AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Tako sam i uradio. Evo probao sam... 3333 i 3266 BSOD na paljenju odmah.. 3200 upali, ali dok pokrenem memory stress u aidi javi hardware failure i pocrveni sve. 3166 je stabilan..
Očito za 3200+ treba još napona, treba vidjet koji su max safe naponi pa probati dobiti malo bolje. Jbga valjalo bi kad bi mogao na bar 3200 ili 3266 :D

 Pa probaj dignuti malo SoC napon.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bez uvrede, ali otkud sad SoC napon... Zar ne treba podići dram napon?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Bez uvrede, ali otkud sad SoC napon... Zar ne treba podići dram napon?

 Jaoj

Soc napon je za I/O a tu je je kontroler za ram, integriranu grafu i tak. I zato je isto bitann za ram oc. Amd max 1.15V ali ja nebi preko 1.12 .

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 21:21 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

Probat cu i to 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 21:25 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

 

 Nemora biti do keksova. Moze i do ploce biti,kakav dram Layout ima: t Topology ili daisy chain. Ovaj drugi radi najbolje sa dva keksa dok prvi sa 4. Ali svakako je najbolje imati sto manje keksova za oc tj dvs je optimalno. Ja imam b die pa mogu do 1.45v ali neznam sta ti imas i trebas provjeriti koliko dvoji die-ovi mogu napona prihvatiti vjv 1.4V bez beda.

Stavi i soc na 1.12 mozda uspije onda, ram oc je zeznuta stvar 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

Probat cu i to 

 Ne diraj ništa, beskorisno naprežeš pc i trošiš struju. Oc rama na zen2 nema efekta, nešto malo bi dobio ako ga možeš dogurat do 3600mhz.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

Probat cu i to 

 Ma dok te jezgra ne udari u glavu ne popustaj, ja bi na tvom mjestu to dobro naklokao.Svakako su jeftini ima ih svugdje kupiti nisu ko intel skupi.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sad mi samo nije jasno kako to nejde s dva klika na 3400mhz.
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Jbga, na nabavi su iste cijene, a za ovo s throtlanjem nisam znao. Onda je 3700x svakako bolja opcija trenutno.
Nadam se da će se pokazati točnom glasina da će iduća serija intela maknuti ograničenje za ram za non k, odnosno barem ga pomaknuti na 3200mhz jer nam treba konkurencija. Ja imam b450 tuf pro na koju planiram stavit 5600 ili 5700x i ako nema konkurentnosti neće bit ni spuštanja cijena

Ma dobro nije fer usporedba jer su ovi sa alija rabljeni, al opet potpuno ispravni, uzimao sam do sad cca 6 komada od raznih sellera i nikakve falinge s njima. Tko ide na što jeftiniji future proof(s obzirom da konzole imaju praktički 3700X ali s puno bržim RAMom) mislim da nema bolje opcije od 3700x s alija, b450m s2h, 16gb e-die.. sve skupa ispadne ~2750kn plus neki cooler i eto nek je 3k okruglo. Tko ne vjeruje u B450M S2H koja je inače skroz ok ploča, može za 200kn više uzet B450M Mortar.

 

S druge strane najjeftiniji 10700f je 2500kn, 16gb e-die 550kn, najjeftinija B460 na kojoj i7ica neće throttlat 1000kn (dakle stabilnih 4.6-4.7GHz), neki osrednji cooler 200kn i to je ukupno 4300kn.. 1300kn više za praktički iste performanse i 2933MHz RAM koji u određenim situacijama bottlenecka i7icu.

 

Tako da, ako se već ide na intel varijantu onda je po meni ludost preplaćivati proc pa onda škrtarit na ostalome, dakle uz i7-10700 ili 10900 pod minimum uzet Z490M Plus za 1300kn i 16GB 4000/4400MHz B-die za 1000kn, ili pak 32GB E-die za 1200kn pa clocknit na ~4200MHz CL16-18, i to je onda job well done.

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 22:34 (Kaby).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
picajzla0707 kaže...
Jbga, na nabavi su iste cijene, a za ovo s throtlanjem nisam znao. Onda je 3700x svakako bolja opcija trenutno.
Nadam se da će se pokazati točnom glasina da će iduća serija intela maknuti ograničenje za ram za non k, odnosno barem ga pomaknuti na 3200mhz jer nam treba konkurencija. Ja imam b450 tuf pro na koju planiram stavit 5600 ili 5700x i ako nema konkurentnosti neće bit ni spuštanja cijena

Ma dobro nije fer usporedba jer su ovi sa alija rabljeni, al opet potpuno ispravni, uzimao sam do sad cca 6 komada od raznih sellera i nikakve falinge s njima. Tko ide na što jeftiniji future proof(s obzirom da konzole imaju praktički 3700X ali s puno bržim RAMom) mislim da nema bolje opcije od 3700x s alija, b450m s2h, 16gb e-die.. sve skupa ispadne ~2750kn plus neki cooler i eto nek je 3k okruglo. Tko ne vjeruje u B450M S2H koja je inače skroz ok ploča, može za 200kn više uzet B450M Mortar.

 

S druge strane najjeftiniji 10700f je 2500kn, 16gb e-die 550kn, najjeftinija B460 na kojoj i7ica neće throttlat 1000kn (dakle stabilnih 4.6-4.7GHz), neki osrednji cooler 200kn i to je ukupno 4300kn.. 1300kn više za praktički iste performanse i 2933MHz RAM koji u određenim situacijama bottlenecka i7icu.

 

Tako da, ako se već ide na intel varijantu onda je po meni ludost preplaćivati proc pa onda škrtarit na ostalome, dakle uz i7-10700 ili 10900 pod minimum uzet Z490M Plus za 1300kn i 16GB 4000/4400MHz B-die za 1000kn, ili pak 32GB E-die za 1200kn pa clocknit na ~4200MHz CL16-18, i to je onda job well done.

 Pa normalna cijena je to... Eno rabljeni 3700X se u Americi prodavaju za 190$, 3900X ispod 300$, sad ce uskoro i ovdje u EU bit slicne cijene dok se ovi sa punim djepovima isprse

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
error_666 kaže...

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

Probat cu i to 

 Ne diraj ništa, beskorisno naprežeš pc i trošiš struju. Oc rama na zen2 nema efekta, nešto malo bi dobio ako ga možeš dogurat do 3600mhz.

 Sorry al ovo je jednostavno velika neistina, u CPU bound scenarijima -  dakle na 1080p i/ili s jacim grafama - dobici mogu biti ogromni samo od boljeg rama. Sigurno veci nego sto se mogu dobiti recimo overclockanjem procesora (o Ryzenu pricam). 

 

BTW kolega Error i ostali koje zanima ova tematika - ovdje je savrsen guide za step by step RAM OC:

 

https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md

 

- ja sam si dao truda oko toga i dosta i naucio usput - i dobio dosta bolje performanse.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
dery kaže...
error_666 kaže...

Jbga ovo mi je prvi AMD procesor u zivotu , sve mi je ovo novo ...  nemoj zamjerit :D 

Probat cu i to 

 Ne diraj ništa, beskorisno naprežeš pc i trošiš struju. Oc rama na zen2 nema efekta, nešto malo bi dobio ako ga možeš dogurat do 3600mhz.

 Sorry al ovo je jednostavno velika neistina, u CPU bound scenarijima -  dakle na 1080p i/ili s jacim grafama - dobici mogu biti ogromni samo od boljeg rama. Sigurno veci nego sto se mogu dobiti recimo overclockanjem procesora (o Ryzenu pricam). 

 

BTW kolega Error i ostali koje zanima ova tematika - ovdje je savrsen guide za step by step RAM OC:

 

https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md

 

- ja sam si dao truda oko toga i dosta i naucio usput - i dobio dosta bolje performanse.

Hvala na tome ima dobitka ali za to treba jak gpu, na njegovom nema nikakve dobiti, ispod rtx2070 nema smisla.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 9:27 (dery).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još točno tjedan dana do nezavisnih testova i procesora u trgovinama

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Još točno tjedan dana do nezavisnih testova i procesora u trgovinama

 

Tema je malo zamrla, sad su amd grafe "in" 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
segregator kaže...

Još točno tjedan dana do nezavisnih testova i procesora u trgovinama

 

Tema je malo zamrla, sad su amd grafe "in" 

 Čeka se 05.11. ako se ne varam.

A i za grafe slično.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

LJudi sta planirate/zeljeli biste uzeti od novog ryzen-a? ja sam u dvoumici oko 12 ili 8 core jos, ali mislim da je 12core previse za moje potrebe, ali opet mi je zao jer za samo 100 eura vise dobijem 4 jezgre i 8 logockih vise.

Evo bas me znaima ako vam se da lupiti vote sta bi vi zeljeli pa da vidim vec sada koji ce se najbolje prodavati/ sto bi Bugovci zeljeli 

2 AMD r9 5950x
5 AMD r9 5900x
14 AMD r7 5800x
22 AMD r5 5600x
Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 17:29 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

LJudi sta planirate/zeljeli biste uzeti od novog ryzen-a? ja sam u dvoumici oko 12 ili 8 core jos, ali mislim da je 12core previse za moje potrebe, ali opet mi je zao jer za samo 100 eura vise dobijem 4 jezgre i 8 logockih vise.

Evo bas me znaima ako vam se da lupiti vote sta bi vi zeljeli pa da vidim vec sada koji ce se najbolje prodavati/ sto bi Bugovci zeljeli 

 hjao, što nisi u anketu ubacio i 5600, nema šanse da dajem duplo više novaca za nasljednika 3600 od onoga koliko sad košta taj proc 

i zajebi što je ovo 5600x, a ono je 3600 non x, kad svi znamo da je taj x porez na budale

 

usput, eto ti u anketi i odgovor zašto je najveće poskupljenje na 5600xt - zato jer je tu najveća lova zbog količina prodaje, zato su ga poskupili, zato i ne daju 5600 u opticaj jer kad prije ljudi nisu bili budale da kupuju skuplji proc koji je gotovo ista stvar, e onda će one nestrpljive natjerat na to uskratom jeftinijeg procesora do tkozna kad

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

LJudi sta planirate/zeljeli biste uzeti od novog ryzen-a? ja sam u dvoumici oko 12 ili 8 core jos, ali mislim da je 12core previse za moje potrebe, ali opet mi je zao jer za samo 100 eura vise dobijem 4 jezgre i 8 logockih vise.

Evo bas me znaima ako vam se da lupiti vote sta bi vi zeljeli pa da vidim vec sada koji ce se najbolje prodavati/ sto bi Bugovci zeljeli 

 hjao, što nisi u anketu ubacio i 5600, nema šanse da dajem duplo više novaca za nasljednika 3600 od onoga koliko sad košta taj proc 

i zajebi što je ovo 5600x, a ono je 3600 non x, kad svi znamo da je taj x porez na budale

 

usput, eto ti u anketi i odgovor zašto je najveće poskupljenje na 5600xt - zato jer je tu najveća lova zbog količina prodaje, zato su ga poskupili, zato i ne daju 5600 u opticaj jer kad prije ljudi nisu bili budale da kupuju skuplji proc koji je gotovo ista stvar, e onda će one nestrpljive natjerat na to uskratom jeftinijeg procesora do tkozna kad

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 18:42 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 samo ti daj, ti si early adopter, usput i fanboj, pa plaćaj

ja ću fino pričekat 5600 i dobar bios za svoju b450 tuf pro i proći skoro duplo jeftinije za isti procesor

 

jedino što obavezno moram nadogradit ram jer trenutno imam 2x4gb 2133 value ram od kingstona na njoj

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 samo ti daj, ti si early adopter, usput i fanboj, pa plaćaj

ja ću fino pričekat 5600 i dobar bios za svoju b450 tuf pro i proći skoro duplo jeftinije za isti procesor

 

jedino što obavezno moram nadogradit ram jer trenutno imam 2x4gb 2133 value ram od kingstona na njoj

Nazalost on nije trenutno najavljen jos i nije na release-u...samo je na vidiku, dokad? Nadam se najkasnije kraj zime/pocetak proljeca dogodine.

Sada je tako da imamo sto imamo na raspolaganju ako netko zeli upgrejdati nesto- shvati da su krenuli cyber weekovi polako vec, uskoro ce biti jeftiniih b550 ploca i stvarno za ispod 1000 eura ces dobiti full buils ako imas barem sada "normalno" napajanje, neko kuciste, ram, ssd. AMD ubio opet Budget opciju- FULL BUILD za ispod 1000 eura koji jek sve ultra 60 frejmova i vise sposoban u 4K. 

Znaci i sa ovim sada 5600x i "smart access memory" AMD je opet ubio u ulozeno/dobiveno, Neko tko gleda novi build ionako 99% mijenja samo te tri komponente a AMD ih nudi za ispod 1000 eura.Mislim razmisli malo samo. 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:03 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Još točno tjedan dana do nezavisnih testova i procesora u trgovinama

 Ne moraš niti čekat testove, ali je problem kaj Zen3 procove moš kupit tek za nekoliko dana.Razna ekipa več bi sad kupila, ali šipak nema ništa pa samo vrte prstima i žvaču mrkvu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=734&jumpto=6216899&sort=asc&view=flat

 

Intel je sve rekel, pa im sad eto niti podmukli Passmark više ne paše.

 

 

 

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Nazalost on nije trenutno najavljen jos i nije na release-u...samo je na vidiku, dokad? Nadam se najkasnije kraj zime/pocetak proljeca dogodine.

Sada je tako da imamo sto imamo na raspolaganju ako netko zeli upgrejdati nesto- shvati da su krenuli cyber weekovi polako vec, uskoro ce biti jeftiniih b550 ploca i stvarno za ispod 1000 eura ces dobiti full buils ako imas barem sada "normalno" napajanje, neko kuciste, ram, ssd. AMD ubio opet Budget opciju- FULL BUILD za ispod 1000 eura koji jek sve ultra 60 frejmova i vise sposoban u 4K. 

Znaci i sa ovim sada 5600x i "smart access memory" AMD je opet ubio u ulozeno/dobiveno, Neko tko gleda novi build ionako 99% mijenja samo te tri komponente a AMD ih nudi za ispod 1000 eura.Mislim razmisli malo samo. 

 ti čašu vijek gledaš kao polupunu, ja sam više tip koji gunđa kad vidim da je poluprazna

 

tebi je 5600xt uloženo-dobiveno jer trenutno nema 5600, pa ćeš platit - iako na drugoj temi ismijavaš one koji su poletili kupit 3080 ili sad 3070 po aktualnim 'diskontnim' cijenama

ja osobno, nemam problema pričekat 5600 i price cut, kao i da se spuste cijene rtx 3070 ili da vidim kako će fercerati radeonke, pa prema tome odabrati

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
segregator kaže...

Još točno tjedan dana do nezavisnih testova i procesora u trgovinama

 Ne moraš niti čekat testove, ali je problem kaj Zen3 procove moš kupit tek za nekoliko dana.Razna ekipa več bi sad kupila, ali šipak nema ništa pa samo vrte prstima i žvaču mrkvu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=734&jumpto=6216899&sort=asc&view=flat

 

Intel je sve rekel, pa im sad eto niti podmukli Passmark više ne paše.

 

 

 

 

Meni je fascinantno da jedan tehnoloski div poput Intela takve gluposti priča i radi te svi oni ciganluki ovih godina, pa koda kompaniju vode djeca iz 6 razreda osnovne

 

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:16 (dad0r).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...

Meni je fascinantno da jedan tehnoloski div poput Intela takve gluposti priča radi i sve one ciganluke ovih godina, pa koda kompaniju vode djeca iz 6 razreda osnovne

 

 Fučkaj ga pa "AMD je očito kupio i Passmark". Prije par godina(2017 godina, Ryzen 1000 lansiranje) AMD je kupio Maxon/Cinebench, ili bolje je reč oteli su ga iz ruku Intela.

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Nazalost on nije trenutno najavljen jos i nije na release-u...samo je na vidiku, dokad? Nadam se najkasnije kraj zime/pocetak proljeca dogodine.

Sada je tako da imamo sto imamo na raspolaganju ako netko zeli upgrejdati nesto- shvati da su krenuli cyber weekovi polako vec, uskoro ce biti jeftiniih b550 ploca i stvarno za ispod 1000 eura ces dobiti full buils ako imas barem sada "normalno" napajanje, neko kuciste, ram, ssd. AMD ubio opet Budget opciju- FULL BUILD za ispod 1000 eura koji jek sve ultra 60 frejmova i vise sposoban u 4K. 

Znaci i sa ovim sada 5600x i "smart access memory" AMD je opet ubio u ulozeno/dobiveno, Neko tko gleda novi build ionako 99% mijenja samo te tri komponente a AMD ih nudi za ispod 1000 eura.Mislim razmisli malo samo. 

 5600, prvi mjesec 2021.

www.youtube.com/TerabitTV
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 ti čašu vijek gledaš kao polupunu, ja sam više tip koji gunđa kad vidim da je poluprazna

 

tebi je 5600xt uloženo-dobiveno jer trenutno nema 5600, pa ćeš platit - iako na drugoj temi ismijavaš one koji su poletili kupit 3080 ili sad 3070 po aktualnim 'diskontnim' cijenama

ja osobno, nemam problema pričekat 5600 i price cut, kao i da se spuste cijene rtx 3070 ili da vidim kako će fercerati radeonke, pa prema tome odabrati

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 19:37 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

 vidi, sad ću ti pokazati jednu usporedbu o kojoj nisi niti u primisli razmišljao, unaprijed - no hf

 

na ampere temi se mnogi rugaju likovima poput megatame što su uletili u 3080 ko budale u kredit, a megatama je za nekih 30% (ako i toliko) više novaca nego je platio za 2080 dobio grafu sa 60-70% više perfomansi

ti ćeš kupiti 5600xt i za nekih 70-80% više cijene nego si platio 3600 dobiti max 30% više perfomansi

niti on, niti ti ne želite čekat mjesec-dva da se situacija smiri i padnu cijene

 

e sad, jedan i drugi ste fanboji, a ti sam procijeni tko je tu bolje prošao, a koga je određena firma više nasanjkala

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...

 ti čašu vijek gledaš kao polupunu, ja sam više tip koji gunđa kad vidim da je poluprazna

 

tebi je 5600xt uloženo-dobiveno jer trenutno nema 5600, pa ćeš platit - iako na drugoj temi ismijavaš one koji su poletili kupit 3080 ili sad 3070 po aktualnim 'diskontnim' cijenama

ja osobno, nemam problema pričekat 5600 i price cut, kao i da se spuste cijene rtx 3070 ili da vidim kako će fercerati radeonke, pa prema tome odabrati

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

 Pripremas se za igranje 4K slide show, ovaj 4K 60 FPSa ?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

 vidi, sad ću ti pokazati jednu usporedbu o kojoj nisi niti u primisli razmišljao, unaprijed - no hf

 

na ampere temi se mnogi rugaju likovima poput megatame što su uletili u 3080 ko budale u kredit, a megatama je za nekih 30% (ako i toliko) više novaca nego je platio za 2080 dobio grafu sa 60-70% više perfomansi

ti ćeš kupiti 5600xt i za nekih 70-80% više cijene nego si platio 3600 dobiti max 30% više perfomansi

niti on, niti ti ne želite čekat mjesec-dva da se situacija smiri i padnu cijene

 

e sad, jedan i drugi ste fanboji, a ti sam procijeni tko je tu bolje prošao, a koga je određena firma više nasanjkala

 Vidi doticnog kojeg spominjes megu on je za napajanje i 3080 platio ko sto bi ja za cpu+gpu i kako to moze se usporedjivati? 

hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...
picajzla0707 kaže...

 ti čašu vijek gledaš kao polupunu, ja sam više tip koji gunđa kad vidim da je poluprazna

 

tebi je 5600xt uloženo-dobiveno jer trenutno nema 5600, pa ćeš platit - iako na drugoj temi ismijavaš one koji su poletili kupit 3080 ili sad 3070 po aktualnim 'diskontnim' cijenama

ja osobno, nemam problema pričekat 5600 i price cut, kao i da se spuste cijene rtx 3070 ili da vidim kako će fercerati radeonke, pa prema tome odabrati

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

 Pripremas se za igranje 4K slide show, ovaj 4K 60 FPSa ?

 NE, to je relativno 1440p 100-120 fpsa za neke rpge i fps single player igre. NEmam ja veliku biblioteku na steam-u te "igrice" kupim na sale-u vecinom osim bas hitova koje su must probati. 

Imam 1080p monitor pa mi je tu proc bitan isto- pogotovo ovaj sada dizajn monolinti ajmo reci nece biti niti 1% niti 0.1%nista mani od AVG-a.

Mislio sam mozda 240 herza ali neda mi se trenutno toliko novaca bacati gpu i cpu taman pokrije bozicnica sada od sta mi ostane kada se porezna vamo okomota na neozenjenog covjeka. Konzolu hocu probati sada imaju smisla ako nista radi ssd-a a komp kazem rijetko prebacujem u dnevnu niti sam morao jer sam sve AMD di ces to na 4k sa mojom vegom.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Gledam sta mogu uloviti do Bozica kako bi na "Uralub-u" mogao izgubiti sate buduic da 2.11 njemacka je uvela karantenu opet. Cekam vec dugo za grafu, i opet kazem ima koliko hoces ljudi koji imaju 1000 eura sa strane ili mogu izdvojiti a furaju neki ajmo reci b450 chipset, 2600 cpi, i neku 1660ti-a ili 2060 i za evo nekih 950 eura imas 3600xt sada+rx6800+b550 plocu i ready si to go narednih godina.

Ko hoce cekati neka ceka, mene ce 5800x+6800xt izaci eto 1100 eura i tu sam miran na svojem 1440p-u do daaleekih godina, a u 4K koliko mi se puta da prenosit komp u dnevnu, doslovno nebitno jer cu vjv uzeti neku od konzola isto. Bravo AMD nemoram ni napajanje mijenjati 

 vidi, sad ću ti pokazati jednu usporedbu o kojoj nisi niti u primisli razmišljao, unaprijed - no hf

 

na ampere temi se mnogi rugaju likovima poput megatame što su uletili u 3080 ko budale u kredit, a megatama je za nekih 30% (ako i toliko) više novaca nego je platio za 2080 dobio grafu sa 60-70% više perfomansi

ti ćeš kupiti 5600xt i za nekih 70-80% više cijene nego si platio 3600 dobiti max 30% više perfomansi

niti on, niti ti ne želite čekat mjesec-dva da se situacija smiri i padnu cijene

 

e sad, jedan i drugi ste fanboji, a ti sam procijeni tko je tu bolje prošao, a koga je određena firma više nasanjkala

 a šta bi trebali hvalit nekoga tko je kupio proizvod za 1100e par dana prije predstavljanje konkurencije? 😂😂

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice