AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.770
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo sad se na svim grafovima vidi koliko su serije prije 5000 Ryzena banana za gaming odjednom se serija 1000 i 2000 potapa na dnu grafova, a serija 3000 zaostaje isto za Intelom osjetno. Sad se najbolje vidi kako se natezalo kad su bili aktualni. Future proof je pao u vodu kad pogledaš šta jedan četiri godine star i7 8700k(2800kn) radi starim Ryzenima prije serije 5000 u igrama.

 To je sve vrijedilo ako teraš malu rezu di je CPU bottleneck i ak imaš brutalni GPU, inače ne.

AMD je nudio tada ogromne performanse za novac, duplo više jezgri za istu cijenu, a sada je uzeo krunu u svemu, po Anandtech reviewu u gamingu šije Intela, a u produktivnosti ga prelazi ko plitak potok.

Vrtimo se u krug s ovim pričama.

 Je ovi sa 1600AF su produktivni u 3pm. Za ono kaj mi koristimo PC taj 1600AF je spora krama sa hrpom tromih jezgri zna to i Amd pa ga prodaju za 900kn. 3600 je ipak malo ozbiljniji pa ispod 1500kn ne pada. Pa s tim Amd procesorima jedino kaj vi hoćete postat su rezultati Cinebencha. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 13:20 (mislioc).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goranmactavish kaže...

Ima neko informaciju dali Asus PRIME B450M-A podržava 5600X procesora vezano za BIOS, ili će se moći instalirati BIOS od PRIME B450M-A II verzije, ista ploča ali nova verzija?

 Podrzava.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jpa499/asus_b450_beta_bioses_ryzen_5000_support/

 

Podrzava i starije procesore tak da se ne moras bojat da kad nadogradis bios na zadnju verziju da neces moc koristit Zen 1 ili Zen 2.

 

"Maybe it helps you to decide, my 2700 still works after the upgrade to BIOS 8501 on a 16MB motherboard (ASUS PRIME B450M-A)."

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
goranmactavish kaže...

Ima neko informaciju dali Asus PRIME B450M-A podržava 5600X procesora vezano za BIOS, ili će se moći instalirati BIOS od PRIME B450M-A II verzije, ista ploča ali nova verzija?

 Podrzava.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jpa499/asus_b450_beta_bioses_ryzen_5000_support/

 

Podrzava i starije procesore tak da se ne moras bojat da kad nadogradis bios na zadnju verziju da neces moc koristit Zen 1 ili Zen 2.

 

"Maybe it helps you to decide, my 2700 still works after the upgrade to BIOS 8501 on a 16MB motherboard (ASUS PRIME B450M-A)."

 

 Ma dobro zanima me za budućnost. Da imam negdje testove na raspolaganju možda bi upgradeao i sad sa 3600x, ali ne znam dobivam li šta s tim.

 

Još jedno pitanje. Ima li netko da ima AMD grafu s takvim setupom pa da zna radi li Smart Acces u tom slučaju za novim procesorima?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 13:25 (goranmactavish).
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo sad se na svim grafovima vidi koliko su serije prije 5000 Ryzena banana za gaming odjednom se serija 1000 i 2000 potapa na dnu grafova, a serija 3000 zaostaje isto za Intelom osjetno. Sad se najbolje vidi kako se natezalo kad su bili aktualni. Future proof je pao u vodu kad pogledaš šta jedan četiri godine star i7 8700k(2800kn) radi starim Ryzenima prije serije 5000 u igrama.

 To je sve vrijedilo ako teraš malu rezu di je CPU bottleneck i ak imaš brutalni GPU, inače ne.

AMD je nudio tada ogromne performanse za novac, duplo više jezgri za istu cijenu, a sada je uzeo krunu u svemu, po Anandtech reviewu u gamingu šije Intela, a u produktivnosti ga prelazi ko plitak potok.

Vrtimo se u krug s ovim pričama.

 Je ovi sa 1600AF su produktivni u 3pm. Za ono kaj mi koristimo PC taj 1600AF je spora krama sa hrpom tromih jezgri zna to i Amd pa ga prodaju za 900kn. 3600 je ipak malo ozbiljniji pa ispod 1500kn ne pada. Pa s tim Amd procesorima jedino kaj vi hoćete postat su rezultati Cinebencha. 

 Zašto bi sad bio krama? Frend, profesionalni fotograf, kupio ga kad je izašao, još ne ni AF nego prvi Zen 6c/12t, ima ga i dan danas, koristi intenzivno za fotoshop, video editing... usput i stari Starcraft2.

Zakaj bi mijenjao, trošio, gnjavio se, za ~10% bržega?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goranmactavish kaže...
hahhaajaads kaže...
goranmactavish kaže...

Ima neko informaciju dali Asus PRIME B450M-A podržava 5600X procesora vezano za BIOS, ili će se moći instalirati BIOS od PRIME B450M-A II verzije, ista ploča ali nova verzija?

 Podrzava.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/jpa499/asus_b450_beta_bioses_ryzen_5000_support/

 

Podrzava i starije procesore tak da se ne moras bojat da kad nadogradis bios na zadnju verziju da neces moc koristit Zen 1 ili Zen 2.

 

"Maybe it helps you to decide, my 2700 still works after the upgrade to BIOS 8501 on a 16MB motherboard (ASUS PRIME B450M-A)."

 

 Ma dobro zanima me za budućnost. Da imam negdje testove na raspolaganju možda bi upgradeao i sad sa 3600x, ali ne znam dobivam li šta s tim.

 

Još jedno pitanje. Ima li netko da ima AMD grafu s takvim setupom pa da zna radi li Smart Acces u tom slučaju za novim procesorima?

 Nema dalje nista za buducnost, ovo je zadnji lineup, tj. Zen3, poslije ce mozda doc ono XT procesori koji ce u sustini bit isti kao i ovi sad, poslije toga se ide na AM5.

 

 Ak sam dobro shvatio, ti si sad na 3600x ? Gle ima tu vise faktora... Koja rezolucija, koje igre i koje postavke su u pitanju, i dal zaradjujes sta s tim ? Ako si casualac onda nema potrebe nista upgradeat, iako je i tu razlika primjetna ono, nema potrebe, radije pricekaj AM5 pa tad napravis update i dobit ono 50% vise performansi i to bi bio jako dobar upgrade. SAM za sad nema prevelikog utjecaja, u nekim igrama daje ono ok prednost ali 98% igara je to flop, isto tako to mozda dodje u buducnosti na B450 ploce, jer su nasli SAM (BAR) opciju u Gigabyte X470 ploci tak da nikad ne znas, i naravno, zasad trebas 6800/XT da bi radio SAM.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Misliš da se tek isplati 6800xt poviše za Smart access? To zelis rec ili?

 

Kažem radije si upiknem grafu bolju i uzmem korišteni 5600x nego full upgrejd mislim da će izgurat još jednu generaciju tako. Plus RAM koje imam sad su jako slabe frekvencije tako da i tu ima mjesta za napredak plus kažem ako bude enajblan SA za b450

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 13:45 (goranmactavish).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

otišao Intel u povijest :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goranmactavish kaže...

Misliš da se tek isplati 6800xt poviše za Smart access? To zelis rec ili?

 

Kažem radije si upiknem grafu bolju i uzmem korišteni 5600x nego full upgrejd mislim da će izgurat još jednu generaciju tako. Plus RAM koje imam sad su jako slabe frekvencije tako da i tu ima mjesta za napredak plus kažem ako bude enajblan SA za b450

 Ne, trenutno oupce SAM ne radi kak treba, nit na 6800 nit na 6800XT, u nekim igrama radi no ne u 98% igara. Ali nisi rekao, koju rezoluciju koristis i kakve igre igras na kojim postavkama ? Ako imas ram koji nije bogzna sto sto se tice latencija, onda ce i upgradeom na ramu dobit fps boost. Ako vec planiras gledat Zen 3 onda cekaj dok izadje R5 5600, polovne sumnjam da ces nac i to po dobrim cijenama, jer to je jedan od najboljim gaming procesora na trzistu. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Povratak na crvenu stranu :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 14:00 (emerik).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trenutno full HD većinom fortnajt najviše postavke al bude dropova često, all planiram upgrejd na 3440 x 1440. Grafa nažalost 5500xt

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
emerik kaže...

Povratak na crvenu stranu :)

Koliko si ga platio? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Ti baš kolješ ovu temu 

#YOLO
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
emerik kaže...

Povratak na crvenu stranu :)

Koliko si ga platio? 

 1175 kuna. Ja sam uzeo od Instara ali vidim ovdje da i Futura IT ima recimo spustenu cijenu. Iskreno, nisam dugo pratio procesore, a ovo mi se cinilo kao dobra kupnja za proc od 8/16 jezgri pa sam ga uzeo.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja taj procesor pratim vec neko vrijeme i ovo bas i nije dobra cijena, bilo je prije koji tjedan ispod 1100kn. Sad su dizali cijene za BF izgleda, da ne pricam da sam ga vidio na MF flash dealovima za 100eura jos u 8-9 mjesecu. Tak da je 1200kn zapravo prosjecna cijena tog procesora kod nas inace.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Istina za ryzen 2700,prošli božić je kod nas bio oko 1250kn svijet medija kad sam ga ja kupio,nisam siguran x model koliko je bio
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 14:35 (dejo74).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goranmactavish kaže...

Trenutno full HD većinom fortnajt najviše postavke al bude dropova često, all planiram upgrejd na 3440 x 1440. Grafa nažalost 5500xt

 Onda nemas sta mjenjat, dropove imas i zbog grafe koja je iskreno ocaj a i neku stvar radi spori ram (ako se radi o onim 2133mhz i sl..). Ako planiras upgrade na tu rezoluciju onda nemas sta gleda novi procesor jer razlika tu nema izmedju 3600X i 5600x, radije daj lovu na bolju grafu (6800XT ili RTX 3080) i bolji ram.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bio je taj 2700X 2600kn-2700kn kad je izašao tak da je 1200kn odlična cijena i vrlo dobar hladnijak u kutiji je plus, čak i bolji pick od 10400F onako za all round.
 
3 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
EricCartman kaže...
mislioc kaže...
Bilo kako bilo sad se na svim grafovima vidi koliko su serije prije 5000 Ryzena banana za gaming odjednom se serija 1000 i 2000 potapa na dnu grafova, a serija 3000 zaostaje isto za Intelom osjetno. Sad se najbolje vidi kako se natezalo kad su bili aktualni. Future proof je pao u vodu kad pogledaš šta jedan četiri godine star i7 8700k(2800kn) radi starim Ryzenima prije serije 5000 u igrama.

 To je sve vrijedilo ako teraš malu rezu di je CPU bottleneck i ak imaš brutalni GPU, inače ne.

AMD je nudio tada ogromne performanse za novac, duplo više jezgri za istu cijenu, a sada je uzeo krunu u svemu, po Anandtech reviewu u gamingu šije Intela, a u produktivnosti ga prelazi ko plitak potok.

Vrtimo se u krug s ovim pričama.

 Je ovi sa 1600AF su produktivni u 3pm. Za ono kaj mi koristimo PC taj 1600AF je spora krama sa hrpom tromih jezgri zna to i Amd pa ga prodaju za 900kn. 3600 je ipak malo ozbiljniji pa ispod 1500kn ne pada. Pa s tim Amd procesorima jedino kaj vi hoćete postat su rezultati Cinebencha. 

 Zašto bi sad bio krama? Frend, profesionalni fotograf, kupio ga kad je izašao, još ne ni AF nego prvi Zen 6c/12t, ima ga i dan danas, koristi intenzivno za fotoshop, video editing... usput i stari Starcraft2.

Zakaj bi mijenjao, trošio, gnjavio se, za ~10% bržega?

 Hehe, kao da si mene opisao, iako sam amater, ali radim kao profi.  Baš sinoć sa društvom malo sc2. Proc je za te novce dobar, ali gledam da kupim bolji. Isto sc2 trza kad je 4+ igraća, a i photoshop može malo bolje. Mislim kad je izašao, radio je puno bolje nego i5 2500k u dosta aplikacija, ali uz današnje single core ryzene ipak ispada iz igre. Moj je OC na 4.0 pa to dosta popravlja stanje. Ako pogledaš benchmark od Pudget systems za adobe aplikacije, može se vidjeti da su novi ryzeni 5000 duplo do tri puta brži u aktivnim zadacima, a da ne govorimo o onima gdje se upotrebljava cijeli CPU. Tu ovi sa više jezgara ubijaju.

 

Nego ove naše trgovine ne misle spustit cijene za BF, nema šanse. Na kraju i oni iskorištavaju stanje... na kraju neću ništa uspit kupit za bf 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
Istina za ryzen 2700,prošli božić je kod nas bio oko 1250kn svijet medija kad sam ga ja kupio,nisam siguran x model koliko je bio

 Ne znam jesu li 2700 i 2700x isti model, ali zbilja imam vec stari setup, ovo mi se cinilo kao dost dobra kupnja, zajedno s maticnom i 16GB RAM-a mislim da sam dao 2300 kuna. A dobar GPU, PSU i SSD imam vec od prije tako da sad s ovim novim komponentama vec imam solidan komp.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:18 (emerik).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koju si ploču i rame uzeo emerik?
Edit: eto baš dobar combo za 2300kn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:30 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ternutno je razlika izmedju 2700 i 2700X ravna 5€, normalno da ces uzeti X model.

Kad sam ja kupovao, razlika je bila 40€, a za tih 100Mhz mi se to ne isplati, tako da sam ja kupio "slabiji" 2700 model.

 

I kad usporedis sa 3700X, pitanje je - vrijedi li 3700X duplo vise, s obzirom da daje samo 10% vece performanse?

Po meni skvakako ne - radije tih 130€ spremim u dzep i potrosim na nesto, sto ima smisla, tipa kolicina RAM-a,

veci SSD, veci HDD itd itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Koju si ploču i rame uzeo emerik?

 Evo ploca i RAM x2.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Umjetnozubi testirao legendu sa čudom tehnike 5600x:

 Umjetni zubi ima fake test i bog sami zna kako je on to uspio testirati, pogledaj frozu horizon pa čovječe ista scena.Znaći 100 puta moraš test pokrenuti da ti se tako nešto potrefi u igrici.

 Kad već spominjete umjetne zube, ovaj kanal pratim dugo (jer je dobar) i počinje mi to ić na q.

 

Čim počne fafljat moram prebacit.

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Umjetnozubi testirao legendu sa čudom tehnike 5600x:

 Umjetni zubi ima fake test i bog sami zna kako je on to uspio testirati, pogledaj frozu horizon pa čovječe ista scena.Znaći 100 puta moraš test pokrenuti da ti se tako nešto potrefi u igrici.

 Kad već spominjete umjetne zube, ovaj kanal pratim dugo (jer je dobar) i počinje mi to ić na q.

 

Čim počne fafljat moram prebacit.

 

 Pa kaj i taj ima gebis lol. Pa nije valjda da im zubi ispadaju od gaminga

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...
mislioc kaže...
Umjetnozubi testirao legendu sa čudom tehnike 5600x:

 Umjetni zubi ima fake test i bog sami zna kako je on to uspio testirati, pogledaj frozu horizon pa čovječe ista scena.Znaći 100 puta moraš test pokrenuti da ti se tako nešto potrefi u igrici.

 Kad već spominjete umjetne zube, ovaj kanal pratim dugo (jer je dobar) i počinje mi to ić na q.

 

Čim počne fafljat moram prebacit.

 

 Pa kaj i taj ima gebis lol. Pa nije valjda da im zubi ispadaju od gaminga

 Od AMDovih drivera.

 

Onaj prvi, počeo fafljat, reko ajd ok istrpit ću.

 

Doveo onu behemuticu od žene u kadar (koja kca ne kuži), reko dosta.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:49 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Umjetnozubi testirao legendu sa čudom tehnike 5600x:

Vidiš li ti koji je datum na ovom video klipu?  7 Jul 2019.

Vidiš li šta se testira? Ryzen 5 3600X vs i7-8700K.

Kakav crni 5600x?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...
mislioc kaže...
Umjetnozubi testirao legendu sa čudom tehnike 5600x:

Vidiš li ti koji je datum na ovom video klipu?  7 Jul 2019.

Vidiš li šta se testira? Ryzen 5 3600X vs i7-8700K.

Kakav crni 5600x?

 Hahah sad tek vidim hvala na ispravku Envy. Ispričavam se Ryzen korisnicima na krivom linku. Pa i meni bilo čudno kak i7 8700k tak dobro stoji 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 15:50 (mislioc).
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ček jel nije tema gebis 3000 ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
S pola gasa sjebao ryzena.Umjetni zubi evo 5600x
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 16:38 (dreadmoore).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice