AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Eto tko je kupio i7 8700k za 3200kn pri izlasku prije 3 godine još uvijek je pri vrhu svih gaming grafova što se nabijanja fps-a tiče. Sada se za pola cijene kupi r5 3600 koji je sličan u gamingu ako je intel na stocku. Zaključak 200 eura razlike u cijeni ali 3 godine konzumiranja r5 3600 performansi ranije, punoooooo ranije. A o upgrade nebulozama da ne pričam kupi 1600 pa zamijeni za 2600 pa nakon toga 3600 i tih 200 eura je odlepršalo tako i tako sa tim famoznim upgrade pathom.

 I sam znas da je hrpetina ljudi otisla sa 8700k pa na 9700k pa opet sad na 10700k/10900k, tak da nemoj pricat kao da se to kod intela ne radi 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Nema potrebe, 2700 mi je dovoljno dobar, najvise za virtualke i debuging,

Za 1000 kn kako je jedno vrijeme bila cijena za tray verziju sa RGB hladnjakom bih ga i ja kupio da sam nadograđivao osobnu mašinu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...
Eto tko je kupio i7 8700k za 3200kn pri izlasku prije 3 godine još uvijek je pri vrhu svih gaming grafova što se nabijanja fps-a tiče. Sada se za pola cijene kupi r5 3600 koji je sličan u gamingu ako je intel na stocku. Zaključak 200 eura razlike u cijeni ali 3 godine konzumiranja r5 3600 performansi ranije, punoooooo ranije. A o upgrade nebulozama da ne pričam kupi 1600 pa zamijeni za 2600 pa nakon toga 3600 i tih 200 eura je odlepršalo tako i tako sa tim famoznim upgrade pathom.

 I sam znas da je hrpetina ljudi otisla sa 8700k pa na 9700k pa opet sad na 10700k/10900k, tak da nemoj pricat kao da se to kod intela ne radi 

 Ja ti hrpetine mozes ih nabrojat na 10 prsta 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...
Eto tko je kupio i7 8700k za 3200kn pri izlasku prije 3 godine još uvijek je pri vrhu svih gaming grafova što se nabijanja fps-a tiče. Sada se za pola cijene kupi r5 3600 koji je sličan u gamingu ako je intel na stocku. Zaključak 200 eura razlike u cijeni ali 3 godine konzumiranja r5 3600 performansi ranije, punoooooo ranije. A o upgrade nebulozama da ne pričam kupi 1600 pa zamijeni za 2600 pa nakon toga 3600 i tih 200 eura je odlepršalo tako i tako sa tim famoznim upgrade pathom.

 I sam znas da je hrpetina ljudi otisla sa 8700k pa na 9700k pa opet sad na 10700k/10900k, tak da nemoj pricat kao da se to kod intela ne radi 

 Ja ti hrpetine mozes ih nabrojat na 10 prsta 

 O dada, mozda na ovom forumu (kolko ih je reklo). Odi si malo dalje od foruma pa ih neces moc nabrojat na prste da imas milioncek ruku.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Za 1000 kn kako je jedno vrijeme bila cijena za tray verziju sa RGB hladnjakom bih ga i ja kupio da sam nadograđivao osobnu mašinu.

 

Cuj, moj je kostao 171€, priblizno 1280kn, a sad je na nabavi 1299kn, nije neka razlika. Tako da smatram da je to i dalje best buy (pored 3600 za igranje).

Trenutko je dakle u HR puno pristupacniji nego u EU, gdje je najpovoljniji od 190-200€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koncizan i pogođen osvrt Semiaccuratea  na XT seriju, ukratko malo poboljšanje u procesu, neka ga, boost je veći i duži, ali ako nije baš priša, čekajte na Zen3 koji bi trebao stići ove godine i dati puno veći napredak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve je to divno i krasno, ali 60 eura za 0.1-0.2Ghz pa ni Intel se nije tolko ciganio. Dosta čudno s obzirom da ne-XT Ryzeni drže i dalje iste cijene.

 

Nikakav puno veći napredak ne očekujem od Zen3, dosta tog AMD hypea.. Bit će vjerojatno skok kao sa 1./2. na 3. seriju Ryzena i to je to, eventualno nešto više radi DDR5, a ne radi samog procesora. Ona fora da će biti 4 threada po jezgri će biti najveći napredak, kad got da to misle lansirat, no dam se kladit da će ti procevi biti i sukladno skupi, pogotovo ako nastave na tragu XT serije.

 

Također, ako se sa clear CMOS neće moći nazad vratiti BIOS nakon updatea, to baš i nije neka sreća. Hrpa ljudi s npr. X370 i B450 do jeseni neće više imat jamstvo, a bogme i taj njihov za sada reklamirani budući BIOS update sumnjam da će uopće pokrivat jamstvo, ako se sjebe matična. Pitanje je uopće hoće li X570 i B550 normalno podržavati 4. seriju, nikad ne znaš..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 0:00 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Sve je to divno i krasno, ali 60 eura za 0.1-0.2Ghz pa ni Intel se nije tolko ciganio. Dosta čudno s obzirom da ne-XT Ryzeni drže i dalje iste cijene.

 

Nikakav puno veći napredak ne očekujem od Zen3, dosta tog AMD hypea.. Bit će vjerojatno skok kao sa 1./2. na 3. seriju Ryzena i to je to, eventualno nešto više radi DDR5, a ne radi samog procesora. Ona fora da će biti 4 threada po jezgri će biti najveći napredak, kad got da to misle lansirat, no dam se kladit da će ti procevi biti i sukladno skupi, pogotovo ako nastave na tragu XT serije.

 

Također, ako se sa clear CMOS neće moći nazad vratiti BIOS nakon updatea, to baš i nije neka sreća. Hrpa ljudi s npr. X370 i B450 do jeseni neće više imat jamstvo, a bogme i taj njihov za sada reklamirani budući BIOS update sumnjam da će uopće pokrivat jamstvo, ako se sjebe matična. Pitanje je uopće hoće li X570 i B550 normalno podržavati 4. seriju, nikad ne znaš..

 Treba cekat. Tak se i pricalo i vidjelo da su cijene B550 ploca bile u nebu pa su evo sad stvarno ok cijene. Tipa B550 Tomahawk, hrpa stvari nudi (odlican vrm, odlican zvuk, pcie 4.0 tko treba i jos nekakve sitne stvarcice) za cca 1550kn kod nas, iako bude to jos dole islo vjerovatno.

 Sto se tice ovih CCXa i opcenito komunikacija izmedju jezgri, vidis da jedan 3300X sa nesto vecim klokom moze protegnut noge i ubit u pojam svakakve procesore koji kostaju i po 400-500€.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak je 1550kn ok za maticnu koja bi trebala spadati u srednje visoki cijenovni rang. To je i dalje B550, a ne X570. Najbolji primjer toga je I/O koji je isti kao na B450 uz dodatni LAN port. Kako maticna od 1550kn ima skoro pa isti I/O kao B450 Tomahawk ili ustvari Asrock B450 Pro4 za 600kn. AMD vise reklamiraju YTbovci, nego sto sami sebe reklamiraju. Cijena bi za tu maticnu po meni trebala biti max. 1300kn, ni kune vise, a realno 1450kn posto u Njemackoj ide od 179 eura. B550 Aorus Pro mi izgleda nesto bolje od MSI s više USB portova i tim alu fin hladnjacima, ali cini mi se da im je I/O cover plastican radi cega bi MSI onda ipak trebao imati ucinkovitiji VRM hladnjak. Btw. sve te B550 maticne mi izgledaju golo, ako pogledas samu elektroniku, lemove na ploči. Bas gledam B550 Aorus Pro, dosta velika povrsina ploce je skroz gola, nista, samo goli PCB. MSI to nadoknadi kosim šarama kao i hrpa drugih prozivodjaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 0:30 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kak je 1550kn ok za maticnu koja bi trebala spadati u srednje visoki cijenovni rang. To je i dalje B550, a ne X570. Najbolji primjer toga je I/O koji je isti kao na B450 uz dodatni LAN port. Kako maticna od 1550kn ima skoro pa isti I/O kao B450 Tomahawk ili ustvari Asrock B450 Pro4 za 600kn. AMD vise reklamiraju YTbovci, nego sto sami sebe reklamiraju. Cijena bi za tu maticnu po meni trebala biti max. 1300kn, ni kune vise, a realno 1450kn posto u Njemackoj ide od 179 eura. B550 Aorus Pro mi izgleda nesto bolje od MSI s više USB portova i tim alu fin hladnjacima, ali cini mi se da im je I/O cover plastican radi cega bi MSI onda ipak trebao imati ucinkovitiji VRM hladnjak. Btw. sve te B550 maticne mi izgledaju golo, ako pogledas samu elektroniku, lemove na ploči. Bas gledam B550 Aorus Pro, dosta velika povrsina ploce je skroz gola, nista, samo goli PCB. MSI to nadoknadi kosim šarama kao i hrpa drugih prozivodjaca.

 Pa pk je s obzirom sta dobijes, tipa pcie 4.0, odlican vrm (bolji od aorus pro, losiji od aorus master) i ono sta sam vec spomenuo. Tebi je giga pak bolja jer ima vise USB portova, ono, aj dobro. Opet, aorus pro iako je losija opet je skuplja od tomahawka, pogotovo ljudi vise vjeruju MSIu, dok se Aorus u ryzen izvedbi pokazao kao najvece smece em sto se tice vrma i crkavanja ploca. Isto ovo za X570, paw odi si kupi x570 plocu za 1500kn, b550 tomahawk je sto se tice vrma trunku iza velikog brata x570, i naravno, ne dobijes zujalicu kak ju ovdje zovu.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naučio je AMD zanat od Intela tako da polagano počinje "šišanje ovaca" u AMD režiji

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nene, nije samo radi USB portova, VRM je isto dobar i hladjenje istog, sad nemam pojma koji je bolji. Ako kazes da je MSIev bolji onda valjda je. Hladnjak je sigurno skupocjeniji Gigabyteov, ali I/O cover se cini plastican nazalost. Vani je malo jeftinija Aorus Pro i dobijes 20 steam kupon uz nju kao i uz Elite koja se isto cini ok. Problem je sto jeftina X570 nudi manje nego jedna od tih srednje skupih B550. Znaci opet problem AMD marketinga isto kao s ovim XT Ryzenima. Ne kazem da je losa Tomahawk, ali skoro 1600kn je malo previse za istu kao i za puno drugih B550, barem po meni. PCIE4 dize najvise cijenu da i vjerojatno ce ostat tako dok got Intel ne ponudi isto, ali njihova taktika sumnjam da ce bit spustanje cijena takvim maticnama u odnosu na AMD.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Nene, nije samo radi USB portova, VRM je isto dobar i hladjenje istog, sad nemam pojma koji je bolji. Ako kazes da je MSIev bolji onda valjda je. Hladnjak je sigurno skupocjeniji Gigabyteov, ali I/O cover se cini plastican nazalost. Vani je malo jeftinija Aorus Pro i dobijes 20 steam kupon uz nju kao i uz Elite koja se isto cini ok. Problem je sto jeftina X570 nudi manje nego jedna od tih srednje skupih B550. Znaci opet problem AMD marketinga isto kao s ovim XT Ryzenima. Ne kazem da je losa Tomahawk, ali skoro 1600kn je malo previse za istu kao i za puno drugih B550, barem po meni. PCIE4 dize najvise cijenu da i vjerojatno ce ostat tako dok got Intel ne ponudi isto, ali njihova taktika sumnjam da ce bit spustanje cijena takvim maticnama u odnosu na AMD.

 Ajmo iz ove perspektive. Pogledaj cijenu Z490 ploca sa pcie 4.0 i pogledaj cijenu b550 ploca sa pcie 4.0, istina da taj netko to nece koristit ali ocito je da su skuplje zbog toga, a iako su skuplje, opet su debelo jeftinije od z490 ploca sa pcie 4.0.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
The_Fichek kaže...

Nene, nije samo radi USB portova, VRM je isto dobar i hladjenje istog, sad nemam pojma koji je bolji. Ako kazes da je MSIev bolji onda valjda je. Hladnjak je sigurno skupocjeniji Gigabyteov, ali I/O cover se cini plastican nazalost. Vani je malo jeftinija Aorus Pro i dobijes 20 steam kupon uz nju kao i uz Elite koja se isto cini ok. Problem je sto jeftina X570 nudi manje nego jedna od tih srednje skupih B550. Znaci opet problem AMD marketinga isto kao s ovim XT Ryzenima. Ne kazem da je losa Tomahawk, ali skoro 1600kn je malo previse za istu kao i za puno drugih B550, barem po meni. PCIE4 dize najvise cijenu da i vjerojatno ce ostat tako dok got Intel ne ponudi isto, ali njihova taktika sumnjam da ce bit spustanje cijena takvim maticnama u odnosu na AMD.

 Ajmo iz ove perspektive. Pogledaj cijenu Z490 ploca sa pcie 4.0 i pogledaj cijenu b550 ploca sa pcie 4.0, istina da taj netko to nece koristit ali ocito je da su skuplje zbog toga, a iako su skuplje, opet su debelo jeftinije od z490 ploca sa pcie 4.0.

Z490 nije ista kategorija s b550 stoga je usporedba totalno glupa 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da.. Z490 treba gledati u odnosu na X570. Mislim, opcenito je Intel imao uvijek skuplje ploce za isto sto su nudile AMD-ove, ali ovako kako je krenulo AMD kao da glumi Intel u zadnje vrijeme. Doduse PCIE4 navodno zbilja je skup i otuda svi problemi.. Inace nisam imao pojma da Intel uopce ima PCIE4 na Z490, fala za info.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa i x570 ploce su jeftinije od z490. I kakve ima veze kad su ove b550 prakticki x570 ploce sto se tice svea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pravi AMD bi opet bio dosta jeftiniji, no ocito da zele pokazat zube. Mozda ciljaju na neki skup ljudi koji su zbjegavali AMD bas zato sto je bio jeftin jer kao jeftinije je automatski losije.

 

Opet, moguce da je i PCIE4 zbilja preskup, recimo 100 dolara pa je onda sve na mjestu kod AMD-a. Bilo bi fora da ima neki B550 chipset bez ijednog PCIE4, ali sta je tu je.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 2:03 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Pa i x570 ploce su jeftinije od z490. I kakve ima veze kad su ove b550 prakticki x570 ploce sto se tice svea.

 Golf 2.0 TDI je "praktički" isti kao Passat 2.0 TDI što se tiče svega ALI NISU ISTA KATEGORIJA. 

Jel ti sad jasnije što hoću reć ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže....

 Pa pk je s obzirom sta dobijes, tipa pcie 4.0, odlican vrm (bolji od aorus pro, losiji od aorus master) i ono sta sam vec spomenuo. 

Dobar vrm se dobije i na ploci od 800-900 kn. Znaci li to da za pcie 4.0 treba nadoplatiti 700+ kn?

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ne kužim nekoliko stvari... prvo, zakaj vam je XT release toliko loš? Koliko vidim "XT" procesori po MSRP izlaze po MSRP cijeni "X" procesora. Dakle 3600XT po cijeni 3600X, 3800XT po cijeni 3800X, 3900XT po cijeni 3900X. Svi oni koji su gledali "X" procesor sad dobiju nešto bolji po istoj cijeni, što se AMD-a tiče. Druga stvar su uvoznici/distributeri i maloprodaja koji još imaju "X" procesora na zalihi, nisu ih spremni davat na popust, odnosno prodavat sa manjom marginom, pa u ovom trenu do kupca XT može doć samo po nešto višim cijenama, pitanje kojim i koliko višim.

 

Što se tiče B550 ploča, ja i dalje ne razumijem kako su te cijene OK? Znači, između (više) srednje kategorije B550 ploče poput Tomahawk i neke srednje X570 ploče, a po istoj cijeni, ne znam zašto bih uzimao B550? Između 1200 i 1700kn na tržištu postoji 10ak X570 ploča, što ASUS, što Asrock, što Gygabyte, MSI... ne kužim koja je poanta B550 ploča u tom cijenovnom rangu? X570 ima puno manje limita oko kompatibilnosti procesora (mahom starijih doduše, ne vjerujem da je interesantno nekome ko kupuje ili planira 4000 seriju), a ne vjerujem da su ploče toliko loše ili da su lošije od dotične B550.

 

Da su B450 oko 100€, B550 oko 1000kn, a X570 1400+ to bi mi bilo jasno, ovako, ista ili viša cijena B550 od X570... ili su cijene sulude, ili X570 ploče nemaju smisla. OK, X570 ploča ima do 6.5k kuna (woot?!?!) ali ova situacija mi nije jasna.

Moj PC  
5 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
b550 koliko vidim su tek od 1000kn, vecina izgledaju kao teski lowend, cak i one od 1500-2000kn😬dobro nicky.sl veli, intelove ploce nisu uopce za usporedbu s amd-ovim. Cast izuzetcima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 9:36 (Grozni66666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ja ne kužim nekoliko stvari... prvo, zakaj vam je XT release toliko loš? Koliko vidim "XT" procesori po MSRP izlaze po MSRP cijeni "X" procesora. Dakle 3600XT po cijeni 3600X, 3800XT po cijeni 3800X, 3900XT po cijeni 3900X. Svi oni koji su gledali "X" procesor sad dobiju nešto bolji po istoj cijeni, što se AMD-a tiče. Druga stvar su uvoznici/distributeri i maloprodaja koji još imaju "X" procesora na zalihi, nisu ih spremni davat na popust, odnosno prodavat sa manjom marginom, pa u ovom trenu do kupca XT može doć samo po nešto višim cijenama, pitanje kojim i koliko višim.

 

Što se tiče B550 ploča, ja i dalje ne razumijem kako su te cijene OK? Znači, između (više) srednje kategorije B550 ploče poput Tomahawk i neke srednje X570 ploče, a po istoj cijeni, ne znam zašto bih uzimao B550? Između 1200 i 1700kn na tržištu postoji 10ak X570 ploča, što ASUS, što Asrock, što Gygabyte, MSI... ne kužim koja je poanta B550 ploča u tom cijenovnom rangu? X570 ima puno manje limita oko kompatibilnosti procesora (mahom starijih doduše, ne vjerujem da je interesantno nekome ko kupuje ili planira 4000 seriju), a ne vjerujem da su ploče toliko loše ili da su lošije od dotične B550.

 

Da su B450 oko 100€, B550 oko 1000kn, a X570 1400+ to bi mi bilo jasno, ovako, ista ili viša cijena B550 od X570... ili su cijene sulude, ili X570 ploče nemaju smisla. OK, X570 ploča ima do 6.5k kuna (woot?!?!) ali ova situacija mi nije jasna.

 Ma xt cipovi su zanimljivi u jednu ruku sto se manualnog namjestanja kloka tice.

Ljudi nekontaju da je to drugi silicij i drugi proces. Sama baza Transistora je isto izmjenjena samo AMD nezeli u Detalje.

Steve iz gamers Nexus je dobio sva 3 primjerka i rekao kako su puno bolji sto se klokanja tice od normalne 3000 serije. Isto tako i Sam IF se kloka bolje round 2000 ide vidim po netu na svim XT cipovima skoro.

Isto tako XT je cisto poslovni Potez ,jer proslo je neko vrijeme od zadnjih cipova i samo padaju na cijeni, a konkurencija je izbacila 10 gen tako da je normalno da je AMD isto tako odgovorio. Stovise cijene su oke, ista cijena ko kad je 3000 serija izasla van.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svejedno, imas ljudi kao HWunboxed di im XT chip ide do 4.5Ghz. Super za njih sto probijaju granice proizvodnog procesa, ali sto je previse je previse. Hajde da je 30 eura vise, ali 60 eura u odnosu na 3600X je previse, odnosno skoro 100 eura vise naspram obicnog 3600 vani. Bilo bi fora da su preslozili CCX-eve, onda bi bio pravi potez, ali sta je tu je.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ja ne kužim nekoliko stvari... prvo, zakaj vam je XT release toliko loš? Koliko vidim "XT" procesori po MSRP izlaze po MSRP cijeni "X" procesora. Dakle 3600XT po cijeni 3600X, 3800XT po cijeni 3800X, 3900XT po cijeni 3900X. Svi oni koji su gledali "X" procesor sad dobiju nešto bolji po istoj cijeni, što se AMD-a tiče. Druga stvar su uvoznici/distributeri i maloprodaja koji još imaju "X" procesora na zalihi, nisu ih spremni davat na popust, odnosno prodavat sa manjom marginom, pa u ovom trenu do kupca XT može doć samo po nešto višim cijenama, pitanje kojim i koliko višim.

Loš je zato jer su izdali 'novi' procesor koji je zapravo identičan starom, i na taj način prodaju isti procesor pod novim imenom i većom cijenom. Badava to što 'XT' verzije imaju isti MSRP kao i 'X' verzije kad u realnom svijetu 'X' verzija nije više ni blizu svom MSRP-u. Razlika u performansama je doslovno mizerna, da si dobio XT umjesto X procesora nebi ni primjetio, makar gledao i frekvencije.

 

Gle razliku u frekvenciji.

 

Isto tako mi je zanimljivo da se ne sere po AMD-u nakon ovog shit launcha, da je Intel u pitanju bilo iživljavanja nad time. Za čudo, ovo je ekipi OK, techtuberi sa glupim naslovima; "AMD is forcing me to make a very difficult choice…", "Old AMD CPU's are too good..." itd, itd...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 11:54 (Promster).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grozni66666 kaže...
b550 koliko vidim su tek od 1000kn, vecina izgledaju kao teski lowend, cak i one od 1500-2000kn😬dobro nicky.sl veli, intelove ploce nisu uopce za usporedbu s amd-ovim. Cast izuzetcima.

 Nop, krecu od 800kn. One od 1500kn su bolje od vecine X570tki. Slazem se da nisu za usporedbu jer AMD X570 ploca sa PCIE 4.0 i solidnim VRMom kosta 1450kn dok slicna takva Z490 kosta ~2400kn.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sve je to intel škola, jedan proizvod gurni pod isto vise puta naleti ce netko popušit ce foru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i opet to nije isto kao Intel, Intel je doslovno na novi socket stavljao jedne te iste procesore GODINAMA, malo bolji IPC, isto broj jezgri i deri.

Ovo sranje što je AMD lansirao je barem na istom socketu, fino uzmeš MSI B450 Tomahawk MAX, ako si nabudžetu i hoćeš čekati 4xxx seriju za 800kn 1600af, ako ne, uzmeš fino R5 3600 bez ovih iksova i oksova za ispod 1.400kn i udri brigu na veselje + ako ti u budućnosti zatreba još snage i jezgri imat ćeš podršku i već ispoliran BIOS za r7 4xxx

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To je čisto da izbace nešto prije nove 4000 serije, iako nije bilo razloga za to jer se prethodne serije prodaju izvrsno i iznimno su konkurentne što cijenom što performansama.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
Rhodin kaže...

Ja ne kužim nekoliko stvari... prvo, zakaj vam je XT release toliko loš? Koliko vidim "XT" procesori po MSRP izlaze po MSRP cijeni "X" procesora. Dakle 3600XT po cijeni 3600X, 3800XT po cijeni 3800X, 3900XT po cijeni 3900X. Svi oni koji su gledali "X" procesor sad dobiju nešto bolji po istoj cijeni, što se AMD-a tiče. Druga stvar su uvoznici/distributeri i maloprodaja koji još imaju "X" procesora na zalihi, nisu ih spremni davat na popust, odnosno prodavat sa manjom marginom, pa u ovom trenu do kupca XT može doć samo po nešto višim cijenama, pitanje kojim i koliko višim.

Loš je zato jer su izdali 'novi' procesor koji je zapravo identičan starom, i na taj način prodaju isti procesor pod novim imenom i većom cijenom. Badava to što 'XT' verzije imaju isti MSRP kao i 'X' verzije kad u realnom svijetu 'X' verzija nije više ni blizu svom MSRP-u. Razlika u performansama je doslovno mizerna, da si dobio XT umjesto X procesora nebi ni primjetio, makar gledao i frekvencije. 

Gle razliku u frekvenciji.

 

Isto tako mi je zanimljivo da se ne sere po AMD-u nakon ovog shit launcha, da je Intel u pitanju bilo iživljavanja nad time. Za čudo, ovo je ekipi OK, techtuberi sa glupim naslovima; "AMD is forcing me to make a very difficult choice…", "Old AMD CPU's are too good..." itd, itd...

 Razlika je što je AMD-u ovo 3600XT umjesto 3600X, dok bi Intelu ovo bio 4700X i tražio matičnu sa "totalno novim" socketom.

 

AMD je taj procesor izdao umjesto "X" i koliko shvaćam "X" se više neće proizvoditi ili će dobit sniženje MSRP-a.

 

Što se tiče "boljih procesora" neki dan smo raspravljali o novim batchevima, te su kolege testirale, pa sam se i ja poigrao i dignuo svoj 3600 na 4575Hz all core, vrtio stabilno Cinebench i Prime na tome. Dakle izdali su i "novi batch" pod istim imenom i istom cijenom, ali bez garancije, te "XT" koji je "probran" po cijeni "X".

 

To što distributeri i trgovci rade ne možete kačit AMD-u i govorit kako su šupačka firma, budući su sami namijenili taj proizvod kao zamjenu, a onom proizvodu koji mijenja snižavanje cijene.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Razlika je što je AMD-u ovo 3600XT umjesto 3600X, dok bi Intelu ovo bio 4700X i tražio matičnu sa "totalno novim" socketom.

 

AMD je taj procesor izdao umjesto "X" i koliko shvaćam "X" se više neće proizvoditi ili će dobit sniženje MSRP-a.

 

Što se tiče "boljih procesora" neki dan smo raspravljali o novim batchevima, te su kolege testirale, pa sam se i ja poigrao i dignuo svoj 3600 na 4575Hz all core, vrtio stabilno Cinebench i Prime na tome. Dakle izdali su i "novi batch" pod istim imenom i istom cijenom, ali bez garancije, te "XT" koji je "probran" po cijeni "X".

 

To što distributeri i trgovci rade ne možete kačit AMD-u i govorit kako su šupačka firma, budući su sami namijenili taj proizvod kao zamjenu, a onom proizvodu koji mijenja snižavanje cijene.

Ne, XT serija nije zamjena za X seriju, to je sam AMD potvrdio medijima/youtuberima u briefingu. Intel je sa socketima sasvim druga (gora) priča, ja sam XT proceve uspoređivao sa Intelovim KS procesorima.

 

Ponavljam MSRP nema veze sa realnom cijenom, AMD može staviti MSRP od $2000 za 3600XT ako želi, ali neće se prodavati po toj cijeni naravno. Zbilja je da možeš kupiti 3600X ili isti taj 3600X za $30 dollara više.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice