AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.095
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Nsručio sam si ovu cl15 3000 iz tia mobiteli sa dostavom 660kn.

Ne vidim da sam negdje mogao jeftinije uzet.

 ajd baci oko koja je memorija kad ti dođu, jel baš e-die i kako se klokaju, možda je uzmem

makar, nekako mi se je kingston prirastao srcu zbog 'lifetime warranty' nakon što mi je crknula jedna pločica godinu dana nakon isteka garancije u trgovini, pa su mi bez problema poslali novi kit 2x 4gb hyper fury 

to mi nekako vrijedi više od nekog minimalnog dobitka na ocanju, a može se valjda i kingston dići bar malo

 

Meni je kingston u rekordnom roku poslao nove jastučiće za slušalice stare 5 god.

Očito su carevi po tom pitanju.

Neću moć istestirat nemam komp sad al mogu serijske brojeve pogledat ako se da preko toga vidit.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Meni je kingston u rekordnom roku poslao nove jastučiće za slušalice stare 5 god.

Očito su carevi po tom pitanju.

Neću moć istestirat nemam komp sad al mogu serijske brojeve pogledat ako se da preko toga vidit.

pa i meni su poslali čim sam im poslao račun i nakon toga potvrdu da sam predao pošiljku u poštu

to mi nekako vrijedi poprilično više u odnosu na nekakvo potencijalno klokanje memorije s kojim dobijem par nezamjetljivih fps-a

12 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Evo i ja sam prodao Ryzen 5 3600 + MSI B450 Tomahawk Max + Arctic Freezer 34 eSports i uzeo Ryzen 5 5600X + MSI B550 Tomahawk. Kaj reć, ok, sve radi out of the box, stavio samo profil za memu, i ništa drugo nisam dirao. Ali sam primjetio da recimo MSI Afterbuner nemre pročitati cpu temp ( moraš malo mrdati i koristit hwinfo ako želiš da ti pokaže temp na MSI Afterburner ), niti jedan od monitoring programa ne čita podatke o ventovima koji su u kompu, osim na cpu. I da imam bios od 29.12.2020 koji uopće nije na stranici od ploče, čak sam vidio da ima opcija u biosu za smart memory access. Ovako kako je temp ne prelaze 60℃ niti u CB20 niti u bilo ćemu drugom. Još istražujem malo, ali kako mi se čini mozda ću morati raditi fresh win install, možda dobijem sve podatke, who knows ...

 

 

Sa istom plocom i procom vidim ventove sa hwinfo64

Gale
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 0:28 (Legasus).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači r5 5600x dođe oko 2650kn. Dok za iste pare zemeš r5 3600, matičnu, ram, još nategneš  100kn i zemeš cooler. Znači mene će konkretno verzija sa 3600 doć 2670 kn. Pa mi nije jasno za nekih 20% lupam od oka, ko fol boljih perfirmansi platit toliko za 5600x je ravno pucnju u lubanju vlastitu👀

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 0:03 (BOOMboy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Najveci problem kod Intela je iskljucivanje featurea s obzirom na klasu procesora i ploce.

Hoces virtualizaciju - moze, al moras kupiti bar i5, i to ne bilo koji, moras paziti, nemaju svi omogucenu virtualizaciju.

Ok super, moze, ne planiram nikakav overclock, al opet macak u vreci, ne radi na H chipsetu, moram uzeti ili B ili X chipset,

opet skuplje.

 

Sad tek vidim ovaj post...

 

O cemu ti pricas? Koji to intel procesor proizveden u zadnjih brat-bratu 15 godina ne podrzava virtualizaciju? Kod mene kucni server na i3 10100 i H410 chipsetu radi ko metak. Jedino sto su ukinuli je podrska za ECC na i3 procesorima. Sve drugo radi bez greske. I cak stovise, sa socketom 1200 imas mogucnosti koristenja "obicnih" procesora i Xeon procesora na chipsetu W480. A solidne ploce sa tim chipsetom mozes nabaviti vec za 200+ eura. Od 400 eura vec imas ploce sa 10 gigabitnom mrezom... Tako da je tu situacija zapravo super

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Sad tek vidim ovaj post...

 završio zimski san? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

 

Sad tek vidim ovaj post...

 završio zimski san? 

 

Ma tu sam ja cijelo vrijeme samo sto ne pisem bas. Obuzelo me neko ludilo da uzmem 5900x pa da imam jos vise performansi koje ne koristim na raspolaganju...

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima netko MSI B450 gaming plus max ili vidim da je još jeftinija MSI b450-A pro max ak nije neka razlika između te dvije ide jeftinija.? Ak ima kak je zadovoljan sa njom? I zanima me Kingston hyperx fury 3200 mhz? To bi zakeljil sa r5 3600.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 12:44 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

Jel ima netko MSI B450 gaming plus max ili vidim da je još jeftinija MSI b450-A pro max ak nije neka razlika između te dvije ide jeftinija.? Ak ima kak je zadovoljan sa njom? I zanima me Kingston hyperx fury 3200 mhz? To bi zakeljil sa r5 3600.

Imam ja B450-A Pro (non Max), radi ko urica za moje potrebe (nisam zahtjevan po tom pitanju), update BIOS, upalio XMP i deri. Imao sam 1.5 godinu R5 3600 na njoj i sada 5600X i ne mogu se požaliti. Što se tiče OCa to ne mogu reći jer nikad nisam ni pokušavao (ali mislim da su za to PUNO bolje X470/570). Ovaj MAX ti znači da ima 32MB prostora za BIOS, pa ćeš imati sve lijepo u bojama i sa hrpu grafova i histograma, dok ova moja ima 16MB prostora za BIOS pa imam onako "starinski" crno-bijeli.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...
BOOMboy kaže...

Jel ima netko MSI B450 gaming plus max ili vidim da je još jeftinija MSI b450-A pro max ak nije neka razlika između te dvije ide jeftinija.? Ak ima kak je zadovoljan sa njom? I zanima me Kingston hyperx fury 3200 mhz? To bi zakeljil sa r5 3600.

Imam ja B450-A Pro (non Max), radi ko urica za moje potrebe (nisam zahtjevan po tom pitanju), update BIOS, upalio XMP i deri. Imao sam 1.5 godinu R5 3600 na njoj i sada 5600X i ne mogu se požaliti. Što se tiče OCa to ne mogu reći jer nikad nisam ni pokušavao (ali mislim da su za to PUNO bolje X470/570). Ovaj MAX ti znači da ima 32MB prostora za BIOS, pa ćeš imati sve lijepo u bojama i sa hrpu grafova i histograma, dok ova moja ima 16MB prostora za BIOS pa imam onako "starinski" crno-bijeli.

 Ubiti b450-a pro max je jeftinija 100 kuna od gaming plus tak da ipak moram u boju. Al ajde 100 kuna je100 kuna. Nebum crkel od malo boje👀

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 14:47 (BOOMboy).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...

Pa mi nije jasno za nekih 20% lupam od oka, ko fol boljih perfirmansi platit toliko za 5600x je ravno pucnju u lubanju vlastitu👀

 

Rambox na aparatima. Gdje su sad price o groznom intelu koji je sitan napredak u performansama naplacivao masno?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
BOOMboy kaže...

Pa mi nije jasno za nekih 20% lupam od oka, ko fol boljih perfirmansi platit toliko za 5600x je ravno pucnju u lubanju vlastitu👀

 

Rambox na aparatima. Gdje su sad price o groznom intelu koji je sitan napredak u performansama naplacivao masno?

 Jedino sto je razlika izmedju 6700k i 11900k 20%, ovdje je razlika izmedju R5 3600 i sljedece gen 5600X 20%... Za comp gamere dusu dalo.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Jedino sto je razlika izmedju 6700k i 11900k 20%, ovdje je razlika izmedju R5 3600 i sljedece gen 5600X 20%... Za comp gamere dusu dalo.

 pogotovo kad platiš toliko r5 koji će vrlo brzo biti r3, plus što će novi r3 biti i jedno 20-30 jači 

nekako me to podsjeća na ono kad je i7 postao i3 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Plivamo kak možemo ali trenutno je r5 3600 za večinu ekipe best buy i točka. Cjene su takve i izračun dobiveno uloženo je takav. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome. Vrti CS i valorant na 500+ fpsa sa top grafičkim karticama. Nema input laga. Iako bezveze, nepotrebno, al impresivno. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

CS sa manje od 500 fps je zivot koji nije vrijedan zivljenja

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo dvolično. Kada se kupuje RTX po 10.000 kuna te kada netko kaže "jbt kako je skupo", odmah ekipa skače sa "što te briga kako ću ja novce trošit" iako nije bilo uopće upućeno toj osobi. To je bila konstatacija, oni su se zajapurili. Tu se kupuju najbolji procesori na tržištu, trenutno, svi kritiziraju kako je skupo. Je, slažem se, ali nema napada na nikoga. Zelenu megakorporaciju se brani, po crvenima se sa razlogom pljuje. A zeleni su direktno odgovorni za ovakve cijene na tržičtu GPUa koje se neće spustit više nikada. O novim modelima pričam, polovno kad se više neće isplatit sa tim rudarit će doć na tržište. Sa spečenom memorijom. Jedva čekam. A do tada pljuc, pljuc, pljuc, zločesta "američanska" kompanija AMD, pljuc, pljuc, pljuc, kako mogu zarađivat i preplaćivat proizvode. A zelena kompanija, ahh, "daju nam" "fičere". Oni su dobri. Ko hebe open source AMD. Samo RT ON!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cvaja, nemoj biti butthurt, nije ti to familija ili kućni ljubimac :D
To su sve samo kompanije kojima je glavni interes profit. Seremo se po intelu i nevidiji godinama, po amd-u tek otkako su krenuli intelovim stopama, a tko što kupuje nema nikakve veze s pojedinom kompanijom i stavom prema njoj, već prema tome što je bolje i što odgovara pojedinačnim kriterijima. Osim kod fanboja koji kupuju proizvod kompanije kojoj se klanjaju, čak i na vlastitu štetu
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najgore je kaj pojedinci razliku od 10-20% u nečemu shvačaju kao smak svijeta. A realno gledajuči totalno irelevantno. Ili vađenja masti komponentama, klima glavom kao krepani dabar jeee dobil sam 10 fpsa ili 10% nečega u nečemu wtf. Samo se gleda dobiveno uloženo, normalno ako mazneš 20 soma kuna na komp ali sa njime zaradiš 10x toliko, ma peri samo. Najzastupljenija grafa u računalima je 1060 6gb, za pristojan 1080p gaming supač. Najbolje kaj nazovi triple A igre su u 90% slučajeva teži šit. A kao zbog njih bi trebao rođenu babu frknut u roblje da kupim grafu ,da moje čoravo oko ima ugodan doživljaj kad igra triple A šit😁.Ove spike moj pimpač je veći od tvog su smiješne. Al kaj se more valjda ima puno dabrova ovih dana👀

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 8:05 (BOOMboy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

molim...

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Malo dvolično. Kada se kupuje RTX po 10.000 kuna te kada netko kaže "jbt kako je skupo", odmah ekipa skače sa "što te briga kako ću ja novce trošit" iako nije bilo uopće upućeno toj osobi. To je bila konstatacija, oni su se zajapurili. Tu se kupuju najbolji procesori na tržištu, trenutno, svi kritiziraju kako je skupo. Je, slažem se, ali nema napada na nikoga. Zelenu megakorporaciju se brani, po crvenima se sa razlogom pljuje. A zeleni su direktno odgovorni za ovakve cijene na tržičtu GPUa koje se neće spustit više nikada. O novim modelima pričam, polovno kad se više neće isplatit sa tim rudarit će doć na tržište. Sa spečenom memorijom. Jedva čekam. A do tada pljuc, pljuc, pljuc, zločesta "američanska" kompanija AMD, pljuc, pljuc, pljuc, kako mogu zarađivat i preplaćivat proizvode. A zelena kompanija, ahh, "daju nam" "fičere". Oni su dobri. Ko hebe open source AMD. Samo RT ON!

 

Nabijem na kurac crvenu kompaniju zbog njihovih drivera. Eto...

(btw planiram zamjeniti 3900x sa 5900x, cisto radi konteksta)

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi dobrotvori iz AMD-a gasili PCIE 4.0 podršku na B450, malo ih ponijelo izgleda pa ugasili USB na 5xx. To ko ono kad odeš piti, misliš jednu-dvije pa krene...

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Ovi dobrotvori iz AMD-a gasili PCIE 4.0 podršku na B450, malo ih ponijelo izgleda pa ugasili USB na 5xx. To ko ono kad odeš piti, misliš jednu-dvije pa krene...

 

Ma nemoguce, pa oni rade za malog covjeka...

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zdravo,

 

zna li netko podržava li ova ploča Ryzen 4350G procesor? Piše da verzija BIOS-a 2.3 podržava "next generation Ryzen™ processors", a verzija 4.1 "Ryzen 5000" prcesore.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po CPU support listi ne (4350G/4650G/4750G APUi su Renoir).

 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto pa da budem totalni prasec zel bum i memoriju preko alija neka JUHOR 2x8gb ddr4 3000 mhz 436 kunića. Nakon čačkanja po jubitou ima par recenzija brazilskih, vele ljudovi da matična mora imat xmp profile za 3000mhz. Da se i malo drapit čak i više od tih 3000 mhz. Mislim sve su to moduli kaj se trpaju i u pojedine big name memorije, sad je tam neki JUHOR išel svoje čipe delat🤣. Baš me zanima kak bu to sve skup delalo🤣. Jedino bum tu matičnu zel to je tak i tak od svih tih điđi miđi najkvarljivija roba. Niš kad sve zalepim skupa pa velim kak šljaka. Možda će biti nekom od pomoći moje aliexpresno iskustvo ili teška blamaža🤣🤣🤣🤣

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 21:15 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Asrock A520M-HDV

MSI A520M-A Pro

Gigabyte A520M S2H, itd...

u principu A520, B550 i X570 chipsets, podržavaju renoir APU-iće 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 15:56 (grgaRi).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju ploču bi bilo pametno kupiti do 1000kn a da se stavi na nju ryzen 5 1600 af pa kasnije 5600 u budućnosti?

B550 ili provjerene b450 ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 17:29 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silvač kaže...

Zdravo,

 

zna li netko podržava li ova ploča Ryzen 4350G procesor? Piše da verzija BIOS-a 2.3 podržava "next generation Ryzen™ processors", a verzija 4.1 "Ryzen 5000" prcesore.

 Asrokača ne podržava Renoir APU, dakle službeno ili neslužbeno i dalje to je šipak.Ali boli te đon za Asrock nabij ih nogom u guzicu.Imaš Renoir APU temu, mogel si to i tam pitat ili kao što vidiš dolnji link sve ti piše.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6311102&sort=asc&view=flat

grgaRi kaže...

Asrock A520M-HDV

MSI A520M-A Pro

Gigabyte A520M S2H, itd...

u principu A520, B550 i X570 chipsets, podržavaju renoir APU-iće 

 

To je službena stara čitaba, koja kod AMD-a danas ne vrjedi ili ne znači baš previše.Službeno Renoir APU na Desktopu je nula bodova, iako ga moš kupit u Hrvatskoj maloprodaji, ali eto u Američkoj maloprodaji nula bodova.

 

Ryzen 5 3500X, nikad službeno nije niti lansiran+trebal bi bit samo za Kinesko tržište.Eto ti i Ryzen 5 3500 bez X oznake, ili proc koji za AMD kao da niti ne postoji.

 

https://www.nabava.net/procesori/amd-ryzen-5-3500x-socket-am4-procesor-cijena-125063231

 

https://www.adm.hr/cpu-amd-ryzen-5-3500-tray-without-cooler-s-am4-100-000000050/68479/product/

 

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/3500

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 17:37 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice