AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 20.246
|
čitano: 2.015.295
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rumor, ma ko i ono prošle godine kad su predviđali da će 3600/X moći do 5 ghz.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ma što je najsmješnije ne mora biti rumor.

I Intel i AMD imaju te fejk deklaracije takta.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Ma to je single core boost, na sekundicu su te frekvencije dostižne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo dobre ponude jedino mi se ne svidja sto je 1x16GB https://www.adm.hr/search.asp?upit=ryzen%203600%20promo%20tomahawk
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina

Pogledao sam jučer recenziju najnovijeg i5 od strane Tech City (konkurent je R5 3600)

.... lik koliko god da mi je drag, kao da navlači ljude na Intel, zar je moguće da u recenzijama koristi igre koje su optimizirane za Intelove procesore??? Kod drugih "testera" koje pratim rezultati su posve drugačiji...tu su negdje oba, pluis minus 5% razlika u performansama..
U jednom od komentara pročitao sam da nova ploča za LGA 1200 u Švedskoj košta toliko da si tamošnji prosječni kupac može uzeti dvije matične temeljene na chipsetu B450 za socketAM4 .... znači dotična košta iznad 100€, a za ukupnu cijenu , možete kod Mindfactory uzeti najjeftiniju B450cu, 16GB RAM na 3000/3200 MHz i ovisno osobnom afinitetu R5 1600AF ili R5 2600...što je više nego dovoljno za prosječnog korisnika...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 10:11 (Maksimus).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
dreadmoore kaže...
Evo dobre ponude jedino mi se ne svidja sto je 1x16GB https://www.adm.hr/search.asp?upit=ryzen%203600%20promo%20tomahawk

Iskreno, za 300kn razlike bih išao na 3600 varijantu sa pametnije organiziranim RAM-om, te aftermarket cooler.

Maximus a vidi, ne kažem da su pojedini recenzenti plačeni, ili imaju skrivene motive za pojedinu takvu recenziju, ali desi se da ima i toga. Međutim, postoje situacije, a i redakcije Bug-a radi to isto, gdje dobiješ primjerak iz određene trgovine i napišeš cijenu koja je poslana zajedno sa testnim primjerkom. Ne koriste stranice poput "nabava.net" niti provjere cijenu. Sjećam se "usporedbit" grafa do 1000, 2000, 3000... gdje su u kategoriju "do 2000" stavljane nVidia grafe koje se NIKAD nisu mogle kupiti ispod 2400kn, ali baš taj vikend je HG ŠROT imao "akciju" gdje je teoretski bio dostupan 1 prijmerak te grafe po 1999 kn, i onda je ušla u usporedbu sa ATI grafom koja je bila stvarno u toj kateforiji.

Problem je što ti ne radiš recenziju za "danas" već "za sva vremena" i da su to recenzije koje zato mogu djelovati (a ikreno i jesu) frizirane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 10:16 (Rhodin).
11 godina

Rhodin, mene žena zna zadirkivati sa kupnjom novog procesora i matične, da odugovlačim previše, zašto ne uzmem odma i stavim točku na to ... Ah, sad je malo teže jer sam uspio izvuć iz svog računala extra atome snage da mi vrti Divison 2 na 66 do 130 FPS tu negdje (osim kad pokrenem ReLive, onda se vrti oko 38 - 50)...

U lokalnoj trgovini (na 40 000 stanovnika jedina ) gazda je nabio cijenu Ryzenu, jednaka je Intelu, par puta bio kod njega, redovito pljuje po AMDu i diže Intel u nebesa (očito na platnoj listi )....
Vezano za Division 2, zanimljivo da rijetko tko tu igru koristi kod testiranja novih Intelovih proizvoda, nije dovoljno optimizirana???? 

P.S.

Jedan kolega je dobro napisao, većina nas "smrtnika" još uvijek koristi procesore stare 8 ili više godina....teško se odvojit od krame i nanovo spiskat 600€??

10 godina
Pa kao da je on sam na svijetu pa samo kod njega ima kupiti racunalo.
7 godina
Maksimus kaže...

U jednom od komentara pročitao sam da nova ploča za LGA 1200 u Švedskoj košta toliko da si tamošnji prosječni kupac može uzeti dvije matične temeljene na chipsetu B450 za socketAM4 .... znači dotična košta iznad 100€, a za ukupnu cijenu , možete kod Mindfactory uzeti najjeftiniju B450cu, 16GB RAM na 3000/3200 MHz i ovisno osobnom afinitetu R5 1600AF ili R5 2600...što je više nego dovoljno za prosječnog korisnika...

pa i h470 i b460 kad izađu će biti jeftinije od sadašnje ponude, a izlaze uskoro

također treba gledati i i5 u f verziji bez grafe, pa cijena dodatno pada

to dvoje je također više nego dovoljno za običnog korisnika, a cijenom će vjerojatno biti i povoljnije od 3600 kombinacije 

doduše, amd zato izbacuje xt verzije, pa će 3600 vulgaris dodatno pojeftiniti i opet biti konkurentniji 

ali to je super situacija, bolja svakako do čiste dominacije intela ili amd-a, jer da je 10400f ispao daleko lošiji ili puno skuplji od 3600, ne bi niti amd išao na xt verzije i rezanje cijena sve do 4xxx serije

7 godina
Maksimus kaže...

Rhodin, mene žena zna zadirkivati sa kupnjom novog procesora i matične, da odugovlačim previše, zašto ne uzmem odma i stavim točku na to ... Ah, sad je malo teže jer sam uspio izvuć iz svog računala extra atome snage da mi vrti Divison 2 na 66 do 130 FPS tu negdje (osim kad pokrenem ReLive, onda se vrti oko 38 - 50)...

U lokalnoj trgovini (na 40 000 stanovnika jedina ) gazda je nabio cijenu Ryzenu, jednaka je Intelu, par puta bio kod njega, redovito pljuje po AMDu i diže Intel u nebesa (očito na platnoj listi )....
Vezano za Division 2, zanimljivo da rijetko tko tu igru koristi kod testiranja novih Intelovih proizvoda, nije dovoljno optimizirana???? 

P.S.

Jedan kolega je dobro napisao, većina nas "smrtnika" još uvijek koristi procesore stare 8 ili više godina....teško se odvojit od krame i nanovo spiskat 600€??

Ti podhitno moraš mijenjati to,ja sam mijenjao prije godinu i pol ofx 8370e za i7 4790k  i to je nebo i zemlja..prodao matičnu i fx prije godinu za 100 eura,a kupio i7 4790k sa matičnom za 200 eura.Ostali mi ramovi,znači bezbolna nadogradnja.

11 godina
dreadmoore kaže...

ako mogu nabavit lokalno bez plaćanja poštarine jer neke on line trgovine su lukave, pa umjesto u 1, pošalju u tri paketa (10€ tarifa kod DHL,30 € za poštarinu, DHL je još najjeftini, moraš čekati par dana duže od ostalih načina dostave)..samo očito ne mogu...uzalud se nadam..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 11:26 (Maksimus).
11 godina
funny games kaže...

Ti podhitno moraš mijenjati to,ja sam mijenjao prije godinu i pol ofx 8370e za i7 4790k  i to je nebo i zemlja..prodao matičnu i fx prije godinu za 100 eura,a kupio i7 4790k sa matičnom za 200 eura.Ostali mi ramovi,znači bezbolna nadogradnja.

samo AMD igra...Intel 0 bodova, imao sam ga davne 98e i 2000te ga zamijenio AMD-om, ne mijenjam tabor više...

7 godina
Maksimus kaže...
dreadmoore kaže...

ako mogu nabavit lokalno bez plaćanja poštarine jer neke on line trgovine su lukave, pa umjesto u 1, pošalju u tri paketa (10€ tarifa kod DHL,30 € za poštarinu, DHL je još najjeftini, moraš čekati par dana duže od ostalih načina dostave)..samo očito ne mogu...uzalud se nadam..

Pa gdje se nalazis ? Ono gore su cijene da boli glava 

10 godina
Pozdrav, trenutno imam ryzen 5 1600, planiram ga zamijeniti s ryzen 5 3600, zanima me moze li sve bez problema raditi sa plocom i ramom koji trenutno imam, a to je: mbo - asrock ab350pro4 i crucial ballistix sport 2400mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Grom kaže...
Pozdrav, trenutno imam ryzen 5 1600, planiram ga zamijeniti s ryzen 5 3600, zanima me moze li sve bez problema raditi sa plocom i ramom koji trenutno imam, a to je: mbo - asrock ab350pro4 i crucial ballistix sport 2400mhz

Moze, samo je ovaj spori ram problem. 

10 godina
odjavljen
Steve iz hub-a je pokazao da je 2400 ok ako se zategnu latencije i digne fclk, samo to je bilo sa b-die.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
Mislim se uzet samo novi cpu ili ubost ovaj bundle iz ADM-a, koliki problem ce predstavljat taj spori ram?
10 godina
odjavljen
Problem je jedino ako ti je bitan high rr gaming, 144 ili 240 fps-a, ili ako igras far cry 5 lol.

Ide taj ram do 2800 sigurno ako ga clockas.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
144hz mi je bitan, znaci bolje mi je onda i brzi ram uzet
7 godina
Grom kaže...
Mislim se uzet samo novi cpu ili ubost ovaj bundle iz ADM-a, koliki problem ce predstavljat taj spori ram?

Pa poprilicni kad si rekao da ciljas 144hz pogotovo sa RX 580. I intel i AMD vole brze rame kad je u pitanju high rr gaming, tako da optimalno je 3000 CL15/3200 CL16. Iako bi bilo najbolje da uberes jedan 2x8 Ballistix Sport 3000 CL15 koji se kloka dosta visoko.

7 godina

pa ostavi za sada tako i uzmi novi cpu, ram lako kasnije kupis i zamjenis, nije da neće raditi jer imaš sporiji ram, izgubit ćeš na performansama kako u kojoj igri.

5 godina

uzmi si taj bundle sa 2x8gb to je dobar deal

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 12:47 (Taraba).
11 mjeseci

optimalna brzina rama za Ryzen 3000 je 3600Mhz, radi infinity fabrica koji radi na 1800MHz.

2 0 hvala 0
11 godina
u Aalenu sam
7 godina
Maksimus kaže...
u Aalenu sam

Trebao sam samo drzavu a ne i grad 

Uglavnom, ako si iz Njemacke onda narucis iz Mindfactorija. Zasto bi davao tipa 228€ za 2600X, kad mozes uzet 3600 za 166€.

9 godina

Svaka njemu cast , u media marktu 2600x 140e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Nisam rekao da bih uzeo kod tog lika, nego sam naveo kako drži cijene i ne realnu maržu...
12 godina
Maksimus kaže...

Pogledao sam jučer recenziju najnovijeg i5 od strane Tech City (konkurent je R5 3600)

.... lik koliko god da mi je drag, kao da navlači ljude na Intel, zar je moguće da u recenzijama koristi igre koje su optimizirane za Intelove procesore??? Kod drugih "testera" koje pratim rezultati su posve drugačiji...tu su negdje oba, pluis minus 5% razlika u performansama..

Jubitu mulec za lovu, ima i on korisnih videa ali ovaj nije jedan od njih fučkaj ga.

Človek ignorira činjenice, i još je usput spomenul da je Intelov stock CPU hladnjak bučniji itd.

- trenutno nema jeftinih matičnih ploča za i5 10400

- kad ih bude bit če ograničene samo na 2666mhz memoriju

Kaj se tiče AM4 socketa, čak i najeftinije A320 matične ploče podržavaju barem 3200mhz memoriju.

Ali ipak oprez, ako se ikad misli koristit APU(4K/60hz rezolucija zaslona) treba dobro pazit pa izabrat samo matičnu sa HDMI 2.0 utorom.90% jeftinih B450 matičnih ploča nema HDMI 2.0, a nadam se da ne bude ista praksa sa B550 najeftinijim maitčnim pločama.

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094561&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 14:18 (rambox).
15 mjeseci
rambox kaže...

Ali ipak oprez, ako se ikad misli koristit APU(4K/60hz rezolucija zaslona) treba dobro pazit pa izabrat samo matičnu sa HDMI 2.0 utorom.90% jeftinih B450 matičnih ploča nema HDMI 2.0, a nadam se da ne bude ista praksa sa B550 najeftinijim maitčnim pločama.

najavljene su neke kombo ploce sa novim apu-ima koji daju podrsku hdmi 2.1 znaci 4K 120

https://www.heise.de/news/AMD-Ryzen-Kombiprozessoren-B550-Mainboards-mit-HDMI-2-1-4727167.html?wt_mc=rss.red.ho.ho.rdf.beitrag.beitrag

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 14:20 (HCgamingCRO).
7 godina

Ova B550 Tomahawk izgleda i po slikama i po speckama njam 

Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice