AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.054.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz, pronasao sam ASUS ROG Strix B450-F Gaming maticnu plocu za 90 eura, dali je to dobra ponuda ili da pricekam b550 maticne te kakva bi ova maticna bila za ryzen 5 3600 te kasnije bih presao na zen3.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 19:46 (HolyPotato).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Super za Ryzen 3600. Kakva za zen3 nitko ne zna posto jos nije izasao zen3. Navodno ces moci flashat BIOS za zen3, ali bez laganog povratka. Procitaj AMDove izjave o tome, ako te zanima. Za 90 eura je jako dobar deal i vjerojatno bi trebao platit nekih 50 eura vise da dobis nesto slicno u vidu B550 ploce. Slobodno podijeli s ostatkom foruma gdje je ima za kupit za 90e :)

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dali je bolja ova maticna ili b450 tomahawk max

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HolyPotato kaže...

Dali je bolja ova maticna ili b450 tomahawk max

 Ako imas mogucnost uzmi MSI jer asus i ekipa su zasrali b450 line up sto se VRM-a tice... Ali ako nes OC-ati i imas dobar airflow u kucistu onda nema veze koju uzmes.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HolyPotato kaže...

Dali je bolja ova maticna ili b450 tomahawk max

jos ti je bolja tuf b450 pro gaming, ima bolje hlađenje, bolji zvuk i dodatni m.2 ssd utor

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
HolyPotato kaže...

Dali je bolja ova maticna ili b450 tomahawk max

 Ako imas mogucnost uzmi MSI jer asus i ekipa su zasrali b450 line up sto se VRM-a tice... Ali ako nes OC-ati i imas dobar airflow u kucistu onda nema veze koju uzmes.

 Ovo je stari video, u međuvremenu je asus poboljšao VRM na modelima tuf pro i b450-e. Gigabyte na žalost nije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav. Trebao bih pomoc oko odabira maticne ploče i rama. Odlučio sam se za r5 3600, matične koje sam gledao je MSI tomahawk MAX i Gigabyte aorus elite, obje su b450. Ram sam mislio Aegis 3000 Mhz cl16.

Racunar koristim samo za gaming. Nikad nisam radio clock tako da necu ni sada pa eto volio bih cuti vase misljenje. Treba li mi brzi ram, bolja ploca ili tako nesto...Trenutno imam grafiku RX 470 pa cu nju malo koristiti dok ne budeprilike za nesto bolje (polovna 1070 ili nova 5700 xt ako bas bude prilike)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
monacor kaže...

Pozdrav. Trebao bih pomoc oko odabira maticne ploče i rama. Odlučio sam se za r5 3600, matične koje sam gledao je MSI tomahawk MAX i Gigabyte aorus elite, obje su b450.

 

Pozdrav.  MSI B450 Tomahawk MAX je svakako bolji izbor od Gigabyte B450 Aorus Elite.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
monacor kaže...

matične koje sam gledao je MSI tomahawk MAX i Gigabyte aorus elite, obje su b450.

 bolji izbor od te dvijeti je msi

no još bolji izbor je asus b450 tuf pro gaming

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo je na popustu u Mall.HR za 822 kn

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam nju uzimao u obzir, nije doduse neka razlika u cijeni sa MAX. Znaci bolja je ona u svakom slucaju, hvala.
A za RAM memoriju, jel moram ganjat neku brzu radi boljih performansi u igrama posto mi je ovaj gskill aegis jako povoljna.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
monacor kaže...
Nisam nju uzimao u obzir, nije doduse neka razlika u cijeni sa MAX. Znaci bolja je ona u svakom slucaju, hvala.
A za RAM memoriju, jel moram ganjat neku brzu radi boljih performansi u igrama posto mi je ovaj gskill aegis jako povoljna.

Probaj se protegnuti do neke od 3200MHz da si miran, Ryzeni ipak vole viši takt.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ti imam aegis 3200 iz adm-a i ovu ploču sa mall.hr sve radi iz kutije, samo uključiš xmp u biosu za memoriju na 3200 mhz

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj aegis 3000 cl16 mozes bez beda dignut na 3200 cl16, vjerovatno i vise samo ovisno koji die ces dobit.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije problem, mala je razlika izmedju 3000 i 3200 mhz Aegis, tako da ide ovaj drugi definitivno, hvala. Znaci to je to sa ovim procesorom lezi najbolje TUF i Aegis 3200 mhz. Sada gledam, ovaj TUF me ispadne dosta jeftinije nego MAX.
Hvala svima ;)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
monacor kaže...

matične koje sam gledao je MSI tomahawk MAX i Gigabyte aorus elite, obje su b450.

 bolji izbor od te dvijeti je msi

no još bolji izbor je asus b450 tuf pro gaming

 

Zašto je točno ta Asus bolja od spomenute MSI ploče ?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
monacor kaže...
Nije problem, mala je razlika izmedju 3000 i 3200 mhz Aegis, tako da ide ovaj drugi definitivno, hvala. Znaci to je to sa ovim procesorom lezi najbolje TUF i Aegis 3200 mhz. Sada gledam, ovaj TUF me ispadne dosta jeftinije nego MAX.
Hvala svima ;)

Nema na cemu. Ja takoder imam TUF B450 pro i R5 3600, skupa s 3600MHz memorijom i nemam nikakvih problema. XMP radi ko podmazan 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo i mene u AMD klubu po prvi put u životu :D
Stigla prva tura komponenti, 3600 ryzen i strix b450 e gaming
Ako ima kakvih savjeta za oc i podešavanje bio bi jako zahvalan posto najvj nije isto kao na Intelu.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo i mene u AMD klubu po prvi put u životu :D
Stigla prva tura komponenti, 3600 ryzen i strix b450 e gaming
Ako ima kakvih savjeta za oc i podešavanje bio bi jako zahvalan posto najvj nije isto kao na Intelu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Evo i mene u AMD klubu po prvi put u životu :D
Stigla prva tura komponenti, 3600 ryzen i strix b450 e gaming
Ako ima kakvih savjeta za oc i podešavanje bio bi jako zahvalan posto najvj nije isto kao na Intelu.

Samo ukljuci XMP profil za RAM u BIOS-u i to je to.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
picajzla0707 kaže...
monacor kaže...

matične koje sam gledao je MSI tomahawk MAX i Gigabyte aorus elite, obje su b450.

 bolji izbor od te dvijeti je msi

no još bolji izbor je asus b450 tuf pro gaming

 

Zašto je točno ta Asus bolja od spomenute MSI ploče ?

 

 https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=655&jumpto=6143903&sort=asc&view=flat

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
Evo i mene u AMD klubu po prvi put u životu :D
Stigla prva tura komponenti, 3600 ryzen i strix b450 e gaming
Ako ima kakvih savjeta za oc i podešavanje bio bi jako zahvalan posto najvj nije isto kao na Intelu.

 

CPU nemas sta dirati, PBO odradjuje posao i sam boosta jezgre, preporuka bi bila (ako nisi) da uzmes aftermarket cooler.

 

Za RAM upali XMP profil u BIOS-u i skini DRAM kalkulator i probaj malo zategnut tajminge ako ide. Prije svega toga mozes skinuti zadnju verziju BIOS-a sa stranice od MBO i flashat ga.

 

Skini zadnji chipset drivee sa AMD stranice, instaliraj i prebaci power plan u postavkama na AMD Ryzen Balanced (ako se ne postavi vec sam nakon instalacije).

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ram je corsair lpx vengeance 3000 cl5 2x8 gb, OK budem pa da vidim šta se može.
Što se PBO i automatike tiče,znamo da to nije idealno pa me zanima jel moguće ograničit napon na određenu vrijednost i opalit offset, ili ploča daje koliko ona hoće? Iskreno, ne želim bespotrebno zagrijavanje i dizanje napona u nebesa :)
Aftermarket cooler je već naručen, arctic freezer esports duo 34.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ma nemaš ga što uopće dirati i clockati, ostavi kako je i nek ti memorija radi na 3200 Mhz po mogućnosti i to je to. Nema ti više overclocka kao nekad. Šta se uopće ima nešto mučit da ga digneš sa stock 4.150Mhz na 4.250 ili 4.3Ghz ?  U praksi potpuno nebitno i svejedno. Nema više onoga kad se moglo ladno dobit 20 - 30% brži CPU overclockom. To je prošlost. Sad se dignu performanse za, lupam 7% i to se zove overclock ?  

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Sad se dignu performanse za, lupam 7% i to se zove overclock ?  

Ovisi jesi plavi ili crveni.  ASUS APEX i EVGA Dark rade čuda. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 19:53 (Valentin17).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Ovisi jesi plavi ili crveni.  ASUS APEX i EVGA Dark rade čuda. 

10900K tvornički boosta na 4.9GHz.. do koliko mogu potegnuti, mogu li čudesnih 5%? Plavi sam..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 20:03 (Kaby).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cini se da bum morao ic na rucni OC sa 3600X, ne znam jel mi se nekaj smrdalo otkad mi se BIOS resetiral al dropa na 4.15GHz u Overwatchu u velkim fajtovima = taman iznimno osjetljiv drop sa 120 na 95-105fps.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Noviji bachevi R5 3600 4.7GHz https://valid.x86.fr/b8mgd8 , 4.75GHz https://valid.x86.fr/zqxvdh

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
12 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

Cini se da bum morao ic na rucni OC sa 3600X, ne znam jel mi se nekaj smrdalo otkad mi se BIOS resetiral al dropa na 4.15GHz u Overwatchu u velkim fajtovima = taman iznimno osjetljiv drop sa 120 na 95-105fps

Pod hitno riješit. Ne znam kako uopće možeš igrat sa tolikim lagom. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...

Cini se da bum morao ic na rucni OC sa 3600X, ne znam jel mi se nekaj smrdalo otkad mi se BIOS resetiral al dropa na 4.15GHz u Overwatchu u velkim fajtovima = taman iznimno osjetljiv drop sa 120 na 95-105fps.

 

Ako imas freesync nema sanse da osjetis drop sa 120 na cca 100 osim ako nemas "soko okolovo" 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice