AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

 https://www.reddit.com/r/overclocking/comments/gti69x/ryzen_3600_42_ghz_12v_crucial_ballistix_3000_cl15/

 

Evo ti jedan odma brzinski, nisu svi isprobavali 3800 CL16 ali ima ih.

 

I da, iskreno neda mi se gledat video od sat vremena, ako ima nesto vazno a da si pogledao onda mi bar reci na kojoj minuti

 Prvi si pricao da idu na c14 3600mhz, ja ne vidim jedan crucial koji ide na tolko, za 3800 c16 je ovo rijedak slucaj tj. Odlican chip je upecao, generalno je prosjek malo drugaciji.

 

A u mom videu imas detaljno testiranje sa razlicizim brzinama, latencijama itd.. Pa ti ne mogu rec samo jednu minutu videa gdjw da gledas jer sam ja pogledao cijeli, premotavaj si ak nis drugo. 

 

To ti je kao da ja kazem da je za Patriot Viper Steel 4400mhz c19 normalno da ide na c12 4133mhz, a u stvari je to jedan od hiljadu tj teski cherry pick.

 

https://m.youtube.com/watch?v=9HOIzoeehoo

 

Sve u svemu nemam volje raspravljati dalje o necemu za sta je jasno da ne postoje dokazi i mlatit praznu slamu kad su stvari ocite da je b-die zlatni gral za micron e-die. 

 

 

Opet brkas nesta. Ovdje je samo jedan die, znaci E-DIE i koliko vidim, svi koji su probali mogu su ga napuhat dosta visoko na stock voltazi (1.35v). A po testiranjima i 24/7 usage ljudi ga mogu drzat i na 1.5v bez nekih problema. Tipa evo ukucao sam 3600 CL14 i odma mi izbaci da ima jedan koji je napravio i bilo je tocnije ovo (i to 2x16, a ne 2x8), @ DDR4-3600 14-17-17 1.48V. Sad ces govorit da su ove druge latencije "katastrofa", a u real worldu je razlika 0.95 fpsa. Pak na nekom drugom reddit postu sam nasao da jedan isto drzi ballistix sport 3200 cl16 na 3600 CL14 na 1.43v. Za 3800 CL16 nije nikakav rijedak slucaj, negdje sam vidio da lik na ploci od 600kn (asrock b450m pro4f) stavlja 3000 CL15 na 3733 CL16 bez ikakvih problema. 

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

 Sta da potkrijepim ? Pa valjda znas kak fclk radi... Izmedju ostalog, i taj ballistix 3600 cl16 ide 3600 cl14, ali ja bi prije stavio 3800 CL16 i stavio FCLK i eto mi lijepog boosta.

 Ballistix nejde sigurno na cl14 3600 (tih cl 16 mu je vec na granici) to su gluposti i pises napamet jer njede ni svaki b-die na tolko.

 

Slobodno nek mi netko demonstrira ako ide tko ima taj kit. 

 

A nize latencije ce uvijek znaciti bolje performanse na istim taktovima. 

 

Al volio bi da mi ti objasnis kako radi FCLK da vidim kakbo razumijevanje imas, pa ako moze cekam.. 

 

 

 Sta to si probao na intelovoj platformi pa tu solis pamet u AMD-ovoj temi??!!

 Pripazi, razgovaraš s novootvorenim multiaccountom one banane ekipe, to je ili lav1000 ili war3_tft

To su ti oni likovi što se svako malo registriraju na forum kada skuže Stjepanja pa ga love ko životinju. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IzSjene kaže...

Jesi to ti sine moj??? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

 

Evo ovaj moj - licitacija, pocetna 500€, ponude inbox!

 

PS - Pod racun ne primam Intel procesore

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
6 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Opet brkas nesta. Ovdje je samo jedan die, znaci E-DIE i koliko vidim, svi koji su probali mogu su ga napuhat dosta visoko na stock voltazi (1.35v). A po testiranjima i 24/7 usage ljudi ga mogu drzat i na 1.5v bez nekih problema. Tipa evo ukucao sam 3600 CL14 i odma mi izbaci da ima jedan koji je napravio i bilo je tocnije ovo (i to 2x16, a ne 2x8), @ DDR4-3600 14-17-17 1.48V. Sad ces govorit da su ove druge latencije "katastrofa", a u real worldu je razlika 0.95 fpsa. Pak na nekom drugom reddit postu sam nasao da jedan isto drzi ballistix sport 3200 cl16 na 3600 CL14 na 1.43v. Za 3800 CL16 nije nikakav rijedak slucaj, negdje sam vidio da lik na ploci od 600kn (asrock b450m pro4f) stavlja 3000 CL15 na 3733 CL16 bez ikakvih problema. 

 Da, to su oni testovi od kredibiliteta kad netko samo napise tajminge i taktove uz voltazu bez ikakvog pokrica, tj. Prolaza u stress testu itd.

 

Tako i ja mogu svasta tvrditi 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za poklonike Pasmarkašenja, hm ok uloženo-dobiveno.................................

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Kad mi vec ides nesto dokazati onda mi zaljepi ovakve konkretne stvari od kredibiliteta gdje se moze stvarno nesto reci jel je ili nije.

Uglavnom, u pravu si, e die moze malo vise nego sam mislio i podjenio ga, al kazem za slicnu lovu ide bgdie koji je jos level iznad po svemu. 

 

https://m.youtube.com/watch?v=WDgY83oQPNs

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

 

Evo ovaj moj - licitacija, pocetna 500€, ponude inbox!

 

PS - Pod racun ne primam Intel procesore

 

koliko onda vrijedi ovaj moj 7.5 godina star? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 22:35 (ibme74).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bonvivan kaže...
hahhaajaads kaže...

Opet brkas nesta. Ovdje je samo jedan die, znaci E-DIE i koliko vidim, svi koji su probali mogu su ga napuhat dosta visoko na stock voltazi (1.35v). A po testiranjima i 24/7 usage ljudi ga mogu drzat i na 1.5v bez nekih problema. Tipa evo ukucao sam 3600 CL14 i odma mi izbaci da ima jedan koji je napravio i bilo je tocnije ovo (i to 2x16, a ne 2x8), @ DDR4-3600 14-17-17 1.48V. Sad ces govorit da su ove druge latencije "katastrofa", a u real worldu je razlika 0.95 fpsa. Pak na nekom drugom reddit postu sam nasao da jedan isto drzi ballistix sport 3200 cl16 na 3600 CL14 na 1.43v. Za 3800 CL16 nije nikakav rijedak slucaj, negdje sam vidio da lik na ploci od 600kn (asrock b450m pro4f) stavlja 3000 CL15 na 3733 CL16 bez ikakvih problema. 

 Da, to su oni testovi od kredibiliteta kad netko samo napise tajminge i taktove uz voltazu bez ikakvog pokrica, tj. Prolaza u stress testu itd.

 

Tako i ja mogu svasta tvrditi 

 Kolko sam vidio, ovaj prvi sta sam rekao je stavio aida stress test i latencije gdje je sve prikazano, tak da sumnjam da bi netko pisao lazi...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

 

Evo ovaj moj - licitacija, pocetna 500€, ponude inbox!

 

PS - Pod racun ne primam Intel procesore

 

ibme74 kaže...
Čitatelj kaže...

Kak je krenulo, pocet ce se prodavati stariji BUG accounti, vise nego WoW accounti.

 

Evo ovaj moj - licitacija, pocetna 500€, ponude inbox!

 

PS - Pod racun ne primam Intel procesore

 

koliko onda vrijedi ovaj moj 7.5 godina star? 

 

Eto, ja svoj account dam ( i još 1 pride, još stariji od ovog, samo moram užicati Miru da mi napravi password recovery) za pišljivih 1k €.

Može i Intel procesori pod račun 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
marushin kaže...

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Hvala unaprijed :)

 

Baš su ti super rekli 

 

Uzmi MSI B450 Tomahawk ili se još malo protegni do ASUS Prime X570-P

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
marushin kaže...

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB..

 ploča asus b450 tuf pro gaming, bolja od tomahawk

uzmi ako možeš i još jedan keks rama ili mijenjaj za 2x8

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 ploča asus b450 tuf pro gaming, bolja od tomahawk

uzmi ako možeš i još jedan keks rama ili mijenjaj za 2x8

 +1

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja nebih rekao da je u ploči stvar. Pogledaj u kojem ti je utoru stick, dobiješ u kutiji matične raspored. Kad postaviš XMP, pogledaj napon, mora bit na 1.35-1.4 V. Meni je ostalo po defaultu kad sam upalio XMP na nekoj verziji biosa. Al ta b450 pro4 je jeftina. Ako ti treba nešto pouzdano uzmi bolju ploču sa boljim VRMom i bios supportom. Ploča nije loša za mene, al ja ne renderam, nemam upaljen PC više od 3 sata dnevno, s tim da je to većinom YT, HBO, torrent... Uglavnom idle load. Takoder bih ja ručno klokao procesor do 1.3V, bilo je nekih spomena da su vendori stavili još agresivniji boost algoritam te naponski spikeovi možda mogu negativno djelovat na dugotrajnost procesora. Nemoj me hvatat tu, netko zna bolje o čemu se radi. Za korisnika poput mene to nema veze, ali djelovi za video editing i render machine za neki posao moraju bit bolje kvalitete, stabilnost sustava ovisi o tome i kompatabilnosti komponebti.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
marushin kaže...

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Hvala unaprijed :)

Ne znam jesi li to vec pogledao ili ne, ali bi bilo dobro da za pocetak pogledas datum BIOSa i updateas na najnoviju verziju, ako to vec nisi. Ploca koju imas je dosta dobra i ustvari u rangu MSI Tomahawk i Asus TUF, malkice slabija, ali definitivno ne tolko da ju ides prodat i zamijenis s prakticki istim rangom. Prije mijenjanja ploce takodjer bi bilo dobro da prvo promjenis memoriju ili ju vratis u ducan (ako si nedavno kupio) i zamijenis s 2x8GB. Ako ti daju da biras koju memoriju, onda npr. G.Skill Ripjaws ili Crucial Ballistix Sport ili Viper Steel.. Pogledaj si malo suport listu memorija za tvoju maticnu, imas na sluzbenoj stranici pod Support - Memory QVL. Inace, nije lose pitat za savjet kupovine komponenti prije kupnje, ali sta je tu je.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam jel pravilo, ali mogu se složit sa tobom u vezi automatskih postavki. Kod mene boost za q, ne može dobacit do 4 GHz kako Bog zapovijeda, al zato napon i zagrijavanje u nebesima. Idle temp 55 60 c i 1.45V napon wtf??
Sad imam dva profila koje mijenjam po potrebi. Za normalan rad 4.0 GHz i 1.1 v i za zahtjevnije stvari 4.3 GHz na 1.3 V. Temperature na oba profila skoro iste,prezadovoljan :)
Još samo da mi je nekako sredit da obara takt, probao sve nema šanse?
Memorija je cl15 3000, vj me i ona malo zaj u dostizanju većih frekvencija kad je sve po defaultu.




Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 15:43 (error_666).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo napravi da ruši takt u idle-u.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Već sam dobio sličnu preporuku  ali sa minimalnom  vrijednošću 48 % , i ništa nisam postigao . Doduše , ryzen master pokazuje da kao obara i bez toga ,dok ostali alati drže max takt (hw info , ai suite3 , msi af i aida ) .sad se postavlja pitanje kojem vjerovati , i zasto su drugačije vrijednosti ???

Probat ću i ovo tvoje , tnx 

 

edit _ evo probao i ovo , obara samo u ryzen masteru i dalje , ostali rokaju na 4125 MHz ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 19:48 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IzSjene kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Sta to si probao na intelovoj platformi pa tu solis pamet u AMD-ovoj temi??!!

 Pripazi, razgovaraš s novootvorenim multiaccountom one banane ekipe, to je ili lav1000 ili war3_tft

To su ti oni likovi što se svako malo registriraju na forum kada skuže Stjepanja pa ga love ko životinju. 

 lav1000 u svojoj tisućitoj reinkarnaciji je promptno uklonjen. Ekipa nek ste upoznati - lik ima još jedan account pod imenom lobinka. Čisto da znate s kim imate posla. Također, nebi bilo ovih postova da lav i onaj war3_tft ne lurkaju po forumu loveči jadnog Stjepanja bez milosti.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam za vas, ali meni je lav1000 bio oke lik + poklanjao je hardver za dzabe. Upozno sam ga nakratko uzivo, vidjelo se da je troll i zajebant, ali dobar covjek. Barem je bilo zabavnije dok je ekipa bila na okupu :D Lucidusa je samo trebalo maknut i to je to, makar je i on znao bit normalan.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Teško je povezati nekog normalnog s nekim tko neprestano radi nove accounte kako bi trolao na forumu s kojeg ga neprestano izbacuju. To graniči s patologijom
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
marushin kaže...

Eto, nakon prvotnih problema "riješenih" 3700x + AsRock B450 Pro 4 se 3 puta rebootao (ps: ja nisam ništa radio u BIOSu, ekipa gdje sam uzeo komponente je) u potrazi sam za novom matičnom jer pretpostavljam da je u tome stvar..

Memorija je Hyperx Fury 3200mhz 16gb jedan keks (jer su mi rekli da to u današnje vrijeme nema veze(dual channel itd) ).. 

Molim preporuku za MOBO do 1200kn i savjet dal da mjenjam RAM za 2x8 GB.. Komp mislim koristit za video editing i rendering..

Hvala unaprijed :)

Ne znam jesi li to vec pogledao ili ne, ali bi bilo dobro da za pocetak pogledas datum BIOSa i updateas na najnoviju verziju, ako to vec nisi. Ploca koju imas je dosta dobra i ustvari u rangu MSI Tomahawk i Asus TUF, malkice slabija, ali definitivno ne tolko da ju ides prodat i zamijenis s prakticki istim rangom. Prije mijenjanja ploce takodjer bi bilo dobro da prvo promjenis memoriju ili ju vratis u ducan (ako si nedavno kupio) i zamijenis s 2x8GB. Ako ti daju da biras koju memoriju, onda npr. G.Skill Ripjaws ili Crucial Ballistix Sport ili Viper Steel.. Pogledaj si malo suport listu memorija za tvoju maticnu, imas na sluzbenoj stranici pod Support - Memory QVL. Inace, nije lose pitat za savjet kupovine komponenti prije kupnje, ali sta je tu je.

 Iskreno.. inače uvijek napravim "homework" pogotovo prije kupovine od par soma kuna koja je ujedno dugotrajna investicija.. nisu imali navedene preporučene ploče kao niti RAM tako da sam odustao od svega i uzeo I7 10700..

Hvala svima koji su uitrošili vrijeme da pomognu ali sam pop*zdio već jer sam valjda 5 dana na relaciji shop- kuća i nikad nije štimalo a iskreno se nemam vremena baviti sa svim tim čudesima oko BIOSa, clockanja, fan controla itd itd..

Isprike svima koji su pomogli, evo vam jedna virtualna pivica  

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IzSjene kaže...
IzSjene kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Sta to si probao na intelovoj platformi pa tu solis pamet u AMD-ovoj temi??!!

 Pripazi, razgovaraš s novootvorenim multiaccountom one banane ekipe, to je ili lav1000 ili war3_tft

To su ti oni likovi što se svako malo registriraju na forum kada skuže Stjepanja pa ga love ko životinju. 

 lav1000 u svojoj tisućitoj reinkarnaciji je promptno uklonjen. Ekipa nek ste upoznati - lik ima još jedan account pod imenom lobinka. Čisto da znate s kim imate posla. Također, nebi bilo ovih postova da lav i onaj war3_tft ne lurkaju po forumu loveči jadnog Stjepanja bez milosti.

 Otkud ti znas da je to lav mozda je bas novi covjek na forumu.Mozda si ti stjepanj ili lucidius svejedno si multic ili si princ arthas jer i ti imas accounta kao ivo andric dijela.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ne znam za vas, ali meni je lav1000 bio oke lik + poklanjao je hardver za dzabe. Upozno sam ga nakratko uzivo, vidjelo se da je troll i zajebant, ali dobar covjek. Barem je bilo zabavnije dok je ekipa bila na okupu :D Lucidusa je samo trebalo maknut i to je to, makar je i on znao bit normalan.

O čemu pričaš dragi kolega, možda nisi dobro zapamtio povijest na forumu tad, bilo je zabavnije, ali pod koju cijenu..?

Treba podsjetiti da smo na forumu svi jednaki, a neki od bivših to nisu mogli razumiti, zato su s razlogom bivši.

 

O lucidusu ne bih, jer je prožvakana priča, ali dobio je što je tražio tada, svađu sa svima osim par plavih frendova(royal club).

Vjerujem da su Lav1000 i WAR3TFT možda najbolji ljudi u RL(iako treba vrimena da ih se upozna), ali ovdje nisu bili svjetli primjer bar dio svog staža.

Nisu mi smetali jer su znali o čemu pričaju, ali stalni sukobi koje su navlačili su bili zamor kao fanboyizam onih s kojima su ratovali.

 

Ako voliš ekipu koja poklanja HW, ima tu širokgrudne ekipe, bilo je poklanjanja svega a i naš AUGI je još tu.

Fali nam "CHAT LJUBITELJA HW", ovdi smo na rubu OFFtopica stalno, al evo imamo Ryzene i rade bez problema pa nema što $rati.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

   

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne stavljati lava koji je ok i ovog drugog u isti koš jer je taj shvatio ovo preosobno, reakcije su mu bile bolesne.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 12:07 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

na koga mislis kolega? ovaj bonvivan je bio plodan i pristojan.

Ne znam zasto je letio, osim jer je uzeo intel 10700 a bio tu po grupi..?

 

mozda je kupovanje intela zabranjemo ako se vec nema AMD u 2020?

 

p.s. oce bit sto upgradea kod tebe, i igras li sto?

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Danas sam po prvi puta testirao onaj X pattern stavljanja termalne paste, i mogu reci da je taj pattern spustio temperaturu za 3 stupnja (prvo sam stavio "dot" pattern, pa napravio stress test 5min pa onda "X" pattern i napravio stress test 5min). Nije nesta strasno ali zanimljivo 

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice