AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.074.511
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nadam se da su to samo launch cijene, preko mjere su cijene.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Ja samo vidim da ovaj 5600x samara intelovih 8 jezgri. Taj 5600x+6800 gpu je kombo nemili za 880 eura.

Apsolutno se slazem, nadam se da si ustedio za kupnju? jer za SA ti treba i zadnja serije ploce pa odmah pukni neku malo kvalitetniju.

Ocekujem review s tvoje strane, to bi zaista bilo fer od nekog ko je tolko vjeran iskljucivo AMD-u.

Bnet: mNik987#2148
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što je SA?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
goranmactavish kaže...

Što je SA?

 https://www.amd.com/en/technologies/smart-access-memory

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mali offtopic 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...

Ja samo vidim da ovaj 5600x samara intelovih 8 jezgri. Taj 5600x+6800 gpu je kombo nemili za 880 eura.

Apsolutno se slazem, nadam se da si ustedio za kupnju? jer za SA ti treba i zadnja serije ploce pa odmah pukni neku malo kvalitetniju.

Ocekujem review s tvoje strane, to bi zaista bilo fer od nekog ko je tolko vjeran iskljucivo AMD-u.

 Plocu vec imam od ljetos , a novaca imam za jednu 6800xt i 5800x ali nekako ovaj prvi kombo sto sam naveo mi se cini daleko isplativiji. Hocu li uzeti 8 juezgri i jacu grafu ili cu uzeti 6 jezgri i jedno 10tak% salbiju grafu a ustediti onda nekih 300 eura.

Totalno sam u dilemi nisam mislio da ce navi 6800 najmanji model biti toliko ispred 2080ti(3070). Imam jos par dana da odlucim uglavnom, bojim se da 6800xt nece bitioverkill za 1440p jer rijetko sam na 4k a htio bi i konzolu jos 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dakle Intel je jeftiniji, ali eto Švabe/Mindfactory kupuju samo skuplje pa umjesto i5 10400F/i5 10400 kupuju R5 3600=trenutno 100 000+prodanih komada.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-predstavio-najbrze-procesore-svijetu/278141.aspx?page=0&jumpto=6216278&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1322865335431811073

 

Hm, a kažu da AMD APU malo tko kupuje ili da se slabo prodaje.R5 3400/128eura na petom mjestu, i to sa 300 prodanih komada u zadnjih tjedan dana.Gdje je na listi njegov jeftiniji konkurent i3 10100/103eura, hm samo 40 prodanih komada ili nema ga na lageru.

 

Sasvim logičan razlog kupovine R5 3400G, iGPU na R5 3400 fino služi kao gejming grafa za šaku graha.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 14:14 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dmx kaže...

Protis objavio cijene ryzen 5 5600x 2749,00kn, ryzen 7 5800x 4169,00kn, ryzen 9 5950x 7539,00kn

 Govna od cijena. 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
dmx kaže...

Protis objavio cijene ryzen 5 5600x 2749,00kn, ryzen 7 5800x 4169,00kn, ryzen 9 5950x 7539,00kn

 Govna od cijena. 

 Govna su i na vlasti, ili čak su i ljudi za njih glasali.Dakle samo bez panike, i strpimo se do prvog mjeseca 2021 za R5 5600 po 225$.

 

Znam ja da su R5 1600/R5 1600AF/R5 2600 smeče za gejming, ili ne moš odigrat niti 3D šah jezuš kristuš.

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma za gaming je 3600 najbolje što je Amd napravio do sada tako će i ostat još neko vrijeme dok ne spuste ovaj 5600X na oko 2000kn.
Jedino ako baš toliko izbija iz cipela performansama da to opravda. Velika većina će ga gledat kroz gaming pa se nadam da je zbilja wow, ova sintetika pokazuje ogromnu nadmoć ali koliko je to gamerima bitno baš i nije. A ovi koji uzimaju Amd za neke poslovne svrhe render itd njima 5600X nije interesantan, prije 5900X i 5950X. 5800X totalni no sense cijenom. Jedino je 9900k bio veći flop od njega cijenom.
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:09 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ono, intel je najavio 25% bolje single core performanse od 10700k na slijedećem chipu koji "samo što bije izišao" i boosta na 4.3GHz

očekujem kad ga budu OC na 4.7-5GHz da će to bit zvijer.

Dakle AMD samo što nije prepolovio cijene 5000serije, treba pričekat koji tjedan  

 

  1. EDIT klik - tako nešto
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 15:16 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
https://www.nabava.net/search.php?q=3600x malo je 3600X pojeftinio možda ima golden sampleova među njima
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koju matičnu bi preporučili za novi ryzen 5600x? npr. Gigabyte X570 GAMING X  bi to bilo ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja sam odlucio uzet cu 5600x i 6800xt i konzolu vjv ps5 digital cim opet bude raspoloziva. Plocu imam za smart access memory a 150 eura za 2 jezgre vise mi se radije da utopiti u konzolu. A i ndam se da ce 6 jezgri bez beda moci na jedno 4.8Ghz dovoljno.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

IMa i ova ASrcok za iste pare, nemam nikakvih problema, ima post screen dobar audio, typeC za kuciste, power/reset tipku fini broj USB utora(cak vise od ove x570).Vecinom sam na MSI plocama ali radi zvuka na b550 su me malo odvukli i ovaj ASROCK nije los uopce. Opcenito b550 ploce su mozda cak i bolje od nekih x570 do nekih 200 eura.

https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+b550+extreme+4

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Koju matičnu bi preporučili za novi ryzen 5600x? npr. Gigabyte X570 GAMING X  bi to bilo ok?

 

MSI B550 Tomahawk ili ASUS Prime X570-PRO

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Koju matičnu bi preporučili za novi ryzen 5600x? npr. Gigabyte X570 GAMING X  bi to bilo ok?

 Mozes uzet onu najjeftiniju B550 ili najskuplju X570, na oba dvije ce ti isto radit.

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta fali ovoj B550M-Plus WIFI u odnosu na ove skuplje? 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Šta fali ovoj B550M-Plus WIFI u odnosu na ove skuplje? 

 Pa da, dobijes barem pravu antenu a ne one stapice!

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Al ozbiljno, stvarno ne vidim da nešto krucijalno fali.. VRM i više nego dobar za ryzene, solidan wifi, dva M.2 slota(jedan PCIe4 a drugi 3), solidna zvučna, 8 usbova straga..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:50 (Kaby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
njuskac kaže...

Koju matičnu bi preporučili za novi ryzen 5600x? npr. Gigabyte X570 GAMING X  bi to bilo ok?

Ne bacanje love u potok, uzmi najeftiniju B520 ili B550 matičnu za taj proc i previše to sigurno.Ak ti je dosta MicroATX matična, eto tu buš prošel još jeftinije.

 

Pogleč kaj može izgurat naponska regulacija na najeftinijoj B520 Gigabituši.Za takvu naponsku regulaciju, zeleni proc je kao da nisi ništa niti instaliral.Kaj se tiče navedene jeftine neuništive Gigabituše, kolko vidim dobila je več drugi Bios za Ryzen 5000 optimizaciju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

 

Višak love sa matične, to prebaci na skuplju ili bržu memoriju, ili više memorije ili brži/veči SSD itd.

 

Za kraj da istaknemo, AMD Smart Access Memory radi na bilo kojoj AM4 matičnoj 500 serije.

 

https://www.amd.com/en/technologies/smart-access-memory

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 17:59 (rambox).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
njuskac kaže...

Koju matičnu bi preporučili za novi ryzen 5600x? npr. Gigabyte X570 GAMING X  bi to bilo ok?

Ne bacanje love u potok, uzmi najeftiniju B520 ili B550 matičnu za taj proc i previše to sigurno.Ak ti je dosta MicroATX matična, eto tu buš prošel još jeftinije.

 

Pogleč kaj može izgurat naponska regulacija na najeftinijoj B520 Gigabituši.Za takvu naponsku regulaciju, zeleni proc je kao da nisi ništa niti instaliral.Kaj se tiče navedene jeftine neuništive Gigabituše, kolko vidim dobila je več drugi Bios za Ryzen 5000 optimizaciju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

 

Višak love sa matične, to prebaci na skuplju ili bržu memoriju, ili više memorije ili brži/veči SSD itd.

 

Za kraj da istaknemo, AMD Smart Access Memory radi na bilo kojoj AM4 matičnoj 500 serije.

 

https://www.amd.com/en/technologies/smart-access-memory

 Postoji li neka fizička limitacija da B450 ploče neće podržavati SA ili je samo stvar BIOS-a?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tko zna mozda je to bila i namjera pri prvo najavom 5gen procesora da nema podršku b4xx i x4xx biosa.Pa će biti to imaš procesor radi ali i ne sve ficere, razumljiva logika kako god okreneš.Moraš mjenjati mbo ako zeliš sve u kompletu x4xx serija, je ostala u podršci samo zbog bojkot comunitya.Inače da su kao intel bilo bi ti sigurno mjenjaje čitave platforme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

IMa i ova ASrcok za iste pare, nemam nikakvih problema, ima post screen dobar audio, typeC za kuciste, power/reset tipku fini broj USB utora(cak vise od ove x570).Vecinom sam na MSI plocama ali radi zvuka na b550 su me malo odvukli i ovaj ASROCK nije los uopce. Opcenito b550 ploce su mozda cak i bolje od nekih x570 do nekih 200 eura.

https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+b550+extreme+4

Kako mislis malo odvukli? Sto fali zvuku na MSI B550, probao ili?

 

Asrock nije uopce los, ali mu fali wifi koju konkurencija ima za te pare (MSI Edge, Asus Strix Wifi). Wifi 6, odnosno AX200 Intelov modul kosta oko 20 dolara, a sa PCIE adapterom i onim hladnjakom i do 30 dolara. Tako da takva stvar na maticnoj vrijedi para. Naravno da ne treba svima, ali eto, vrijedi napomenuti kod usporedbe. Po meni daleko bolji feature nego power/reset tipka. Takodjer mi je smjesno kako su na Steel Legend kopirali cijeli PCB i ostavili prazno dio gdje su te tipke kod Extreme4.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad ce novi procesroi na police.Trebam si hitno slagat novi pc a neda mi se cekat prvi mjesec

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kill Frenzy kaže...

Kad ce novi procesroi na police.Trebam si hitno slagat novi pc a neda mi se cekat prvi mjesec

 5.11, tad stizu na police i tad stizu benchevi

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
HCgamingCRO kaže...

IMa i ova ASrcok za iste pare, nemam nikakvih problema, ima post screen dobar audio, typeC za kuciste, power/reset tipku fini broj USB utora(cak vise od ove x570).Vecinom sam na MSI plocama ali radi zvuka na b550 su me malo odvukli i ovaj ASROCK nije los uopce. Opcenito b550 ploce su mozda cak i bolje od nekih x570 do nekih 200 eura.

https://www.nabava.net/search.php?q=Asrock+b550+extreme+4

Kako mislis malo odvukli? Sto fali zvuku na MSI B550, probao ili?

 

Asrock nije uopce los, ali mu fali wifi koju konkurencija ima za te pare (MSI Edge, Asus Strix Wifi). Wifi 6, odnosno AX200 Intelov modul kosta oko 20 dolara, a sa PCIE adapterom i onim hladnjakom i do 30 dolara. Tako da takva stvar na maticnoj vrijedi para. Naravno da ne treba svima, ali eto, vrijedi napomenuti kod usporedbe. Po meni daleko bolji feature nego power/reset tipka. Takodjer mi je smjesno kako su na Steel Legend kopirali cijeli PCB i ostavili prazno dio gdje su te tipke kod Extreme4.

 NE nisam probao, citao sam recenzije. Da se razumijemo, nista nefali zvuku vec jednostavno su ugradili u cijeli line up ALC 1200 koji manji cip od 1220, nista strasno niti se neprimjeti a ako imas sluske od par sto evra onda imas i zvucnu vjerojatno.

Mene je jedino POST screen odvukao na ASROCK buduci da su jedini ispod 200 eura a da to nude. 

Ali htio sam reci stime samo da po moijem misljenju svaka b550 do 200 eura je bolja opcija od x570 do jedno 200 eura. 

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Asrockica je prema Buldzoidu super za debugiranje da. Kaj ostale B550 u tom rangu nemaju post screen? Wtf..
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice