AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.075.923
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 12:42 (fromcelltohell).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

digitall

Ploca vjerojatno u tih 20sec namjestava razno razne postavke, fan/RAM/proc profile, clockove, napone n shit. Vjerojatno zato imam dulji boot time s top X370, nego ekipa s B350, makar ne mora bit. Vjerujem da zbog fizicke limitacije, pcb-a i udaljenosti svih elemanata na ATX ploci, neces jos dugo vidit boot time ispod 1sec, ali zivi bili pa vidjeli. Mozda ima veze i s nekim kontrolerom u procesoru pa vec s iducim Ryzenom vidimo napredak. Neda mi se istrazivati, ovo su samo moje pretpostavke..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

digitall

Ploca vjerojatno u tih 20sec namjestava razno razne postavke, fan/RAM/proc profile, clockove, napone n shit. Vjerojatno zato imam dulji boot time s top X370, nego ekipa s B350, makar ne mora bit. Vjerujem da zbog fizicke limitacije, pcb-a i udaljenosti svih elemanata na ATX ploci, neces jos dugo vidit boot time ispod 1sec, ali zivi bili pa vidjeli. Mozda ima veze i s nekim kontrolerom u procesoru pa vec s iducim Ryzenom vidimo napredak. Neda mi se istrazivati, ovo su samo moje pretpostavke..

 Ma nije to samo do ryzena, gledam na redditu likovi sa intelima isto imaju takve "probleme"... Vjerovatno sve vise i vise featurea koje tom ne pridonose bas najbolje.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 7 3700x, Asus rog strix b450 E gaming, Samsung 970 evo plus nvme m2

Last bios time 17.9s

 

pokušavao sam svašta u biosu palit gasit ali ništa nije ubrzalo

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bojan111111 kaže...

Ryzen 7 3700x, Asus rog strix b450 E gaming, Samsung 970 evo plus nvme m2

Last bios time 17.9s

 

pokušavao sam svašta u biosu palit gasit ali ništa nije ubrzalo

 

 

  e ryzen 7 zadnje gen. i 18 sec, rani se - to je ne prihvatljivo, užas . e pa koj je k... ovim ljudima na forumu, ko da osvajamo mars!?

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

digitall

Ploca vjerojatno u tih 20sec namjestava razno razne postavke, fan/RAM/proc profile, clockove, napone n shit. Vjerojatno zato imam dulji boot time s top X370, nego ekipa s B350, makar ne mora bit. Vjerujem da zbog fizicke limitacije, pcb-a i udaljenosti svih elemanata na ATX ploci, neces jos dugo vidit boot time ispod 1sec, ali zivi bili pa vidjeli. Mozda ima veze i s nekim kontrolerom u procesoru pa vec s iducim Ryzenom vidimo napredak. Neda mi se istrazivati, ovo su samo moje pretpostavke..

 ma znam okvirno što radi, samo nitko ne može objasniti zašto to traje višestruko duže od godinama starijih ploča koje manje više imaju iste opcije  priključke, itd

rokonja kaže...
bojan111111 kaže...

Ryzen 7 3700x, Asus rog strix b450 E gaming, Samsung 970 evo plus nvme m2

Last bios time 17.9s

 

pokušavao sam svašta u biosu palit gasit ali ništa nije ubrzalo

 

 

  e ryzen 7 zadnje gen. i 18 sec, rani se - to je ne prihvatljivo, užas . e pa koj je k... ovim ljudima na forumu, ko da osvajamo mars!?

 

a ništa, malo kukamo jer nam čudno da godinama novija mašina duplo duže boot-a od neke stare kante

 

u svim ostalim aspektima vidimo poboljšanja, a u nekoj ajmo reći "osnovnoj" stvari vidimo pogoršanja. to je manje kukanje, više čuđenje...

kao da sam server kupio

 

al dobro, tako je kako je. za neke sitnice na brzaka ću uključivati laptop..

15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 12:43 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moguci problem ssd kingston ako budes u mogucnosti zamjeni ga
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 18:24 (dreadmoore).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam imao gotovo identičan problem, matična ploča je bila u pitanju (ali ne ova koju ti imaš).

Uglavnom prestala je radit probleme nakon zezanja s driverima, updatea biosa i tako tih gluposti.

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 18:38 (Saryne).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Meni je sa intelom stvarao ssd taj problem pa sam ga stavio kao lokani disk nije vise primarni.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

probaj prvo update biosa, ako ne pomaže onda ideš redom, skidanje zadnjih drivera, reinstalacija win, itd

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...

Imam novi komp i zbilja sam sretan zbog toga, al' mi zadaje probleme sa zvukom.

Znači, kad slušam glazbu ili zvuk u nekoj igri počne onako trokirati, ne znam kako bih to opisao. Kao da na momente počne freezati komp.

I to me izluđuje, najradije bih ga kroz prozor bacio u 3pm!

 

CPU: AMD Ryzen R5 2600 Stock
Cooler: Stock
MBO: Gigabyte B450 Aorus Elite
GPU: ASUS RX 580 Dual 4 GB GDDR5
RAM: GSkill 8 Gb DDR4 3000 MHz
PSU: Fortron 500W 80+
SSD: Kingston A400 240 GB
HDD: WD Green 2TB
CASE: Antec NX220

 

CPU je na stock postavkama, ne ide u loadu iznad 1.3V kad podigne sve jezgre na 3.9 GHz.

(moram napomenuti da nema pregrijavanja procesora ni u full loadu pod stock coolerom, pratio sam i sve je uredno)

RAM je na XMP profile 1, znači 3000 MHz pri 1.35V

Instalirani svi driveri

 

Da li se je netko od Vas susreo sa istim/sličnim problemom i što mi je činiti da to otklonim?

 

Unaprijed zahvaljujem.

 Ploca... Te aorusice su poznate da im voli crkavat audio, ak se isto sjeca sto sam pricao prije par mjeseci

 

Edit: moguce da nije, ali kad vidim b450 aorus i problemi sa zvukom odma posumnjam

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 19:23 (hahhaajaads).
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sretna Nova godina svima s teme, živjeli ✌️🍻

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2020 12:43 (fromcelltohell).
Moj PC  
15 0 hvala 10
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sretna godina i sretno nam stigao Ryzen 4xxx 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo nam i za novu dosao remake r5 1600 sa zen + arhikteturom 12 Nm za okruglih 100 eura (trenutno jeftiniji od novog 2600), zasto zbog cega? Samo Lisa zna.

 

https://www.golem.de/news/zen-amd-verkauft-ryzen-5-1600-mit-flotteren-cpu-kernen-2001-145799.html

 

https://preisvergleich.golem.de/amd-ryzen-5-1600-12nm-yd1600bbafbox-a2201923.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 15:51 (HCgamingCRO).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Sretna godina i sretno nam stigao Ryzen 4xxx 

 Bude da pod kraj 2020, ranije od toga nema nikakve potrebe jer konkurencije nema nigdje na vidiku. Do tada ili za par dana AMD opet priprema CES najave,  vjerojatno za 64/128 Thredripper pa Renoir APU ali vjerojatno i nekaj malo oko RDNA 2 GPU itd.

 

https://twitter.com/AMD/status/1212119569487351808

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo nam i za novu dosao remake r5 1600 sa zen + arhikteturom 12 Nm za okruglih 100 eura (trenutno jeftiniji od novog 2600), zasto zbog cega? Samo Lisa zna.

 

https://www.golem.de/news/zen-amd-verkauft-ryzen-5-1600-mit-flotteren-cpu-kernen-2001-145799.html

 

https://preisvergleich.golem.de/amd-ryzen-5-1600-12nm-yd1600bbafbox-a2201923.html

 Izgleda da je on dosao i prije, sjecas se da je netko uzeo R5 1600 i stavio sliku cpuz i pise 12nm prije par mjeseci...  Volio bi da se opet javi da cujem iz kojeg ducana ga je uzeo

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Izgleda da je on dosao i prije, sjecas se da je netko uzeo R5 1600 i stavio sliku cpuz i pise 12nm prije par mjeseci...  Volio bi da se opet javi da cujem iz kojeg ducana ga je uzeo

Svi ovi bi trebali biti ta novija 12nm verzija.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo nam i za novu dosao remaker5 1600 sa zen + arhikteturom 12 Nm za okruglih 100 eura (trenutno jeftiniji od novog 2600), zasto zbog cega? Samo Lisa zna.

 

https://www.golem.de/news/zen-amd-verkauft-ryzen-5-1600-mit-flotteren-cpu-kernen-2001-145799.html

 

https://preisvergleich.golem.de/amd-ryzen-5-1600-12nm-yd1600bbafbox-a2201923.html

A ne to nije Zen+,to je i dalje stari originalni Ryzen R5 1600 ali sad odštancan na trunku boljem Globalfoundries 12nm.

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Cooler-YD1600BBAFBOX/dp/B07XTQZJ28

 

Zašto i zbog čega ovakva rabota, hm a realno nije niti bitno no ako oš Zen+ kupit češ R5 2600.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 16:26 (rambox).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...

Evo nam i za novu dosao remake r5 1600 sa zen + arhikteturom 12 Nm za okruglih 100 eura (trenutno jeftiniji od novog 2600), zasto zbog cega? Samo Lisa zna.

 

https://www.golem.de/news/zen-amd-verkauft-ryzen-5-1600-mit-flotteren-cpu-kernen-2001-145799.html

 

https://preisvergleich.golem.de/amd-ryzen-5-1600-12nm-yd1600bbafbox-a2201923.html

 Izgleda da je on dosao i prije, sjecas se da je netko uzeo R5 1600 i stavio sliku cpuz i pise 12nm prije par mjeseci...  Volio bi da se opet javi da cujem iz kojeg ducana ga je uzeo

 u adm na bf je bio uzo 1600 12nm u ovoj temi ima par stranica natrag

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ugodno sam iznenađen novom platformom moram priznat. Sve je tip top, malo mi je samo bios od matične malo čudan jer ima nekak manje postavki ali sve je jako jako jednostavno za postavit. Mada mi je malo glupo kod postavke ventova kaj ima samo 4 stupnja za postaviti, možda da su ubacili još jedan bilo bi najtaman po meni. Trenutno skidam PUBG pa da testiram kak se spada tempove i usage komponenti. Odigral sam 2-3 runde LOL-a koji i nije tak zahtjevan temp proca i grafe nisu išli iznad 50C a FPS čak do nekih 350+ u jednom trenu sam zihher da je bilo i 400 reko wtf?!?!. Sve u svemu jako sam zadovoljan! Možda još uzmem neku grafu od 8Gb i onda sam stvarno miran jer se nemoram bojati bottlenecka, low fps-a i tih pizdarija kao sa starom konfom. 

Kaj veliš? o.O
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GridLocK kaže...

Ugodno sam iznenađen novom platformom moram priznat. Sve je tip top, malo mi je samo bios od matične malo čudan jer ima nekak manje postavki ali sve je jako jako jednostavno za postavit. Mada mi je malo glupo kod postavke ventova kaj ima samo 4 stupnja za postaviti, možda da su ubacili još jedan bilo bi najtaman po meni. Trenutno skidam PUBG pa da testiram kak se spada tempove i usage komponenti. Odigral sam 2-3 runde LOL-a koji i nije tak zahtjevan temp proca i grafe nisu išli iznad 50C a FPS čak do nekih 350+ u jednom trenu sam zihher da je bilo i 400 reko wtf?!?!. Sve u svemu jako sam zadovoljan! Možda još uzmem neku grafu od 8Gb i onda sam stvarno miran jer se nemoram bojati bottlenecka, low fps-a i tih pizdarija kao sa starom konfom. 

 Tu bi taman sjela RX 5700 XT 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Otisao sam na GO, ostavio komp da radi (da vidim hoce biti nekih rusenja). Evo 11 dana i 14 sati je uptime, nikakvih problema nije bilo (cak ni win update-a koji bi ga resetirali...)

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam i dalje na 12 godina starom EP45 za socket 775 i imam obican Bios

Nisam imao priliku vidjeti UEFI

Koliko sam shvatio. moze se izabrati koji Bios ili UEFI da starta. Jesam krivo razumio?

Koja je verzija bolje za koristiti.

Pratim temu i nekako si slazem sistem-sliku u glavi. vec imam SSD M.2 za za operativnu particiju (samsung 970 Plus 480GB), drugi bi mi bio skladisni isto M.2 ali kasnije

Zlatna sredina CPU i MBO + RX5700

i to sve je bolje staviti na obicni BIOS ili na UEFI ? I ako moze razlog sto donosi svaka opcija

Hvala.....

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

Nisam kod kuce da bas pogledam taj startup time na desktopu ali mogu reci da mu brzina nije bas neka velika prednost, znam da prodje sigurno pola minute od kako kliknem power tipku i pocetnog windows ekrana.

 

Smijesno je da mi na laptopu sa dvojezgrenim apu-om BIOS time iznosi 1.4 sekunde  i da se dosta brze podize citav sistem. 

 

 

Vezano za napredak Intela, odlicna vijest, zdrava konkurencija je najbolja za nas konacne korisnike 

 

 

BIOS kod boota svaki put traži ima li kakvih novih uređaja, i "dogovara" se sa svakim posebno...kod laptopa toga nema, unaprijed

zna što mu je ugrađeno. Vjerojatno to znatno ubrzava stvar

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Realno iako ovo nema nikakve logike,ali eto dok AMD laže u pozitivu(za razliku od Intela) nema nikakvih problema.

 

Dakle R5 1600 ova novija 12nm verzija to je ipak Zen+.Jest propisna zbunjola, jer večina dučana ili Web shopowa uopče i neče naglasit da su dobili 12nm verziju R5 1600.

 

Hm a jesu zamuljali kašu, pa kaj nije bilo lakše spustit cijenu R5 2600 dakle bez ovakvih nepotrebnih prčkarija.

 

Ekipi u AMD-u je očito dosadno, od CPU slave ili uspjeha ne znaju kud bi sa sobom pa eto genijalne ideje kao ovaj čušpajz sa R5 1600.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 14:25 (rambox).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Realno iako ovo nema nikakve logike,ali eto dok AMD laže u pozitivu(za razliku od Intela) nema nikakvih problema.

 

Dakle R5 1600 dakle ova novija 12nm verzija to je ipak Zen+.Jest propisna zbunjola, jer večina dučana ili Web shopowa uopče i neče naglasit da su dobili 12nm verziju R5 1600.

 

Hm a jesu zamuljali kašu, pa kaj nije bilo lakše spustit cijenu R5 2600 dakle bez ovakvih nepotrebnih prčkarija.

 

Ekipi u AMD-u je očito dosadno, od CPU slave ili uspjeha ne znaju kud bi sa sobom pa eto genijalne ideje kao ovaj čušpajz sa R5 1600.

 

 Pa sad oni mogu kako oce kada evo u njemackoj (vjv i diljem eu onda) ryzeni deru prodaju, MF je izdao podatak o 86% prodanih cipova su AMD-ovi, pogledaj samo grafove sta su 2600 i 3600 napravili cpu svijetu

https://www.computerbase.de/2020-01/cpu-verkaufszahlen-mindfactory-passmark/

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 14:13 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U jbt, 1600 na 4.2... Pitam se jel to neki zlatni primjerak ili sto 

 

Edit: ovo je odlicno za samo 836kn 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2020 15:32 (hahhaajaads).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
rambox kaže...

Realno iako ovo nema nikakve logike,ali eto dok AMD laže u pozitivu(za razliku od Intela) nema nikakvih problema.

 

Dakle R5 1600 dakle ova novija 12nm verzija to je ipak Zen+.Jest propisna zbunjola, jer večina dučana ili Web shopowa uopče i neče naglasit da su dobili 12nm verziju R5 1600.

 

Hm a jesu zamuljali kašu, pa kaj nije bilo lakše spustit cijenu R5 2600 dakle bez ovakvih nepotrebnih prčkarija.

 

Ekipi u AMD-u je očito dosadno, od CPU slave ili uspjeha ne znaju kud bi sa sobom pa eto genijalne ideje kao ovaj čušpajz sa R5 1600.

 

 Pa sad oni mogu kako oce kada evo u njemackoj (vjv i diljem eu onda) ryzeni deru prodaju, MF je izdao podatak o 86% prodanih cipova su AMD-ovi, pogledaj samo grafove sta su 2600 i 3600 napravili cpu svijetu

https://www.computerbase.de/2020-01/cpu-verkaufszahlen-mindfactory-passmark/

A je kad Mindfactory jedini nudi(Amazon kaj vi čekate) točne prodajne statistike, ili izlistava broj prodanog hardvera da svi mogu vidit podatke.Čisti apsurd na kvadrat, da eto samo Mindfactory nudi ovakvu prodajnu statistiku.Amazonu se živo hebe za preciznu statistiku, bitno da okreču veliku lovu a radnici rade kao robovi+pelene.

 

Kolko se brzo prodaje R5 3600, pa to je najbolje usporedit sa originalnim R5 1600 koji je lansirani u 4 mjesecu 2017.

 

R5 3600 lansiran u 7 mjescu 2019, do danas je prodano 28 000 ili opčenito danas najprodavaniji model procesora na maloprodajnom tržištu

R5 1600 lansiran u 4 mjesecu 2017,  do danas je prodano 35 000

 

Intel i7 8700K lansiran u 10 mjesecu 2017, do danas prodano 28 000

 

R5 2600 lansiran u 4 mjesecu 2018, do danas prodano 66 700 ili najprodavaniji proc na Mindfactory.Ipak treba i njega spomenut da se jadan ne bi uvrjedio.

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop/Sockel+AM4.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 14:30 (rambox).
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...

GSkill Ripjaws 2x8 GB 3600 MHZ ali CL19 za 450 kn, novo neotvoreno?

 Ispalo je CL20 na kraju Al ajd barem je bootalo XMP bez problema iz prve. E sad kako testirati RAM i napraviti neku usporebu. Brijem da ovih 3600Mhz CL20 nije bolje od 3200Mhz CL16?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice