AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.931
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da ali i brutalan hladnjak treba za ovo ohladiti, ako mu je temperatura na 82°C samo na ovom benchmarku.Nadam se da su bar povećali da moze raditi na 95°C bez throtlinga 4.5Ghz jesu sve jezgre ili jedna ili dvije.Jedva čekam rezultate svih testova i preporuke hladnjaka, ocito je ovdje sve vodeno hlađenje samo se nadam da ne trazi ekwb.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisu bez razloga stock coolere izbacili očito nisu dovoljno dobri više za držat solidan boost.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma i 5600x će biti kritičan, bolje da su stavili igricu neku.Nego taj cooler što nude, jer svakako će ljudi kupovati cooler.Jbg ja samo moram naruciti nosače za nh-d14 AM4 socket od oprića.
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://videocardz.com/press-release/msi-announces-meg-b550-unify-series
Ono kad ti je B chipset bolji za overclock od X.

Oko 270$ za ovo čudo je kamilica od cijene.

Za ovu bi dao 2400kn, sve me nekako na Ryzen vuče :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:51 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Jbga, na nabavi su iste cijene, a za ovo s throtlanjem nisam znao. Onda je 3700x svakako bolja opcija trenutno.
Nadam se da će se pokazati točnom glasina da će iduća serija intela maknuti ograničenje za ram za non k, odnosno barem ga pomaknuti na 3200mhz jer nam treba konkurencija. Ja imam b450 tuf pro na koju planiram stavit 5600 ili 5700x i ako nema konkurentnosti neće bit ni spuštanja cijena

 A bude nam ploča podržavala seriju 5 proceva?

(G)jokaCRO ingame
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vjerovatno će podržavat, ali ako i ne prodaš Tuf za 500-600kn i kupiš B550 za 900kn jaka stvar promjenit ploču za 300kn razlike.
Ova na kojoj je testiran 5950X je 850kn kod nas.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:55 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Trebala bi, samo što će bios izać negdje u siječnju i navodno nema povratka na biose koji podržavaju i starije verzije. Meni svejedno, jer ionako čekam non x 5600 ili 5700 i to je onda to za idućih pet godina
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ma i 5600x će biti kritičan, bolje da su stavili igricu neku.Nego taj cooler što nude, jer svakako će ljudi kupovati cooler.Jbg ja samo moram naruciti nosače za nh-d14 AM4 socket od oprića.

 PA kako nisu, ovisi o trgovine vjv kao i uvijek. A sorkac evo vidim da 5600x nije u boundle-.u

https://www.altchar.com/game-news/amds-ryzen-5000-series-bundle-includes-far-cry-6-a1RWV8c4LVTJ

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:23 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ti si jedva dočekao nebi li netko nešto rekao protiv amd, da mu ti odgovoriš i da ih braniš.Onda sam sebe demantuješ što se već zna mjesec dana da će 5600x biti sa coolerom dok ostali neće, dobit ćeš far cry 6.Ohladi od tog fanboyizma vidiš da ti popi mozak.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:20 (dreadmoore).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Ti si jedva dočekao nebi li netko nešto rekao protiv amd, da mu ti odgovoriš i da ih braniš.Onda sam sebe demantuješ što se već zna mjesec dana da će 5600x biti sa coolerom dok ostali neće dobit ćeš far cry 6.Ohladi od tog fanboyizma vidiš da ti popi mozak.

 PA prolistaj malo pa vidi sta sam rekao o cijeni...pogotovo ovog 5600x, on je najvise poskupoi kada gledas

A sto se tice coolera ajde 8 jezgri steta sto nema, ali tko ce kupiti 12 ili 16 jezgri zasto staviti cooler u box kada ga ionako rijetkjo tj nitko nece iskoristiti, zavrsit ce isti dan na ebay-u njuskalo.

Fanboy sam bio od prvog svog builda od phenoma tako da neznam o cemu pricas, pc komponente su odivjek osjetljiva privatna stvar 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa kad si već fanboj onda prati svaki njihov korak, a ne kao padobranac trollati.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Takav fanboj, a ni bicikl nisi kupio :)))
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa kad si već fanboj onda prati svaki njihov korak, a ne kao padobranac trollati.

 Pa citam svaki dan uz kavu vijesti vezane uz AMD sta ce mi vise 

picajzla0707 kaže...
Takav fanboj, a ni bicikl nisi kupio :)))

 Ja sam mislio da je to AMD sarafao, kad ono sipak. Nabijem ih ja kupe pa naljepe naljepnicu, to moze samo cigan sa neke pijace tako... za duplo nego su i nabavili 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:34 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od kad su b550 ploce cjenom slicne ko x570?

Mislio ubost taichi plocu da pase s taichi grafom...kod nas b550 i x570 taichi u adm ista cijena...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd je premium sad treba se naviknut.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 18:18 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima 

Treba mi mala pomoc  iskusnijih forumaša . Malo sam se igrao sa dram calculatorom i neke mi stvari nisu jasne . Ocitao mi je da mi je memorija hunix a die ,i sad ne znam sto odabrati pod "memory type" u dram calculatoru .  Imaju tri stavke hynix (HYNIX MFR, HYNIX AFR i HYNIX CJR/DJR . Probao sam sve tri  i svaki mi daje drugačije vrijednosti nakon izračuna ( jedan predlaze 3000 CL14 , druga dva daju 3200 CL16 ??)  . Jos mi nije jasno ni kako iz istog kita nisu isti moduli , jedan single rank  , drugi dual i skroz drugi tip komponenti , sto se vidi i na slikama ????? 

 

evo i linkovi sa kompletnim ss iz thyphoon-a za prvi i drugi RAM 

 

 

https://files.fm/thumb_show.php?i=yzv4fknn

 

 

https://files.fm/thumb_show.php?i=uxg7xaay

 

Prilazem slike pa ako se nekom da ih iščita i prosvjetli me koji tip hynixa ide za moju 

Unaprijed zahvalan . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 19:05 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFR.
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A-die je los kloker , imam isto A-die Nanya nisam niti pokusavao oc-at samo xmp i mir.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I onda dođe kolega tvoje vrste i kaže kako je dobra ploča za intela 1200 kn i linka drugu dobru ploču za Ryzena koja je isto 1200 kn, ali 16 jezgri radi predivno bez ikakvih ograničenja i na 850 kn ploči. Neke ljude jako boli što je AMD na vrhu (retardirani smajli).

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@mislioc ili neko drugi , svejedno 

jel sad sudeci po fast calculate mogu postaviti ove vrijednosti sa slike u BIOSu  ? ( kako vidim brzina je ista ,ali latencije su utegnutije , defaultne su 15-17 -17-35-52 ) 

 

@mgioc

ne vjerujem da cu se i ja zaebavat sa tim , samo ako se mogne malo utegnut i tjt .

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 19:27 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da malo je utegnuo na c14 ali brzina na 3000mhz ista. Samo upali XMP i ne zamaraj se isti drek za igre.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

A-die je los kloker , imam isto A-die Nanya nisam niti pokusavao oc-at samo xmp i mir.

 

Kod mene Kingston Hyperx 2400 CL15 radi bez problema na 3200 CL16 pri 1.34V, isto A-die Nanya chip a kupio sam dvije zasebne plocice, neuparene.


 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vec je na xmp-u i uredno radi vec par godina , jos od proslog  intel kompa iz 2016 a  memoriju nisam mijenjao  ... samo cu mozda iz ciste radoznalosti opalit par benchmarka i usporedit cl14 i cl15 . Hvala jos jednom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome da.  Moja ax 370 gaming 5 kad sam ju uzimao prije 3 godine je bila 1500 kn...mislim da je jedino gaming k7 i gaming 7 od gige bila najskuplja...one su bile oko 2500 brijem....a sad giga od 1500 kn je neki visi srednji rang

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

@mislioc ili neko drugi , svejedno 

jel sad sudeci po fast calculate mogu postaviti ove vrijednosti sa slike u BIOSu  ? ( kako vidim brzina je ista ,ali latencije su utegnutije , defaultne su 15-17 -17-35-52 ) 

 

@mgioc

ne vjerujem da cu se i ja zaebavat sa tim , samo ako se mogne malo utegnut i tjt .

 Ako ti se neda natezan onda samo povecaj klok, znaci ostavi XMP ukljucen i povecaj ga na 3333mhz i fiksiraj na 1.35v i vidi dal je stabilan. Nece bit neki ogroman fps boost ali to ti traje doslovno 10 minuta (sa stress testom memorije).

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

I onda dođe kolega tvoje vrste i kaže kako je dobra ploča za intela 1200 kn i linka drugu dobru ploču za Ryzena koja je isto 1200 kn, ali 16 jezgri radi predivno bez ikakvih ograničenja i na 850 kn ploči. Neke ljude jako boli što je AMD na vrhu (retardirani smajli).

 Kupi si sad 3950X pa ga tutni na tu ploču, napraviš si super upgrade i radit će ti sigurno. Jedino ne znam jel ti se isplati. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@hahhaajaads

Iskreno , OC memorije mi je " špansko selo " , tu sam totalni neznalica i uopce ne znam odakle bi krenuo  :D

Probati cu ovo tvoje sto si rekao , pretpostavljam da  probam 3333 MHz  na default latencijama i da tu nista ne diram , ili ? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 20:03 (error_666).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...

@hahhaajaads

Iskreno , OC memorije mi je " špansko selo " , tu sam totalni neznalica i uopce ne znam odakle bi krenuo  :D

Probati cu ovo tvoje sto si rekao , pretpostavljam da  probam 3333 MHz  na default latencijama i da tu nista ne diram , ili ? 

 Znaci upalis XMP, i samo promijenis MHz sa 3000 na 3200/3333 i fiksiraj dram voltazu na 1.35v i napravi test, ako ti je sve stabilno mozda mozes i vise od 3333mhz. Isto mozes i voltazu malo povecat ak ti bude nestabilno, ne znam kolko je kod njih sigurno no ja mislim da bi do negdje 1.38-1.39 sve trebalo bit dobro

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 20:17 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tako sam i uradio. Evo probao sam... 3333 i 3266 BSOD na paljenju odmah.. 3200 upali, ali dok pokrenem memory stress u aidi javi hardware failure i pocrveni sve. 3166 je stabilan..
Očito za 3200+ treba još napona, treba vidjet koji su max safe naponi pa probati dobiti malo bolje. Jbga valjalo bi kad bi mogao na bar 3200 ili 3266 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice