AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jeli passmark bio intelov alat za mjerenje kurza. Šta se događa?

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
19 0 hvala 5
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad kažu da nije mjerodavan

 
10 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffhahahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahha

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fino je 5600X obrijao cijelu ergelu.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I9 9900ks promašaj 2000$ se zakopao ispod mariana brazde od srama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 11:42 (dery).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Jeli passmark bio intelov alat za mjerenje kurza. Šta se događa?

 

 

šta se sluša u intelu dok gledaju u ovaj graf

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Jeli passmark bio intelov alat za mjerenje kurza. Šta se događa?

Intel ce se nac u gadnim problemima ako ne pozure sa odgovorom.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čime će mu odgovorit nisu se makli godinama po ovome testu sve oko 3000 score. Ovaj malac odma na 3500 odleti.Gdje su jači rizeni imaju li veči score?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 11:48 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

I9 9900ks promašaj 2000$ se zakopao ispod mariana brazde od srama.

nemoj tako, ima par endema na forumu! Imaj sucuti. xD

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...
dery kaže...

Jeli passmark bio intelov alat za mjerenje kurza. Šta se događa?

Intel ce se nac u gadnim problemima ako ne pozure sa odgovorom.

 

Odgovor je revolucionarni Z690 chipset koji je identican kao Z170 iz 2015 ali moras doplatiti 50$ da uopce smijes to staviti u kuciste.

twice the pride double the fall
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK
http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK

 Sapunjanje počelo...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma lik je predugo čekao mogao je tak nešto kupit 2017.

I platit skoro isto

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/126684/intel-core-i7-8700k-processor-12m-cache-up-to-4-70-ghz.html

Ali ušparao je 60$ ovaj je bio 359$.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:13 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ću se sam darivat ovaj Božič ajoj.

 

Zamotat ću si 5800x/5900x i 3080/Navi i stavit ispod bora, te glumit iznenađenost.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
14 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Kako ću se sam darivat ovaj Božič ajoj.

 

Zamotat ću si 5800x/5900x i 3080/Navi i stavit ispod bora, te glumit iznenađenost.

 

 

 ako krizni stožer dozvoli kičenje borova 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
DarthMarkus kaže...

Kako ću se sam darivat ovaj Božič ajoj.

 

Zamotat ću si 5800x/5900x i 3080/Navi i stavit ispod bora, te glumit iznenađenost.

 

 

 ako krizni stožer dozvoli kičenje borova 

 Daće Bog sinko...daće...

 

Završit na respiratoru al ne zbog korone nego zbog nestašice HW-a.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK

 Pocelo je pocelo, jos nek se priceka 5600 za slicnu cijenu kao i R5 3600 i eto nam spektakla, valjda ce intel uspijet nesto napravit na njihovom mrtvom socketu...

 

 btw zamisli kad se taj mali r5 5600 jos stjunira na 1usmusovom programu, bit ce coffina u intel temi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:15 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Kako ću se sam darivat ovaj Božič ajoj.

 

Zamotat ću si 5800x/5900x i 3080/Navi i stavit ispod bora, te glumit iznenađenost.

 

 

Pazi da Novu nebi dočekao vani u šlafruku i papučama kad žena skuži tvoj podli plan.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK

 Pocelo je pocelo, jos nek se priceka 5600 za slicnu cijenu kao i R5 3600 i eto nam spektakla, valjda ce intel uspijet nesto napravit na njihovom mrtvom socketu...

 

 btw zamisli kad se taj mali r5 5600 jos stjunira na 1usmusovom programu, bit ce coffina u intel temi 

 sada je potpuno svejedno amd ili intel kod igranja, jednako su dobri i skupi, odlučuju nijanse

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK

 Pocelo je pocelo, jos nek se priceka 5600 za slicnu cijenu kao i R5 3600 i eto nam spektakla, valjda ce intel uspijet nesto napravit na njihovom mrtvom socketu...

 

 btw zamisli kad se taj mali r5 5600 jos stjunira na 1usmusovom programu, bit ce coffina u intel temi 

 sada je potpuno svejedno amd ili intel kod igranja, jednako su dobri i skupi, odlučuju nijanse

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
forumaš kaže...
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...
Neko već ugrabio R5 5600X
Someone (discord capet)) have buy the 5600X on PC21 (now the link is error 404) 👀 https://t.co/as6pgf6WGK

 Pocelo je pocelo, jos nek se priceka 5600 za slicnu cijenu kao i R5 3600 i eto nam spektakla, valjda ce intel uspijet nesto napravit na njihovom mrtvom socketu...

 

 btw zamisli kad se taj mali r5 5600 jos stjunira na 1usmusovom programu, bit ce coffina u intel temi 

 sada je potpuno svejedno amd ili intel kod igranja, jednako su dobri i skupi, odlučuju nijanse

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

 otprilike, cpu je sve manje napeta kategorija.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže..

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže..

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže..

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

 

 ne vidim ništa smiješno, zen 2 3300X, 3600X, 3700X su u najgorem slućaju 10-15% sporiji u rijetkim igrama od dobro kloknutog intela. to su male razlike da bi bile bitne, barem velikoj večini korisnika. + za tu razliku treba bolje hlađenje.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ovako na max postavkama da kad je u pitanju bilo šta niže prednost samo raste.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen 3 sada ima superiornije single thread performanse, a u multithreadu su i prethodne bile superiornije zbog efektivnijeg SMT-a pa bi buduće igre koje će znati to iskoristiti mogle povečati tu prednost koju Zen 3 ima naspram Intela.  Ima tu još potencijala za Zen 3, ovo što ćemo uskoro vidjeti nije finalno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da, ako kupiš rtx 3080 za 8000 kn i onda igraš na lox 1080p, u biti debilana ali OK

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot single thread bench je jedno igre su sasvim drugo. U multiju je Zen bolji i sada ali to se u igrama ne vidi.
Ali ok da ne kenjam zen 3000 je super to stoji.
Ovi prije baš i ne.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:39 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
mislioc kaže...
hahhaajaads kaže..

 Pa nijanse su i na Zen 2, jer to je sve tu negdje 5-10 fps razlika ak su oba klokana...

 

 ne vidim ništa smiješno, zen 2 3300X, 3600X, 3700X su u najgorem slućaju 10-15% sporiji u rijetkim igrama od dobro kloknutog intela. to su male razlike da bi bile bitne, barem velikoj večini korisnika. + za tu razliku treba bolje hlađenje.

 Tko se smije ? Pa istina je, i R5 1600/2600 postaju mocni sa klokom i e-die ramima, kak nece jedan zen 2... Ne moram postat ono gdje R5 2600 na 4.2ghz i nastimanim ramima je na razini i7 8700k na 5.2ghz, eto kolko znaci bolji rami. Jedan 3300X cak i dobije nesto kao 9900KS u competitive fortniteu sto je vec bilo testirano, eto sta radi proc od 120$ kojeg mozes stavit na plocu od 50$ 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mali offtopic od Ryzena 5000 :D. Mada mi je price hike pokvario planove da napokon zamjenim svoj R7 1700 sa 5700... mislim da će na kraju biti 3700x, što zbog cijene, što zbog toga što će update biosa matične biti vjerojatno tek iduće godine, imam Taichi x470 pa mi se baš i ne mijenja.

 

 

Elem, offtopic...

 

Kupio sam nedavno 32GB rama, počelo mi štekati renderiranje, no nebitno. I sada imam viška 2x 8 GB Corsair DDR4 3000 MHz... što sa njima, što sa njima. Sjetih se da u drugom manjem kompu (Ryzen 5 2600) imam g.skill 2x 8 GB, ali CL16 (16-18-18-38 timinzi, da budem precizniji), dok je Corsair CL15 (15-17-17-35). Nije neka razlika, ali što da ne, 1% performansi više bolje nego ništa.

 

I tako switchnem ja kekse, u BIOS-u loadam nove XMP postavke, sve štima, okinem par 3D mark testova (to mi je najmanje truda), tek toliko da vidim jel' ima ikakve razlike, a kad ono performanse gore... Npr. TimeSpy Extreme sa Corsairom na boljem timingu ima 1940 bodova, dok sa g.skill-om na višim timinzima ima 1953 boda. Ista stvar i sa par drugih testova (Firestrike Ultra 3042 boda Corsair, 3052 g.skill).

Sa tehnički bržom memorijom (i adekvatnim postavkama u bios-u, provjereno i u windowsima sa CPUZ-om) imam nešto manje performanse.

Mrd vamo, mrd tamo po BIOS-u, reset svih postavki, podesi ponovo memoriju, no uvijek isti rezultat, sa "lošijom" memorijom bolji score.

 

Slijedeće sam probao ručno podesiti timinge Corsaira na ove "lošije" od g.skill-a i vidi vraga, sada imam cca isti score kao i sa g.skill-om, tj. bolji... Na kraju sam prešao na Cinebench pošto nije stvar do grafičkih performansi i evo rezultata

 

g.skill@16-18-18-38
multi - 2809
single - 393

Corsair@15-17-17-35
multi - 2782
single - 388

Corsair@16-18-18-38
Multi - 2826
Single - 394

 

Tako da ono, ke? Što ne bi performanse trebale biti bolje sa nižim latencijama. Realno razlika se između ovih rezultata u stvarnom svijetu neće osjetiti, očekivao sam da će sa nižim latencijama biti performanse bolje u ovom rangu, dakle u praksi ne baš opipljivo, ali da baš vidim koliko to sve utječe, a kad ono, rezultat suprotan očekivanjima

 

p.s.

 

I Corsair i g.skill imaju hynix čipove tako da to ne mogu objasniti ni različitim proizvođačima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:49 (Solo761).
Moj PC  
3 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice