AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kalmageddon kaže...

Taj SSD i jeste za sekundarne stvari, sistem je na NVME Samsungu 970 Evo Plus..

instaliraj igru kod koje najviše primjećuješ te probleme na samsunga, pa probaj čisto da eliminiraš eventualni problem s patriotom

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji gpu bi bio upgrade na RX580 8gb a da nije bottleneck sa R5 2600? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...

Koji gpu bi bio upgrade na RX580 8gb a da nije bottleneck sa R5 2600? 

Ovisi o rezoluciji i refresh rate-u...

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kalmageddon kaže...

Ekipa, da li je netko imao problem, i da li je vezano uz procesor(ryzen 5 - 3600) / amd maticnu, da se u toku igranja igara, slika i zvuk freezuju na jedno pola sekunde, i nastavi dalje normalno raditi? Hvala na pomoci

 Proguglaj malo ryzen micro stutter.... ponekad je stvar softverske prirode, ponekad je stvar postavki biosa....

 

doduse, neznam dali je treca generacija imuna na ovo, ali 1xxx serija je s time znala imati problema....

Children Shouldnt Play with Dead Things
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
harden kaže...

Koji gpu bi bio upgrade na RX580 8gb a da nije bottleneck sa R5 2600? 

Ovisi o rezoluciji i refresh rate-u...

 Trenutno 1080p60, a planiram uzeti 144hz monitor, FHD isto. Uglavnom nece biti veca rezolucija od te.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...

 Trenutno 1080p60, a planiram uzeti 144hz monitor, FHD isto. Uglavnom nece biti veca rezolucija od te.

 RX 5600 XT (2350kn)

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
harden kaže...

 Trenutno 1080p60, a planiram uzeti 144hz monitor, FHD isto. Uglavnom nece biti veca rezolucija od te.

 RX 5600 XT (2350kn)

Gledam cijene posto sam iz BiH, skoro 3k kuna tj 740KM je najjeftinija, Sapphire i Gigabyte. 

 

Sreca pa je Hrvatska blizu, hvala na odgovoru.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
harden kaže...

Gledam cijene posto sam iz BiH, skoro 3k kuna tj 740KM je najjeftinija, Sapphire i Gigabyte. 

 

Sreca pa je Hrvatska blizu, hvala na odgovoru.

 Ako mozes iz Hrvatske onda super, uzmes si najjeftiniju Challanger, skines prek njihove stranice najnoviji bios, flashas i eto te skoro na 5700 performansama :)

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1.375V zen 2, manual OC. Gdje je kolega koji je svoga 3600 natjerao na 4.5 GHz pri 1.5v?

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1.5v na zen 2 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

1.375V zen 2, manual OC. Gdje je kolega koji je svoga 3600 natjerao na 4.5 GHz pri 1.5v?

Normalno, 1.325V je max za Zen 2...

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čak i Zen+ na 1.325v počinje cugati ka da sutra ne postoji tako da ništa čudno za malecki Zen 2...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

Čak i Zen+ na 1.325v počinje cugati ka da sutra ne postoji tako da ništa čudno za malecki Zen 2...

Za 24/7 za sve Zenove nema nikakvog smisla ici preko 1.25V...

16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen noob here.

Da li uz manual OC mogu podesiti dinamički clock da mi se cpu downclocka dok idlea ili moram furati statički clock uz zadani napon?

Da li moram petljati po power planovima i C1 stanjima?

Prčkam od vikenda do vikenda jer ne stignem radnim danima. Probao sam quick and dirty oc iz wina uz ryzen master i vidio sam da frekvencija stoji.

S druge strane, memoriju sam oc-ao koliko ide, 2400cl17@2866cl16 uz podešene subtiminge, pa sam latencije sveo na solidnih 70ak ns.

Sve nešto razmišljam da cpu ostavim na auto boost, nabijem snowmana i zaboravim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Ryzen noob here.

Da li uz manual OC mogu podesiti dinamički clock da mi se cpu downclocka dok idlea ili moram furati statički clock uz zadani napon?

Da li moram petljati po power planovima i C1 stanjima?

Prčkam od vikenda do vikenda jer ne stignem radnim danima. Probao sam quick and dirty oc iz wina uz ryzen master i vidio sam da frekvencija stoji.

S druge strane, memoriju sam oc-ao koliko ide, 2400cl17@2866cl16 uz podešene subtiminge, pa sam latencije sveo na solidnih 70ak ns.

Sve nešto razmišljam da cpu ostavim na auto boost, nabijem snowmana i zaboravim.

 Možeš, samo ti mora biti uključen cool n quiet u biosu, i pod power options u windowsu ti processor min state mora biti oko 10%, uglavnom po defaultu je na 90.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mali update u vezi stutteringa na R5 3600:

Nije SSD, s obzirom da trza i na drugim SSD-ima i cak u youtubeu.

Neke stvari sam napravio pa sada cekam da li ce opet da freeza i zapinje:

1. Deinstalirao GeForce Experience, ugasio nVidia experimental features i napravio clean install geforce experiencea i svih drivera

2. Deinstalirao Logitech G HUB jer sam citao da moze on da pravi probleme

3. Bios je na najnovijoj verziji, chipset driveri takodjer

4. Windows je nov i originalan, preko Micorosoftovog alata napravljen USB tako da je i to ok

 

Sada cekam , ne znam da li ce se pojaviti ,ako netko ima neku ideju , ali ja mislim da se vise ne bi smjelo ponavljati...Ako se ponovi ne znam sta da radim, reklamacija procesora?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 15:27 (Kalmageddon).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Provaj drugi RAM, ili probaj staviti manualno na 2933MHz (nebi trebao biti problem ali ne kosta probati jer u nekim slucajevima se hyperx mema i ryzeni ne slazu bas najbolje).

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja gledam da bi piknul 3600 u Asrock ab350m (u kojoj je trenuntno 2200g), ali na netu vidim samo probleme.

 

Ima li tko kakvo iskustvo sa ovim ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 15:56 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ja gledam da bi piknul 3600 u Asrock ab350m (u kojoj je trenuntno 2200g), ali na netu vidim samo probleme.

 

Ima li tko kakvo iskustvo sa ovim ?

Citao si starije postove ili ? Posto ja ne vidim niti jedan iz 2020, a ovi iz 2019 se vecinom vezu kad je 3000 tek izasla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 17:45 (hahhaajaads).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da - relativno starije, jako malo nailazim na novije.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Da - relativno starije, jako malo nailazim na novije.

 

 

 Onda je vjerovatno rijeseno, zadnji update za tu plocu je bio 22.1 tak da nebi trebalo bit nikakvih problema... Uostalom mozes uzet proc online pa ak radi probleme onda ga vratis

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

CPU Retail Sales (Mindfactory Week 8):

 

AMD: 4185 units (86.11%)

Intel: 675 units (13.89%)

 

Dominacija se nastavlja... 

Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

R5 3600 .. gledam cijene, jedan te isti dučan ima dvije šifre i dvije cijene ?? u čem je fora ?? noviji / stariji ?? jesuli noviji i boljiji  ))) ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne. Samo drugi dobavljač.

Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...

CPU Retail Sales (Mindfactory Week 8):

 

AMD: 4185 units (86.11%)

Intel: 675 units (13.89%)

 

Dominacija se nastavlja... 

 što se već reklo pobjeđuju korisnici, samo neka se oni kače

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znate kaj bum vam rekel? Ja jesam bio za to da se Intel poljulja i da prestanu 10 godina zaredom prodavat isti procesor po sve večim cijenama i buildat si profit, ali kaj bumo sad navijali za AMD? Hoćemo sad postat jednako debilni troll-fanboyi ko plavci i objašnjavat kak je AMD superioran u svakom trenutku jer prodaje puno više?

Ko da ste se kladili na AMD pa sad objavljujete dobitke... Ko nije kupio AMD dionice, ne kužim čemu objave ko više prodaje?!

 

Ima smisla reć "kupil sam R5 3600 i prezadovoljan sam, a uštedio mi je 2000 kuna napsram intela" - ovo je iz tjedna u tjedan malo bzvz.

 

Doći će sad gen 10 Intel, koji bu puno bolji od gen 9 , navodno "jeftiniji" iako u biti razlika u cijeni će bit što će u istom rangu za iste pare otključat HT po istoj cijeni, na novom socketu, pa kad se zbroji ukupni TCO to bu opet skuplje od AMD opcije gdje uzmemo B450 ploču za 600kn i stavio jeftiniji AMD proc na nju.

Sve to dok konačno ne dođu B550 i Zen 3, pa će ponovo nastat pokolj... al ono, ajmo to gledat sa svoje perspektive - kupio sam non-Intel i uštedio si pare, a sve mi radi perfektno, a ne "AMD prodaje *6 od Intela"

 

Obje firme gledaju isključivo profit. Da nije tako RT 5700X bi se prodavao po 2-2.5kn, a ne  3.5-4k . AMD ima prostora spustit cijene proceva i grafa, ali nema razloga. Da su zaista "naši šampioni" kako ih neki predstavljaju, bili bi neprofitna organizacija, što nisu, definitivno. Treba ih gledati isključivo kao "bolju opciju" ili barem optimalniju, nikako kao "našu ekipu koja pobjeđuje".

Moj PC  
2 2 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

 

Doći će sad gen 10 Intel, koji bu puno bolji od gen 9 , navodno "jeftiniji" iako u biti razlika u cijeni će bit što će u istom rangu za iste pare otključat HT po istoj cijeni, na novom socketu, pa kad se zbroji ukupni TCO to bu opet skuplje od AMD opcije gdje uzmemo B450 ploču za 600kn i stavio jeftiniji AMD proc na nju.

Sve to dok konačno ne dođu B550 i Zen 3, pa će ponovo nastat pokolj... al ono, ajmo to gledat sa svoje perspektive - kupio sam non-Intel i uštedio si pare, a sve mi radi perfektno, a ne "AMD prodaje *6 od Intela"

 

Obje firme gledaju isključivo profit. Da nije tako RT 5700X bi se prodavao po 2-2.5kn, a ne  3.5-4k . AMD ima prostora spustit cijene proceva i grafa, ali nema razloga. Da su zaista "naši šampioni" kako ih neki predstavljaju, bili bi neprofitna organizacija, što nisu, definitivno. Treba ih gledati isključivo kao "bolju opciju" ili barem optimalniju, nikako kao "našu ekipu koja pobjeđuje".

 Ti znas da ce bit puno bolji, 98% je da ce bit isti kao i napredak sa 7 na 8 gen, tj. nikakav napredak ali glavno da je tu novi 1151 "v2".

 

 Iskreno ne vidim razloga za ove sa B350/B450 plocama da uopce gledaju B550, zen 3 je zadnji koji ce bit na AM4 platformi i on ce isto tako normalno radit kao i sto radi zen 2, jedino ajde ako budu kupovali top topova onda ok ali tu ce opet izbor bit nesto vise od B550.

 RX 5700 XT se i skoro prodaje za tih 2500kn, nego je problem sto mi zivimo tu gdje zivimo... Vani dobar model RX 5700XT kosta 2700-3000kn dok je kod nas 3400-3600kn (sto je razlika po 100+€)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

 

Doći će sad gen 10 Intel, koji bu puno bolji od gen 9 , navodno "jeftiniji" iako u biti razlika u cijeni će bit što će u istom rangu za iste pare otključat HT po istoj cijeni, na novom socketu, pa kad se zbroji ukupni TCO to bu opet skuplje od AMD opcije gdje uzmemo B450 ploču za 600kn i stavio jeftiniji AMD proc na nju.

 

 

tesko da ce biti imalo bolji.

eventualno ce preimenovat ii5 u i3, i7 u i5 i jos par takvih mudrolija (clock +100mhz).

napredak na IPC razini ce biti mizeran, vec su na 14++++++ nm, izmuzli su sve kaj se dalo.

dok god ne srede 10nm (a nece) ili dok ne odu na 7nm nema od intela neke srece/napretka.

 

@sve ostalo

naravno da ljudi navijaju za AMD, za osjetno manje nudi vise, a intel ne moze zbog 100 razloga spustiti svoje cijene, i vec sam sebe kanibalizira lagano..

i tak ce biti dok god se u AMD ne polakome (a budu, tako funkcnionira sistem u kojem zivimo), a kad se polakome, onda opet svi za intel, circle of life. ne znam zakaj uopce rasprava o tome.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda sam treba reći "puno bolji", ali da, puno bolji.... Ako ništa ima 10/20 proc i slično u ponudi, i da, opisao sam što znači "puno bolji" , a to je da će dat HT na procevima koji nisu imali HT za iste pare, pa teoretski duplo (logičkih) coreova po istoj cijeni dobiješ.

 

Nije uopće poanta pljuvat po AMD-u, ili hvalit Intel, super mi je da odmah branite "svoj tim", poanta je da je sve to bullshit, treba gledat što za svoje pare možeš dobit bolje, ili za manje para isto. Čemu AMD sad tu hvalit i busat se koliko AMD više prodaje od Intela... taj dio je bio interesantan sredinom do kraja prošle godine. Sad se AMD etablirao kao povoljnija ili optimalnija opcija, sad treba gledat što se može dobit dodatno za iste pare, nadat se da Intel ima kakav odgovor i da cijene mogu ić dodatno dole. Nismo niš postigli ako cijene ostanu kakve jesu.

 

Ja samo ne znam za ovu opciju "vani su RT 5700XT za 2500kn" jer da se može po toj cijeni naručit iz computeruniverse.de nitko ne bi dao 3600kn u RH za istu. Pustite SAD na miru, cijene kod njih su bez poreza, i oni na te cijene daju 6-8%, mi platimo 25% i transport u RH. Dodaj 25% na njihovu cijenu, razlike postaju puno manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Možda sam treba reći "puno bolji", ali da, puno bolji.... Ako ništa ima 10/20 proc i slično u ponudi, i da, opisao sam što znači "puno bolji" , a to je da će dat HT na procevima koji nisu imali HT za iste pare, pa teoretski duplo (logičkih) coreova po istoj cijeni dobiješ.

 

Nije uopće poanta pljuvat po AMD-u, ili hvalit Intel, super mi je da odmah branite "svoj tim", poanta je da je sve to bullshit, treba gledat što za svoje pare možeš dobit bolje, ili za manje para isto. Čemu AMD sad tu hvalit i busat se koliko AMD više prodaje od Intela... taj dio je bio interesantan sredinom do kraja prošle godine. Sad se AMD etablirao kao povoljnija ili optimalnija opcija, sad treba gledat što se može dobit dodatno za iste pare, nadat se da Intel ima kakav odgovor i da cijene mogu ić dodatno dole. Nismo niš postigli ako cijene ostanu kakve jesu.

 

Ja samo ne znam za ovu opciju "vani su RT 5700XT za 2500kn" jer da se može po toj cijeni naručit iz computeruniverse.de nitko ne bi dao 3600kn u RH za istu. Pustite SAD na miru, cijene kod njih su bez poreza, i oni na te cijene daju 6-8%, mi platimo 25% i transport u RH. Dodaj 25% na njihovu cijenu, razlike postaju puno manje.

Sta branimo ? Pa i intelovi ti vec govore da tu nema sanse da napredak, oni su davnih dana izmuzli sta tu mogli iz tog 14nm, HT ce jedino poboljsat usage i nista vise...

 btw, grafa se zove RX 5700 XT (nikakvi RT XT i sl...), govorim iskljucivo za cijene u EU (niti mene nije briga za SAD i njihove cijene bez poreza). Svima je dostupan idealo/geihalzs i mogu se lagano vidjet cijene, isto su vecina upoznata sa mailboxde tak da ne moras narucivat prek njihovih skupljih dostava (ako ima).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 12:00 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice