AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.919
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može malo više detalja od toga "imam osjećaj da je spor"?
I ako je na taj HDD sve što imaš što se tiče "prostora" na kompu, gledaj pod hitno da uzmeš neki SSD, barem ih sada ima po povoljnim cijenama. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha

U BIOSu sve ofc, offset je +0.03125V, LLC 3. AIsuite mi sluzi samo da ocitam napon, tj. usporedim ga s onim iz HWinfo i igram se s ventilatorima u Windowsu, da nema te opcije s ventilatorima nebi nikad ni install AIsuite jer se sranje zbugira svako malo, tak je bilo i na Maximus Ranger VIII. Veli kiwi da bi mogao biti jos malo stabilniji napon, testiram pa javim. Btw. sto po tebi najbolje ocitava napon? Nekad mi se cini da je AIsuite puno vise responsive u odnosu na HWinfo, npr. HWinfou treba pol godine da ocita kak spada brzine ventilatora, ali to nije glavna namjena tog programa.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

ansha

U BIOSu sve ofc, offset je +0.03125V, LLC 3. AIsuite mi sluzi samo da ocitam napon, tj. usporedim ga s onim iz HWinfo i igram se s ventilatorima u Windowsu, da nema te opcije s ventilatorima nebi nikad ni install AIsuite jer se sranje zbugira svako malo, tak je bilo i na Maximus Ranger VIII. Veli kiwi da bi mogao biti jos malo stabilniji napon, testiram pa javim. Btw. sto po tebi najbolje ocitava napon? Nekad mi se cini da je AIsuite puno vise responsive u odnosu na HWinfo, npr. HWinfou treba pol godine da ocita kak spada brzine ventilatora, ali to nije glavna namjena tog programa.

Ne mozes onda usporedjivat napone na razlicitim plocama, na jeftinoj ploci uz visi postavljeni napon mozes imat manji pod opterecenjem od neke bolje ploce. 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaj si ti sad napisao? I na skupljoj ploci mogu imat nizi napon pri opterecenju. Ne kuzim te.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Kaj si ti sad napisao? I na skupljoj ploci mogu imat nizi napon pri opterecenju. Ne kuzim te.

Ne nego ne znas koliki je njemu napon na toj jeftinoj ploci kad optereti cpu.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pohvalno je sto amd ekspresno reagira kada se pojavi problem.

 

https://wccftech.com/ryzen-3000-series-boost-frequency-fix-incoming/

Moj PC  
5 0 hvala 2
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

366,97€ za 3700x, je li to ok cijena za taj proc ili ima i boljih ponuda? Inače cijena sa amazon.de (s dostavom).

Kod nas nas su skoro 200kn skuplji.

 

Smatra li se ploča Tomahawk MAX još uvijek kao nekakav best buy za ove nove ryzene?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sisko93 kaže...

366,97€ za 3700x, je li to ok cijena za taj proc ili ima i boljih ponuda? Inače cijena sa amazon.de (s dostavom).

Kod nas nas su skoro 200kn skuplji.

 

Smatra li se ploča Tomahawk MAX još uvijek kao nekakav best buy za ove nove ryzene?

 Ovisi dal ti je bitna Hrvatska ili Njemacka garancija, ja bi osobno isao sa amazon.de jer oni i onako dobro sredjuju te reklamacije (kojih nece nit bit). 

 

Da, Tomahawk Max ili ako zelis ustedit 100 i nesto kunica onda idi na B450 A-PRO Max (potpuno ista maticna samo je Tomahawk ljepsa)

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije sve kako pise od amd-a nisu nista bolji od  intela i oni se sluze lazima i obmanam 

marketig je cudo

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Nije sve kako pise od amd-a nisu nista bolji od  intela i oni se sluze lazima i obmanam 

marketig je cudo

 Slažem se da nisu bolji od Intela kad se radi o marketingu, Intel će i govno predstavit kao feature i to će narod progutati.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Ekipa kako vi držite power plan? Ja kad stavim AMD Ryzen balanced zakuca mi voltažu na 1.4 u idle i tako bude non stop. Ryzen Balanced http://prntscr.com/p14xhw, kad stavim samo balansirano http://prntscr.com/p14yrl znači između ovoga i ovoga http://prntscr.com/p14z5r

 ja koji kod plan odaberem od 7 njih ne mice se sa 1.444 V u idle

VelvetOverlap
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nema straha za pc gaming kad se za 8000kn ubode 3600 i 5700xt. Ovo je makina za narednih 3+ godina. I ja bi sad uzeo Ryzena da nemam z370 ploču., pa me prelaz na i7 košta nešto povoljnije. Kaj da vam pričam pa ja sam platio gtx 1060 2800kn lol. Najrađe bi ju zapalio u furmarku 24/7.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 19:26 (mislioc).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sisko93 kaže...

366,97€ za 3700x, je li to ok cijena za taj proc ili ima i boljih ponuda? Inače cijena sa amazon.de (s dostavom).

Kod nas nas su skoro 200kn skuplji.

 

Smatra li se ploča Tomahawk MAX još uvijek kao nekakav best buy za ove nove ryzene?

  Njemački Amazon je dobar, pa uzmi to. Za matičnu, preporuka je Tomahawk MAX ili još i bolje MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ako je ima za ok pare na Amazonu. Ako ne, onda Tomahawk.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ja sam platio gtx 1060 2800kn lol

 damn ja 1070 2700kn cim je izasla XD, doduse bila je neka kombinacija -20%.

 

Kad sam već kod kombinacija, sta mislite o Kraken X72 cooleru mogao bih ga dobiti u zamjenu za trenutni NH D14 i neku sitnu nadoplatu, sta mislite jel ima smisla? 

 

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 19:36 (VelvetOverlap).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Nema straha za pc gaming kad se za 8000kn ubode 3600 i 5700xt. Ovo je makina za narednih 3+ godina. I ja bi sad uzeo Ryzena da nemam z370 ploču., pa me prelaz na i7 košta nešto povoljnije. Kaj da vam pričam pa ja sam platio gtx 1060 2800kn lol. Najrađe bi ju zapalio u furmarku 24/7.

 Zato ak hoces bit u plusu (cca 1000kn), kupis polovan g29 sa garancijom, cekas da pocne skripit, posaljes na garanciju i trazit drugi artikl i sa sitnom nadoplatom dobijes rtx 2060 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VelvetOverlap kaže...
BeLLicus kaže...

Ekipa kako vi držite power plan? Ja kad stavim AMD Ryzen balanced zakuca mi voltažu na 1.4 u idle i tako bude non stop. Ryzen Balanced http://prntscr.com/p14xhw, kad stavim samo balansirano http://prntscr.com/p14yrl znači između ovoga i ovoga http://prntscr.com/p14z5r

 ja koji kod plan odaberem od 7 njih ne mice se sa 1.444 V u idle

 Ja sam uspio smanjiti idle voltažu tako što sam uključio amd cool&quiet u biosu ALI mi to stvara probleme u igranju jer nekad mi igre jednostavno zaštekaju na par sekundi pa sam bio primoran isključiti opciju....nešto je vrlo vjerojatno zbugano sa prepoznavanjem idle stanja.

 

Zasada sam se pomirio sa 1.3+V na idlu a i sam AMD kaže da je to normalo pa........vrijeme će pokazati

Battlelog: [G] pijana_carapa
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
sisko93 kaže...

366,97€ za 3700x, je li to ok cijena za taj proc ili ima i boljih ponuda? Inače cijena sa amazon.de (s dostavom).

Kod nas nas su skoro 200kn skuplji.

 

Smatra li se ploča Tomahawk MAX još uvijek kao nekakav best buy za ove nove ryzene?

  Njemački Amazon je dobar, pa uzmi to. Za matičnu, preporuka je Tomahawk MAX ili još i bolje MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ako je ima za ok pare na Amazonu. Ako ne, onda Tomahawk.

Njemacki Amazon se pokvario visestruko(valjda imaju previse love) uzeo sam hrpu toga sa Amazon.de od sitnica pa do frizidera i zadnje vrijeme je isporuka paketa katastrofa,zagube se,ceka se umjesto 2-3 dana cak do 2-3 tjedna a i sa reklamacijom sam imao zafrkancija.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Granzon kaže...
VelvetOverlap kaže...
BeLLicus kaže...

Ekipa kako vi držite power plan? Ja kad stavim AMD Ryzen balanced zakuca mi voltažu na 1.4 u idle i tako bude non stop. Ryzen Balanced http://prntscr.com/p14xhw, kad stavim samo balansirano http://prntscr.com/p14yrl znači između ovoga i ovoga http://prntscr.com/p14z5r

 ja koji kod plan odaberem od 7 njih ne mice se sa 1.444 V u idle

 Ja sam uspio smanjiti idle voltažu tako što sam uključio amd cool&quiet u biosu ALI mi to stvara probleme u igranju jer nekad mi igre jednostavno zaštekaju na par sekundi pa sam bio primoran isključiti opciju....nešto je vrlo vjerojatno zbugano sa prepoznavanjem idle stanja.

 

Zasada sam se pomirio sa 1.3+V na idlu a i sam AMD kaže da je to normalo pa........vrijeme će pokazati

 Napon ti je bitan samo kod opterećenog procesora, tada je najveća struja, a umnožak struje i napona daje snagu. Na maloj struji je i mala razlika u snazi neovisno o naponu. Gledaj temperaturu, to ti je bitnije.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...
 Napon ti je bitan samo kod opterećenog procesora, tada je najveća struja, a umnožak struje i napona daje snagu. Na maloj struji je i mala razlika u snazi neovisno o naponu. Gledaj temperaturu, to ti je bitnije.

 Ma razumijem ja to stari, ali nakon 20+ godina posjedovanja pc-a gledati 1.3+V u idlu je u najmanju ruku  stravično

Plus, smrad je konstantno na 3.6 GHz a onaj jazavac u meni uvijek vrišti koji će ti qurac proc na tom taktu dok gledaš filmove, surfaš itd.....uglavnom, navika je gadna stvar

Battlelog: [G] pijana_carapa
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Granzon kaže...
gil kaže...
 Napon ti je bitan samo kod opterećenog procesora, tada je najveća struja, a umnožak struje i napona daje snagu. Na maloj struji je i mala razlika u snazi neovisno o naponu. Gledaj temperaturu, to ti je bitnije.

 Ma razumijem ja to stari, ali nakon 20+ godina posjedovanja pc-a gledati 1.3+V u idlu je u najmanju ruku  stravično

Plus, smrad je konstantno na 3.6 GHz a onaj jazavac u meni uvijek vrišti koji će ti qurac proc na tom taktu dok gledaš filmove, surfaš itd.....uglavnom, navika je gadna stvar

 da. ne trebaš se puno sekirat. ja sam probao već. i na stock vs full OC, 17W vs 20W u idleu.

9 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma zaljepljeno bude 1.45 a temperatura 34 u ryzen masteru u idle, u igri oko 60 i dobro, neću se više zamarat sa voltažom ako izgori imamo garanciju 3 godine i dobro 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Ma zaljepljeno bude 1.45 a temperatura 34 u ryzen masteru u idle, u igri oko 60 i dobro, neću se više zamarat sa voltažom ako izgori imamo garanciju 3 godine i dobro 

 Bude izgorio, za jedno 15-20 godina 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Za matičnu, preporuka je Tomahawk MAX ili još i bolje MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ako je ima za ok pare na Amazonu. Ako ne, onda Tomahawk.

 

Nema dostupne te ploče, tek jedna rabljena na co.uk Amazonu, i u Conradu za +550 kn

 

Vjerojatno će biti naručena Tomahawk iz future...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sisko93 kaže...
itomic009 kaže...

Za matičnu, preporuka je Tomahawk MAX ili još i bolje MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ako je ima za ok pare na Amazonu. Ako ne, onda Tomahawk.

 

Nema dostupne te ploče, tek jedna rabljena na co.uk Amazonu, i u Conradu za +550 kn

 

Vjerojatno će biti naručena Tomahawk iz future...

 Ako zelis top tier am4 plocu onda gledaj Asus Crosshair Vi hero, trenutno je na casekingu 125€ + cca 20€ dostava... Inace maticna ima sve zivo, od bios flashbacka, clear cmosa na tipku, odlican sound, odlican vrm, tonu usb portva, type c, odlican izgled, support za am3 hladnjake i jos hrpa toga 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Granzon kaže...
gil kaže...
 Napon ti je bitan samo kod opterećenog procesora, tada je najveća struja, a umnožak struje i napona daje snagu. Na maloj struji je i mala razlika u snazi neovisno o naponu. Gledaj temperaturu, to ti je bitnije.

 Ma razumijem ja to stari, ali nakon 20+ godina posjedovanja pc-a gledati 1.3+V u idlu je u najmanju ruku  stravično

Plus, smrad je konstantno na 3.6 GHz a onaj jazavac u meni uvijek vrišti koji će ti qurac proc na tom taktu dok gledaš filmove, surfaš itd.....uglavnom, navika je gadna stvar

To nesto ne funkcionira kako spada ako ne spusta ni takt ni napon u idle-u... 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima li tko prism ili spire rgb hladnjak da mu stoji bezveze, pa bi ga htio prodati. Složio sam ćerkama r5 2400g na asus tuf 450 pro ploče koja ima aura rgb sustav i metropolis kućište sa argb trakom i ventom, pa bi još ubacio i rgb hladnjak i sve povezao na aura sustav od asusa. Cure su oduševljene i ovako, pa bi htio im to još poboljšati i da se mogu igrati s tim aura điđama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

To nesto ne funkcionira kako spada ako ne spusta ni takt ni napon u idle-u... 

Kod AMD-a nema spuštanja takta ako cool′n′quiet nije upaljen i to je tako još od starih Athlona tamo iz ranih 2000-ih.

 

Kod mene je opcija trenutno na AUTO ali koliko ja vidim nikad se ne pali pa se sukladno tome i ne smanjivaju taktovi ali sam pronašao zanimljiv članak na Redditu o voltažama i ispada da većina alata za mjerenje ne mjeri dobru voltažu u idlu nego samo cpu-z i ryzen master to mogu a maloprije sam to i testirao i ispada da je to istina?:

 

https://imgur.com/a/ydfkk5p

 

A evo i link na originalnu temu pa bih preporučio svima (ako već nisu) da si pročitaju malo:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbls9g/the_final_word_on_idle_voltages_for_3rd_gen_ryzen/

 

 

A zašto se Cool′n′Quiet ne uključuje automatski i zašto zblesira igre kad ga se ručno uključi nemam pojma ali sam pronašao dosta tema o problemima koja je ta opcija prouzročila bilo da je riječ o starijim ili novim Ryzenima.

To bi pojasnilo zašto su neki MBO proizvođači kompletno izbacili tu opciju

 

E sad, koliko je zdravo/štetno da proc radi konstantno na 3.6 GHz nemam pojma ali vidim i da sami AMD-ovci tako drže svoje primjerke pa je valjda stvar dizajnirana da tako funkcionira?

Uglavnom, za sad ostaje kako je a ako dođe do problema garancija je tu pa nek se oni svi grupno jebu

 

EDIT:

Isprike kolege, tek sam nedavno došao sa posla pa sam još uvijek u banani i nisam čitao tekst sa razumijevanjem ali izgleda da se taktovi spuštaju iako izgleda da je samo Ryzen Master u mogućnosti učitati te vrijednosti? Evo dok editiram poruku Ryzen master mi očitava brzine od 180 MHz - 250 MHz.......

Wtf....pa zašto AMD ne surađuje sa Microsoftom i ostalima da im alati uredno pokazuju stvarna stanja a ne ovako.

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 17:00 (Granzon).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
aura rgb sustav 

Pa jel ima netko da mu Aura radi normalno, nemoguće. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I nakon pregledavanja hrpe testova jos uvijek sam u nedoumici koji procesor da zadržim, Ryzen 7 1700 ili Ryzen 5 2600.

Istina da vise nemam vremena za neki ozbiljan gaming gdje je Ryzen 5 2600 bolji, ali isto tako ne radim nikakav ozbiljan posao video obrade gdje je Ryzen 7 1700 bolji.

Stisinite glas na anketi pa da vidim sto vi mislite.

3 Ryzen 7 1700
41 Ryzen 5 2600
Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Granzon kaže...

Meni sa ryzenom 1700 i 1950X c'n'c najnormalnije sljaka tako da nije to problem sa svim ryzenima. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice