AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a što je s Ryzen 4xxx laptopima, nama ih, nema..

 

jel sad u veljači idu na ravnanje s dektop linijom ili će marketing to nazvati 6xxx serija (ali se onda miješa s grafikama)?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

a što je s Ryzen 4xxx laptopima, nama ih, nema..

 

jel sad u veljači idu na ravnanje s dektop linijom ili će marketing to nazvati 6xxx serija (ali se onda miješa s grafikama)?

 ima ih, gdje ti gledas?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ima ih ko kose na mojoj glavi, 3 dlake u 5 redova....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

a što je s Ryzen 4xxx laptopima, nama ih, nema..

 

jel sad u veljači idu na ravnanje s dektop linijom ili će marketing to nazvati 6xxx serija (ali se onda miješa s grafikama)?

Svi skacu TSMCu po glavi, a 80% wafera je u konzolama, eto to je. Situacija je bila malo bolja prije mj dana kad sam ja prije mjesec dana uzeosa R5 4500Z ali opet ne vrhunska jer ih nije bilo bog zna sta puno na stanju. Sad gledam da tipa sa R5 4500U kosta cca 4100kn najjeftiniji s tim da ima manji ssd, dok sljedeci ide tek za 4750kn.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko iz Splita ovdje? Trebao bih jednu uslugu, može na PM.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel mislite da ce cijene procesora u nasim shopovima padati? ne znam da li da cekam ili da odmah uzmem 5800X dok ga jos ima (vidim po par shopova u njemackoj da je rasprodan)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa taj 5800X je praktički trenutno po msrp cijeni. 5600X ni blizu.
449x6.5+25%=3650kn
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 17:59 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gleda sam po netu da je amd najavio da će doći grafa i procesora za 2-4 tjedna, pa će se valjda i cijene malo korigirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa molim pomoć. Nabavio sam msi b550 tomahawk i 5600x. Budući da ne radi out of the box taj combo, morao sam prek usba flashat bios. Spojio 8 pinski za cpu i 24 pinski i uredno se flashalo nakon par minuta (usb je formatiran na fat32). Sad kad sve spojim gore, nikako da dođem do posta, ventovi se vrte cijelo vrijeme, rgb ram svijetli (iako ne znam i dal to znači da ga je prepoznalo). Probao sam s dvije verzije biosa (zadnja koja je zapravo beta, i onda prije nje koja je normalna verzija). Probao s različitim ramima (2400 i 3200, kako single tako i dual channel). Monitor sam probao spojit prek dp-a i na matičnu (bez grafičke nutra) i na grafičku i dalje nema post-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:14 (Ladiesman 312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo još malo boosta za Sandy Bridge, 10-ak posto nije loše. I3 10100F dominacija za šest glavi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2020 21:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sigurno će trčati raditi novi bios za stare ploče, nemaju pametnijeg posla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ladiesman 312 kaže...

Ekipa molim pomoć. Nabavio sam msi b550 tomahawk i 5600x. Budući da ne radi out of the box taj combo, morao sam prek usba flashat bios. Spojio 8 pinski za cpu i 24 pinski i uredno se flashalo nakon par minuta (usb je formatiran na fat32). Sad kad sve spojim gore, nikako da dođem do posta, ventovi se vrte cijelo vrijeme, rgb ram svijetli (iako ne znam i dal to znači da ga je prepoznalo). Probao sam s dvije verzije biosa (zadnja koja je zapravo beta, i onda prije nje koja je normalna verzija). Probao s različitim ramima (2400 i 3200, kako single tako i dual channel). Monitor sam probao spojit prek dp-a i na matičnu (bez grafičke nutra) i na grafičku i dalje nema post-a.

 Zašto pobogu ?

 

Stavi 1 stick rama, jedan HDD (ssd) i rokni HDMI ili DP u grafu.

 

Flashaj normalnu zadnju verziju BIOSA prije toga.

 

Što može biti problem ?

 

Nesipravan RAM 

 

Nesipravan SLOT

 

Neispravan CPU (rijetko, ali moguće) 

 

Ideš metodom eliminacije.

 

Meni je najviše početnih black screenova bilo zbog memorije.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 9:34 (DarthMarkus).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Zar je stvarno 5600x bolji za igranje od 3900x?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 Zar je stvarno 5600x bolji za igranje od 3900x?

 I to dosta bolji

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ladiesman 312 kaže...

Ekipa molim pomoć. Nabavio sam msi b550 tomahawk i 5600x. Budući da ne radi out of the box taj combo, morao sam prek usba flashat bios. Spojio 8 pinski za cpu i 24 pinski i uredno se flashalo nakon par minuta (usb je formatiran na fat32). Sad kad sve spojim gore, nikako da dođem do posta, ventovi se vrte cijelo vrijeme, rgb ram svijetli (iako ne znam i dal to znači da ga je prepoznalo). Probao sam s dvije verzije biosa (zadnja koja je zapravo beta, i onda prije nje koja je normalna verzija). Probao s različitim ramima (2400 i 3200, kako single tako i dual channel). Monitor sam probao spojit prek dp-a i na matičnu (bez grafičke nutra) i na grafičku i dalje nema post-a.

 Jel imas na ploci "EZ Debug LED" ?

 

Pogledaj na cemu je stalo https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C91v2.1.pdf (strana 41), mozda nije ista ploca ali bi princip trebao biti isti..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Ladiesman 312 kaže...

Ekipa molim pomoć. Nabavio sam msi b550 tomahawk i 5600x. Budući da ne radi out of the box taj combo, morao sam prek usba flashat bios. Spojio 8 pinski za cpu i 24 pinski i uredno se flashalo nakon par minuta (usb je formatiran na fat32). Sad kad sve spojim gore, nikako da dođem do posta, ventovi se vrte cijelo vrijeme, rgb ram svijetli (iako ne znam i dal to znači da ga je prepoznalo). Probao sam s dvije verzije biosa (zadnja koja je zapravo beta, i onda prije nje koja je normalna verzija). Probao s različitim ramima (2400 i 3200, kako single tako i dual channel). Monitor sam probao spojit prek dp-a i na matičnu (bez grafičke nutra) i na grafičku i dalje nema post-a.

 Zašto pobogu ?

 

Stavi 1 stick rama, jedan HDD (ssd) i rokni HDMI ili DP u grafu.

 

Flashaj normalnu zadnju verziju BIOSA prije toga.

 

Što može biti problem ?

 

Nesipravan RAM 

 

Nesipravan SLOT

 

Neispravan CPU (rijetko, ali moguće) 

 

Ideš metodom eliminacije.

 

Meni je najviše početnih black screenova bilo zbog memorije.

 

 

 

 

bender_007 kaže...
Ladiesman 312 kaže...

Ekipa molim pomoć. Nabavio sam msi b550 tomahawk i 5600x. Budući da ne radi out of the box taj combo, morao sam prek usba flashat bios. Spojio 8 pinski za cpu i 24 pinski i uredno se flashalo nakon par minuta (usb je formatiran na fat32). Sad kad sve spojim gore, nikako da dođem do posta, ventovi se vrte cijelo vrijeme, rgb ram svijetli (iako ne znam i dal to znači da ga je prepoznalo). Probao sam s dvije verzije biosa (zadnja koja je zapravo beta, i onda prije nje koja je normalna verzija). Probao s različitim ramima (2400 i 3200, kako single tako i dual channel). Monitor sam probao spojit prek dp-a i na matičnu (bez grafičke nutra) i na grafičku i dalje nema post-a.

 Jel imas na ploci "EZ Debug LED" ?

 

Pogledaj na cemu je stalo https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C91v2.1.pdf (strana 41), mozda nije ista ploca ali bi princip trebao biti isti..

 Hvala na pomoći, proradilo je. Vjerojatno je ram zezao, jedna od kombinacija je bila proradila (sad se ne sjećam točno, je mislim da sam stavio jedan stari keks od 2400 mhz i onda sam dobio post, iako sam ga probao i prije solo stavit pa nije bilo posta). Sad radi najmormalnije sa ovim 3200mhz ramima pod moj pc. Pokrenuo sam i prime95 na 3-4 sata i 5600x nije išao iznad 71c, tak da bi trebalo sve skupa biti stabilno.

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imate tu novi driver Amd Chips Ryzen (3XX/4XX/5XX/TRX40) drivers Version 2.11.26.106 WHQL

https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4691&lang=en

 

Neko ga ičupao od neke Asrock ploče, koristim dan dva, čini mi se da boosta malo bolje(5900x), al probajte sami.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivicask kaže...

Imate tu novi driver Amd Chips Ryzen (3XX/4XX/5XX/TRX40) drivers Version 2.11.26.106 WHQL

https://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=352&func=fileinfo&id=4691&lang=en

 

Neko ga ičupao od neke Asrock ploče, koristim dan dva, čini mi se da boosta malo bolje(5900x), al probajte sami.

 

ne radi download  :(


EDIT; radi u firefoxu, u chromeu odbija 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 20:05 (blackdevil).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

sigurno će trčati raditi novi bios za stare ploče, nemaju pametnijeg posla.

 zašto ne, moja ploča je imala 16 updejta biosa od 2014. do 2019. kad je izdan zadnji bios

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

sigurno će trčati raditi novi bios za stare ploče, nemaju pametnijeg posla.

 zašto ne, moja ploča je imala 16 updejta biosa od 2014. do 2019. kad je izdan zadnji bios

 pretpostavljam da su zadne zakrpe zbog sigurnosnih rupa, nešto što su morali, možda i bili plaćeni od Intela da odrade. 

ne zato jer im je i intersu prodavati nove ploče, od dodavanj novih mogućnosti za tako stare ploče njima nikave koristi, smo troškovi na radnike.

ali budemo vidjeli, možda se varam kao i obićno :D

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 pretpostavljam da su zadne zakrpe zbog sigurnosnih rupa, nešto što su morali, možda i bili plaćeni od Intela da odrade. 

ne zato jer im je i intersu prodavati nove ploče, od dodavanj novih mogućnosti za tako stare ploče njima nikave koristi, smo troškovi na radnike.

ali budemo vidjeli, možda se varam kao i obićno :D

 ha čuj, tako je bilo i sa prijašnih hrpu updejta biosa

nisu morali davati ni podršku za nvme ssd, tim više jer im je u interesu bilo prodati nove ploče koje to podržavaju u startu, pa su svejedno dali bios koji to podržava i sad mogu staviti neki m.2 nvme disk bez da moram mijenjat ploču i sva ostalo radi toga

 

vidjet ćemo kako će to ispasti, u svakom slučaju sramota da amd koji je to i predstavio kao neki adut za amd kombo to ne podržava na 3xxx seriji koja je donedavno bila njihov top line 

nekako sve više toga sranja zaključavaju, gimpaju starije serije i sve više liče na intel u vrijeme dominacije

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

sigurno će trčati raditi novi bios za stare ploče, nemaju pametnijeg posla.

 zašto ne, moja ploča je imala 16 updejta biosa od 2014. do 2019. kad je izdan zadnji bios

 pretpostavljam da su zadne zakrpe zbog sigurnosnih rupa, nešto što su morali, možda i bili plaćeni od Intela da odrade. 

ne zato jer im je i intersu prodavati nove ploče, od dodavanj novih mogućnosti za tako stare ploče njima nikave koristi, smo troškovi na radnike.

ali budemo vidjeli, možda se varam kao i obićno :D

 Kupio sam mbo prije 3 godine, sad ce joj i 4, dobio 12 updejtova biosa, zadnji bio 12.10.2020

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kobe38 kaže...
forumaš kaže...
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

sigurno će trčati raditi novi bios za stare ploče, nemaju pametnijeg posla.

 zašto ne, moja ploča je imala 16 updejta biosa od 2014. do 2019. kad je izdan zadnji bios

 pretpostavljam da su zadne zakrpe zbog sigurnosnih rupa, nešto što su morali, možda i bili plaćeni od Intela da odrade. 

ne zato jer im je i intersu prodavati nove ploče, od dodavanj novih mogućnosti za tako stare ploče njima nikave koristi, smo troškovi na radnike.

ali budemo vidjeli, možda se varam kao i obićno :D

 Kupio sam mbo prije 3 godine, sad ce joj i 4, dobio 12 updejtova biosa, zadnji bio 12.10.2020

 super, svakako ga skini da zakrpaš sigurnosne propuste i malo usporiš procesor 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

 pretpostavljam da su zadne zakrpe zbog sigurnosnih rupa, nešto što su morali, možda i bili plaćeni od Intela da odrade. 

ne zato jer im je i intersu prodavati nove ploče, od dodavanj novih mogućnosti za tako stare ploče njima nikave koristi, smo troškovi na radnike.

ali budemo vidjeli, možda se varam kao i obićno :D

 ha čuj, tako je bilo i sa prijašnih hrpu updejta biosa

nisu morali davati ni podršku za nvme ssd, tim više jer im je u interesu bilo prodati nove ploče koje to podržavaju u startu, pa su svejedno dali bios koji to podržava i sad mogu staviti neki m.2 nvme disk bez da moram mijenjat ploču i sva ostalo radi toga

 

vidjet ćemo kako će to ispasti, u svakom slučaju sramota da amd koji je to i predstavio kao neki adut za amd kombo to ne podržava na 3xxx seriji koja je donedavno bila njihov top line 

nekako sve više toga sranja zaključavaju, gimpaju starije serije i sve više liče na intel u vrijeme dominacije

 možda i je sramota, ali još je veča sramota de se čekalo na amd da to predstavi kako bi se "sjetio" intel i nvidia napraviti isto.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 možda i je sramota, ali još je veča sramota de se čekalo na amd da to predstavi kako bi se "sjetio" intel i nvidia napraviti isto.

 i to je istina, no to samo pokazuje da nema robin hooda među korporacijama, kako si neki zamišljaju godinama

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@Ladiesman 312 Pozdrav, imao sam slični problem, ali je meni barem jednom uspjelo doči u bios, pošto nisam imao spreman bios na sticku izvadio sam bateriju sa ploće na jedno dvije min, nije mi opet prepoznalo proc ali mi je dalo da opet uđem u bios i flasham bios preko bios aplikacije i od onda radi bez problema! (nešto mi šteka citiranje ili pivo)

 

StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 11:51 (Butcher).
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

idem pogledat na gigabyte web, da li je dosao kakav novi update BIOS-a za PO2, posto mi F11i ne radi dobro sa memorijama kad je PBO2 ukljucen, kad ono ne samo da nije dosao, nego su maknuli F11i potpuno sa liste za download 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

idem pogledat na gigabyte web, da li je dosao kakav novi update BIOS-a za PO2, posto mi F11i ne radi dobro sa memorijama kad je PBO2 ukljucen, kad ono ne samo da nije dosao, nego su maknuli F11i potpuno sa liste za download 

 Ista stvar je i sa Aorus Masterom maknuli su skroz beta biose odnosno F31 pa neko slovo.

 

Uglavnom kod Gigabytea kada je neki bios sa slovom iza to je beta... kad je gotova verzija je bez slova iza.

 

Uglavnom pišu ljudi da su vjerojatno jako blizu ili već gotovi sa final verzijama biosa pa su zato maknuli sve bete. Ili to ili su napravili neki opasan zajeb pa su ih makli da si ekipa nebi uništila komponente 

 

Uglavnom bit će... sve je ovo kod svih manufacturera velika beta, svi imaju probleme svi imaju WHEA errore... čeka se nova AGESA

#YOLO
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako netko ima viška nosač za matičnu ploču AM4 nek se javi u pp. Fali mi na matičnoj MSI b350 i ne mogu instalirati hladnjak na nju.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice