grafa dobiva vrući zrak i više se grije kaj utječe na clockove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali sta nije da se s prednje strane ventilatori mogu namjestiti i da izbacuju toplinu s radijatora prema van, a ne unutar kucista?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice