AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanima me ako bi stavia r5 1600af na b450 tomahawk max bi li triba ista minjat s bioson ili ostavit sve kako je i doslo.Cita san po redditu da su neki stavljali prijasnje verzije jer navodno bolje djeluju na sami procesor. Tek ulazim u ovaj svijet pa me zanima.Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ostavis kak je, ako nesto ne stima onda gledas di sta i kako ovisno o problemu..

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima , ako neko zna ili je mozda vec instalirao ovaj  novi  Asusov 4007 BIOS, jel se smije instalirati na ryzen 3xxx seriju ( pored toga imaju jos dva u beti 4102 i 4201) ??

U opisu za ovaj 4007 je da  dodaju podrsku za nove procesore i re-size bar, a nema nikakvog upozorenja kao prije da nije "backward compability tj isklj samo za 5xxx seriju, pa nisam siguran ?  Ploca je b450 strix E i 3600 Ryzen 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:06 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Updejto strix b450 f gaming na 4201 i vratio se na 4102 jer agesa 1.2 je u banani CPU r5 3600, na b550 f gaming i 5600x memorija dodatno nestabilna tj. ono što je prije bilo stabilno sad nije , boost preko 200mhz nemože više, vratio se na 1602 sa 1801.
http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

Mišljenje za ryzen 2700 preko aliexpresa. Pojma nemam kako će one vražije carine funkcionirat. Uglavnom procesor dojde 900 i neš kuna. Ovim našim gulikožama po dučanima nedam niti pišljiva boba. Ako je to banana držim se svog 8300 i dalje. 

 

nisu nasi ducani gulikoze, nego drzava sa razno raznim nametima tako da ni ne mogu biti nize cijene

 

nasi ducani ionako svi vise manje imaju istog dobavljaca (m-san), tako da svi imaju slicne cijene

 

btw iz iskustva mogu reci da unatoc tome, nasi ducani imaju dobre cijene koje su usporedive sa (ili cak bolje od) cijenama u ostatku svijeta

putovao sam i po aziji i po americi nedavno i ugl se razocarao u cijene hardvera - tj cijene su identicne nasima ili nesto vece (a razlog tome je globalizacija, tj izjednacavanje cijena u cijelom svijetu)

 

bio sam i u microcentru, i tamo su cijene identicne nasima (graficke, procesori) - jedino sam novi ipad uspio ubosti po dobroj cijeni, ostalo se nista nije isplatilo kupovati

ameri ti iskazuju sve cijene bez poreza i onda uvijek mislis da je kod njih jeftinije, a nije tako.. cak i u trgovinama su cijene iskazane bez poreza i onda ti na blagajni obracunaju 10% ili vise (zavisi u kojoj si saveznoj drzavi)

 

a trenutno se kod nas zen3 procesori mogu nabaviti jeftinije nego u americi i njemackoj..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
Updejto strix b450 f gaming na 4201 i vratio se na 4102 jer agesa 1.2 je u banani CPU r5 3600, na b550 f gaming i 5600x memorija dodatno nestabilna tj. ono što je prije bilo stabilno sad nije , boost preko 200mhz nemože više, vratio se na 1602 sa 1801.

 

jesi nakon updejta vratio default postavke pa opet unosio svoje postavke sa 4102 biosa?

 

neki su prijavili da im je nakon toga sve opet radilo sa prijasnjim postavkama

 

error_666 kaže...

Pozdrav svima , ako neko zna ili je mozda vec instalirao ovaj  novi  Asusov 4007 BIOS, jel se smije instalirati na ryzen 3xxx seriju ( pored toga imaju jos dva u beti 4102 i 4201) ??

U opisu za ovaj 4007 je da  dodaju podrsku za nove procesore i re-size bar, a nema nikakvog upozorenja kao prije da nije "backward compability tj isklj samo za 5xxx seriju, pa nisam siguran ?  Ploca je b450 strix E i 3600 Ryzen 

Hvala 

 

svi biosi su backwards compatible sa prijasnjim procesorima (pod uvjetom da su podrzani na tvom B450 chipsetu)

tako da raditi ce ti zen2 sa ovim novim BIOSima - jedino je pitanje ima li ti smisla to instalirati obzirom da ti novi BIOSi ugl donose promjene za zen3 procesore (tj biosi za zen2 procesore su odavno ispeglani)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 9:25 (Fanu).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

Pozdrav svima , ako neko zna ili je mozda vec instalirao ovaj  novi  Asusov 4007 BIOS, jel se smije instalirati na ryzen 3xxx seriju ( pored toga imaju jos dva u beti 4102 i 4201) ??

U opisu za ovaj 4007 je da  dodaju podrsku za nove procesore i re-size bar, a nema nikakvog upozorenja kao prije da nije "backward compability tj isklj samo za 5xxx seriju, pa nisam siguran ?  Ploca je b450 strix E i 3600 Ryzen 

Hvala 

Bez brige, moze se. Jedino sto ces nakon flashanja morati ponovno namjestiti postavke u BIOS-u. Tako je barem bilo u mom slucaju.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
mirzet1976 kaže...
Updejto strix b450 f gaming na 4201 i vratio se na 4102 jer agesa 1.2 je u banani CPU r5 3600, na b550 f gaming i 5600x memorija dodatno nestabilna tj. ono što je prije bilo stabilno sad nije , boost preko 200mhz nemože više, vratio se na 1602 sa 1801.

 

jesi nakon updejta vratio default postavke pa opet unosio svoje postavke sa 4102 biosa?

 

neki su prijavili da im je nakon toga sve opet radilo sa prijasnjim postavkama

 

error_666 kaže...

Pozdrav svima , ako neko zna ili je mozda vec instalirao ovaj  novi  Asusov 4007 BIOS, jel se smije instalirati na ryzen 3xxx seriju ( pored toga imaju jos dva u beti 4102 i 4201) ??

U opisu za ovaj 4007 je da  dodaju podrsku za nove procesore i re-size bar, a nema nikakvog upozorenja kao prije da nije "backward compability tj isklj samo za 5xxx seriju, pa nisam siguran ?  Ploca je b450 strix E i 3600 Ryzen 

Hvala 

 

svi biosi su backwards compatible sa prijasnjim procesorima (pod uvjetom da su podrzani na tvom B450 chipsetu)

tako da raditi ce ti zen2 sa ovim novim BIOSima - jedino je pitanje ima li ti smisla to instalirati obzirom da ti novi BIOSi ugl donose promjene za zen3 procesore (tj biosi za zen2 procesore su odavno ispeglani)

 Već sam napisao to, 1801 meni tolko šteka da doslovno animacije u biosu štekaju, jednostavno micanje ljevo desno trokira, a kad u win i uđe miš je usporen i sve šteka kao da si stavio monitor na 10 herca.

Sve sam postavke ručno ponovno unio nije pomoglo, morao sam vratiti 1602

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moram pohvaliti AMD sa novim dizajnom stranice. Pored Nvidije i Intela izgledali su kao "firma za igraće periferije".
Pogledajte sada: Welcome to AMD ׀ High-Performance Processors and Graphics

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala svima.. Samo to me zanimalo da budem siguran da se ne zaj i da slučajno nije samo za 5xxx seriju. Inst ću ovaj 4007 zadnji službeni, ove beta ću zaobići.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

3600 iz Kine - dostava na adresu je u tijeku, mmm......

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jos ti nije dosao ?

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Jos ti nije dosao ?

Narucen 27.12., shippan 28.12. prije tocno 3 tjedna i 1 dan. Estimated Delivery sa AliExpress Standard Shipping je: 14-22 days, znaci sve i dalje u roku, ako danas stigne.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
MGloc kaže...

Jos ti nije dosao ?

Narucen 27.12., shippan 28.12. prije tocno 3 tjedna i 1 dan. Estimated Delivery sa AliExpress Standard Shipping je: 14-22 days, znaci sve i dalje u roku, ako danas stigne.

Vjerojatno work days, tak da ima još...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Došlo je u gradsku poštu, a ne živim u Zagrebu. Sad jedino poštar treba obavit svoje. Shippaju kinezi vikendom to sigurno, za HR poštu se zna kako radi, a kako vikendom rade oni iz Amsterdama di većina pošiljki dođe iz Kine ne znam.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako si citao temu .

Nije vrag da stoji negdje u zmiji.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ga, doslo taman, kakva carina ništa to, hahaha.

 

Vrijednost na paketu 25 dolara, 13x11x5cm, kutijca i paket su manji od onih za mobitel.

 

Batch 46. tjedan 2020., procesor napravljen tjedan-dva prije moje naruzdbe. Direkt iz tvornice do kineza :D

 

Ne preporucujem ovo, radite na svoju odgovornost.. Testiram kasnije, uvijek mi muka skidat cooler..

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
4-5 procesora mi je prošlo iz kine sa alija,samo da su bez kulera i to ni ne gledaju na carini svi su bili preko 22€,tako da ako je cijena ok bez straha
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Evo ga, doslo taman, kakva carina ništa to, hahaha.

 

Vrijednost na paketu 25 dolara, 13x11x5cm, kutijca i paket su manji od onih za mobitel.

 

Batch 46. tjedan 2020., procesor napravljen tjedan-dva prije moje naruzdbe. Direkt iz tvornice do kineza :D

 

Ne preporucujem ovo, radite na svoju odgovornost.. Testiram kasnije, uvijek mi muka skidat cooler..

Koliko si platio ako se smije znati? Vidim da da je trenutno na Aliju 1500kn, kod nas je 200kn više.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

prepalšeni vlasnici x570 ploča koji se boje da im zujalica koja se nikad ne pali moze krepati eventualno od ne paljenja mogu odahnuti, rješenje je na vidiku.

jednostavno odštekajte zuju sa ploče i neće krepati.

 

msi ploča iz potpisa, neznam za ostale modele ali vjerojatno isto.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 17:06 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
The_Fichek kaže...

Evo ga, doslo taman, kakva carina ništa to, hahaha.

 

Vrijednost na paketu 25 dolara, 13x11x5cm, kutijca i paket su manji od onih za mobitel.

 

Batch 46. tjedan 2020., procesor napravljen tjedan-dva prije moje naruzdbe. Direkt iz tvornice do kineza :D

 

Ne preporucujem ovo, radite na svoju odgovornost.. Testiram kasnije, uvijek mi muka skidat cooler..

Koliko si platio ako se smije znati? Vidim da da je trenutno na Aliju 1500kn, kod nas je 200kn više.

1100kn sam platio, 176 USD. Ne znam di si gledao, mozda ti se sjebao cache na Aliexpressu pa ti nudi skuplje opcije (onda odi na advanced history browsera i clear cache). Kod ovog je ista cijena i dalje: https://www.aliexpress.com/item/4000117278203.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7ee24c4dWHdFYu Mozda su malkice poskupjeli, ali prosjecna cijena je ista, ima ih i dalje dosta oko 1100kn. Ima i 3600X do 1200kn, ali ja sam uzeo ovaj jer je new i jer ljudima s 3600X zna ne boostat do 4.4Ghz. Sutra cu ipak zamijenit, imam jos nekog drugog posla.. Evo ti slika kaj meni prvo izbaci za 3600 na Aliju.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

1100kn sam platio, 176 USD. Ne znam di si gledao, mozda ti se sjebao cache na Aliexpressu pa ti nudi skuplje opcije (onda odi na advanced history browsera i clear cache). Kod ovog je ista cijena i dalje: https://www.aliexpress.com/item/4000117278203.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7ee24c4dWHdFYu Mozda su malkice poskupjeli, ali prosjecna cijena je ista, ima ih i dalje dosta oko 1100kn. Ima i 3600X do 1200kn, ali ja sam uzeo ovaj jer je new i jer ljudima s 3600X zna ne boostat do 4.4Ghz. Sutra cu ipak zamijenit, imam jos nekog drugog posla.. Evo ti slika kaj meni prvo izbaci za 3600 na Aliju.

Bilo mi je čudno jer mi je malo toga izlistao, kad sam očistio cache 'vidim' ovo što i ti...

 

1000kn je OK cijena, mislim ako ti se da malo čekati i potencijalno zezati s dostavom. Ali pošto je to procesor, a oni se baš i ne kvare, nije te baš briga oko garancije i reklamacije.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fico, samo prije vadjenja procesora drmni CB20 Single test i tad bez frke izvadis cooler, ja sam svojem vec ~5 puta tak i nit jednom mi proc nije ostao zaljepljen, a ako i je onda laganim pokretima lijevo/desno. Nego baci rezultate sa 1usmusovim programom kad ga ubacis da vidim kakav je taj proc star par tjedana 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam danas zamjenio cooler na 3600. Skinuo Artic Freezer eSport i stavio Scythe Mugen 5 Rev. B. Sad je to to, nema apsolutne nikakve buke od strane venta na hladnjaku, a temp su 1-2℃ manje u idle  i do 5℃ u loadu. Ja zadovoljan kako je krenulo, ispalo je dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 18:59 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Fico, samo prije vadjenja procesora drmni CB20 Single test i tad bez frke izvadis cooler, ja sam svojem vec ~5 puta tak i nit jednom mi proc nije ostao zaljepljen, a ako i je onda laganim pokretima lijevo/desno. Nego baci rezultate sa 1usmusovim programom kad ga ubacis da vidim kakav je taj proc star par tjedana 

Nije to problem, nego sto je asimetrican i tezak cooler, a skliže se jer je zrcalna podloga. Uglavnom, trebam bit dobre volje za to skidat.. ali nije losa ideja, malo skurit pa ce se lakse odvojit hehe. Budem testiro nesto malo, ne previse, samo do kolko ide i kakvog efekta ima na memoriju.. Igre mi se bas i neda testirati, a i nemam ih nesto, sve prastaro. Dotu ne bih htio instalirat da se ne dovedem u napast, ali te testove je ionako najlakse naci na internetu.

 

EDIT: kad smo kod coolera, mini offtopic. Trazim i ne znam di sam napisao, mozda i u ovoj temi, da ventilator od LC-CC-120 prozuji. Jucer sam raskopao komp iz dnevnog, testirao ventilator po ventilator i to nije istina. I dalje mislim da je Arctic 34 bolji buy, ali samo zbog MX-4 paste, makar to sve zavisi od cijene.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 19:30 (The_Fichek).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo sam Liquid Freezer II 360 i instalirao u define r6. Testirao sa 5900x i danima twekao sve živo.

 

U cine20 dobivam MC 8800, a u SC 840. Bustaju se jezgre do 5100 Mhz...za par dana cu napisati što sam sve twekao i koliko, trenutno nemam vremena.

 

Nego imam problem... Freezer mi hladi super, ali mi fanovi na određenoj brzini proizvode neki rezonantni zvuk. I to samo pri srednjim brzinama pa je oscilirajuće. Zvuk je tih ali se čuje u tišini i prolazi i kroz slušalice jer je high pitch. Najsličnije je onim  tibetanskim posudama, čak i potpuno isto. Evo kao ovaj dio u video kad vrti po zdjeli. Traje po par sekundi dok ubrzava ili usporavaju fanovi, a kad je neki ravnomjerni load i duže. 

 

 

Pet puta sam vadio cijeli cooler i puštao ga da radi u ruci. Nije kučište. Jedini što je ostalo sumnjivo je da zrak prolazi kroz hladnjak i proizvodi neku rezonancu. Danas sam skinuo fanove sa hladnjaka i testirao i ispada da baš ventovi proizvode na određenoj frekvenciji. Zvuk je malo niži nego u video, ali baš tako zvuči. Zanima me da li je to normalno. Prvi put imam vodeno, iako ovo ima veze sa ventovima, a ne sa vodenim. Uglavnom, zvuk je iritirajuči jer se ne uklapa. Zrak i puhanje mi ne smeta toliko čak i kad u benchevima rade max, ali ovo je skoro kad je u idleu i odvrača pažnju stalno. 

 

Molim vas mišljenja, a pogotovo od onih koji imaju Liquid Freezer II. Hvala 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesi ustanovio koji od ventova to radi ili rade svi?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Uzeo sam Liquid Freezer II 360 i instalirao u define r6. Testirao sa 5900x i danima twekao sve živo.

 

U cine20 dobivam MC 8800, a u SC 840. Bustaju se jezgre do 5100 Mhz...za par dana cu napisati što sam sve twekao i koliko, trenutno nemam vremena.

 

Nego imam problem... Freezer mi hladi super, ali mi fanovi na određenoj brzini proizvode neki rezonantni zvuk. I to samo pri srednjim brzinama pa je oscilirajuće. Zvuk je tih ali se čuje u tišini i prolazi i kroz slušalice jer je high pitch. Najsličnije je onim  tibetanskim posudama, čak i potpuno isto. Evo kao ovaj dio u video kad vrti po zdjeli. Traje po par sekundi dok ubrzava ili usporavaju fanovi, a kad je neki ravnomjerni load i duže. 

 

 

Pet puta sam vadio cijeli cooler i puštao ga da radi u ruci. Nije kučište. Jedini što je ostalo sumnjivo je da zrak prolazi kroz hladnjak i proizvodi neku rezonancu. Danas sam skinuo fanove sa hladnjaka i testirao i ispada da baš ventovi proizvode na određenoj frekvenciji. Zvuk je malo niži nego u video, ali baš tako zvuči. Zanima me da li je to normalno. Prvi put imam vodeno, iako ovo ima veze sa ventovima, a ne sa vodenim. Uglavnom, zvuk je iritirajuči jer se ne uklapa. Zrak i puhanje mi ne smeta toliko čak i kad u benchevima rade max, ali ovo je skoro kad je u idleu i odvrača pažnju stalno. 

 

Molim vas mišljenja, a pogotovo od onih koji imaju Liquid Freezer II. Hvala 

 

 

jbg, nije ti se posrecilo sa ventovima - ili ih vrti na drugim okretajima ili ih zamjeni

zato su noctua i be quiet toliko cijenjeni - vrhunske performanse a iznimno tihi i bez oscilacija (osim ako nije rijec o defektu)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam probao moje na svim brzinama i nema nikakvih zvukova pa smatram ga je tebe zapala loša serija. Reklamiraj ih

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blader kaže...

Uzeo sam Liquid Freezer II 360 i instalirao u define r6. Testirao sa 5900x i danima twekao sve živo.

 

U cine20 dobivam MC 8800, a u SC 840. Bustaju se jezgre do 5100 Mhz...za par dana cu napisati što sam sve twekao i koliko, trenutno nemam vremena.

 

Nego imam problem... Freezer mi hladi super, ali mi fanovi na određenoj brzini proizvode neki rezonantni zvuk. I to samo pri srednjim brzinama pa je oscilirajuće. Zvuk je tih ali se čuje u tišini i prolazi i kroz slušalice jer je high pitch. Najsličnije je onim  tibetanskim posudama, čak i potpuno isto. Evo kao ovaj dio u video kad vrti po zdjeli. Traje po par sekundi dok ubrzava ili usporavaju fanovi, a kad je neki ravnomjerni load i duže. 

 

 

Pet puta sam vadio cijeli cooler i puštao ga da radi u ruci. Nije kučište. Jedini što je ostalo sumnjivo je da zrak prolazi kroz hladnjak i proizvodi neku rezonancu. Danas sam skinuo fanove sa hladnjaka i testirao i ispada da baš ventovi proizvode na određenoj frekvenciji. Zvuk je malo niži nego u video, ali baš tako zvuči. Zanima me da li je to normalno. Prvi put imam vodeno, iako ovo ima veze sa ventovima, a ne sa vodenim. Uglavnom, zvuk je iritirajuči jer se ne uklapa. Zrak i puhanje mi ne smeta toliko čak i kad u benchevima rade max, ali ovo je skoro kad je u idleu i odvrača pažnju stalno. 

 

Molim vas mišljenja, a pogotovo od onih koji imaju Liquid Freezer II. Hvala 

 

 

 Ja koristim 280 i ventilatori mi uvlače vazduh, postavljeni su vertikalno i nemam problem. Jako su tihi u poređenju sa nekim LC kulerima koji izvlače vazduh i jednim Cooler Masterom Airflow 120. Pa probaj ako si ih stavio vertikalno da ih staviš na krov vodoravno i obratno. Također stavi da uvlače ili izvlače vazduh pa vidi kakva će biti buka, a kakve temperature.

 

Kako si dobio 8800 poena? Na koji overklok i koje su temperature?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice