AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hudibitek kaže...

Evo malo i budget ryzen konfe da imate s čim uspoređivati vaše uber ramove :D

https://www.userbenchmark.com/UserRun/26693929

 Ta kartica ima dodatno napajanje i jedva da se grije, tak da ju možeš fino kloknut. Jest da i dalje imas 2gb rama, al da se navuci gore fps-a u igrama.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...
hudibitek kaže...

Evo malo i budget ryzen konfe da imate s čim uspoređivati vaše uber ramove :D

https://www.userbenchmark.com/UserRun/26693929

 Ta kartica ima dodatno napajanje i jedva da se grije, tak da ju možeš fino kloknut. Jest da i dalje imas 2gb rama, al da se navuci gore fps-a u igrama.

 Zali Boze. Mozes ju klokati do nebesa, opet ce biti 30-40% slabija od jedne tamo 1050. Taman nesto jaca od 1030.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To ne znaci da netreba uzet 10-15fps-a for free.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

To ne znaci da netreba uzet 10-15fps-a for free.

 Eventualno u nekim starijim igrama. U novijim jedva da i vrti tih 10-15 FPS-ova

Mozda sada zvucim ruzno, ali nije mi to namjera. Jednostavno, vrijeme ju je pregazilo. Kao sto i nas vrijeme gazi.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...
hudibitek kaže...

Evo malo i budget ryzen konfe da imate s čim uspoređivati vaše uber ramove :D

https://www.userbenchmark.com/UserRun/26693929

 Ta kartica ima dodatno napajanje i jedva da se grije, tak da ju možeš fino kloknut. Jest da i dalje imas 2gb rama, al da se navuci gore fps-a u igrama.

 

 Nema dodatno napajanje. :)

 

SamoPitam3 kaže...
R4zOR229 kaže...

To ne znaci da netreba uzet 10-15fps-a for free.

 Eventualno u nekim starijim igrama. U novijim jedva da i vrti tih 10-15 FPS-ova

Mozda sada zvucim ruzno, ali nije mi to namjera. Jednostavno, vrijeme ju je pregazilo. Kao sto i nas vrijeme gazi.

 

Ma ne igra se baš nešto na tom kompu. WoT, LoL... WoT drži na 60FPS na nekim custom medium postavkama. Nakon novog procesora skočio drastično broj FPS-ova :D Buraz je igrao RDR2 čak! Izgledalo je odvratno ali začudo bilo je igrivo.
Grafičke su bezobrazno skupe i nedam ni lipe dok se cijene ne unormale ili ova grafička rikne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 9:55 (hudibitek).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pusti novo.. Polovne 580 i 1060 su bezobrazno jeftine. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-AMD-RX-580/2187vs3923 580 je ~200% bolja grafa od 750Ti. Imao bi vise od 2x fps u nekim igrama, a ulozio bi jedno 500kn, ak ovu uspijes prodat za recimo 300kn. Ako to nije deal ne znam sta je.

14 godina
offline
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Mislim da je Micronov E-die i dalje ipak safest bet, tj. odma znaš što ćeš dobit.. Jovanka je svoje 16GB keksove, koji se čak nešto slabije clockaju od 8GB, dogurao do 3733MHz CL16 1.4v. Najjeftinijih 16GB E-diea je 661kn, nezz koliko je to skuplje od najjeftinijeg CJR..

 

Ajme, netko je pazio na satu <3  Samo reminder, radi se o 2x 16GB DUAL RANK modulima; koji su razliciti od single rank 8GB modula .

 

 

Update: https://prnt.sc/s0foeo

 

Izgubljeno nesto R/W propusnosti, ali i par ns latencije, u svakodnevnom radu ne vidim razliku. Od prekjucer ovo je novi daily driver u testiranju. 3733 i dalje radi samo izgleda nateže nesto oko RAID-a (SATA kontrolera/chipseta), jer imam non-boot situacije kada imam spojeno 6-7 diskova, do recimo 4 diska najcese boota; ali povremeno i to se objesi. Nisam jos siguran jel do memorije tj clocka iste, ali trazim pomalo (ne da mi se na stocku). RAID nazalost ne mogu maknuti jer imam dva RAID1.

 

SOC - 1.1

DRAM voltage - 1.4

vCore - Offset, - , 0,0625

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jovanka kaže...

 

Ajme, netko je pazio na satu <3  Samo reminder, radi se o 2x 16GB DUAL RANK modulima; koji su razliciti od single rank 8GB modula .

 

Nikad mi nije bila jasna razlika izmedju dual rank i single rank. Je u fizickom smislu ali performanse/OC?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Pusti novo.. Polovne 580 i 1060 su bezobrazno jeftine. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-750-Ti-vs-AMD-RX-580/2187vs3923 580 je ~200% bolja grafa od 750Ti. Imao bi vise od 2x fps u nekim igrama, a ulozio bi jedno 500kn, ak ovu uspijes prodat za recimo 300kn. Ako to nije deal ne znam sta je.

 

s obzirom da kolega igra prvenstveno wot, bolje bi mu bilo ić na 1060 pa i 3gb verziju, wot ima puno bolje performanse na zelenima.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Nikad mi nije bila jasna razlika izmedju dual rank i single rank. Je u fizickom smislu ali performanse/OC?

 

IMO, i jedno i drugo. Da ne pisem sad svoju verziju, evo dva random c/p sa Gugleta ;)

 

 

 A single-rank DIMM has one set of memory chips that is accessed while writing to or reading from the memory. A dual-rank DIMM is similar to having two single-rank DIMMs on the same module, with only one rank accessible at a time. A quad-rank DIMM is, effectively, two dual-rank DIMMs on the same module.

 

Generally Single Rank Memory is faster than Dual Rank Memory, in layman's terms when a computer accesses Single Rank Memory it only has to go around the track once, where are Dual Rank it would have to go around the track twice.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 13:04 (Jovanka).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hmmm u igrama Dual-Ranked je nesto brzi, ali je losiji za overclock CPU-a i RAM-a, dok Single-Ranked moduli mogu dostici vise taktove:

 

 

Ista je stvar kad se u dual-chanel stave dva single-ranked modula - u praksi tad dobijes rad kao sa dual-ranked modulom,

i bolje performanse.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Jovanka kaže...

 

Ajme, netko je pazio na satu <3  Samo reminder, radi se o 2x 16GB DUAL RANK modulima; koji su razliciti od single rank 8GB modula .

 

Nikad mi nije bila jasna razlika izmedju dual rank i single rank. Je u fizickom smislu ali performanse/OC?

 

Kod DR je veći load na memory controller, zato se slabije clocka, barem sam ja tako razumio.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 22:24 (Jakovp).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uskoro stižu i Desktop 4/8 Zen 2 procovi sa 3000 oznakama.Spominju se dva modela 4/8 procova, 16mb L3 Cache i vrlo vjerojatno posebno složen samo jedan CCX, ili čak možda monolitni procovi kao Mobile Renoir APU.

 

https://adoredtv.com/exclusive-ryzen-3-3100-3300x-quad-cores-based-on-new-matisse-2-die-and-b550-chipset-delayed/

 

https://twitter.com/momomo_us/status/1250779145908322306

 

"The reason why AMD believes designing a new, smaller die is worthwhile is because selling the original Matisse die with only 4 cores wouldn’t have great margins or performance and would eat into supply for other, more lucrative CPUs they could sell.Also consider that making quad cores out of dies with 2 CCXs is very difficult without spreading all 4 cores over 2 CCXs, which increases latency; using just one CCX keeps latency low. It is unclear whether or not Matisse 2 is monolithic or chiplet based."

 

- Zen 2 Mobile Renoir APU, 8mb L3 cache

 

- Zen 2 4/8 Desktop, 16mb L3 cache

 

- Zen 2 Desktop 6/12 ili 8/16 ili 12/24 ili 16/32 procesori, 32mb L3 cache

 

S obzirom da to nisu APU modeli, površina odštancanog proca/jedan CCX na 7nm je vrlo mala dakle to je okvirno jeftin proizvod.Sasvim logičan potez za AMD, "ili ponudi još jeftiniji Zen 2 proc za okvirno sirotinjski gejming+ostale potrebe".Ryzen R5 3600 je to kaj je, ali treba ponudit i još znatno jeftiniji proc nek se nađe za ubacit Intelu kolac u poslovni kotač.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav.

 

Jucer mi je dosao novi komp, a u njemu Ryzen 5 1600 AF.

 

Naime, igrao sam cod4 neko vrijeme i upalio Core Temp da vidim temperature.

 

Prva jezgra je bila na 95-100, dok su sve ostale na oko 45-50, a slicna brojka i za grafu.

 

Kasnije sam skinuo HWMonitor i u PUBGU mi je doslo da najvise 67.

 

Je li postoji mogucnost da je Core Temp krivo ocitavao temperaturu (pogotovo zato sto mi stalno pokazuje da su temperaturi svih jezgri iste, a u ovom slucaju je 5 bilo iste temperature, a ta je bila oko 100)?

 

Imam stock cooler.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen Master ti je najtocniji za temp ryzen cpu-a

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
johnsteR kaže...

Pozdrav.

 

Jucer mi je dosao novi komp, a u njemu Ryzen 5 1600 AF.

 

Naime, igrao sam cod4 neko vrijeme i upalio Core Temp da vidim temperature.

 

Prva jezgra je bila na 95-100, dok su sve ostale na oko 45-50, a slicna brojka i za grafu.

 

Kasnije sam skinuo HWMonitor i u PUBGU mi je doslo da najvise 67.

 

Je li postoji mogucnost da je Core Temp krivo ocitavao temperaturu (pogotovo zato sto mi stalno pokazuje da su temperaturi svih jezgri iste, a u ovom slucaju je 5 bilo iste temperature, a ta je bila oko 100)?

 

Imam stock cooler.

 Možda je problem u matičnoj ploči, ili očitanju senzora itd.Nadam se se da tvoje kučište ima dobar propuh, ili obavezno barem jedan stražnji/ili na gornjoj strani ispušni ventilator.

 

E da zaboravil sam dopisat, ja sam sa zelenašem imal problema i na starom Phenom II X6 kompu.Ista priča je i na Athlon 3000G, CoreTemp malo ukrivo očitava CPU temperature.Dakle ja sam CoreTemp otpisal, kaj se mene tiče ja od njega više nemam nikave koristi.

 

HWmonitor je isto ok, pa eto moš i njega isprobat onak reda radi usporedbe.

 

https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

ibme74 kaže...

Ryzen Master ti je najtocniji za temp ryzen cpu-a

Ne baš, pogotovo ako uopče i ne vidi CPU temperature, i slične tričarije dakle dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=594&jumpto=6103277&sort=asc&view=flat

 

Meni su tri alata davali praktički ista očitanja CPU temperature, ili HWinfo pa Aida64 i na kraju Ryzen Master.To je sve isprobano na R5 3600, ili novi komp na kojem sam nedavno podešaval razne Windows sitnice i tričarije.Na ovoj fotki vidi se samo Aida64 dakle sivi Taskbar i plava CPU temperatura kocka, pa to usporedi sa Ryzen Master.

 

https://drive.google.com/file/d/193n7mYQGYwDYKDtvE0MjswiNIvYLtpVP/view?usp=sharing

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 3:43 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako got bilo, 67 je skroz ok temperatura za 1600 AF u loadu sa stock coolerom. HWinfo, HWmonitor, Aida64, AISuite, Ryzen Master, sve isti k za ocitavanje temp.. HWinfo64 je mozda najpopularniji od njih.

 

Osobno ne vidim svrhu Ryzen Mastera, osim sto lijepo izgleda. Zar se nisu ljudi zalili da im ne sejva profile i da to čudo vraca defaulte vrijednosti prilikom svakog paljenja kompa ili je to fixano?

 

Btw. kad vec pisem, moram se pohvalit da sam skuzio da memorija ide s 3200 na 3466 bez ikakvog dizanja napona i da Ryzen calculator zapravo vrlo dobro racuna vrijednosti (no potrebno ih je sve kucat), a jedina mana je sto racuna tWR vrijednost isto kao tWTRL dok bi min. tWR otprilike trebao biti 2x vrijednost tWRL. Mislim da je od svih parametara rezultata najbitnije smanjenje CCX latencije koja utjece na onu random latenciju u userbenchmark i ostalim testovima.

- Da povezem s temom, Ryzeni 4000 bi trebali imati CCX modul (ili kako se to vec strucno zove) na 8 jezgri naspram sadasnjih Ryzena koji CCX imaju na 4 jezgre. Znaci li to da bi 8jezgreni novi Ryzeni teorijski trebali biti malo brzi s obzirom na to (recimo da IPC i clockovi ostanu isti kao kod sadasnjih 8jezgrenih Ryzena)?

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ho ho ho

https://wccftech.com/amd-ryzen-4000-zen-3-vermeer-desktop-cpus-compatible-existing-am4-motherboards/

 

X570 ipak nije bilo bacanje novca

 

Edit: nisam vidio ,netko već postao link

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 9:20 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

 

X570 ipak nije bilo bacanje novca

 

 

 

 

Ma kakvo bacanje novaca. Meni dodje kao gimnastika - svako malo se sagnem ispod stola pa pogledam plocu i pomislim "s cime da popunim sve te utore jbt?".

Zdravlje na prvom mjestu

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slijedeci PC si slozi ITX, tako da nemas puno razmisljanja "sta popuniti", nego "kako je to sve skupa stalo".

Ako pogledas fotografije mog trenutnog ITX PC-a, vidjet ces koju gromadu od grafike sam uspio ugurati u to kuciste,

a prije toga i XFX THICC III, koja je jos deblja, ali je 2cm kraca, jer MSI ima cudan plasticni okvir, i duza je nego sto pisu po specifikacijama.

Al ono, na milimetar knap.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 

X570 ipak nije bilo bacanje novca

 

 

 

 

Ma kakvo bacanje novaca. Meni dodje kao gimnastika - svako malo se sagnem ispod stola pa pogledam plocu i pomislim "s cime da popunim sve te utore jbt?".

Zdravlje na prvom mjestu

  I ja gledam da ubacim  nvme pcie4.0 u neki od slotova, samo nezz odakle mi pare za to hahah

Meni je ovo je*eni vrh.

Jedva cekam vidjet single core perf... za 2 god si opet imam novi komp samo novi cpu/gpu stavim ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:12 (MasterOdisasteR).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Slijedeci PC si slozi ITX, tako da nemas puno razmisljanja "sta popuniti", nego "kako je to sve skupa stalo".

Ako pogledas fotografije mog trenutnog ITX PC-a, vidjet ces koju gromadu od grafike sam uspio ugurati u to kuciste,

a prije toga i XFX THICC III, koja je jos deblja, ali je 2cm kraca, jer MSI ima cudan plasticni okvir, i duza je nego sto pisu po specifikacijama.

Al ono, na milimetar knap.

 

Sljedeci PC? Pa vec imam 1 u pogonu (firewall i virtualke) i jos jedan je zavrsen, trebam samo windowse instalirati. I 2 NUC-a u pogonu

Imam ja svasta

 

Isao sam namjerno na overkill sa novom plocom i procesorom. Mora se...

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad to sve prodaj i overkillaj u DanA4 kucistu, do max-a.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen svojom kompatibilnosti ubija intel...  Zadnjih par kompova sto sam pomogao izabrati ljudi u tom trenu nisu imali toliko love za cpu gpu ali uzeli su malo bolje ploce u startu te au kasnije kad su skupili nadogradili vrlo jednostavno pc....

Ovaj moj rodak se isao pravit pametan pa uzeo neki i3 i maticnu da bi platio 3 put vise kad je radio nadogradnju... 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Čitatelj kaže...

Slijedeci PC si slozi ITX, tako da nemas puno razmisljanja "sta popuniti", nego "kako je to sve skupa stalo".

Ako pogledas fotografije mog trenutnog ITX PC-a, vidjet ces koju gromadu od grafike sam uspio ugurati u to kuciste,

a prije toga i XFX THICC III, koja je jos deblja, ali je 2cm kraca, jer MSI ima cudan plasticni okvir, i duza je nego sto pisu po specifikacijama.

Al ono, na milimetar knap.

 

Sljedeci PC? Pa vec imam 1 u pogonu (firewall i virtualke) i jos jedan je zavrsen, trebam samo windowse instalirati. I 2 NUC-a u pogonu

Imam ja svasta

 

Isao sam namjerno na overkill sa novom plocom i procesorom. Mora se...

Ja sam namjerno na kraju vratio se na 2000 seriju ryzena, skuzio sam da je isplatljivije sta se novca tice ali sam uzeo x570 plocu jer sam naslućivao ovo sa 4000 serijom, ljudi su mi govorili da nisam normalan ,da sad ide novi socket bla bla bla ddr5 bla bla bla ,am4 ne moze vise dat samo ogranicava bla bla bla...

 

Hahaha ,sad kad izade ova nova serija, jedva cekam, mislim da ce bit nesto epic, epic zavrsnica za AM4 (osim ako ne odluce dalje derat po istom socketu u sto ne vjerujem) ...

 

Ubili su intel ,sad ce se jos vise pop*sat po njemu ,dođe mi malo i zao kad vidim ,ali opet gamad tolike godine je trazila skoro 2x puta vise novca nego su trebali i jos svaka nova serija novi socket

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:39 (MasterOdisasteR).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Čitatelj kaže...

Slijedeci PC si slozi ITX, tako da nemas puno razmisljanja "sta popuniti", nego "kako je to sve skupa stalo".

Ako pogledas fotografije mog trenutnog ITX PC-a, vidjet ces koju gromadu od grafike sam uspio ugurati u to kuciste,

a prije toga i XFX THICC III, koja je jos deblja, ali je 2cm kraca, jer MSI ima cudan plasticni okvir, i duza je nego sto pisu po specifikacijama.

Al ono, na milimetar knap.

 

Sljedeci PC? Pa vec imam 1 u pogonu (firewall i virtualke) i jos jedan je zavrsen, trebam samo windowse instalirati. I 2 NUC-a u pogonu

Imam ja svasta

 

Isao sam namjerno na overkill sa novom plocom i procesorom. Mora se...

 Jebote ja ovo više ne mogu pročitat bez da mi Chasetroll iskoči pred oči.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

MasterOdisasteR

Cudno mi je da pricas o isplativosti. Isplativije ti je bilo uzet 3600 i B450, ali tvoji novci. Krivo si naslutio, procitaj bolje vijesti. Sve kaj si dobio sa X570 je PCIE4 i to je to, ni vise ni manje. Javi ako ikada kupis pcie4 nvme i osjetis razliku u bilocemu naspram pcie3 nvme. Za fridaya jos kuzim jer je uzeo prek firme i radi s bazama podataka, ali ovo mi nije jasno, ali ni ne mora bit jer su tvoji novci.

 

AMD je dao obecanje da ce AM4 bit podrzan na svim socketima i izgleda da se tu upitni samo B350 i X370, ne od strane AMDa, nego od strane proizvodjaca tih maticnih.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amm, nema ni PCI-e Gen4 jer ima Ryzen 2xxx procesor, tako da od te price nista.

B450 i 3xxx procesor, i onda ganjat stariji BIOS sa AGEISA-om koja omogucava Gen4 na B450,

ako se koristi NVMe Gen4.

 

Al trenutno su procesori bas skupi. Moj R7 2700 je bio 159€ + 8€ shipping (3rd seller on Amazon),

a sad je taj CPU skoro 200€.

3600 se jos nabavi po 180-190€, a bio je 170, tako da nije puno narastao.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

MasterOdisasteR

Cudno mi je da pricas o isplativosti. Isplativije ti je bilo uzet 3600 i B450, ali tvoji novci. Krivo si naslutio, procitaj bolje vijesti. Sve kaj si dobio sa X570 je PCIE4 i to je to, ni vise ni manje. Javi ako ikada kupis pcie4 nvme i osjetis razliku u bilocemu naspram pcie3 nvme. Za fridaya jos kuzim jer je uzeo prek firme i radi s bazama podataka, ali ovo mi nije jasno, ali ni ne mora bit jer su tvoji novci.

 

AMD je dao obecanje da ce AM4 bit podrzan na svim socketima i izgleda da se tu upitni samo B350 i X370, ne od strane AMDa, nego od strane proizvodjaca tih maticnih.

Zasto ljudi uzimaju bmw-e od 200 000€ , jer su debili i jer im je gust. Tako je i meni ovo. Uostalom planiram radit sa CAD-om i otvarat ogromne assembly-e ,iskreno nezz koliko ce to utjecat i kolika ce bit razlika od pcie3.0 ali uzet cu jer trosim pare na to radje nego na izlaske ,cigarete,alkohol i slicno. I onda cu doc na forum i kur*it se :D

Čitatelj kaže...

Amm, nema ni PCI-e Gen4 jer ima Ryzen 2xxx procesor, tako da od te price nista.

B450 i 3xxx procesor, i onda ganjat stariji BIOS sa AGEISA-om koja omogucava Gen4 na B450,

ako se koristi NVMe Gen4.

 

Al trenutno su procesori bas skupi. Moj R7 2700 je bio 159€ + 8€ shipping (3rd seller on Amazon),

a sad je taj CPU skoro 200€.

3600 se jos nabavi po 180-190€, a bio je 170, tako da nije puno narastao.

Imas m.2 slot koji ide na chipset i jedan na cpu ,ovisi o kojoj maticnoj govoris. Ali ionako ne planiram uzet sada nego kasnije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice