AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sta ti radi downcore opcija, spusta li ona clock? Jesi probao?

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
  Imam ti ja rjesenje da ti se spusti 0, "shut down", ne pali ga vise i prodaj ga.

 Hvala na korisnom savjetu. Eno ti klik na hvala zbog toga. 

The_Fichek kaže...

1500Mhz je min., a 1550Mhz najcesci minimalni clock na mom @3800Mhz Ryzenu 1600. Znam da on ima 3600, ali znam i da ima slicne postavke ko ja na maticnoj. Meni je taj PSS pomogao smanjiti napon u Balanced modu, iako neki preporucuju da bude iskljucen radi OC stabilnosti, no kako maticna ima pun k drugih stvari za stabilnost nema veze ako je upaljena tu i tamo koja stvar za ustedu energije. Evo npr. objasnjenja s interneta: "PSS is Performance State so Cool & Quiet if you want your PC to cycle down when not under load leave it enabled." (izvor). To je ustvari C&Q za prve Ryzene, puno ime je "Performance supported state".

Manji clock od toga bih htio samo da imam laptop na power saveru. Cudan mi je njegov slucaj, tim vise sto B450E ima najnoviji bios iz 23.06. ove godine.

 Hvala na ipak "malo" konstruktivnijem savjetu od kelege iznad.

Probam predveče. 

froggybone kaže...

Anđeo...već ti je rečeno da se ne opterečuješ previše Ryzen temperaturama (idle skokovi).

 

Kreni od nule i lijepo Load Optimized Defaults u Biosu.

Tvoj BIOS je doslovce identičan mome jer moja je ploča Gigabyte B450 GAMING X zadnji Bios.

 

Evo ti screenshot Ryzen Mastera i moje situacije..

Poslikam ti moj BIOS pa pošaljem.

 

 

 Thank You So Much  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Sta ti radi downcore opcija, spusta li ona clock? Jesi probao?

 Downcore isključuje i uključuje određene jezgre..nema veze sa clockom..

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Mozda je i do ploce, ali sumnjam. B450E je imao Jakovp, ako se ne varam, steta sto su ga uklonili.. Uglavnom, probaj onda ovako: PBO enabled i tamo gdje si inace overclockao stavi ne fiksni napon nego - offset, kreni od -0.03125V nadalje. Ovdje je lik uspio tako s -0.13125 V: https://community.amd.com/thread/253847 Za svaki slucaj provjeri je li u Ryzen balanced i Windows balanced namjesteno min. power state recimo 5% i max. power state bi trebao raditi 100%, ali mozes staviti 99% pa probat i tako (nesto slicno bi trebalo biti po defaultu u Ryzen balanced, ali provjeri).

 zašto su izbacili Jakova? pa kako će sad forumaši bez njegovih TD? 😂

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
The_Fichek kaže...

Mozda je i do ploce, ali sumnjam. B450E je imao Jakovp, ako se ne varam, steta sto su ga uklonili.. Uglavnom, probaj onda ovako: PBO enabled i tamo gdje si inace overclockao stavi ne fiksni napon nego - offset, kreni od -0.03125V nadalje. Ovdje je lik uspio tako s -0.13125 V: https://community.amd.com/thread/253847 Za svaki slucaj provjeri je li u Ryzen balanced i Windows balanced namjesteno min. power state recimo 5% i max. power state bi trebao raditi 100%, ali mozes staviti 99% pa probat i tako (nesto slicno bi trebalo biti po defaultu u Ryzen balanced, ali provjeri).

 zašto su izbacili Jakova? pa kako će sad forumaši bez njegovih TD? 😂

 Meni se čini da on nije izbačen nego da je sam tražio da ga odjave. 

Da su ga banali pisalo bi "protjeran" a njemu piše "odjavljen". 

Biće da mu je dosadilo lipit svakome TD pa nas je napustio a ja prvi neću plakat za njim 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Meni se čini da on nije izbačen nego da je sam tražio da ga odjave. 

Da su ga banali pisalo bi "protjeran" a njemu piše "odjavljen". 

Biće da mu je dosadilo lipit svakome TD pa nas je napustio a ja prvi neću plakat za njim 

haha takoder

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bio sam dobar decko pa se rijesio Ryzena 3600 i pocastio se s 3900X. Fuckas proc bez barem 12 jezgri...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cijene na najpopularnije Ryzen procesore su malo skočile. Mislim na 2600, 1600af, 2700, cijena za 3600 je još ok.

Blaga nestašica zbog veće potražnje.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kant kaže...

Bio sam dobar decko pa se rijesio Ryzena 3600 i pocastio se s 3900X. Fuckas proc bez barem 12 jezgri...

 Sa 6 jezgri radiš a ostališ šest isključiš na jedno pet godina pa ih tek onda uključiš.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

...ali coveka vesele jezgre, jezgre, jezgrice... Kada vidi 24 threda u task manageru, sve mu srce zaigra i poskoci \o/

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav ti je to poganski procesor u potpisu?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo već kod hyperthreadinga ja sam lijepo u biosu to isključio.

Novi komp, a ima problem sa stutterom u dosta naslova. Nije pomogao ni cpu/gpu overclock, ni prckanje po xmp ni tajminzima, nista.. Lijepo ja jucer to isključim, probam par chaptera u igrama gdje znam da je dosta bilo zastajkivanja, ma milina.. jednom nije stao.. što se tiče igranja, od hyperthreadinga više štete nego koristi..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mno kaže...

Kad smo već kod hyperthreadinga ja sam lijepo u biosu to isključio.

Novi komp, a ima problem sa stutterom u dosta naslova. Nije pomogao ni cpu/gpu overclock, ni prckanje po xmp ni tajminzima, nista.. Lijepo ja jucer to isključim, probam par chaptera u igrama gdje znam da je dosta bilo zastajkivanja, ma milina.. jednom nije stao.. što se tiče igranja, od hyperthreadinga više štete nego koristi..

 Koji procesor? 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
g4560 :)))
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

Kakav ti je to poganski procesor u potpisu?

 

Hvala na upozorenju!

 

Ispravio! \o/

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kant kaže...
nixass kaže...

Kakav ti je to poganski procesor u potpisu?

 

Hvala na upozorenju!

 

Ispravio! \o/

 Takoca, ako nije u potpisu ko da ni ne postoji :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, jel mi mize netko savjetovat koji ram da kupim za ryzen 3600 i 3200g na maticnoj x470 gaming plus i b450 tuf gaming pro ,da li bi radio G.Skill Trident Z Neo DDR4-3600 2x8gb ili ripjaws v ili crucial ballistic.. cl 16?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 17:52 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Pozdrav, jel mi mize netko savjetovat koji ram da kupim za ryzen 3600 i 3200g na maticnoj x470 gaming plus i b450 tuf gaming pro ,da li bi radio G.Skill Trident Z Neo DDR4-3600 2x8gb?

Ja imam TUF B450 Pro Gaming i G.Skill Trident Z Neo 16GB 3600MHz i sve funkcionira bez ikakvih problema. Samo ukljucis XMP i to je to.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koja je latencija

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...
hahhaajaads kaže...

Danas sam po prvi puta testirao onaj X pattern stavljanja termalne paste, i mogu reci da je taj pattern spustio temperaturu za 3 stupnja (prvo sam stavio "dot" pattern, pa napravio stress test 5min pa onda "X" pattern i napravio stress test 5min). Nije nesta strasno ali zanimljivo 

Baš sam na godišnjem i imam viška vremena pa sam odlučio isprobati ovu metodu pošto uvijek stavljam metodom zrna riže na sredinu. U gamingu sam inače max 75 stupnjeva imao, benchao nisam već dugo ali znalo je to i više...

Znači mjerio sam prije izmjene cinebench 20 i temperatura išla do 79.1°C, nakon izmjene paste temperatura ne ide iznad 70.9°C Gledam je li moguće... Probam više puta C20 i neće preko, probao onda s Primeom 10 minuta i tu je išla do 73.9°C. Mjereno sve u istim uvjetima, temperatura u sobi oko 25°C, ventilatori kučišta na low, pasta prije izmjene bila stara oko godinu dana (CM Mastergel Maker) i opet stavljena ista samo ovom X metodom koju ću očito nadalje prakticirati. Moram sutra još u gamingu isprobati ali ovo sad me jako iznenadilo.

 

dreadmoore kaže...

E sad probaj samo zrno rize pa nam javi dojmove jer velika razlika je izmedju stare i nove paste 

 Ok, evo updatea u vezi ovog....Nisam se upuštao u novo nanošenje paste ali... Kad sam mjerio prije izmjene paste igrao sam pa išao benchat i tad je došlo do 79°C, nakon izmjene paste sam benchao i nije išla dalje od 74. Tu mi se činilo da promjena metode stavljanja paste zbilja čini veću razliku. E danas sam odigrao kojih sat vremena i odem odmah nakon isprobati benchat i ode to do stare temperature od 79°C. Razlika je što nakon one promjene paste očito nisam ''zagrijao'' proc prije benchanja pa da vidim pravu usporedbu. Bar sam otkrio sam nešto novo :) Najbitnije da mogu odigrati bez brige u ovim vručim danima s svim ventovima kučišta na low a da temperatura proca ne ide iznad 73 što je ipak nešto manje stupnjeva nego prije a na to niti obraćam pažnju.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 23:11 (vrinho).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Samom promjenom metode teško da može doći do tolike razlike, pogledaj gamers nexus test, razlika je unutar pola stupnja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Samom promjenom metode teško da može doći do tolike razlike, pogledaj gamers nexus test, razlika je unutar pola stupnja

 Kod mene je 3 stupnja razlika izmedju X metode i dot metode, tak da se nemoj samo ravnat po stranicama i videima...

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma sve je dobro dok ne udara u 80°C sve ispod je podnošljivo

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Eto, meni je razlika bila minimalna, isto kao na tim testovima. Tak da se ne ravnam samo po tome, ali ne kužim zašto ti uvijek, ali baš uvijek sumnjaš u testove koji se provode od strane iskusnijih ljudi, u kontroliranim uvjetima, s više ponavljanja, a nečiji anegdotalni rezultati bez ikakvih popratnih podataka o uvjetima i načinu testiranja su ti vječni izvor inspiracije.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Eto, meni je razlika bila minimalna, isto kao na tim testovima. Tak da se ne ravnam samo po tome, ali ne kužim zašto ti uvijek, ali baš uvijek sumnjaš u testove koji se provode od strane iskusnijih ljudi, u kontroliranim uvjetima, s više ponavljanja, a nečiji anegdotalni rezultati bez ikakvih popratnih podataka o uvjetima i načinu testiranja su ti vječni izvor inspiracije.

 Aha, znaci mi bi samo trebali gledat iskusne ljude koji pravi videe o tome i to je to ? Znaci ja sam napravim test koji se desio u roku 20min i odma nevalja, u medjuvremenu se desilo globalno zamrzavanje pa sam imao 3 stupnja manje... 😂 Opet, nisi vjerovatno u onu RX 5700 Challenger dok se nije pojavio test koji je upravo rekao ono sta sam ja govorio, a to da je model dobar. A kad sam ja pitao covjeka koji ju koristi da uzme 30ak min da to sve posnimi i po 20ak da to izedita onda je to fake. Ono, glavno da sve vase validno ali kad se nesto ne poklapa odma idemo nest drugo govorit.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
Eto, meni je razlika bila minimalna, isto kao na tim testovima. Tak da se ne ravnam samo po tome, ali ne kužim zašto ti uvijek, ali baš uvijek sumnjaš u testove koji se provode od strane iskusnijih ljudi, u kontroliranim uvjetima, s više ponavljanja, a nečiji anegdotalni rezultati bez ikakvih popratnih podataka o uvjetima i načinu testiranja su ti vječni izvor inspiracije.

 Aha, znaci mi bi samo trebali gledat iskusne ljude koji pravi videe o tome i to je to ? Znaci ja sam napravim test koji se desio u roku 20min i odma nevalja, u medjuvremenu se desilo globalno zamrzavanje pa sam imao 3 stupnja manje... 😂 Opet, nisi vjerovatno u onu RX 5700 Challenger dok se nije pojavio test koji je upravo rekao ono sta sam ja govorio, a to da je model dobar. A kad sam ja pitao covjeka koji ju koristi da uzme 30ak min da to sve posnimi i po 20ak da to izedita onda je to fake. Ono, glavno da sve vase validno ali kad se nesto ne poklapa odma idemo nest drugo govorit.

 Pa svi su takvi na ovom forumu ukljucujuci i tebe, bilo sta da netko uradi sa foruma je fake dok yubitu je glavni izvor informacija iz prve ruke.Oni sve unaprijed znaju.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen ima multiple die ili kako se vec zove taj dizajn pa onda ima smisla da X metoda ili metoda da se razmaze poboljsa temp za koji stupanj, dok je kod Intela vjerojatno tak svejedno. GN je koristio Intel 8086K na 5.1Ghz u zadnjem takvom svom testu: https://www.gamersnexus.net/guides/3346-thermal-paste-application-benchmark-too-much-thermal-paste tako da moze bit da sam u pravu, a i ne mora..

 

Btw. Ryzen koji stize, Zen3 bi trebao imati monolitni die, a spominje se da bi mogao imati i dosta manje cache-a od postojecih, no zato bi IPC i OC potencijal trebali biti dobri.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Joj daj ne prdi, ako tko stavlja random vidrouratke kojekakvih anonimusa, onda si to ti. Kad god dajem link, uvijek je od strane profesionalaca, samo što su fenbojima takvi potplaćeni čim im ne pašu rezultati.

Edit2
Isprike, mislio dam da i dalje raspravljam s hahajdasom, jebe me mob


EDIT
fišek, imaš isti takav njihov test na threadriperima, mislim da su im isto razlike minimalne. Samo što sam sad na mobu pa mi je zajebancija to linkati
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 13:13 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Joj daj ne prdi, ako tko stavlja random vidrouratke kojekakvih anonimusa, onda si to ti. Kad god dajem link, uvijek je od strane profesionalaca, samo što su fenbojima takvi potplaćeni čim im ne pašu rezultati.

EDIT
fišek, imaš isti takav njihov test na threadriperima, mislim da su im isto razlike minimalne. Samo što sam sad na mobu pa mi je zajebancija to linkati

 Pa svi smo mi anonimusi, svi koji stave ovdje nesto svoje odma je fake i potplaceni su.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Okrećeš pilu naopako, nisam rekao da su ovdje na forumu fejk rezultati nego oni koje ti nađeš na jubito po principu pretraživanja da tražiš onaj koji ti odgovara.
Nekidan ti nisu pasali tomonjini rezultat i testovi, pa našao si nekog anonimusa koji na 5700xt ima temperature 55 i rpm 25%.

Pozvao si se potom na gamers nexus, pa te posralo kad sam ti našao baš na tom videu 50% i skoro 70 stupnjeva. Onda si se izvlačio da valjda amd softver drukčije računa postotke :))))
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice