AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Mno kaže...

Kod mene Ryzen 7, 2700X ako je uključen Cool&Quiet, kucka na 45C - 48C, troši nekih 20W i takt na svih 8 jezgri se zadržava na 2.1Ghz u prosjeku s kratkim izletima 1-2 jezgre na 4.1Ghz.

 

Ako isključim Cool&Quiet i aktiviram A-XMP2, onda se u leru (idle, jel) takt kreće od 3.1Ghz do 4.1Ghz, s time da stalno šalta par jezgri koje su na 4.1Ghz - to mi je nepoznanica, čemu takav takt za idle.. i temp. je oko 53C, 50-60W.

 

Pod opterećenjem ne prelazi 65-68C..

 Gdje vi forumaši držite kompijatore, u sauni? Moj je na krovu zgrade jebote.

 Čisto onak jedno pitanjce... Jel ti griješ? 

Kod mene je toliko sobna temperatura a proc u idleu 28°c 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

20 u prostoru, sve više od toga je za mene prevruče. Meni krv vre a vama mre. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 23:16 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Nije jaci, ako mislis suprotno, svrati do Cinebench teme na okrsaj ;)

 

 

6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa.

 

Kupio bih Ryzen 7 3700x. Koliko vidim odlican procesor.

 

Koju maticnu preporucujete uz njega?

 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mladen kaže...
Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Nije jaci, ako mislis suprotno, svrati do Cinebench teme na okrsaj ;)

 

 

Moguće uz nešto tweakanja, ali na stocku meni ovo izgleda jače ... par runova na brzinu: CB15 3160, 3173, 3180 i CB20 7232, 7223, 7249.

Nemam više na raspolaganju 1950X ali koliko se sjećam, vrtilo se oko 3.000.

 

Edit: našao sam temu, dobro si ga nafrljio :) 4.1 GHz nisam baš viđao na starim triperima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 9:34 (Mladen).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
ansha kaže...
Mladen kaže...
Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Nije jaci, ako mislis suprotno, svrati do Cinebench teme na okrsaj ;)

 

 

Moguće uz nešto tweakanja, ali na stocku meni ovo izgleda jače ... par runova na brzinu: CB15 3160, 3173, 3180 i CB20 7232, 7223, 7249.

Nemam više na raspolaganju 1950X ali koliko se sjećam, vrtilo se oko 3.000.

 

Edit: našao sam temu, dobro si ga nafrljio :) 4.1 GHz nisam baš viđao na starim triperima.

3900X je na stocku blizi svom maksimumu nego 1950X tj. iz 1950X se da vise izvuc clockanjem. Al jako su blizu kad je rendering u pitanju, u vecini drugih stvari 3900X dere, naravno..

 

Na 24/7 postavkama (3.9ghz) je na ~3400 i ~7600 u R15/20..

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mladen kaže...
ansha kaže...
Mladen kaže...
Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Nije jaci, ako mislis suprotno, svrati do Cinebench teme na okrsaj ;)

 

 

Moguće uz nešto tweakanja, ali na stocku meni ovo izgleda jače ... par runova na brzinu: CB15 3160, 3173, 3180 i CB20 7232, 7223, 7249.

Nemam više na raspolaganju 1950X ali koliko se sjećam, vrtilo se oko 3.000.

 

Edit: našao sam temu, dobro si ga nafrljio :) 4.1 GHz nisam baš viđao na starim triperima.

3900X je na stocku blizi svom maksimumu nego 1950X tj. iz 1950X se da vise izvuc clockanjem. Al jako su blizu kad je rendering u pitanju, u vecini drugih stvari 3900X dere, naravno..

 

Na 24/7 postavkama (3.9ghz) je na ~3400 i ~7600 u R15/20..

Da, istina, ali sva ta automatika na Zen 2 ustvari dobro radi, sada jedino treba u opis nekog rezultata dodati hlađenje i godišnje doba :)

Ali svakako dobar napredak jer za 2 godine smo dobili skoro pa jednaku snagu za točno duplo manju cijenu proca i ploče.

 

 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kojeg od ovih APUa biste najrađe za svoj novi laptop?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

najjaceg? :D

 

ako je namjena light gaming onda najjaci, inace za general purpose mislim da je 6/6 sweet spot

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kojeg od ovih APUa biste najrađe za svoj novi laptop?

 

Laptopi mi baš i nisu nešto zanimljivi, ali bilo bi zgodno da neki od 15W modela zapakiraju u AM4 oblik, mogao bi se složiti solidan NAS/HTPC.

 

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A 4/4 im je entry level 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cesc1308 kaže...

Pozdrav ekipa.

Kupio bih Ryzen 7 3700x. Koliko vidim odlican procesor.

Koju maticnu preporucujete uz njega?

Zahvaljujem

Radio bi bez problema praktički na bilo kojoj al nekakav best buy je MSI B450 Tomahawk Max.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
Cesc1308 kaže...

Pozdrav ekipa.

Kupio bih Ryzen 7 3700x. Koliko vidim odlican procesor.

Koju maticnu preporucujete uz njega?

Zahvaljujem

Radio bi bez problema praktički na bilo kojoj al nekakav best buy je MSI B450 Tomahawk Max.

 +1 , out of the box - sjedi , pali i vozi...a kad budeš pravio pauzu , update biosa na zadnju verziju i to je to... 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Kojeg R7 imaš, 1700 ili 1800X ? jer ta zvjerina bi trebala biti skoro 5 puta jača :) Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Baš sam stavio zadnje drivere pa je i boost konačno kao u reklami, na Asusici CH6 mi se jedna od jezgri otme kontroli i ode na 4,65 GHz - pravi boostaša :)

 

 1700x. Ma neću se ni njega rješavat. Osim možda nadogradit ako konačno bude Msi za x370 izdao bios koji sigurno bude radio sa ryzen 3900x... zasad ne vidim baš da šljaka - upravo ovaj kombo imam :/ https://forum-en.msi.com/index.php?topic=322744.0

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...
Mladen kaže...

Kojeg R7 imaš, 1700 ili 1800X ? jer ta zvjerina bi trebala biti skoro 5 puta jača :) Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Baš sam stavio zadnje drivere pa je i boost konačno kao u reklami, na Asusici CH6 mi se jedna od jezgri otme kontroli i ode na 4,65 GHz - pravi boostaša :)

 

 1700x. Ma neću se ni njega rješavat. Osim možda nadogradit ako konačno bude Msi za x370 izdao bios koji sigurno bude radio sa ryzen 3900x... zasad ne vidim baš da šljaka - upravo ovaj kombo imam :/ https://forum-en.msi.com/index.php?topic=322744.0

Nisam pratio za njihove X370 ali MSI je imao novi BIOS za B450 Carbon Pro odmah u 7. mjesecu kad su izašli novi Ryzeni i 3900X je radio. U toj prvoj verziji se jedino znalo dogoditi da paljenje, nakon što je makina duže ugašena, malo duže potraje, kao da ponovno "trenira" RAM. Prije 43 dana (gledam UpTime :)) sam to nadogradio i čini mi se ok a kako rijetko gasim nisam još temeljito provjerio.

Jesi našao još primjera ? jer ovaj je prilično star, iz 8. mjeseca, možda se tip jednostavno bio lijen poslije javiti da je sve ok sa novom verzijom :)

 

Od X370 imam Asusicu Crosshair VI i na njoj je sve prošlo bez problema ali vjerojatno i zato jer sam to sve radio nedavno, nakon nekoliko revizija BIOSa. Izdalo me strpljenje i nisam više htio čekati da se potražnja i cijena 3950X smire (naravno, nakon par dana je pala cijena 3900X a ovaj tjedan je u Njemačkoj čak i 3950X bio na 10% popustu :)).

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

BTW - izgleda da sam rjesio zero rpm problem i sa grafickom i sa case ventilatorom. Za graficku je problem rjesilo gasenje fast boota dok sam za case ventilator problem "rijesio" tako da sam vent spojio na drugi fan header koji izgleda radi ispravno. Sad napokon nemam vise sumanuta zalijetavanja ni jednog ventilatora.

Doduse i jedno i drugo je workaround ali barem je sada tisina cijelo vrijeme.

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

BTW - izgleda da sam rjesio zero rpm problem i sa grafickom i sa case ventilatorom. Za graficku je problem rjesilo gasenje fast boota dok sam za case ventilator problem "rijesio" tako da sam vent spojio na drugi fan header koji izgleda radi ispravno. Sad napokon nemam vise sumanuta zalijetavanja ni jednog ventilatora.

Doduse i jedno i drugo je workaround ali barem je sada tisina cijelo vrijeme.

 Zasto si uopce imao upaljen fast boot ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Friday kaže...

BTW - izgleda da sam rjesio zero rpm problem i sa grafickom i sa case ventilatorom. Za graficku je problem rjesilo gasenje fast boota dok sam za case ventilator problem "rijesio" tako da sam vent spojio na drugi fan header koji izgleda radi ispravno. Sad napokon nemam vise sumanuta zalijetavanja ni jednog ventilatora.

Doduse i jedno i drugo je workaround ali barem je sada tisina cijelo vrijeme.

 Zasto si uopce imao upaljen fast boot ?

 

Zato sto je tako po defaultu a ne mjenjam opcije osim ako za to imam nekakav razlog.

 

BTW - doslovce 3 sekunde nakon sto sam postao ovo gore odjednom glavni ekran crn. Pa se upali pa se ugasi... Onaj famozni black screen problem sa Navijem.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

BTW - doslovce 3 sekunde nakon sto sam postao ovo gore odjednom glavni ekran crn. Pa se upali pa se ugasi... Onaj famozni black screen problem sa Navijem.

 Bože sačuvaj tako reči za navija kako se usuđuješ. Ne ljubi se baš amd sa amd-om izgleda.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Friday kaže...

 

BTW - doslovce 3 sekunde nakon sto sam postao ovo gore odjednom glavni ekran crn. Pa se upali pa se ugasi... Onaj famozni black screen problem sa Navijem.

 Bože sačuvaj tako reči za navija kako se usuđuješ. Ne ljubi se baš amd sa amd-om izgleda.

 

Nije stvar u amd+amd kombinaciji nego su losi driveri, bar to nije tajna

Freak Show Inc.
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel tko u Americi, da prosverca par procesora 

 

Ovaj microcenter  ima nenormalne ponude...

 

 R5 2600 80$

 R5 3600 150$

 R7 3700x 260$

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Jel tko u Americi, da prosverca par procesora 

 

Ovaj microcenter  ima nenormalne ponude...

 

 R5 2600 80$

 R5 3600 150$

 R7 3700x 260$

 260 dolara, ako uzmemo u obzir neka je solidna plaća 1200usd i da se može živiti sasvim normalno, pa tamo našinu moreš sastaviti budzašto i bit miran 5 godina

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Jel tko u Americi, da prosverca par procesora 

 

Ovaj microcenter  ima nenormalne ponude...

 

 R5 2600 80$

 R5 3600 150$

 R7 3700x 260$

 Kad uracunas porez jer oni stavljaju cijene bez poreza isti k kao u mndfactoryu  onda, mozda su manje jeftiniji i onda ali tu je negdje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 15:48 (HCgamingCRO).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
overhaul kaže...
Mladen kaže...

Kojeg R7 imaš, 1700 ili 1800X ? jer ta zvjerina bi trebala biti skoro 5 puta jača :) Stvarno je veliki pomak sa Zen 2 modelima, 3900X sa 12 jezgri je jači od starog 16-core TRa 1950X a ispolirali su i BIOSe i drivere.

Baš sam stavio zadnje drivere pa je i boost konačno kao u reklami, na Asusici CH6 mi se jedna od jezgri otme kontroli i ode na 4,65 GHz - pravi boostaša :)

 

 1700x. Ma neću se ni njega rješavat. Osim možda nadogradit ako konačno bude Msi za x370 izdao bios koji sigurno bude radio sa ryzen 3900x... zasad ne vidim baš da šljaka - upravo ovaj kombo imam :/ https://forum-en.msi.com/index.php?topic=322744.0

Nisam pratio za njihove X370 ali MSI je imao novi BIOS za B450 Carbon Pro odmah u 7. mjesecu kad su izašli novi Ryzeni i 3900X je radio. U toj prvoj verziji se jedino znalo dogoditi da paljenje, nakon što je makina duže ugašena, malo duže potraje, kao da ponovno "trenira" RAM. Prije 43 dana (gledam UpTime :)) sam to nadogradio i čini mi se ok a kako rijetko gasim nisam još temeljito provjerio.

Jesi našao još primjera ? jer ovaj je prilično star, iz 8. mjeseca, možda se tip jednostavno bio lijen poslije javiti da je sve ok sa novom verzijom :)

 

Od X370 imam Asusicu Crosshair VI i na njoj je sve prošlo bez problema ali vjerojatno i zato jer sam to sve radio nedavno, nakon nekoliko revizija BIOSa. Izdalo me strpljenje i nisam više htio čekati da se potražnja i cijena 3950X smire (naravno, nakon par dana je pala cijena 3900X a ovaj tjedan je u Njemačkoj čak i 3950X bio na 10% popustu :)).

 

 imaš pravo, neki su prijavili da im radi... ali bios jednostavno baš taj model nisu mijenjali, čak ni beta, od 03.12.2019. a i u toj reviziji nije pisalo ništa konkretno za nove riže. Ipak, podrška piše da radi, no dobro... nije mi žurba s tim, jer radi i ovako sa prvom generacijom skroz ok- još jedna revizija biosa i onda tražim R9 :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Live OC GN threadripper 3990

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Proc samo šta se ne ugasi, može li iko niže.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo ja ću, samo da napravim mjesta u zamrzivaču
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ajde picajzla baš me odvali

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 21:12 (dery).
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drugi komp hladen sa OCZ Vanquisher 

Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Evo ja ću, samo da napravim mjesta u zamrzivaču

 ako ti treba pomoć... zovi, samo zoovi

... ponesem i roštilj

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice