AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

mirzet1976 jel imaš sound stutter kad ti je fclk isti/veći od 1900 ?

 

Ja sam uspio natjerat na 3800 c16 ali mi zvuk stuttera za popizdit. Na 3733 radi ko urica.            

Na koliko ti je postavljen vSOC napon?
Problemi sa zvukom su pretežno vezani uz prenizak vSOC napon (ponekad i VDDG IOD napon).. pogotovo ako dižeš mem/fclk na 3800/1900 i više.


Također sam imao random problema sa zvukom, ali sam skužio da je vSOC bio uzrok.. nakon što sam podesio sa 1.05V na 1.1V (3800/1900) problemi su nestali.


6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
frey85 kaže...

Probajte navući CL 15 na 3733 Mhz, ubjedljivo najbolja kombinacija za gejming.

 Najbolja kombinacija za sta ? Da dobijes 0.5 fpsa naspram 3600 CL16 

 

Pa eto neke igre znaju baciti i malo više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 9:35 (frey85).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li tko 5600X na B450 ploči? Valja li ta kombinacija čemu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Ima li tko 5600X na B450 ploči? Valja li ta kombinacija čemu?

  

Taj sam. I nemam prigovora na procesor ni memoriju ni na ništa, fenomenalno... Ja sam procesor ubaci, onaj profil za memoriju postavio (3200 mhz) i to je to.   "drvo kuc-kuc"

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rupy kaže...
DarthMarkus kaže...

mirzet1976 jel imaš sound stutter kad ti je fclk isti/veći od 1900 ?

 

Ja sam uspio natjerat na 3800 c16 ali mi zvuk stuttera za popizdit. Na 3733 radi ko urica.            

Na koliko ti je postavljen vSOC napon?
Problemi sa zvukom su pretežno vezani uz prenizak vSOC napon (ponekad i VDDG IOD napon).. pogotovo ako dižeš mem/fclk na 3800/1900 i više.


Također sam imao random problema sa zvukom, ali sam skužio da je vSOC bio uzrok.. nakon što sam podesio sa 1.05V na 1.1V (3800/1900) problemi su nestali.


 1.125, više od toga ne bih :-) Čekam novi AGESa update.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Rupy kaže...
DarthMarkus kaže...

mirzet1976 jel imaš sound stutter kad ti je fclk isti/veći od 1900 ?

 

Ja sam uspio natjerat na 3800 c16 ali mi zvuk stuttera za popizdit. Na 3733 radi ko urica.            

Na koliko ti je postavljen vSOC napon?
Problemi sa zvukom su pretežno vezani uz prenizak vSOC napon (ponekad i VDDG IOD napon).. pogotovo ako dižeš mem/fclk na 3800/1900 i više.


Također sam imao random problema sa zvukom, ali sam skužio da je vSOC bio uzrok.. nakon što sam podesio sa 1.05V na 1.1V (3800/1900) problemi su nestali.


 1.125, više od toga ne bih :-) Čekam novi AGESa update.

 

Tu jednostavno lupam u zid. 3800 c16 radi sa stutterom, 3733 na C15 nikako. I to fucking b-die.

 

 

 Meni je doduše 16 16 16 32.

 

Sry for dp.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 13:45 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li vi kad clockate memoriju radite iz nule, tamo di se stavlja XMP stavite manual i onda sve zivo kucate ili overwriteate XMP i preko njega dizete ili spustate postavke?

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...
FileFicho kaže...

Ima li tko 5600X na B450 ploči? Valja li ta kombinacija čemu?

  

Taj sam. I nemam prigovora na procesor ni memoriju ni na ništa, fenomenalno... Ja sam procesor ubaci, onaj profil za memoriju postavio (3200 mhz) i to je to.   "drvo kuc-kuc"

 Kako, kako, kako, kako? Nemoguće lažeš!! Ti si fanboy!! //TLDR Intel ekipe u AMD temi.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Da li vi kad clockate memoriju radite iz nule, tamo di se stavlja XMP stavite manual i onda sve zivo kucate ili overwriteate XMP i preko njega dizete ili spustate postavke?

 Ja dignem klasični xmp i onda edit onoga što treba. A treba dosta toga, tako da mi je isti kc ko manual.

 

Samo da nova AGESa dođe, izludih s ovom MSi betom.

 

I taj njihov MSI sajt, jebote svaki tjedan dana im je nedostupna podrška tj. server. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bas danas malo prckao, nije se htio bootat komp, izgubio volju i ostavio XMP. Nemam bogzna kakav RAM tako da opet nekom drugom prilikom kad cu imat volje. Ryzen DRAM Calculator nije ni priblizno pouzdan kao CTR, previse je faktora i bas treba imat zivaca pogodit neke stavke.

 

Kaj se MSI-a tice uskoro cu podic B450M Mortar pa mogu javit dojmove, ali na istu ide samo Ryzen 1600. Malo da isprobam MSI Bios..

 

Btw. samo obican defaultni boost od 3600 je nenormalan s naponom. Ja sam mislio da se ljudima dize napon blizu 1.4V samo s PBO, ali to izgleda dobis s obicnim boostom do 4200Mhz. Mislim i dalje je napon u granicama normale, ali eto. Odmah sam opet disableo Core performance boost da bude normalan default do 3600Mhz, ali s max naponon 1.024V, a kad trebaju perf. ukljucim CTR profil.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Da li vi kad clockate memoriju radite iz nule, tamo di se stavlja XMP stavite manual i onda sve zivo kucate ili overwriteate XMP i preko njega dizete ili spustate postavke?

ides od najmanje poslo do najvise, dok ti ne proradi kako hoce, prvo XMP, pa onda manual sve od nule svaku stavku a ima ih onak 50 

 

i onda se tak danima igras, ako imas srece radi ti sve kak treba i nemas problema, ako nema srece mozes namjestat do beskonacnosti i nikad ti nece raditi dok ne poprave BIOS

 

i na kraju odustanes od svega kad popizdis totalno jer ne radi kak ti hoces i kak treba, pa sve prodas 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
The_Fichek kaže...

Da li vi kad clockate memoriju radite iz nule, tamo di se stavlja XMP stavite manual i onda sve zivo kucate ili overwriteate XMP i preko njega dizete ili spustate postavke?

ides od najmanje poslo do najvise, dok ti ne proradi kako hoce, prvo XMP, pa onda manual sve od nule svaku stavku a ima ih onak 50 

 

i onda se tak danima igras, ako imas srece radi ti sve kak treba i nemas problema, ako nema srece mozes namjestat do beskonacnosti i nikad ti nece raditi dok ne poprave BIOS

 

i na kraju odustanes od svega kad popizdis totalno jer ne radi kak ti hoces i kak treba, pa sve prodas 

 Tru dat maj brader.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja bas danas malo prckao, nije se htio bootat komp, izgubio volju i ostavio XMP. Nemam bogzna kakav RAM tako da opet nekom drugom prilikom kad cu imat volje. Ryzen DRAM Calculator nije ni priblizno pouzdan kao CTR, previse je faktora i bas treba imat zivaca pogodit neke stavke.

 

Kaj se MSI-a tice uskoro cu podic B450M Mortar pa mogu javit dojmove, ali na istu ide samo Ryzen 1600. Malo da isprobam MSI Bios..

 

Btw. samo obican defaultni boost od 3600 je nenormalan s naponom. Ja sam mislio da se ljudima dize napon blizu 1.4V samo s PBO, ali to izgleda dobis s obicnim boostom do 4200Mhz. Mislim i dalje je napon u granicama normale, ali eto. Odmah sam opet disableo Core performance boost da bude normalan default do 3600Mhz, ali s max naponon 1.024V, a kad trebaju perf. ukljucim CTR profil.

 Ja instalirao taj CTR, ali kako spremiti te postavke koje on preporuči? Kad ugasim  i upalim računalo sve je opet na deafult postavkama.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spasio i primjenio profil?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...
The_Fichek kaže...

Ja bas danas malo prckao, nije se htio bootat komp, izgubio volju i ostavio XMP. Nemam bogzna kakav RAM tako da opet nekom drugom prilikom kad cu imat volje. Ryzen DRAM Calculator nije ni priblizno pouzdan kao CTR, previse je faktora i bas treba imat zivaca pogodit neke stavke.

 

Kaj se MSI-a tice uskoro cu podic B450M Mortar pa mogu javit dojmove, ali na istu ide samo Ryzen 1600. Malo da isprobam MSI Bios..

 

Btw. samo obican defaultni boost od 3600 je nenormalan s naponom. Ja sam mislio da se ljudima dize napon blizu 1.4V samo s PBO, ali to izgleda dobis s obicnim boostom do 4200Mhz. Mislim i dalje je napon u granicama normale, ali eto. Odmah sam opet disableo Core performance boost da bude normalan default do 3600Mhz, ali s max naponon 1.024V, a kad trebaju perf. ukljucim CTR profil.

 Ja instalirao taj CTR, ali kako spremiti te postavke koje on preporuči? Kad ugasim  i upalim računalo sve je opet na deafult postavkama.

Imas" autoload with OS" opciju u glavnom meniju i onda sejvani profil automatski loada kada iduci puta pokrenes CTR. Malo si prouci nije tesko. Ako volis pisane upute najbolje su na Guru3d: https://www.guru3d.com/articles-pages/clocktuner-for-ryzen-ctr-guide-download,1.html. Videja imas hrpu, ali ovaj je sluzbeni i straight to the point:

Mitohondri kaže...
The_Fichek kaže...

Da li vi kad clockate memoriju radite iz nule, tamo di se stavlja XMP stavite manual i onda sve zivo kucate ili overwriteate XMP i preko njega dizete ili spustate postavke?

ides od najmanje poslo do najvise, dok ti ne proradi kako hoce, prvo XMP, pa onda manual sve od nule svaku stavku a ima ih onak 50 

 

i onda se tak danima igras, ako imas srece radi ti sve kak treba i nemas problema, ako nema srece mozes namjestat do beskonacnosti i nikad ti nece raditi dok ne poprave BIOS

 

i na kraju odustanes od svega kad popizdis totalno jer ne radi kak ti hoces i kak treba, pa sve prodas 

Imas opciju i da odustanes, predahnes, uzmes malo pauzu i smireno nastavis koristit isti komp bez prodaje :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 19:41 (The_Fichek).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj bios F33a za Aorus x570 Pro donio AGESA ComboV2 1.2.0.0 i poboljšane performanse.

Na 4.5 Ghz su u C20 skočile sa nekih 8850-8900. Neko je prijavio da je testirao u igrama i da vidi 3 do 5% poboljšanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 20:22 (frey85).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Spasio i primjenio profil?

 Ma naravno, to sam odmah uključio, pogledao sam prije i guru3d upute i čak ovaj video ali opet mi ne sejva postavke. Pozabavim se tim opet kad uhvatim vremena. Ono što me zanima, ako igram na 4K dal mi se više isplati undervoltati proc nego ga OC?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nekad ne učitava profil, trebaš samo pokrenut program i onda ga učita
A u mom slučaju undervolt je ustvari oc jer na manjem naponu imam više taktove nego po defaultu (4.25 GHz na 1.25V, a po defaultu sa boostom 4.1 max i to na 1.44+ V)
Gledaj što manje napone i tjt, svakako nema neke velike koristi od višeg takta u gamingu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.1.2021 13:23 (error_666).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
frey85 kaže...

Ovaj bios F33a za Aorus x570 Pro donio AGESA ComboV2 1.2.0.0 i poboljšane performanse.

Na 4.5 Ghz su u C20 skočile sa nekih 8850-8900. Neko je prijavio da je testirao u igrama i da vidi 3 do 5% poboljšanja.

 Dosta dobro. Do koliko ti dođe temperatura i kako si instalirao cooler?

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Imas opciju i da odustanes, predahnes, uzmes malo pauzu i smireno nastavis koristit isti komp bez prodaje :)

pa to radim od 11. mjeseca, nije problem do neke granice i kao sto sam vec pisao zadovoljstvo je igrati se s time

 

medutim kad ti svakih par tjedana se srusi bez ikakvog razloga, moras ic ponovo podesavat i gledat di sta sad opet ne valja, pa porihtavati, to je fora i zabavno dok ne popizdis

 

pogotovo kad ti se srusi kad netreba i sjebe par sati posla

 

mogu pristati da mi stroj radi na 90% mogucnosti neko vrijeme, u nadi da ce popravit to kad tak, ali eto izgleda da je moja granica 3 mjeseca

 

nije mi se dalo vise cekati, lakse mi je bilo prodat, pogotovo sad kad je sve skupo, uzet pare, kupit drugi stroj, novi monitor i televizor za tu lovu

 

ionako vrlo cesto kemijam s racunalima, pa nije neki problem

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jednostavno odustanes od narihtavanja svakog subtajminga i to je to, tesko je, ali ne nemoguce.. Ako ti se rusilo nakon svake promijenjene sitnice onda nije bio dobar RAM za OC :/ Koji si uopce RAM imao? A i potrefilo te da si se isao igrat bas kad su izlazili ti BETA Biosi, nova Agesa.. Tj. koju si uopce kombinaciju imao uz RAM, 5800X i Gigabyte B550I Pro?

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Jednostavno odustanes od narihtavanja svakog subtajminga i to je to, tesko je, ali ne nemoguce.. Ako ti se rusilo nakon svake promijenjene sitnice onda nije bio dobar RAM za OC :/ Koji si uopce RAM imao? A i potrefilo te da si se isao igrat bas kad su izlazili ti BETA Biosi, nova Agesa.. Tj. koju si uopce kombinaciju imao uz RAM, 5800X i Gigabyte B550I Pro?

pa bio sam odustao neko vrijeme, cekajuci da poprave stvari kako treba, pogasio PBO, stavio memoriju na 2133Mhz, i opet nije stabilno na duze razdoblje

 

kupio sam bas te komponente, bas zbog toga razloga da imam bas takve performanse, uz znanje da je moguce da cu imat sranja, koja sam mislio da ce se rjesiti u nekom razumnom roku

 

ram je bio sa QVL liste od te ploce, i nije radio stabilo bez obzira na timinge, xmp i ostale parametre, nije radilo stabilno ni na 2133Mhz.

 

B550 Aorus Elite je bila ploca

 

takoder nije to do jednog rama, vise memorija sam probao i niti jedna nije bila stabilna duze od tjedan dana

 

previse je parametara u igri, memorija, procesor, memorijski kontroler na procesoru, bios, ploca, naponi, itd

 

jednostavno ram ne radi dobro, odnosno kako treba, u kombinaciji komponenti koje sam imao, jer i 5600X, i 5800X i na Elite i na ovoj ITX ploci nisu stabilo radili sa bilo kojom kombinacijom memorije, xmp profila i auto ili manual podesavanja, procesora, soca, if-a, voltaze i slicnih sranja

 

rusio se uglavnom kad je idle, single core CB run, ili desni klik misa na desktop, ono daj me nemoj jebat kad se rusi na desni klik misa 

 

dok recimo 4750G radi bez problema u bilo kojoj kombinaciji, ako je memorija ispod 3000Mhz, jer se i on rusi na vise od toga

 

u ostalom, problema sa memorijom sam imao sa svakim procesorom, 1600X, 2600X, 2700X, 3600 i sad sa 5600X i 5800X, sa Asus, Asrock i Gigabyte plocama, jedino je 3700X radio kako treba bez problema na X370 ploci

 

inace 5800X je bio odlican primjerak sam po sebi, sto se vidi po rezultatima u CB temi, i radio je na 5Ghz bez problema i bez pregrijavanja, medutim ne valja platforma.

 

bez obzira na beta bios, ni sa ovima koji nisu bili beta isto nije bilo stablino

 

bilo kako bilo, drago mi je da sam izgubio strpljenje, jer sam imao srece da mi se to desilo sada kada je ovakva situacija sa trzistem, pa sam za stroj dobio puno vece pare nego da je sve "normalno" i kupio prakticki 3-4 nove stvarcice za zajebavat se

 

kupac je sa foruma, i upoznat je sa svime, i njemu eto nije problem cekat da se to popegla kako treba

 

tako da je win win za oboje 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aha, nisam znao, tj. zaboravio sam da ti nije radio ni XMP. Znaci izbjegavat Gigabyte B550 ploce u sirokom luku..

 

Zanimljivo da si imao tolko problema. Ja sam slagao konfe na Asrock B450 Fatali1ty, X370 Crosshair, B550 Strix i sutra cu na B450M Mortar Max. Nikad nije bilo problema, sve memorije su bile Hynix (2x Hyperx, 1x G.Skill, 1x Adata) , osim jedne Samsung (Hyperx). U jednoj firmi prije 4 god, sam bio u radioni s momkom koji je slagao prve Ryzen konfe u HR za katalog i tad bogami nije bilo problema da ne radi 2133Mhz, tako da si imao teze nesrece s tom kombinacoijom, tim vise ako pricas o G.Skill Ripjaws? Jedno je imati probleme, ali da ne radi 2133mhz wtf, to mora da je do Gigabytea i njihove implementacije Agese.. Ti si to probavao prije ili poslije 1.1.0.0? Koji je zadnji BIOS na kojem ti nije radilo, ak se sjecas?

 

Btw. zasto nikad nisi vratio memoriju, ako si ju mozda kupio online..? Jesi probavao s drugim memorijama i koju si to memoriju uopce imao?

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Aha, nisam znao, tj. zaboravio sam da ti nije radio ni XMP. Znaci izbjegavat Gigabyte B550 ploce u sirokom luku..

 

Zanimljivo da si imao tolko problema. Ja sam slagao konfe na Asrock B450 Fatali1ty, X370 Crosshair, B550 Strix i sutra cu na B450M Mortar Max. Nikad nije bilo problema, sve memorije su bile Hynix (2x Hyperx, 1x G.Skill, 1x Adata) , osim jedne Samsung (Hyperx). U jednoj firmi prije 4 god, sam bio u radioni s momkom koji je slagao prve Ryzen konfe u HR za katalog i tad bogami nije bilo problema da ne radi 2133Mhz, tako da si imao teze nesrece s tom kombinacoijom, tim vise ako pricas o G.Skill Ripjaws? Jedno je imati probleme, ali da ne radi 2133-diemhz wtf, to mora da je do Gigabytea i njihove implementacije Agese.. Ti si to probavao prije ili poslije 1.1.0.0? Koji je zadnji BIOS na kojem ti nije radilo, ak se sjecas?

 

Btw. zasto nikad nisi vratio memoriju, ako si ju mozda kupio online..? Jesi probavao s drugim memorijama i koju si to memoriju uopce imao?

zadnji bios je bio F11

 

memorjie su vecinom bile gskill trident b-die, crucial e-die, i corsair e-die 3200 do 4000

 

i sa prvom, drugom i trecom generacijom rzyena

 

ni meni nije nikad bilo problema prije da ne radi na  2133, osim sada sa 5000 serijom

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo, jbg, nije te potrefilo i bio je vjerujem Beta bios jer ga trenutno ni nema na listi, samo F10 i F12. Sta je tu je, sretno s konfom koju sad imas..

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pomoć hitno hahah

 

Ryzen 5 5600x ili Ryzen 7 3700x

koji uzeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za što ti treba? Ako je gaming, 5600x.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mataFX kaže...

Pomoć hitno hahah

 

Ryzen 5 5600x ili Ryzen 7 3700x

koji uzeti?

uzmi 3600 i razliku u cijeni ulozi u jacu graficku karticu, vise ces FPS dobiti sa jacom grafickom nego sa tim procesorima u odnosu na 3600

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

trenutno nema grafičkih kartica ipsod 10 000 kn 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

trenutno nema grafičkih kartica ipsod 10 000 kn 

 Naravno da ima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice