AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uvijek su me fascinirale ove twilight zone temperature, koje su nize od ambijentalne...

 

Ugaseni cpu ima temperaturu jednaku sobnoj temperaturi, pa me bas zanimaju ove temperature od par stupnjeva....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Uvijek su me fascinirale ove twilight zone temperature, koje su nize od ambijentalne...

 

Ugaseni cpu ima temperaturu jednaku sobnoj temperaturi, pa me bas zanimaju ove temperature od par stupnjeva....

 ILi losi senzori ili neupdate-ani programi, nema sanse da procesor idle-a na 18 stupnjeva makar je i to sobna temperatura.

ili je ovo primjer nekog novog zakona termodinamike mozda. 

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Uvijek su me fascinirale ove twilight zone temperature, koje su nize od ambijentalne...

 

Ugaseni cpu ima temperaturu jednaku sobnoj temperaturi, pa me bas zanimaju ove temperature od par stupnjeva....

 Ovo su vecinom temperture gdje ljudi nemaju grijanje u sobi ili su iznjeli malo na balkon kuciste.Pa da se pohvale  kako su im procesori hladni i nemaju problema sa grijanjem.Samo neznam koliko je pametno se stim zezati i dokazivati u koliko dodje do veceg opterecenja i zagrijavanja mogao bi se i kondez pojaviti.A mozda sami senzori nisu od sebe uredu pa pokazuje te temperaturte.Evo kao kod mene kad se pojavi neki bug 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 22:25 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Uvijek su me fascinirale ove twilight zone temperature, koje su nize od ambijentalne...

 

Ugaseni cpu ima temperaturu jednaku sobnoj temperaturi, pa me bas zanimaju ove temperature od par stupnjeva....

 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo, moze i ovako...

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bojim se da cemo morati podjeliti par kartona ako se nastavi ovaj trend temperatura manjih od 25 stupnjeva...

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i moje, sve stock. Stock frekvencije i naponi, kao i CPU Cooler.

Nisam nikad imao žuti karton tu na forumu pa je vrijeme da dobijem 1 

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ništa čudno za "male" Ryzene u idleu. Tak je i kod mene. Kada ga upregnem u benchmarku onda ide tek do 80 stupnjeva pri čemu je buka ventilatora na lccc 120 podnošljiva. Gaming i ostalo ga drži oko 45-50 koliko sam vidio. Doduše nema side panela jer je trenutna R9 270x jako gladna i topla.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Ništa čudno za "male" Ryzene u idleu. Tak je i kod mene. Kada ga upregnem u benchmarku onda ide tek do 80 stupnjeva pri čemu je buka ventilatora na lccc 120 podnošljiva. Gaming i ostalo ga drži oko 45-50 koliko sam vidio. Doduše nema side panela jer je trenutna R9 270x jako gladna i topla.

Nije do velicine :) Evo moj "mali" Ryzen u idle-u... 

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I na vrelih ~45C dok vuce ~230W u Cinebenchu...

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj je obicno na 30C ovih dana u idle-u , sram me stavit screenshot.

 

A nesmim ni sliku konfe kao dokaz jer Friday prijeti zbog stock coolera! :D

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

 

A nesmim ni sliku konfe kao dokaz jer Friday prijeti zbog stock coolera! :D

 

Gle, pokusavamo odrzati civilizaciju civiliziranom...

 

Sta je iduce? Single channel ram konfiguracije sa 8 giga rama? GTA V instaliran na HDD? Particije na SSD-u od 240 giga? Linux desktop???

Pa dajte se unormalite ljudi...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja imam GTA V na HDD-u  (doduše ni ne igram ga, stoji za ukras i benchanje )

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ja imam GTA V na HDD-u  (doduše ni ne igram ga, stoji za ukras i benchanje )

 GTA 5 ? Aj probaj imat Rust na HDDu pa da te onda vidim kak cekas 15-20 min na ulazenje u server 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu igru probao i trazio refund nakon 45 min 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Tu igru probao i trazio refund nakon 45 min 

 Zbog FPSa ili ? Ja sam isto Rust refundao 3 puta, i to sve dok sam imao i5 4440, kad sam presao na ryzen igra je prodisala i dao joj sansu... Evo ta sansa jos traje i trenutno je na 1600 sati 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, nego mi se ne sviđa igra 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

I na vrelih ~45C dok vuce ~230W u Cinebenchu...

Šta MSI kaže na to?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
ansha kaže...

I na vrelih ~45C dok vuce ~230W u Cinebenchu...

Šta MSI kaže na to?

VRM? 41°C nakon jednog run-a Cinebencha. Kod dugotrajnog renderinga dodje do max 75°C pri 245-250W. Prime 85-90°C. 

 

To je uz 8cm vent koji puse po VRM-u...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav,

 

zanima me preporuka AM4 matične za cca 1500 kn, ali iz Linksa:

 

AM4_Links

 

znači imam reklamaciju, ploče te više nema (Gigabyte X470 Ultra Gaming) a koštala je 1270 kn, pa mogu uz nadoplatu nešto uzeti...

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da sam ja ti, ispružio bih se za ovu ploču.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hmm gledao sam ju.... to mi je preko psihološke granice od 500 kn nadoplate...

 

ali mislim da je Asrock-x570-extreme-4 bolja, dugovječnija, ima i bolje ocjene  (i 450 kn doplate), bolje hlađenje VRMa, jedino je oklop s hladnjacima za chipset i M.2 u jednom komadu, ali generalno, ionako jednom pukneš SSD ispod...

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

hmm gledao sam ju.... to mi je preko psihološke granice od 500 kn nadoplate...

 

ali mislim da je Asrock-x570-extreme-4 bolja, dugovječnija, ima i bolje ocjene  (i 450 kn doplate), bolje hlađenje VRMa, jedino je oklop s hladnjacima za chipset i M.2 u jednom komadu, ali generalno, ionako jednom pukneš SSD ispod...

 

 

 

 Uzmi si u obzir i Asus X570-P 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Naj x570 izbor u tom rangu, vrm dve klase iznad.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

hvala svima, ipak idem na x570 Aorus Elite ima bolji VRM od Asusice i Asrockice (imaju isti VRM)...

 

 

evo jednoga skraćenog popisa po VRMu:

 

https://www.facebook.com/groups/AMDocTH/permalink/2012062395518669/

 

ili malo opširniji:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview?sle=true#gid=639584818

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od tih "jeftinih" ploca, Asus TUF-ica ima super VRM performanse...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Buildozoid je kod X570 po pitanju VRMa stavio Aorus (Elite?) i TUF u istu kategoriju, i u toj americkoj niši 170-180$ po njemu nema bolje :) Asus prime X570 je bio treci izbor.

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 12:46 (Jovanka).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo na time spy-u benchmarku koji ima sasvim oke cpu test AMD-ov mobilni 45 W 4800HS pobio je desktop 2700x i 9700K 

Nego nije mi to za oko upalo vec ovaj graficki broj jer po ovome ovaj apu ima graficke snage ka jedna rx580-tka, sta reci nego bice zanimljivi laptopi ove godine za prvi put?! 

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1219815618964180992

Moj PC  
6 0 hvala 5
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

evo na time spy-u benchmarku koji ima sasvim oke cpu test AMD-ov mobilni 45 W 4800HS pobio je desktop 2700x i 9700K 

Nego nije mi to za oko upalo vec ovaj graficki broj jer po ovome ovaj apu ima graficke snage ka jedna rx580-tka, sta reci nego bice zanimljivi laptopi ove godine za prvi put?! 

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1219815618964180992

 Krv ti sta je ovo ? 

 

 Vjerovatno ce i cijena bit paprena...

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jovanka kaže...

Buildozoid je kod X570 po pitanju VRMa stavio Aorus (Elite?) i TUF u istu kategoriju, i u toj americkoj niši 170-180$ po njemu nema bolje :) Asus prime X570 je bio treci izbor.

 

 

On zna. Njemu je elektronika strast. Ali je isto tako i fanboy i neke dobre ploče on popljuje samo zato jer je drugi vendor. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 13:38 (cvaja997).
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice