AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.082.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sretna vam Nova Godina, stara nam je bila zafrkana, a pogotovo Intelu  

Moj PC  
6 0 hvala 6
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pametni su, dodaju nove funkcije uz zadržavanje visokih cijena 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Sretna vam Nova Godina, stara nam je bila zafrkana, a pogotovo Intelu  

 da, zato smo dobili cijene od 3000 kuna za 6core procesore umjesto novi step-up i 8core za cijenu nekadašnjih 6core

 

to što je godina bila zafrkana intelu najviše smo platili mi kupci, čak i bez step-up u broju jezgri, da je bilo konkurencije amd ne bi pizdunski uskratio 5600 non x, nego bi ga imali pošteni upgrejd za manje od 2000kn, a porez na budale u obliku x modela nitko ne bi morao kupovati, isto vrijedi i za 8core 5700

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dio podizanja cijena je i inflacija koja ove godine ce biti puno veca. Mislim da se nikad nece vratit na staro. Nisu oni držali niže cijene od intela zato jer ih je osnovala Marija Terezija, niti su htjeli biti heroji. Kad su prestigli konkurenciju, stavili su cijene kakve su ljudi spremni platit za to što nude. Ni meni ne paše da se razumijemo, ali to je to. Mainstream se oko sve te tehnologije mijenja. 

 

Ljudi se kreću stalno prema skupljim stvarima i skuplje postaje mainstream. To jako dobro znaju korporacije i tako u posluju i planiraju. R5 5600x je odlićan  proc, ali je skup.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tak je, sad je vrijeme platiti za AMD proizvode, cpu+grafa ko polovni auto 😂
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda je i7 8700K prije 3 godine bio cudo ne videno po toj cijeni lol.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ma onda je inflacija bila manja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve dok su ljudi spremi plaćati, neka, treba da cijene dignu još i više.

MGloc kaže...

Onda je i7 8700K prije 3 godine bio cudo ne videno po toj cijeni lol.

Prije tri godine nekima je i taj procesor bio preskup, za još tri godine možda isto budemo pričali za Ryzen 5600x ili ne znam i7 10700k.

forumaš kaže...
Tak je, sad je vrijeme platiti za AMD proizvode, cpu+grafa ko polovni auto 😂

Zato ja u zadnje vrijeme sve više i više gledam oglase, da se naći finih ponuda s vremena na vrijeme.

Za mene od novoga daleko najbolja kupnja je bio onaj Ryzen 1600AF za 800 kn, eventulalno i5 10600kf za 1700 kn, sve ostalo nula bodova.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 15:50 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

2700x za 1300kn nije isto losa ponuda.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

2700x za 1300kn nije isto losa ponuda.

Je za one koji trebaju jezgre, za većinu je taj procesor bacanje novaca. Tko će za igre uzeti tako nešto kad može uštedjeti 500 kn i imati iste performanse.

Netko to se bavi obradom videa itekako može imati napredak, istina je da bi nekada za procesor toga kalibra platio preko pet puta više.

 

EDIT:

 

Po meni danas tko ikako može, treba gledati na 4k 60 Hz igranje i ulagati samo u GPU, uzeti npr. Ryzen 1600AF da ne bi pofalilo jezgri i dalje samo GPU nadograđivati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 16:01 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

 

Po meni danas tko ikako može, treba gledati na 4k 60 Hz igranje i ulagati samo u GPU, uzeti npr. Ryzen 1600AF da ne bi pofalilo jezgri i dalje samo GPU nadograđivati.

Sounds good, doesn't work. 4K gaming je cijenovno neisplativ, a u nekim brzim i kompetitivnim igra skoro pa beskoristan.

 

Po meni je bolji neki balans, zlatna sredina. 1080p monitori su i dalje super i jedna gtx 1070 bez problema vrti Cyberpunk na istima.

 

Tko vec ima 4K monitor ili se igra na 4K televiziji onda oke, ali to je vise casual gaming..

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1100 kn dobra cijena za 4 mj star r5 3600?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, jako dobra.

Tread softly because you tread on my dreams.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

onda odem po njega.  thx

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

napravio benchmarke usporedbe 2700X vs 5800X

 

RAM zasad drzim na 3400MHz dok ne dodju nove AGESE (treutno sam na bios v1401 2020/12/08)

 

1440p - uglavnom max settings

 

izgleda da je forza imala neki updejt u medjuvremenu pa su promjenili ultra u extreme (u svakom slucaju nisam na 5800X imao manje graficke postavke)

 

 

nisam ocekivao ovoliko vise FPSa (i min i average i max) u igrama na 1440p

 

dovoljno je pogledati koliko sam GPU limited cak i na 1440p u Forza Horizon 4 - sa 5800X CPU bottlenecka vise nema

 

u prilogu su 1 benchmark iz forze horizon 4 i 3 benchmarka iz total war warhammer 2 (naj cpu zahtjevnija igra ikad valjda)

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 9:56 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

RDR2 bench (izgleda da sam u njemu 100% GPU bound)

 

iz nekog razloga ne mogu uploadati TW:W2 skaven bench

 

2700X - 46.7fps

5800X - 61.3

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 10:16 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

napravio benchmarke usporedbe 2700X vs 5800X

 

RAM zasad drzim na 3400MHz dok ne dodju nove AGESE (treutno sam na bios v1401 2020/12/08)

 

1440p - uglavnom max settings

 

izgleda da je forza imala neki updejt u medjuvremenu pa su promjenili ultra u extreme (u svakom slucaju nisam na 5800X imao manje graficke postavke)

 

 

nisam ocekivao ovoliko vise FPSa (i min i average i max) u igrama na 1440p

 

dovoljno je pogledati koliko sam GPU limited cak i na 1440p u Forza Horizon 4 - sa 5800X CPU bottlenecka vise nema

 

u prilogu su 1 benchmark iz forze horizon 4 i 3 benchmarka iz total war warhammer 2 (naj cpu zahtjevnija igra ikad valjda)

 Baš obrnuto. WH2 je gpu boundan više i dosta ovisan o single coreu/memoriji (Warscape engine iz Empirea).

 

Pogledaj jezgre tokom benča. 3-4 su ti zakucane na 100%, a ostale idlaju.

 

Sa 3 kingdoms i Trojom ti dosta bolje stanje. Gamer Nexus uvjek bencha 3k.

 

 

P.S. stavi shadows na extreme, isključi ssao (koji je zbugan), 2x MSAA, DOF off i screen space reflections off.

 

Ili digni malo rezu (dsr) i isključi MSAA. Imat ćeš puno bolji frametime.

 

Jel ti pbo uključen ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 10:46 (DarthMarkus).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

SSAO nije zbugan, vec je zbugan MSAA - preporuka je izbjegavati MSAA i koristiti FXAA (ili DSR)

 

bez SSAO sve izgleda dosta losije po meni - ne vidim razliku izmedju shadows na extreme i ultra

 

TW:W2 je iznimno CPU bound i to single core - zato i imam 20fps vise nego sa 2700X

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

SSAO nije zbugan, vec je zbugan MSAA - preporuka je izbjegavati MSAA i koristiti FXAA (ili DSR)

 

bez SSAO sve izgleda dosta losije po meni - ne vidim razliku izmedju shadows na extreme i ultra

 

TW:W2 je iznimno CPU bound i to single core - zato i imam 20fps vise nego sa 2700X

Sve krivo govoriš. Znam jer sam život posvetio TW.

 

Sjene na extremu jedino nemaju flicker i izgledaju ispolirano.

 

Cpu bound ne znači - bolji single core. Da, ti vidiš IPC poboljšanje (bolji minimum) , ali i dalje jezgre idlaju (onaj zadnji momenat kad ti kamera ode sa strane). Masno ocan RAM ti je dosta bitan za bolji minimum.

 

I da - baš je SSAO zbugan. 

 

https://www.google.com/search?q=ssao+buged+warhammer+2&rlz=1C1CAFC_enHR909HR909&oq=ssao+buged+wa&aqs=chrome.1.69i57j33i22i29i30.10661j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Zbugan do bola. Preporučam ti SWEET FX/Reshade preset jer igra stvarno izgleda isprano bez njega.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 11:40 (DarthMarkus).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam svaki TW do 3K (jednostavno me ne zanima ta kineska tematika :)

bez SSAO sve izgleda isprano - da, znam da je zbugan na odredjenim mapama ali mi to ne smeta i prihvacam to u zamjenu za puno bolji izgled igre opcenito

jezgre idlaju jer je svaki TW single threaded, a ne multi threaded i zato s vecim IPCem su bolje performanse u igri - upgrejdom graficke si i dalje CPU bound jer je zakucana samo jedna CPU jezgra

a i imam par modova koji poboljsavaju izgled igre (darker and deeper sea, campaign day/nigh cycle) tako da mi ne treba sweetfx

 

PBO mi je enabled, doduse ne vidim neku razliku s njim - i dalje mi je max boost jezgri na 4.85GHz

cekat cu nove BIOSe koji imaju curve optimizer i ostale kerefeke pa onda gledati sta se da izvuci kad se maknemo s ovih beta biosa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

imam svaki TW do 3K (jednostavno me ne zanima ta kineska tematika :)

bez SSAO sve izgleda isprano - da, znam da je zbugan na odredjenim mapama ali mi to ne smeta i prihvacam to u zamjenu za puno bolji izgled igre opcenito

jezgre idlaju jer je svaki TW single threaded, a ne multi threaded i zato s vecim IPCem su bolje performanse u igri - upgrejdom graficke si i dalje CPU bound jer je zakucana samo jedna CPU jezgra

a i imam par modova koji poboljsavaju izgled igre (darker and deeper sea, campaign day/nigh cycle) tako da mi ne treba sweetfx

 

PBO mi je enabled, doduse ne vidim neku razliku s njim - i dalje mi je max boost jezgri na 4.85GHz

cekat cu nove BIOSe koji imaju curve optimizer i ostale kerefeke pa onda gledati sta se da izvuci kad se maknemo s ovih beta biosa

 Mene ubija halo effect na jedinicama u desert i snowy mapama. Jednostavno kad zoomam onaj glow mi je nepodnošljiv.

 

U the old worldu ga nema (čitaj : Warhammer 1), ali u dvojci su jednostavno naštancali tonu sadržaja bez da su ispolirali.

 

Sa SweetFX/reshadeom dobiješ bolju implemenatciju ali i nešto malo perfomance hit-a.

 

3k sam ti spomenuo zbog bencha. Troju isto.

 

Dosta su se popravili tu. 

 

Točno vidiš da jezgre više rade.

 

Pitam te za PBO jerbo mene baca sa balanced power plana na max power, a onda imam frame skip/stutter. Na balanced mi radi ko putar.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 12:30 (DarthMarkus).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni sutra dolazi 5900x da ga spojim. Bios je flashan na ploću, sve je išlo po protokolu. Nadam se da nece biti problema, ali poznavajuci svoju karmu pokvarit će mi se i ovo šta mi radi... Nego me mući malo hlađenje. Kako vi hladite zen 3?

 

Imam onaj deep cool gammaxx 400, nisam siguran da ce moci PBO, možda budem mora malo undervoltat dok ne nabavim nešto kvalitetno, a povoljno. Gledam onaj dark rock 4... vidit cemo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Meni sutra dolazi 5900x da ga spojim. Bios je flashan na ploću, sve je išlo po protokolu. Nadam se da nece biti problema, ali poznavajuci svoju karmu pokvarit će mi se i ovo šta mi radi... Nego me mući malo hlađenje. Kako vi hladite zen 3?

 

Imam onaj deep cool gammaxx 400, nisam siguran da ce moci PBO, možda budem mora malo undervoltat dok ne nabavim nešto kvalitetno, a povoljno. Gledam onaj dark rock 4... vidit cemo.

 

Hajde javi kakve su ti temperature i rezultat Cinebencha 20. Meni je sa ovom konfiguracijom iz potpisa i Liquid Freezerom II 280 temperatura oko 76-77 na Cynebench testu, dok je u CPU Z stress testu oko 80-81 C. Ostvarim oko 8250 poena na testu na Defaultu i oko 8350 sa PBO.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 18:33 (frey85).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Javim čim instaliram i isprobam, ali sudeći po tvome, moje ce hlađenje biti preslabo. Nadao sam se da će moći radit, jer ne radim ništa što će cijeli proc koristit. Možda na par minuta kad slike prebacujem. Ništa, vidit cu pa se javim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa dark rock pro 4 imam max 85C na 5800X

nisam jos undervoltao

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad sam se igrao sa PBO na Aorus Pro x570 ploči sa R9 5900x.

- Kad ubacim PBO +200 Mhz boost temperatura mi ide na 90 C, Cinebench 20 rezultat oko 8550.
- Kad disejblujem PBO i kad disejblujem Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 7100 temperatura ne prelazi 62C.
- Kad uključim samo Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 8440 temperatura ne prelazi 78C.

Prije toga su mi CPB i PBO bili na Auto i imao sam 8250 poena u najboljem slučaju. Tako da novi BIOS i igranje sa Aorusovim Core Performance Boost imaju rezultate pa provjerite.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 0:13 (frey85).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
frey85 kaže...
Sad sam se igrao sa PBO na Aorus Pro x570 ploči sa R9 5900x.

- Kad ubacim PBO +200 Mhz boost temperatura mi ide na 90 C, Cinebench 20 rezultat oko 8550.
- Kad disejblujem PBO i kad disejblujem Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 7100 temperatura ne prelazi 62C.
- Kad uključim samo Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 8440 temperatura ne prelazi 78C.

Prije toga su mi CPB i PBO bili na Auto i imao sam 8250 poena u najboljem slučaju. Tako da novi BIOS i igranje sa Aorusovim Core Performance Boost imaju rezultate pa provjerite.

Kakvo je stanje kada to sve iskljucis, a ukljucis Windows High Performance ili npr. Ryzen Balanced?

 

Pod Aorus Performance Boost mislis na postavku u BIOSu ili nesto drugo? Imam na umu onu postavku koja je imala 100 imena, a koja deklarirani stock boost stavlja podjednako na sve jezgre.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
frey85 kaže...
Sad sam se igrao sa PBO na Aorus Pro x570 ploči sa R9 5900x.

- Kad ubacim PBO +200 Mhz boost temperatura mi ide na 90 C, Cinebench 20 rezultat oko 8550.
- Kad disejblujem PBO i kad disejblujem Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 7100 temperatura ne prelazi 62C.
- Kad uključim samo Aorusov Core Performance Boost Cinebench 20 rezultat oko 8440 temperatura ne prelazi 78C.

Prije toga su mi CPB i PBO bili na Auto i imao sam 8250 poena u najboljem slučaju. Tako da novi BIOS i igranje sa Aorusovim Core Performance Boost imaju rezultate pa provjerite.

Kakvo je stanje kada to sve iskljucis, a ukljucis Windows High Performance ili npr. Ryzen Balanced?

 

Pod Aorus Performance Boost mislis na postavku u BIOSu ili nesto drugo? Imam na umu onu postavku koja je imala 100 imena, a koja deklarirani stock boost stavlja podjednako na sve jezgre.

 
Ma da, mislim na Core Performance Boost u BIOSu. Vidim da sa solidnim hlađenjem imam više temperature, i onda sam zaključio da je taj Core Performance Boost vjerovatno Gigabyte optimizacija za PBO i kada su obje na auto imam slabiji rezultat.

 

Što se tiče High Performance i Balanced, trenutno držim Balanced opciju, a držao sam na Performance. To sam čačkao zbog veće temperature, ali nisam primjetio nikakvu razliku ni u temperaturi, ni u performansama. Nisam gasio CPB i PBO i testirao sa Performance.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 8:50 (frey85).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da nisi testirao sa PBO i CPB ugasenim i testirao Perf., zato sam te i pitao ako ti nije problem vidit kakvo je stanje s tim.

 

Core Performance Boost nema veze sa PBO, to je postavka u BIOSu stara 10 godina koja podesava deklarirani Intel ili AMD turbo boost na sve jezgre i to je to. Znaci npr. neki procesor ima boost do 4.5Ghz za 1 jezgru, 4.4Ghz za 2 jezgre, 4.2Ghz za 4 jezgre itd. Core Perf. Boost postavi sve jezgre na max. kolko stock ide, npr. 4.5Ghz i to je to. Dobra je stvar jer ne divlja s naponom.

 

PBO je autooverclock koji ide preko deklariranog boosta i u pozadini radi ?, zato ti i jesu tolko velike temp. s njim jer dize boga pitaj koje sve napone. Bolje od toga bi mozda mogao biti (ne mora biti) Ryzen ClockTuner koji od nedavno podrzava 5000 seriju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice