AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.167
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blendy kaže...

 

oni stoje na mjestu s tim 14nm i imaju velikih problema s razvojem, dok Amd fino ide dalje posto im TSMC radi proizvodnju i razvoj im je brzi.

 

 Ja ne kuzim samo zasti Intel nije isao na novu uarch na tom 14nm nego je Skylakeu dodavao Megaherze od 2016te. Recimo Rocket Lake se prica da ce imati bump od 20% IPC, neznam zasto to nisu ranije radili jer bi sve ovo dns drugacije izgledalo cak i na 14nm 

 

A AMD kolko god imao dobru cijenu i performanse blizu intela, jednostavno mi ga je muka uzimat jer sam imao 3600 i x570 aorus elite jedno pola godine a problema boli glava sa tom platformom... od sporog bootanja u winse, pa memorija Patriot Viper RGB 3600Mhz nece raditi na XMP niti kada sam postavim latencije i sve ostalo na deklariranim taktovima, cak i kada stavim napon na 1.45v i postavim 3600MHz opet ga srusi. Pa problemi sa plocom, na kraju crkla black screen a svijetle ledice pa zamjena za novu, sa memorijim opet ista prica, bootanje također opet ko usporeni film..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blendy kaže...

 

Zar nije stos u tome sto Amd outsourca svoju produkciju dok Intel radi sve u svojim tvornicama. Amd moze bit konkuretniji s cijenama, performanse su tu otprilike.

Da, sta znaci da na AMD procesorima moraju zaradit i oni i proizvodjac cipova. To je potpuno kriva logika da zbog toga mozes biti konkurentniji...

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
RoyalClub kaže...
Blendy kaže...

 

oni stoje na mjestu s tim 14nm i imaju velikih problema s razvojem, dok Amd fino ide dalje posto im TSMC radi proizvodnju i razvoj im je brzi.

 

 Ja ne kuzim samo zasti Intel nije isao na novu uarch na tom 14nm nego je Skylakeu dodavao Megaherze od 2016te. Recimo Rocket Lake se prica da ce imati bump od 20% IPC, neznam zasto to nisu ranije radili jer bi sve ovo dns drugacije izgledalo cak i na 14nm 

 

A AMD kolko god imao dobru cijenu i performanse blizu intela, jednostavno mi ga je muka uzimat jer sam imao 3600 i x570 aorus elite jedno pola godine a problema boli glava sa tom platformom... od sporog bootanja u winse, pa memorija Patriot Viper RGB 3600Mhz nece raditi na XMP niti kada sam postavim latencije i sve ostalo na deklariranim taktovima, cak i kada stavim napon na 1.45v i postavim 3600MHz opet ga srusi. Pa problemi sa plocom, na kraju crkla black screen a svijetle ledice pa zamjena za novu, sa memorijim opet ista prica, bootanje također opet ko usporeni film..

 Glasine su bile da je Intel imao problema s proizvodnjom cipova bez greske, znaci svaki cip koji se napravi ima sansu da ima neku gresku, tipa u integriranoj grafickoj i slicnim modulima, lako je svima rec pogotovo dionicarima da ce te i te godine prec na tu i tu tehnologiju.

Problem je sto trebas kupit strojeve, napravit programe, sve to nastimati i jos rijesiti djecje bolesti u proizvodnji. E sad, bilo je prica kako intel je vec dao dio 14nm strojeva u proizvodnju ostalih stvari (modema, cipova raznih i tih gluposti) te ti problemi s novim procesom su uzrokovali manjak robe a njima nije krenulo dalje.

Amd je opet, prodao svoju proizvodnju prije par godina zbog bankrota sta vec, te su outsourcali sve TSMC-u koji se samo fokusira na proizvodnju, jednostavno likovi stave strojeve, stancaju sjebanu robu cca god-dvije, skuze di imaju problem i to isprave. Intel s druge strane se ponovo okrenuo dizanju MHZ svojim procevima jer to im je jako pomoglo za vrijeme P4 ere, di ih je Amd pojeo za dorucak. Jednostavno su napravili to jer nemaju drugu ideju kako parirat Amd-u sad trenutno, prodaja mora ic makar kasnio u razvoju.

 

Svaki tabor ima svoje probleme, vjeruj mi nebi uzeo 3600x da nemas tolku tlaku pri radu s intelom, zamisli 9900k, flagship model na kojem sam morao 2x ugradjivat frendovima NH-D15s od noctue, jer govno se grije. Ostalo je doslovno sve bilo plug & play. Ja sad trenutno imam problema s asusovom grafom, nekad premium brand i sve to, sad se srokali s nekim stvarima da ih je bivsi low end brand njihov prestigao po kvaliteti izrade.

 

Prosli su dani di si imao izbor veliki po svemu, VIA, Nvidia chipseti, nvidijine i amdove vlastite graficke. 

Znam da je jebada kad imas problem s necime, ono gledas wtf, pa nadji zasto se to desava, pa pokusaj popravka svega toga. To uzrokuje frustracije jebene bezveze.

 

ansha 

Razlika ti je u tome sto ti proizvodjaci kad imaju postavljen proces, to ti ispada jako jeftino za radit. Jer cim ti dobijes neku osnovu za proizvodnju, onda samo radis na optimizaciji procesa tog rada, znaci radis samo da ustedis te ti R&D budget za to moze bit manji.

Stos ti je u tome sto te tvrtke koje outsourcaju proizvodnju jer nemoraju odredjeni postotak svog budjeta ostavljat za vlastitu proizvodnju, jednostavno traze ponude i onda kazu "Imate to i to, ocekujemo takav i takav standard od vas, i ako to ne napravite placat ce te penale a nama ce obraz donekle bit cist.

Zato ti mnogi brandovi potpisuju ugovore s tvornicama,tipa npr Emmezeta, znaci mogu oni narucit stolice negdje u Hrvatskoj, al njima i dalje jeftinije to uzet od nekog kineza koji vec ima strojeve postavljene za to koji su ajmo rec optimiziraniji (plus materijal je jeftiniji tamo).

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 11:03 (Blendy).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Aha, kako si.. Da Intel sad spusti cijene na 10-50$ po procesoru, AMD bi bankrotirao jedno 14 puta prije nego bi se to dogodilo Intelu... Daleko su oni od ikakve ugrozenosti, a da ce se vratit i ponovno zgazit AMD za koju godinu, to je sigurno..

 Nisam mislio da su ugroženi več da se udio u prodaji desktop procesora neće puno promijenit. Comet je ustvari  8 i 9 gen snižene cijene,  ali opet imamo z490 gdje ispod 200€ nema hvale vrijednog izbora.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 12:28 (dery).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledajuć ovu raspravu, osjećam se još gluplje kad se sjetim da sam i sam nekada sudjelovao u tako nečem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 13:02 (Valentin17).
 
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Gledajuć ovu raspravu, osjećam se još gluplje kad se sjetim da sam i sam nekada sudjelovao u tako nečem.

 Da, sad kao ne sudjeluješ lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blendy kaže...
RoyalClub kaže...

Osobno navijam da oba tabora imaju svoje prednosti i mane, jer izbor je super stvar, tjera protivnika na poboljsanje, ne zelis se valjda dovest u situaciju di ces placat premiju na procesor jer je jedna strana predominantna.

 

 

 Naravno da želi, kakvo je to pitanje? Konkretno ne za člana kojemu odgovaraš, ali većina ljudi sa ovih prostora ima mentalitet balkanca. Krkana. 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
 Da, sad kao ne sudjeluješ lol

Ne sudjelujem u ovakvim raspravama Intel vs AMD, ne pljujem više po AMDu, nek si svatko bira kaj hoće,

tko sam ja da sudim onima koji kupuju AMD.

ps. i sam sada slažem drugima AMD Ryzen konfiguracije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 14:16 (Valentin17).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A da se mi radije skupimo na nekom bojistu, tipa u BF4 kao u starim danima 

Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajd se za pocetak animirajte ovdje cisto da mi olaksate malo zbrku u glavi klik 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je dobra ideja , bf4 bi mogli ali bfV ne mozemo posto intele zakucava na 99% pa ne bi bilo fer.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

To je dobra ideja , bf4 bi mogli ali bfV ne mozemo posto intele zakucava na 99% pa ne bi bilo fer.

 bf5 je tak i tak smece, ne zanima me to 

 

 edit: ne znam za vas ali ja se nisam salio  

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 17:33 (hahhaajaads).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na prvoj slici cpu je na 4.0ghz kao iz opisa , a na drugoj je 4125mhz.

edit: Kada se malo bolje pogleda , kolega stranicu prije ima puno bolji min fps sa 8700.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 21:24 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Blendy kaže...
* * *

* * * Intel s druge strane se ponovo okrenuo dizanju MHZ svojim procevima jer to im je jako pomoglo za vrijeme P4 ere, di ih je Amd pojeo za dorucak. Jednostavno su napravili to jer nemaju drugu ideju kako parirat Amd-u sad trenutno, prodaja mora ic makar kasnio u razvoju.

 

* * *

 

Prosli su dani di si imao izbor veliki po svemu, VIA, Nvidia chipseti, nvidijine i amdove vlastite graficke. 

Znam da je jebada kad imas problem s necime, ono gledas wtf, pa nadji zasto se to desava, pa pokusaj popravka svega toga. To uzrokuje frustracije jebene bezveze.

 

* * *

Slažem se sa skoro svime što si rekao (i to sam sklonio sa ovim zvjezdicama) ali sa ovim žutim i ne baš.
Sjećam se toga kao jučer, bila je to utrka do prvog GHz gdje je AMD na kraju i pobjedio ali ni blizu nečega opisivog kao "pojeo za doručak" nego je to bilo 0,2-0,8% brže performanse u Intelovom nedodirljivom segmentu operacije sa pomičnim zarezomDovoljno da svijet upozna ime AMD jer do tada je bio vječito drugi. tj. ne bi bio ni drugi da Intelu IBM nije naredio da mora dati licencu drugom prozvođaču čipova.

Sa druge strane Intel je već pripremio arhitekturu (mislim da se zvala Nortwood) sa dugim cjevovodima (pipeline) koji su najavljivali već od 2000-te da će krajem tog stoljeća, ako se ne varam 2009. već prestaviti procesor od 11 GHzšto znači da im je to uspjelo danas bi imao 2c/4t od (lupam) 100 GHz koji bi bukvalno jeo sve ove 32-jezgrene zvijeri. Dakle ništa ni od 11 GHZ x86 CPU-a niti of ovog mog fiktivnog 100 GHz, ljudi se vratili na staro i skoro AMD odveli u stečaj (Cyrix je prvi platio VIA druga takoreći "glavom", a onda i non-CPU maker i ATI).

Uvijek se teži ka većim taktom (što li 5G mreže rade na tako fisokoj frekfenciji i tako širikim rasponom? Hipotetičko pitanje) jer primjerice možeš danas napraviti i CPU od 100 MHz ali da bi konkurirao današnjem procesoru bukvalno bi morao imati nekih 256c/512t (lupam) i SW optimiziran za tako nešto.

Intel je OEM koji je jednostavno jedan od 10 prstiju na rukama Američke ekonomijie a AMD manje više PlayStation/XBOX i nešto sitno Retail prodaje ali koji uvijek ubode Intel u gu*icu kad treba.
Uprvao kao što se sad dešava.. dok ljudi skontaju moć ovog Ryzena, i dok najveći OEM vendori počnu na prste jedne ruke umjesto 5 Intelovih konfiguracija (Laptopa, Desktopa, AIO, Workstationa čega god) ugratiti njih 4 i jednu od AMD-a eto Intela nazad sa svojim 10nm procesorom i sa Saphire arhitekturom vraća AMD ponovo na "reviziju", a budući da cijeli proizvodni krug jedino Intel ima, može komotno obarati (kao što sada već obara) cijene da AMD dok plati TSCM-u ili Samsungu dobije par lipa zarade.

Ali opet za nas smrtnike životni vijek PC-a se tako produljio da će uskoro biti kupnja nove konfiguracije isplativa kao kupnja novog automobila (Čitaj: Neisplativo. Primjer: Dobio sam Lenovo X1 Carbon za 1000 kn mašina koja je prije 3 godine koštala 20.000 kn. ne volim laptope ali ću ga istaviti sebi za biznisa). Prodao sam u ovoj krizi trocifren broj računala od toga nove generacije Intela ili AMD-a mogu na prste jedne ruke nabrojati. 

Uglavnom, kao što rekoh slažem se u svemu napisanom sa tobom ali da ja AMD sa Athlonom jeo za doručak AMD i ne baš. Znam ugradio sam ih kamaru i njegov serveski derviat Opteron za koji valjda jedini CPU koji je crkavao i to odkako znam za CPU-ove. Čak i Intelovi servesrki koji nisu imali TDP kočnicu, kroz "krljljanje" i BSoD-a znali su oživiti.

Generalno mi se ne sviđa ovo pumpanje jezgri jer generalno to SW ne može da prati nego se opet kroz instrukcije unutar arhitekture moraju stvari sređivati. Pa zato sada najbolji gemerski CPU je onaj Intelov i5 6c/6t (uslovno najbolji jer za nešto malo više FPS cijenu moraš multiplicirati na skupljim Intel/AMD derivatima)

Eh sada ovo zelenošto sam ti markirao. Meni to nekako nisu bile frustracije (jest da je tamo negdje 2000-tih Nvidia "jela go*na" sa svojim čipsetom i hvala-bogu-dragom da se iz tog dijela povukla) nego nekako slatki-zanat. Ah da.. da su nekad Premium" marke kao što je Asus spao na niske grane... fakat je. Da ne kupujem sebi brandirane gotove konfiguracije ne bi ni gledao koja je marka na ploči nego bi uzeo onu koja ima više regulatora napona (Na vrh su mi jezika one kockice kod CPU-a) i to je to.

Biostar i MSI nekad su bili low-end marke danas za polovne mogu dati garanciju bolje nego za neke nove Asusove.


 

Valentin17 kaže...
* * *

Ne sudjelujem u ovakvim raspravama Intel vs AMD, ne pljujem više po AMDu, nek si svatko bira kaj hoće,

tko sam ja da sudim onima koji kupuju AMD.

ps. i sam sada slažem drugima AMD Ryzen konfiguracije.

Moram prizanti da ona moja čuvena rečenica o AMD-u mi više nije toliko zanimljiva tako da niti ja ne sudjelujem u ovim raspravama pogotovo kada provališ godište određenih kolega forumaša ili saznaš da je završio Fakultet za Organizirano trolanje u Informatici (FOI) a sebe uvjerava da je završio NASA-in raketni program.
Jedino što definitivno ne mogu još uvijek preporučiti jeste AMD-ova dGPU odjel, stalno neki problemi.
 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Envy kaže...

Intel je OEM koji je jednostavno jedan od 10 prstiju na rukama Američke ekonomijie a AMD manje više PlayStation/XBOX i nešto sitno Retail prodaje ali koji uvijek ubode Intel u gu*icu kad treba.
Uprvao kao što se sad dešava.. dok ljudi skontaju moć ovog Ryzena, i dok najveći OEM vendori počnu na prste jedne ruke umjesto 5 Intelovih konfiguracija (Laptopa, Desktopa, AIO, Workstationa čega god) ugratiti njih 4 i jednu od AMD-a eto Intela nazad sa svojim 10nm procesorom i sa Saphire arhitekturom vraća AMD ponovo na "reviziju", a budući da cijeli proizvodni krug jedino Intel ima, može komotno obarati (kao što sada već obara) cijene da AMD dok plati TSCM-u ili Samsungu dobije par lipa zarade.

Znamo da si ti najveći dioničar Intela u bosni, pa te pati njihova zarada

Nez kakve ti to medije u bosni pratiš ali 11gen najavljuju isto na 14nm, a 10 nm će preskočit izgleda i ako ne dođu brzo do 7nm AMD će postat Intel što se tiče cijena, pa ćeš moći pisati preporuke ljudima da kupe ono što je skuplje  
Koji si ti ono fakultet završio u bosni da se možeš sprdat sa FOI-jem?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je ovo istina, uh kakva će tek biti fešta kad dođe Zen 3...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 8:12 (Promster).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da opet malo fejkaju sa tim oglašavanjima klokova.

 

Anshu bude šlagiralo.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rumor, ma ko i ono prošle godine kad su predviđali da će 3600/X moći do 5 ghz.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma što je najsmješnije ne mora biti rumor.

 

I Intel i AMD imaju te fejk deklaracije takta.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma to je single core boost, na sekundicu su te frekvencije dostižne. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo dobre ponude jedino mi se ne svidja sto je 1x16GB https://www.adm.hr/search.asp?upit=ryzen%203600%20promo%20tomahawk
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledao sam jučer recenziju najnovijeg i5 od strane Tech City (konkurent je R5 3600)



.... lik koliko god da mi je drag, kao da navlači ljude na Intel, zar je moguće da u recenzijama koristi igre koje su optimizirane za Intelove procesore??? Kod drugih "testera" koje pratim rezultati su posve drugačiji...tu su negdje oba, pluis minus 5% razlika u performansama..
U jednom od komentara pročitao sam da nova ploča za LGA 1200 u Švedskoj košta toliko da si tamošnji prosječni kupac može uzeti dvije matične temeljene na chipsetu B450 za socketAM4 .... znači dotična košta iznad 100€, a za ukupnu cijenu , možete kod Mindfactory uzeti najjeftiniju B450cu, 16GB RAM na 3000/3200 MHz i ovisno osobnom afinitetu R5 1600AF ili R5 2600...što je više nego dovoljno za prosječnog korisnika...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 10:11 (Maksimus).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Evo dobre ponude jedino mi se ne svidja sto je 1x16GB https://www.adm.hr/search.asp?upit=ryzen%203600%20promo%20tomahawk

 Iskreno, za 300kn razlike bih išao na 3600 varijantu sa pametnije organiziranim RAM-om, te aftermarket cooler.

 

Maximus a vidi, ne kažem da su pojedini recenzenti plačeni, ili imaju skrivene motive za pojedinu takvu recenziju, ali desi se da ima i toga. Međutim, postoje situacije, a i redakcije Bug-a radi to isto, gdje dobiješ primjerak iz određene trgovine i napišeš cijenu koja je poslana zajedno sa testnim primjerkom. Ne koriste stranice poput "nabava.net" niti provjere cijenu. Sjećam se "usporedbit" grafa do 1000, 2000, 3000... gdje su u kategoriju "do 2000" stavljane nVidia grafe koje se NIKAD nisu mogle kupiti ispod 2400kn, ali baš taj vikend je HG ŠROT imao "akciju" gdje je teoretski bio dostupan 1 prijmerak te grafe po 1999 kn, i onda je ušla u usporedbu sa ATI grafom koja je bila stvarno u toj kateforiji.

Problem je što ti ne radiš recenziju za "danas" već "za sva vremena" i da su to recenzije koje zato mogu djelovati (a ikreno i jesu) frizirane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 10:16 (Rhodin).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rhodin, mene žena zna zadirkivati sa kupnjom novog procesora i matične, da odugovlačim previše, zašto ne uzmem odma i stavim točku na to ... Ah, sad je malo teže jer sam uspio izvuć iz svog računala extra atome snage da mi vrti Divison 2 na 66 do 130 FPS tu negdje (osim kad pokrenem ReLive, onda se vrti oko 38 - 50)...

U lokalnoj trgovini (na 40 000 stanovnika jedina ) gazda je nabio cijenu Ryzenu, jednaka je Intelu, par puta bio kod njega, redovito pljuje po AMDu i diže Intel u nebesa (očito na platnoj listi )....
Vezano za Division 2, zanimljivo da rijetko tko tu igru koristi kod testiranja novih Intelovih proizvoda, nije dovoljno optimizirana???? 

P.S.

Jedan kolega je dobro napisao, većina nas "smrtnika" još uvijek koristi procesore stare 8 ili više godina....teško se odvojit od krame i nanovo spiskat 600€??

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa kao da je on sam na svijetu pa samo kod njega ima kupiti racunalo.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

U jednom od komentara pročitao sam da nova ploča za LGA 1200 u Švedskoj košta toliko da si tamošnji prosječni kupac može uzeti dvije matične temeljene na chipsetu B450 za socketAM4 .... znači dotična košta iznad 100€, a za ukupnu cijenu , možete kod Mindfactory uzeti najjeftiniju B450cu, 16GB RAM na 3000/3200 MHz i ovisno osobnom afinitetu R5 1600AF ili R5 2600...što je više nego dovoljno za prosječnog korisnika...

pa i h470 i b460 kad izađu će biti jeftinije od sadašnje ponude, a izlaze uskoro

također treba gledati i i5 u f verziji bez grafe, pa cijena dodatno pada

 

to dvoje je također više nego dovoljno za običnog korisnika, a cijenom će vjerojatno biti i povoljnije od 3600 kombinacije 

doduše, amd zato izbacuje xt verzije, pa će 3600 vulgaris dodatno pojeftiniti i opet biti konkurentniji 

 

ali to je super situacija, bolja svakako do čiste dominacije intela ili amd-a, jer da je 10400f ispao daleko lošiji ili puno skuplji od 3600, ne bi niti amd išao na xt verzije i rezanje cijena sve do 4xxx serije

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...

Rhodin, mene žena zna zadirkivati sa kupnjom novog procesora i matične, da odugovlačim previše, zašto ne uzmem odma i stavim točku na to ... Ah, sad je malo teže jer sam uspio izvuć iz svog računala extra atome snage da mi vrti Divison 2 na 66 do 130 FPS tu negdje (osim kad pokrenem ReLive, onda se vrti oko 38 - 50)...

U lokalnoj trgovini (na 40 000 stanovnika jedina ) gazda je nabio cijenu Ryzenu, jednaka je Intelu, par puta bio kod njega, redovito pljuje po AMDu i diže Intel u nebesa (očito na platnoj listi )....
Vezano za Division 2, zanimljivo da rijetko tko tu igru koristi kod testiranja novih Intelovih proizvoda, nije dovoljno optimizirana???? 

P.S.

Jedan kolega je dobro napisao, većina nas "smrtnika" još uvijek koristi procesore stare 8 ili više godina....teško se odvojit od krame i nanovo spiskat 600€??

 Ti podhitno moraš mijenjati to,ja sam mijenjao prije godinu i pol ofx 8370e za i7 4790k  i to je nebo i zemlja..prodao matičnu i fx prije godinu za 100 eura,a kupio i7 4790k sa matičnom za 200 eura.Ostali mi ramovi,znači bezbolna nadogradnja.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa kao da je on sam na svijetu pa samo kod njega ima kupiti racunalo.

 ako mogu nabavit lokalno bez plaćanja poštarine jer neke on line trgovine su lukave, pa umjesto u 1, pošalju u tri paketa (10€ tarifa kod DHL,30 € za poštarinu, DHL je još najjeftini, moraš čekati par dana duže od ostalih načina dostave)..samo očito ne mogu...uzalud se nadam..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 11:26 (Maksimus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...

 Ti podhitno moraš mijenjati to,ja sam mijenjao prije godinu i pol ofx 8370e za i7 4790k  i to je nebo i zemlja..prodao matičnu i fx prije godinu za 100 eura,a kupio i7 4790k sa matičnom za 200 eura.Ostali mi ramovi,znači bezbolna nadogradnja.

 samo AMD igra...Intel 0 bodova, imao sam ga davne 98e i 2000te ga zamijenio AMD-om, ne mijenjam tabor više...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice