AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.068
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mislim da 5600/X nikad nece kostati 1500kn :(

 

Taraba Kakav ti je bio prijelaz sa i7-7700K na 3600? Ja sam tog i7 prije ganjao, ali nikad ga nije polovnog za normalnu cijenu..

Hoćeš istinu? Na 1440p rezi nema gotovo nikakve razlike, intel je lakši u radu, fino se kloka ( ja sam se zadržao na 4.7, mada imam profile sve do 5ghz u biosu )manje se grije jer mi se čini da sam bolje to posložio u biosu negoli u ryzena, dobro, možda mrvicu je ryzen bolji ali samo u testovima od kojih nema nikakve korist realno ( čitaj zipanje, CB i takve pizdarije ), u igranju nema neke bitne razlike. I da, obje mašine su u pogonu, rade i zadovoljoan sam. Da, ja koristim komp za 95% igranja i zabave, znači ništa ne renderiram i takvo što, zato mi ni ne treba neka mrcina sa 12 ili više jezgri, ma niti 8. Ali jako mi je drago da se danas to može kupiti, prije mi se činilo to nestavrnim i nedostižnim za nas obične smrtnike.

 

 

p.s. jbg nikad ne mogu završiti post iz prve, frend mi nudi Ryzen 7 3700x, al mi se nekako ne čini da mi je to bolje nego 3600, osim kaj lijepo izgleda kad se upali task manager i kad se diviš onim silnim kućicama od jezgri ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 0:59 (Taraba).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

 

p.s. jbg nikad ne mogu završiti post iz prve, frend mi nudi Ryzen 7 3700x, al mi se nekako ne čini da mi je to bolje nego 3600, osim kaj lijepo izgleda kad se upali task manager i kad se diviš onim silnim kućicama od jezgri ....

 

U gamingu su više manje isti, na 1440p pogotovo nećeš vidjeti razliku

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
Blader kaže...

Uzeo sam Liquid Freezer II 360 i instalirao u define r6. Testirao sa 5900x i danima twekao sve živo.

 

U cine20 dobivam MC 8800, a u SC 840. Bustaju se jezgre do 5100 Mhz...za par dana cu napisati što sam sve twekao i koliko, trenutno nemam vremena.

 

Nego imam problem... Freezer mi hladi super, ali mi fanovi na određenoj brzini proizvode neki rezonantni zvuk. I to samo pri srednjim brzinama pa je oscilirajuće. Zvuk je tih ali se čuje u tišini i prolazi i kroz slušalice jer je high pitch. Najsličnije je onim  tibetanskim posudama, čak i potpuno isto. Evo kao ovaj dio u video kad vrti po zdjeli. Traje po par sekundi dok ubrzava ili usporavaju fanovi, a kad je neki ravnomjerni load i duže. 

 

 

Pet puta sam vadio cijeli cooler i puštao ga da radi u ruci. Nije kučište. Jedini što je ostalo sumnjivo je da zrak prolazi kroz hladnjak i proizvodi neku rezonancu. Danas sam skinuo fanove sa hladnjaka i testirao i ispada da baš ventovi proizvode na određenoj frekvenciji. Zvuk je malo niži nego u video, ali baš tako zvuči. Zanima me da li je to normalno. Prvi put imam vodeno, iako ovo ima veze sa ventovima, a ne sa vodenim. Uglavnom, zvuk je iritirajuči jer se ne uklapa. Zrak i puhanje mi ne smeta toliko čak i kad u benchevima rade max, ali ovo je skoro kad je u idleu i odvrača pažnju stalno. 

 

Molim vas mišljenja, a pogotovo od onih koji imaju Liquid Freezer II. Hvala 

 

 Kod mene nema nikakvih zvukova od Freezera II, doduse ne vrtim stress testove nego samo gejmam i u gamingu se graficka cuje jace od Freezera u svim scenarijima. Doduse ja imam 280, dakle 140 mm fanove koji su vjerojatno tisi sami po sebi, i vrtim ih na manje rpm nego sto bih sa 120tkama.

 Ma ja sam to čuo kad bi npr. bio upaljen Lightroom, Photoshop i youtube video. Znači neko lagano opterečenje. Taman gdje ga vrti negdje na 50-60%. Što je najgore evo i sad čujem... a ne znam. 

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i7 je i bolji u nekim igrama. Mislim da sam vidio da lik sa i7 6700k i 3060 Ti ima 10 fps više u Cyberpunku nego lik sa R5 3600. CP nije dobar sa AMD hardverom. Ali lik koji je prešao sa 6700k na 5600x kaže da je dobio 3 do 10 fps u igrama i da je komp prodisao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 23:56 (frey85).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koliko vi overclockate ryzen 5 2600 sa kojom voltazom? 

Nisam bas toliko upucen, trenutno mi je 1.3 na 4.0ghz..

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

4,025 GHz @1.2750 V

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo bi povoljno Ryzen 9 3900x pa bi trebao pomoć oko odabira matične ploče. Koju x570 uzeti a da nije preskupa i da se može stabilno raditi na 4,6mhz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.techradar.com/amp/news/amd-to-release-bios-update-to-finally-fix-ryzen-5000-issues

 

AMD has announced on Twitter that the new AGESA 2.2.0.0 BIOS update will be coming in February 2021. This new BIOS will include the usual RAID driver and general stability updates, but also includes some important fixes for Ryzen 5000 series CPUs like the 5600x and 5800X.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
srco1978 kaže...

Uzeo bi povoljno Ryzen 9 3900x pa bi trebao pomoć oko odabira matične ploče. Koju x570 uzeti a da nije preskupa i da se može stabilno raditi na 4,6mhz?

 

ASUS PRIME X570-P

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 22:06 (ibme74).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napisao je da nije preskupo..

 

srco1978 Neka B450 ti je skroz okej, samo gledaj da podrzava i 5000 seriju i eventualno PCIE4 da si miran za buducnost. Ako bas mora biti 5xx maticna, imas npr. Tomahawk B550 za 1200kn. Kako got bilo na kolko ce ti ici procesor najvise ovisi o samom primjerku proca kojeg si dobio..

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

https://www.techradar.com/amp/news/amd-to-release-bios-update-to-finally-fix-ryzen-5000-issues

 

AMD has announced on Twitter that the new AGESA 2.2.0.0 BIOS update will be coming in February 2021. This new BIOS will include the usual RAID driver and general stability updates, but also includes some important fixes for Ryzen 5000 series CPUs like the 5600x and 5800X.

predugo im traje to fiksanj sranja 

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa 1.280kn za kvalitetnu X570 plocu nije preskupo

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Pa 1.280kn za kvalitetnu X570 plocu nije preskupo

Zabunio si se, napisao si ASUS PRIME X570-PRO koja ide od 2000kn i bolja je od Asus PRIME X570-P.

 

Heatsinkovi na ovoj X570-P izgledaju kao heatsinkovi od B450 za 600kn.. :/

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo sam googlao i bogme ova ploča uopće nije loša! Hladna je i Vram je za tu cijenu odličan...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
ibme74 kaže...

Pa 1.280kn za kvalitetnu X570 plocu nije preskupo

Zabunio si se, napisao si ASUS PRIME X570-PRO koja ide od 2000kn i bolja je od Asus PRIME X570-P.

 

Heatsinkovi na ovoj X570-P izgledaju kao heatsinkovi od B450 za 600kn.. :/

 Ma ne, poslušaj bulldzoida šta kaže da je heatsink bolji od x470 za duplo -

 i da su sve x570 dizajnirane da mogu voziti 3950X ryzene.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 23:48 (mirzet1976).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok, nisam vidio te videje niti znao da izgledaju tako sa strane kao na 10:30 Bulldzoidovog videja, my bad. Prilicno sam siguran da su im prosle Prime P ploce bile losije pa sam se vodio tom logikom..

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isplati li se uzet ovaj ryzen 2700x sto je na akciji te kakav je u usporedbi s 3600x? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivan7 kaže...

Isplati li se uzet ovaj ryzen 2700x sto je na akciji te kakav je u usporedbi s 3600x? 

 

ovisi za sto ti treba

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za osnovne stvari i za igranje novijih igara

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

r5 3600 (bez iksova, oksova i ostalih dodataka)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve zavisi kolko si spreman platiti ivan7, ali 3600 ne vrijedi 500kn vise u odnosu na 2700X. Ako nisi hardcore gamer 2700X je bolji value, a razlike lako nadjes na internetu posto su ti procesori dugo vani..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivan7 kaže...

Za osnovne stvari i za igranje novijih igara

 

evo ti usporedbi

 

https://www.youtube.com/results?search_query=2700x+vs+3600x

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivan7 kaže...

Isplati li se uzet ovaj ryzen 2700x sto je na akciji te kakav je u usporedbi s 3600x? 

 Moze link na 2700x?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

prosla je akcija, opet je regularna cijena

12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mirzet1976 jel imaš sound stutter kad ti je fclk isti/veći od 1900 ?

 

Ja sam uspio natjerat na 3800 c16 ali mi zvuk stuttera za popizdit. Na 3733 radi ko urica.            

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probajte navući CL 15 na 3733 Mhz, ubjedljivo najbolja kombinacija za gejming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
frey85 kaže...

Probajte navući CL 15 na 3733 Mhz, ubjedljivo najbolja kombinacija za gejming.

 Nema šanse. BS i sa 1.5V.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
frey85 kaže...

Probajte navući CL 15 na 3733 Mhz, ubjedljivo najbolja kombinacija za gejming.

 Najbolja kombinacija za sta ? Da dobijes 0.5 fpsa naspram 3600 CL16 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako za moju MBO dođu official BIOSi za seriju 5000, trenutni CPU (3600) i RAMi idu na Njušku za 1200kn u kompletu...toliko ću valjda dobiti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobit ces 1200 kn samo za proc, a di su jos RAMi ;)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice