AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.073.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Maloprije uzeo jos jednu plocicu rama, sljedeci tjedan kad ubacim freezera 34 i par ventova poslikam i obavezno idem na sredjivanje latencija...

Dobio boost od 20ak fpsa u svakoj igri, a rust mi sad nevjerovatno dobro radi 
 
 

Dual channel cini cuda, digni to na 3200 ako mozes, tipa 1.37V ako zatrazi napona i to je to.

Ne opterecuj se pretjerano latencijama, neces dobiti nista u gamingu

 

 

On a side note, meni stigla X370 Gaming Pro Carbon za 39EUR 

Ljudi su cak i zadnji bios stavili prije shippinga, svaka cast za mindfactory 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 20:27 (chaselol).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

Maloprije uzeo jos jednu plocicu rama, sljedeci tjedan kad ubacim freezera 34 i par ventova poslikam i obavezno idem na sredjivanje latencija...

Dobio boost od 20ak fpsa u svakoj igri, a rust mi sad nevjerovatno dobro radi 
 
 

Dual channel cini cuda, digni to na 3200 ako mozes, tipa 1.37V ako zatrazi napona i to je to.

Ne opterecuj se pretjerano latencijama, neces dobiti nista u gamingu

 

 

On a side note, meni stigla X370 Gaming Pro Carbon za 39EUR 

Ljudi su cak i zadnji bios stavili prije shippinga, svaka cast za mindfactory 

 

 Pa chasetroll poslikaj nam malo tu plocu, ako je bila jeftina ne znaci da je ruzna 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
...

 

 

On a side note, meni stigla X370 Gaming Pro Carbon za 39EUR 

..

 

 kako šta di daj link??

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

Maloprije uzeo jos jednu plocicu rama, sljedeci tjedan kad ubacim freezera 34 i par ventova poslikam i obavezno idem na sredjivanje latencija...

Dobio boost od 20ak fpsa u svakoj igri, a rust mi sad nevjerovatno dobro radi 
 
 

Dual channel cini cuda, digni to na 3200 ako mozes, tipa 1.37V ako zatrazi napona i to je to.

Ne opterecuj se pretjerano latencijama, neces dobiti nista u gamingu

 

 

 

 svakako si namjesti latencije, sto vise mozes, dobit ces puno u gamingu

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 

 svakako si namjesti latencije, sto vise mozes, dobit ces puno u gamingu

Ako Chase kaze da nece, onda nece.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nego ove maticne ploce x370 za ryzene jel one imaju gresku neku po pitanju rupa na maticnoj za noctua nh d14 kao da nije dobar raspored odnosno nije dobar razmak za nosac kulera.
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

Maloprije uzeo jos jednu plocicu rama, sljedeci tjedan kad ubacim freezera 34 i par ventova poslikam i obavezno idem na sredjivanje latencija...

Dobio boost od 20ak fpsa u svakoj igri, a rust mi sad nevjerovatno dobro radi 
 
 

Dual channel cini cuda, digni to na 3200 ako mozes, tipa 1.37V ako zatrazi napona i to je to.

Ne opterecuj se pretjerano latencijama, neces dobiti nista u gamingu

 

 

On a side note, meni stigla X370 Gaming Pro Carbon za 39EUR 

Ljudi su cak i zadnji bios stavili prije shippinga, svaka cast za mindfactory 

 

 Imao sam 3200 na 1.35, no vise sam fpsa dobio (~5) kad sam smanjio latencije... bar je to kod mene slucaj

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
chaselol kaže...
...

 

 

On a side note, meni stigla X370 Gaming Pro Carbon za 39EUR 

..

 

 kako šta di daj link??

Ja nisam vjerovao i dalje kontam da je njihova greska 

Iako je bulk, nisam dobio ni onaj mocni I/O shield od MSI-a ali nema veze, ploca je mrak, dosta bolje poigravanje s ram memorijom nego na b350 plocama

 

 

A sto se tice latenacija i fps-a jako je mala razlika izmedju cl14 i cl16 na 3ghz iliti zanemariva kako sam pogledao dosta testova po netu, doduse na 1440p ili 4k i sa dosta jacim grafama ce sigurno biti neke razlike, za 1080p jedino placebo i zanemarivo a i nemam volje da prckam po citav dan da bih dobio sinteticki bench bolji, dok za obradu videa i 3d e tu se vec vidi razlika 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

 Imao sam 3200 na 1.35, no vise sam fpsa dobio (~5) kad sam smanjio latencije... bar je to kod mene slucaj

 

Hoces rec da ces prije vjerovat svojim ocima nego mr. chase-u? Loseee...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inace, ta ploca za 40€ je vracen i/ili popravljan proizvod pa zato kosta koliko kosta.

 

Lijepo im pise:

"The items are from customer returns for distance selling or manufacturer repairs. "

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Inace, ta ploca za 40€ je vracen i/ili popravljan proizvod pa zato kosta koliko kosta.

 

Lijepo im pise:

"The items are from customer returns for distance selling or manufacturer repairs. "

Ne lupaj, ploca je kupljena preko mindstar ponude i ima 2 god garancije.

 

Druga stvar je schnapshop, mada i tu dobijas 1 godinu garancije i 100% ispravan uredjaj pa se i tu isplati uzeti ako sta naleti, pogotovo CPU.

 

The items are from customer returns for distance selling or manufacturer repairs. Please note, therefore, that these items may already be opened and / or used.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 Imao sam 3200 na 1.35, no vise sam fpsa dobio (~5) kad sam smanjio latencije... bar je to kod mene slucaj

 

Hoces rec da ces prije vjerovat svojim ocima nego mr. chase-u? Loseee...

 A ne znam, isprobao sam i vidio svojim ocima... doduse samo u jednoj igri di sam mogo benchmark napravit (gta 5)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Nego ove maticne ploce x370 za ryzene jel one imaju gresku neku po pitanju rupa na maticnoj za noctua nh d14 kao da nije dobar raspored odnosno nije dobar razmak za nosac kulera.

 Treba ti AM4 mounting kit, nije isti razmak rupa kao na starijim socketima.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 A ne znam, isprobao sam i vidio svojim ocima... doduse samo u jednoj igri di sam mogo benchmark napravit (gta 5)

Tu je stock 16-18-18-38 ako se ne varam na 3000 xmp?

 

Ja sam se bas igrao s latencijama ali sam vidio da se najvise dobije kad uspijes izvuci tipa 3200 iz memorije, vrtio sam ih na asus ploci 16-17-17-35, ali iz nekog razloga ploca nikad nije htjela cl15 uzeti, trebao sam mozda dici napon cipseta, ali mi je bilo mrsko iskreno jer ako vec ganjas latencije, i hices da ih stegnes do kraja, sigurno ces uzeti bolju plocu p b die ram, da se zajebavam na b350 gdje igram csgo/eso/dirt rally 2 mi je bilo nepotrebno jer mi je sve debelo zakucano iznad 60fps uz dobar frametime.

 

Na kraju drzao 3.2ghz sa latencijama iznad, sve super stabilno i bio zadovoljan.

Sad na x370 koliko vise opcija imam u biosu da prckam i vec podesenih 25+ profila, bas je dosta bolje uradjeno nego sa prethodne dvije 350 ploce sto sam koristio.

Podesio sam jednom zakletom intelovcu (citaj isti ansha) koji je neki dan isto presao na TR 1950X i ram samsung b die, radi obradu videa vecinom i 3d i tu bas se vidi razlika u skoku sa stare cl16 memorije koja nije htjela ici sa 2666mhz, na cl14 3200 out of box, xmp i vozi.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

 A ne znam, isprobao sam i vidio svojim ocima... doduse samo u jednoj igri di sam mogo benchmark napravit (gta 5)

Tu je stock 16-18-18-38 ako se ne varam na 3000 xmp?

 

Ja sam se bas igrao s latencijama ali sam vidio da se najvise dobije kad uspijes izvuci tipa 3200 iz memorije, vrtio sam ih na asus ploci 16-17-17-35, ali iz nekog razloga ploca nikad nije htjela cl15 uzeti, trebao sam mozda dici napon cipseta, ali mi je bilo mrsko iskreno jer ako vec ganjas latencije, i hices da ih stegnes do kraja, sigurno ces uzeti bolju plocu p b die ram, da se zajebavam na b350 gdje igram csgo/eso/dirt rally 2 mi je bilo nepotrebno jer mi je sve debelo zakucano iznad 60fps uz dobar frametime.

 

Na kraju drzao 3.2ghz sa latencijama iznad, sve super stabilno i bio zadovoljan.

Sad na x370 koliko vise opcija imam u biosu da prckam i vec podesenih 25+ profila, bas je dosta bolje uradjeno nego sa prethodne dvije 350 ploce sto sam koristio.

Podesio sam jednom zakletom intelovcu (citaj isti ansha) koji je neki dan isto presao na TR 1950X i ram samsung b die, radi obradu videa vecinom i 3d i tu bas se vidi razlika u skoku sa stare cl16 memorije koja nije htjela ici sa 2666mhz, na cl14 3200 out of box, xmp i vozi.

 ma kakav samsung bdie, uglavnom mozda se pozabavim jos malo da izvucem koji mhz vise i latencije sto nize, b350 ploca mi je davala direkt 3000 preko xmpa i dodatno sam stavio latencije 14-17-17-34-51, posto je drzao ram "stress test" tj. preko one aide 64 za testiranje, mislim da bi mogao cak izvuc i 3200mhz onda

 

12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad trebaju doci novi Ryzeni jer nema niti jedne nove vijesti o taktovima, skrivaju to maksimalno!

 

Povecanje taktova kad se pogleda tdp je zaista ocekivano "realan" scenarij da ce neki modeli kucati na 4,8+ghz

Htio sam uzeti 9700k no ako ce ovo biti istinito definitivno nakon 18g prelazim nazad na AMDlol, 18glp

 

 

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguce da budu takvi taktovi, sadasnji Ryzeni na stocku idu do 4.4ghz.

S tim da kod amd-a zaboravi na dizanje svih jezgri na maksimalni stock takt jedne jezgre. 

 

A i tu je PBO pa clockanje gubi draz jer se ne isplati...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 10:41 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Tu je stock 16-18-18-38 ako se ne varam na 3000 xmp?

 

Ja sam se bas igrao s latencijama ali sam vidio da se najvise dobije kad uspijes izvuci tipa 3200 iz memorije, vrtio sam ih na asus ploci 16-17-17-35, ali iz nekog razloga ploca nikad nije htjela cl15 uzeti, trebao sam mozda dici napon cipseta, ali mi je bilo mrsko iskreno jer ako vec ganjas latencije, i hices da ih stegnes do kraja, sigurno ces uzeti bolju plocu p b die ram, da se zajebavam na b350 gdje igram csgo/eso/dirt rally 2 mi je bilo nepotrebno jer mi je sve debelo zakucano iznad 60fps uz dobar frametime.

Iz nekog razloga ti ploca nije htjela uzet cl15? Napon chipseta?

 

Okani se ti clockanja, naravno da ti nece "uzet" neparne cas latencije kad ti je enable-an Gear Down Mode. Naravno, ako ga disableas vjerojatno vise neces bit stabilan na istim postavkama ako ukljucis CR1.

Kakav crni napon chipseta? Valjda SOC-a?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
chaselol kaže...

Tu je stock 16-18-18-38 ako se ne varam na 3000 xmp?

 

Ja sam se bas igrao s latencijama ali sam vidio da se najvise dobije kad uspijes izvuci tipa 3200 iz memorije, vrtio sam ih na asus ploci 16-17-17-35, ali iz nekog razloga ploca nikad nije htjela cl15 uzeti, trebao sam mozda dici napon cipseta, ali mi je bilo mrsko iskreno jer ako vec ganjas latencije, i hices da ih stegnes do kraja, sigurno ces uzeti bolju plocu p b die ram, da se zajebavam na b350 gdje igram csgo/eso/dirt rally 2 mi je bilo nepotrebno jer mi je sve debelo zakucano iznad 60fps uz dobar frametime.

Iz nekog razloga ti ploca nije htjela uzet cl15? Napon chipseta?

 

Okani se ti clockanja, naravno da ti nece "uzet" neparne cas latencije kad ti je enable-an Gear Down Mode. Naravno, ako ga disableas vjerojatno vise neces bit stabilan na istim postavkama ako ukljucis CR1.

Kakav crni napon chipseta? Valjda SOC-a?

Soc - lapsus linguae, ugasen je bio GDM, ali kao sto sam rekao nije mi se dalo prckati previse jer se tako malo/zanemarivo skoro moze dobiti na 1080p uz grafe ranga 580 da me briga zaista

XMP kad loadas bi trebao sve podesiti osim napona soc koji treba biti tad cca 1.0 a inace je na 0.9 ako se ne varam. Svejedno, premalo se dobija za 1080p gaming u mom slucaju, pogledao sam dosta bencheva i svi su pokazali zanemarive rezultate - ti ako imas bolji izvor informacija, molim te podjeli s nama malo da dobijemo vise frejmova, umjesto sto hejtas

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
hahhaajaads kaže...

 A ne znam, isprobao sam i vidio svojim ocima... doduse samo u jednoj igri di sam mogo benchmark napravit (gta 5)

Tu je stock 16-18-18-38 ako se ne varam na 3000 xmp?

 

Ja sam se bas igrao s latencijama ali sam vidio da se najvise dobije kad uspijes izvuci tipa 3200 iz memorije, vrtio sam ih na asus ploci 16-17-17-35, ali iz nekog razloga ploca nikad nije htjela cl15 uzeti, trebao sam mozda dici napon cipseta, ali mi je bilo mrsko iskreno jer ako vec ganjas latencije, i hices da ih stegnes do kraja, sigurno ces uzeti bolju plocu p b die ram, da se zajebavam na b350 gdje igram csgo/eso/dirt rally 2 mi je bilo nepotrebno jer mi je sve debelo zakucano iznad 60fps uz dobar frametime.

 

Na kraju drzao 3.2ghz sa latencijama iznad, sve super stabilno i bio zadovoljan.

Sad na x370 koliko vise opcija imam u biosu da prckam i vec podesenih 25+ profila, bas je dosta bolje uradjeno nego sa prethodne dvije 350 ploce sto sam koristio.

Podesio sam jednom zakletom intelovcu (citaj isti ansha) koji je neki dan isto presao na TR 1950X i ram samsung b die, radi obradu videa vecinom i 3d i tu bas se vidi razlika u skoku sa stare cl16 memorije koja nije htjela ici sa 2666mhz, na cl14 3200 out of box, xmp i vozi.

 Blago onom kome ti podesavas workstation 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

XMP kad loadas bi trebao sve podesiti osim napona soc koji treba biti tad cca 1.0 a inace je na 0.9 ako se ne varam. 

U XMP-u su zapisane samo osnovne postavke, ploca ostalo sama namjesta i na amd platformi cesto lose namjesti..

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

Kad trebaju doci novi Ryzeni jer nema niti jedne nove vijesti o taktovima, skrivaju to maksimalno!

 

Povecanje taktova kad se pogleda tdp je zaista ocekivano "realan" scenarij da ce neki modeli kucati na 4,8+ghz

Htio sam uzeti 9700k no ako ce ovo biti istinito definitivno nakon 18g prelazim nazad na AMDlol, 18glp

 

 

Ko je god slagal tablicu, taj ne živi u realnosti kad je eto potpuno ispustio 6/12 Ryzen 2 modele.Moš si mislit kak če večina ljudi kupovat 8/16 CPU, nema šanse niti pod razno kad vidiš kaj nudi šašavo jefitni 6/12 Ryzen 2.

 

Prema ovakvim kikiriki cijenama 6/12 Ryzen 2 samo nastavlja priču kao daleko naprodavaniji AMD proc.Okvirno ništa novo, ovo je samo tri mjeseca kasnije ili potvrda očekivanih Ryzen 2 cijena iz drugog izvora.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

Da to je izvor informacije, ili točnije ovaj link pa treba preračunat Singapurske dolare u Euro.

 

https://www.bizgram.com/pricelists/001%20Bizgram%20Daily%20DIY%20Pricelist.pdf

 

6/12 Ryzen 3 3300, 98eura

 

6/12 Ryzen 3 3300X, 127eura

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekako ne vjerujem da neće biti Ryzena 2 sa 4c/4t i 4c/8t... Možda nastave prodavat Ryzen+ (proizvoditi) 4 core paralelno sa Ryzenom 2...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može neko laičko pojašnjenje nekih stvari?

Naime ako sam dobro pročitao ovi Ryzeni sa integriranom grafikom (2200G) imaju samo 8 pci-e stazica tj. toliko dodjeljuju pci-e x16 slotu. Da li to znači ako recimo imamo diskretnu grafičku onda ova radi na x8 u x16 utoru ili ako se disejbla apu grafika onda ima više stazica dostupnih? Ne kužim se u to, pa eto pitam.

Ista stvar ako se još upikne M.2 NVME SSD koji dodatno krade 4 stazice (ili koliko i kako to već ide).

Primjer: osoba kupi 2200G, neki M.2 NVME SSD i kasnije kad skupi nešto para disejbla onboard grafiku tj. ovu integriranu u Ryzenu i upikne diskretnu. Koliki je to gubitak performansi u odnosu na običan CPU koji nema tih ograničenja kao APU.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spiridon kaže...

Nekako ne vjerujem da neće biti Ryzena 2 sa 4c/4t i 4c/8t...Možda nastave prodavat Ryzen+ (proizvoditi) 4 core paralelno sa Ryzenom 2...

Za sad ništa ili očekivano, 7nm je samo za udarne ili jurišne modele dakle kao kikiriki 6/12 CPU za 100eura.

 

Šta fali R3 2200G, ili šta bi od njega dobio na 7nm ništa bitno kad ionako neče bit niti blizu najprodavanijem modelu.Stari 12nm proizvodni proces, na njemu još mogu odštancat dosta komada jeftinih starih 4/4 APU modela.Kome treba jeftin APU, tu je "AMD starudija" dakle izbora ima ne treba ti 7nm.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Može neko laičko pojašnjenje nekih stvari?

Naime ako sam dobro pročitao ovi Ryzeni sa integriranom grafikom (2200G) imaju samo 8 pci-e stazica tj. toliko dodjeljuju pci-e x16 slotu. Da li to znači ako recimo imamo diskretnu grafičku onda ova radi na x8 u x16 utoru ili ako se disejbla apu grafika onda ima više stazica dostupnih? Ne kužim se u to, pa eto pitam.

Ista stvar ako se još upikne M.2 NVME SSD koji dodatno krade 4 stazice (ili koliko i kako to već ide).

Primjer: osoba kupi 2200G, neki M.2 NVME SSD i kasnije kad skupi nešto para disejbla onboard grafiku tj. ovu integriranu u Ryzenu i upikne diskretnu. Koliki je to gubitak performansi u odnosu na običan CPU koji nema tih ograničenja kao APU.

Nisam proucavao, ali i da je tako, graficke koje ima smisla uparivat sa 2200G (do gtx 1060, rx 570/580)nece nista gubit na performansama zbog x8 umjesto x16.

 

EDIT: Da, ima 12 lane-ova, 8 za graficku i 4 za storage...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 17:19 (ansha).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Nisam proucavao, ali i da je tako, graficke koje ima smisla uparivat sa 2200G (do gtx 1060, rx 570/580)nece nista gubit na performansama zbog x8 umjesto x16.

 

EDIT: Da, ima 12 lane-ova, 8 za graficku i 4 za storage...

 Hvala na pojašnjenju. Mislio sam da drastično utječe na performanse (ionako bi čovjek uoario nešto tipa 1060 i RX 570 uz 2200G).

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
chaselol kaže...

XMP kad loadas bi trebao sve podesiti osim napona soc koji treba biti tad cca 1.0 a inace je na 0.9 ako se ne varam. 

U XMP-u su zapisane samo osnovne postavke, ploca ostalo sama namjesta i na amd platformi cesto lose namjesti..

Na ASRock Fatal1ty X399 Professional Gaming

 

stavljeno 

 

G.Skill Flare X 32GB DDR4 3200MHz CL14 (F4-3200C14Q-32GFX)

 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Nije svaki xmp isti sigurno...

 

¯\_(ツ)_/¯

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
ansha kaže...
chaselol kaže...

XMP kad loadas bi trebao sve podesiti osim napona soc koji treba biti tad cca 1.0 a inace je na 0.9 ako se ne varam. 

U XMP-u su zapisane samo osnovne postavke, ploca ostalo sama namjesta i na amd platformi cesto lose namjesti..

Na ASRock Fatal1ty X399 Professional Gaming

 

stavljeno 

 

G.Skill Flare X 32GB DDR4 3200MHz CL14 (F4-3200C14Q-32GFX)

 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Nije svaki xmp isti sigurno...

 

¯\_(ツ)_/¯

 

Ko sta sam reko, maticna sama mora namjestit hrpu postavki koje ne pisu u xmp-u. Kod mene xmp profil za isti ram nije bio 100% stabilan, trebalo je mijenjat postavke koje je maticna namjestila i koje nisi dio xmp profila...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice