AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Na c14 ? 15 ? 

 

C16

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sve x570 ploce su daisy chain. Taichi je bila t u preproduction verzijama, ali na kraju su isli na daisy
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo moja iskustvo s Ryzen 3 serijom (spoiler: Pozitivno.), te ujedno preporuka za kolege koji pitaju koju MBO kupiti.

Uzeo sam Asus x370 CROSSHAIR VI HERO za 950kn, preko CU, a bila je i u HR za 1050kn, flash-ao bios (BIOS Flashback), posao od 5 min, sklopio sve, digo win10, te do dan danas bez ikakvih problema (3 - 4mjeseca).

Jedino se moram poigrati s memorijom, ali to ako me bude volja.

 

Imao sam namjeru kupiti Msi x470 gaming plus/pro u MAX verziji, ali mi se nije dalo čekati, a pogotovo kada sma vidio post od kolege The_Fichek o Asus x370 CH6h za 100-110€ na CU.

 

Plus za mene što se tiče ploče: BIOS Flashback, hrpa usb-a (ostale ploče do 1000kn imaju svega 6-8 usb-a).

Jedini minus je 1 M.2 Socket, volio bi da su dva.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 18:57 (T-bone's).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

 Na c14 ? 15 ? 

 

C16

Slabo, kod mene c15 na 3600. Doduše 2T. Na 1T mi se ruši. tRFC na 430.

 

Ovo tvoje Petko dragi je pussy smoke. Nek ti Anša otvori oči.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 19:02 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Slabo, kod mene c15 na 3600. Doduše 2T. Na 1T mi se ruši. tRFC na 430.

 

Ovo tvoje Petko dragi je pussy smoke. Nek ti Anša otvori oči.

 

Zivot sa 2T memorijom nije vrijedan zivljenja...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo nismo dugo o Ryzen problemima, pa da spomenem jedan novi... Precision Boost Overdrive odnosno PBO kod mene uopce ne funkcionira. Sto god da napravim, a bome sam se dosta igrao, i automatske postavke, i rucne, i preko BIOS-a, i preko Ryzen Mastera, probao custom power plan... ne zeli nikako boostati iznad 4.2 GHz. Naponi su svi na auto, a temperatura definitivno nije problem s obzirom da je oko 50. Ima jos ko kakva iskustva ili nedaj boze rjesenje?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

Evo nismo dugo o Ryzen problemima, pa da spomenem jedan novi... Precision Boost Overdrive odnosno PBO kod mene uopce ne funkcionira. Sto god da napravim, a bome sam se dosta igrao, i automatske postavke, i rucne, i preko BIOS-a, i preko Ryzen Mastera, probao custom power plan... ne zeli nikako boostati iznad 4.2 GHz. Naponi su svi na auto, a temperatura definitivno nije problem s obzirom da je oko 50. Ima jos ko kakva iskustva ili nedaj boze rjesenje?

 

Trebao bit i biti veći takt u multicore loadu, ali 4.2 je limit koliko ja kužim.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mata3xM kaže...

Pozdrav, 

imam još zadnju odluku za donijeti prije nego što završim svoj build za stream/gaming a to je trebam li ići na b450 tomahawk max/ x470 / x570? Planirani procesor je r7 3700x sa 5700xt.

Tomahawkica mi je najisplativije rješenje no brine me hoće li se pregrijavatia a s druge strane x570 je dosta skupo rješenje ali izvedivo.

 Pozdrav i sam sam bio u sl. nedoumici te sam zaključio kako je najbolje otići na x470 chipset. Ako ne planiraš dati preko 1800kn za neku malo bolju x570 matičnu, ispod tog nekog cijenovnog ranga x570 matične su uglavnom ogoljene.

Od svih matičnih koje sam gledao odluka je bila pala na Asus Prime x470-Pro i za sada nisam požalio (1310kn u ADM-u), imaju nešto kvalitetniji VRM sustav od drugih u tom nekom cijenovnom rangu do kojih 1800kn od matičnih s x470 i x570 chipsetima.

 

 

 

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 20:28 (Branimir2412).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Minneyar kaže...

Evo nismo dugo o Ryzen problemima, pa da spomenem jedan novi... Precision Boost Overdrive odnosno PBO kod mene uopce ne funkcionira. Sto god da napravim, a bome sam se dosta igrao, i automatske postavke, i rucne, i preko BIOS-a, i preko Ryzen Mastera, probao custom power plan... ne zeli nikako boostati iznad 4.2 GHz. Naponi su svi na auto, a temperatura definitivno nije problem s obzirom da je oko 50. Ima jos ko kakva iskustva ili nedaj boze rjesenje?

 

Trebao bit i biti veći takt u multicore loadu, ali 4.2 je limit koliko ja kužim.

 Ne. 4.2 GHz je stock boost limit. PBO bi trebao ici jos povrh toga do +200 MHz, dakle do 4.4 GHz, ukoliko temperature i voltaze dozvoljavaju. Ali koliko citam po netu, to vecini ljudi uopce ne radi.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 20:34 (Minneyar).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
Jakovp kaže...
Minneyar kaže...

Evo nismo dugo o Ryzen problemima, pa da spomenem jedan novi... Precision Boost Overdrive odnosno PBO kod mene uopce ne funkcionira. Sto god da napravim, a bome sam se dosta igrao, i automatske postavke, i rucne, i preko BIOS-a, i preko Ryzen Mastera, probao custom power plan... ne zeli nikako boostati iznad 4.2 GHz. Naponi su svi na auto, a temperatura definitivno nije problem s obzirom da je oko 50. Ima jos ko kakva iskustva ili nedaj boze rjesenje?

 

Trebao bit i biti veći takt u multicore loadu, ali 4.2 je limit koliko ja kužim.

 Ne. 4.2 GHz je stock boost limit. PBO bi trebao ici jos povrh toga do +200 MHz, dakle do 4.4 GHz, ukoliko temperature i voltaze dozvoljavaju. Ali koliko citam po netu, to vecini ljudi uopce ne radi.

 

Možda su mislili na autoOC funkciju?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Minneyar kaže...
Jakovp kaže...
Minneyar kaže...

Evo nismo dugo o Ryzen problemima, pa da spomenem jedan novi... Precision Boost Overdrive odnosno PBO kod mene uopce ne funkcionira. Sto god da napravim, a bome sam se dosta igrao, i automatske postavke, i rucne, i preko BIOS-a, i preko Ryzen Mastera, probao custom power plan... ne zeli nikako boostati iznad 4.2 GHz. Naponi su svi na auto, a temperatura definitivno nije problem s obzirom da je oko 50. Ima jos ko kakva iskustva ili nedaj boze rjesenje?

 

Trebao bit i biti veći takt u multicore loadu, ali 4.2 je limit koliko ja kužim.

 Ne. 4.2 GHz je stock boost limit. PBO bi trebao ici jos povrh toga do +200 MHz, dakle do 4.4 GHz, ukoliko temperature i voltaze dozvoljavaju. Ali koliko citam po netu, to vecini ljudi uopce ne radi.

 

Možda su mislili na autoOC funkciju?

 AutoOC je samo "manual" verzija onog sto bi PBO trebao raditi, tj da rucno specificiras koliko hoces ici povrh stock boosta. PBO bi to trebao sam, ici koliko moze iznad stock boosta ovisno o temperaturi i voltazi. Ali ocito na vecini ploca to jos nije sređeno... Sve u svemu ne zelim ni zamisljat kakva je situacija bila na ljeto ako 6 mjeseci kasnije jos ima ovoliko "problema" ... iako su "problemi" takvi da ih nece ni primijetiti netko tko se nejde dublje baviti...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na slici je što namjeravam kupiti, uzimam u Linksu jer mi je vrlo blizu i uzimam na rate pa želim sve u jednoj trgovini. Nemaju više u ponudi matičnu sa slike pa me zanima koju preporučate umjesto nje? Isto tako, da li su navedeni rami kvalitetni? Na kraju, koji od dva SSDa da uzmem? Hvala.

 

https://prnt.sc/q6bc0e

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

Na slici je što namjeravam kupiti, uzimam u Linksu jer mi je vrlo blizu i uzimam na rate pa želim sve u jednoj trgovini. Nemaju više u ponudi matičnu sa slike pa me zanima koju preporučate umjesto nje? Isto tako, da li su navedeni rami kvalitetni? Na kraju, koji od dva SSDa da uzmem? Hvala.

 

https://prnt.sc/q6bc0e

 Nemoj kupovat nesto zato sto je jako blizu, za cijenu koju kupujes svugdje iz HR ti je besplatna dostava.

 

Da li trebas jedan ili dva SSDa ? Ako jedan onda definitivno SX 8200 PRO.

 

Rami su katastrofa, 8GB za 740kn...

 

Uzmi si ovako nesta...

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

1 * MSI B450-A Pro MAX, AM4, DDR4, U3, m.2, ATX
Sifra: msi-b450-a-prom - 887,78 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 665,56 Kn

1 * SSD ADATA 512GB SX8200 Pro PCIe M.2 2280
Sifra: 0141090 - 743,33 Kn

 

Ukupno: 4.106,67 Kn (na rate)

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

SX8200 Pro ti je bolji SSD od Gamixa S5. Drugi M.2 SSD-a na velikoj vecini maticnih dijeli bandwidth ili od grafe ili od sata portova pa i na to obrati paznju, ak vec nisi. Posto si se ogranicio na Links cijenovno najbliza i najslicnija, ali s losijim VRM-om je Gigabyte B450 Elite. Trebala bi biti okej za Ryzen 3600. Ako si fan Asusa TUF B450-Plus je isto skroz oke kupnja za 987kn. Dok im 3600 dodje na lager mozda opet stigne i Asrock K4 maticna.. RAMi su oke, ALI to je samo 8GB, pazi.. Provjeri samo QVL maticne i proizvodjaca memorije da ne bi bilo. 

 

Covjek kupuje na rate tako da podrzavam kupnju u Linksu u tom slucaju. Eventualno check Ekupi jer isto imaju niske cijene za placanje na rate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 23:24 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ReverseFlash kaže...

Na slici je što namjeravam kupiti, uzimam u Linksu jer mi je vrlo blizu i uzimam na rate pa želim sve u jednoj trgovini. Nemaju više u ponudi matičnu sa slike pa me zanima koju preporučate umjesto nje? Isto tako, da li su navedeni rami kvalitetni? Na kraju, koji od dva SSDa da uzmem? Hvala.

 

https://prnt.sc/q6bc0e

 Nemoj kupovat nesto zato sto je jako blizu, za cijenu koju kupujes svugdje iz HR ti je besplatna dostava.

 

Da li trebas jedan ili dva SSDa ? Ako jedan onda definitivno SX 8200 PRO.

 

Rami su katastrofa, 8GB za 740kn...

 

Uzmi si ovako nesta...

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

1 * MSI B450-A Pro MAX, AM4, DDR4, U3, m.2, ATX
Sifra: msi-b450-a-prom - 887,78 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 665,56 Kn

1 * SSD ADATA 512GB SX8200 Pro PCIe M.2 2280
Sifra: 0141090 - 743,33 Kn

 

Ukupno: 4.106,67 Kn (na rate)

 

 Ma....sad vidim da sam krive rame stavio, ove sam mislio  https://www.links.hr/hr/memorija-pc-24000-16-gb-g-skill-ripjaws-v-series-f4-3000c15d-16gvgb-ddr4-3000mhz-kit-2x8gb-051200001

 

Da jedan SSD je u pitanju, jedan od ta dva sam mislio, pa me zanimalo koji bi bio bolji.

 

 

Usput, nema niti te matične u Linksu.

 

Ne uzimam iz Linksa zbog dostave, već ako što bude trebalo nositi na popravak, ili zamjenu, udaljen mi je 10 minuta, nemoram slati u ZG ili šta ja znam, pakirati, zajebavati se. Jednostavno mi je pristupačniji u svakom pogledu, cijena ako je i malo veća ne smeta mi, Ryzena će vjerojatno imati uskoro opet na stanju, tako da tražim pravu matičnu za tog Ryzena i sve ostalo iz njihove ponude.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 23:26 (ReverseFlash).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

SX8200 Pro sigurno. Gamix bi trebao biti jeftinija alternativa, ako se ne varam, ali u HR nije. Drito te Ripjaws ja imam, radi se o Hynix CJR, ne bas najbolji die, ali proizvodjac koji prolazi kod vecine maticnih.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

gigabyte f50 bios fixao konačno problem sa 1600x više ne locka množitelj na 22x svi od biosa f40 na gore su imali taj problem

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 0:56 (dejo74).
Moj PC  
2 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima tu na BUG Forumu. Novi sam (samo tu) inače pratim povremeno ovaj forum i za početak imam jedno pitanje.

Naime bio sam uzeo na Akciji u ADM-u (800kn+pp) Ryzen 5 1600 (došao je kao Tray sa Wraith Spire hladnjakom). CPU-Z ga zapravo očitava kao 'Pinnacle Ridge' 12 nm Rev. PiR-B2 (dakle kao Zen+), a ne na '14nm' kao originalni R 5 1600 'Summit Ridge' 14 nm (Zen). Jednostavno nisam pronašao ništa na netu o toj reviziji tj. čudu od procesora osim špekulacija da je to 'Low Binned R5 2600' etiketiran kao 1600 (uglavnom na Reddit-u i jednom turskom forumu), ali ništa pouzdano niti oficijelno nigdje. Čudno! Inače CPU sam dignuo na 3.6GHz (sve jezgre) i radi tako na stock voltaži (Auto). Radi tako ne prelazeći u Idlu oko 30°C, a pod opterečenjem oko 52°C (AIDA Stress Test).

Zna li tko netko više o ovoj Reviziji tj. Čudu?

 

Hvala

12+nm+Ryzen+5+1600+'Pinnacle+Ridge'+Cinebench.20 12+nm+Ryzen+5+1600+'Pinnacle+Ridge'+Cinebench.20
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 2:27 (Ryzenius AM'Debilowski).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel ažuriran BIOS?
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
VladimirLem kaže...

GSkill Ripjaws 2x8 GB 3600 MHZ ali CL19 za 450 kn, novo neotvoreno?

 

Trazi neka spuste to na barem CL17 ili odustajes

 Hahah A evo kažu ljudi 14 naspram 2 da kupim to.

4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ryzenius AM'Debilowski kaže...

Pozdrav svima tu na BUG Forumu. Novi sam (samo tu) inače pratim povremeno ovaj forum i za početak imam jedno pitanje.

Naime bio sam uzeo na Akciji u ADM-u (800kn+pp) Ryzen 5 1600 (došao je kao Tray sa Wraith Spire hladnjakom). CPU-Z ga zapravo očitava kao 'Pinnacle Ridge' 12 nm Rev. PiR-B2 (dakle kao Zen+), a ne na '14nm' kao originalni R 5 1600 'Summit Ridge' 14 nm (Zen). Jednostavno nisam pronašao ništa na netu o toj reviziji tj. čudu od procesora osim špekulacija da je to 'Low Binned R5 2600' etiketiran kao 1600 (uglavnom na Reddit-u i jednom turskom forumu), ali ništa pouzdano niti oficijelno nigdje. Čudno! Inače CPU sam dignuo na 3.6GHz (sve jezgre) i radi tako na stock voltaži (Auto). Radi tako ne prelazeći u Idlu oko 30°C, a pod opterečenjem oko 52°C (AIDA Stress Test).

Zna li tko netko više o ovoj Reviziji tj. Čudu?

 

Hvala

 Nisi jedini

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/d6vymf/hunt_for_the_12_nm_ryzen_5_1600_ended/

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vec sam pisao u ovoj temi o svom procesoru i cudom oveclocku . Znaci r5 1600 oc na 3.7 ghz . Kad probudim pc iz sleep mode u task manager mi pise da je 4.25 ghz i tako sam odlucio da pokrenem cinabench r15 da vidim dali jeste . Pc se normalno radi temp normalna na stock cooleru . Ali imam nestabilnost u igri znaci sve usporeno ali je fluidno bez stekanja . Nisam nista dirao u biosu oko voltaze i samo sam stavio manual na 3.7 ghz . Inace max bez diranja voltaze i toga mogu na 3.75 ghz . Maticna asrock x370 killer sli nisam nadogradio bios . Trebam savijet kako da zapravo provjerim dali je to dobar chip koliko mogu ic s voltazom i koji bios ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

 Kad se nešto proda u milijunima normalno je da će tu i ramo biti problema, to je čista statistika i zakon brojeva

možemo se mi pravit grbavi i banalizirati, ali ovo dolje nije 'tu i tamo statistika', nego je hrpa ljudi na relativno malom tržištu i relativno malom forumu u samo jednom danu nabrojala hrpe problema, a to nije nikakav zakon velikih brojeva nego realni problem i činjenica da ryzen nije baš plug'n'play u dosta slučajeva 

 

 to su sve benefiti AMD platforme, nikad dosadno, kao neki projekt koji nema kraja, non stop imas nesto za raditi, i svaki dan je novo iznenadenje, cak i kada sve nastimas da radi kako hoce, provjeris i testiras 100 puta, ostaje osjecaj svaki puta kada upalis racunalo da ce iskociti neki novi izazov 

 

pa onda dode novi windows upadate, pa chipset update, pa bios update, pa sve ispocetka jer se nesto prebrika pa opet ne radi kak treba

 

od 1600, preko 2600, pa sada sa 3600 i 3700X, stalno nesto radim po racunalu, klinci me stalno ispituju, tata zasto se ne igras nego stalno nesto podesavas u BIOS-u, pa im pokazujem sta radim, educiram i tak, zabava za cijelu obitelj 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja nikakvih problema nisam imao sa svojim kompom, može biti da je do izbora memorije. Davno sam čitao da  Gskill memorija ne radi probleme pa samo nju naručujem za sebe i druge. Kolegi sam davno sastavio Ryzen 1500x Msi B350 matična Gskill 8gb itd. sve je bilo plug n play isto kod mene. Bios sam njemu samo jednom promijenio odmah nakon kupnje i od tada ništa. Kod sebe sam isto jedan put bios stavio prije 8 mjeseci i to je sve. Matična je Giga X470 i Ryzen 2600 16gb 3000mhz Gskill iz prve je xmp proradio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hehe, kod mene rajzen u dječjoj sobi radi kao urica - uopće ga ne diram niti išta podešavam, ako što ne valja klinci samo ugase prozorčić s obavijesti i piče dalje, a ako to ne pomaže vjerojatno restartaju cijelo računalo pa je opet sve ok

tako je bolje i meni i njima, ja se ne živciram, a oni se od malena nauče na amd 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kod mene isto nikakvih problema, ryzen 1600x +ab350 pro4 + corsair lpx 3000.  Prvog dana odmah digao ryzena na 4000, memoriju na 3400 preko xmp. Sad sam evo prešao na b450 fatality itx, isto sve šljaka bez ikakvih štucanja i potreba za tweakanjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neki koji citaju ovu temu ulaz u BIOS i namjestanje par opcija gledaju kao nekakav problem ili sta vec za Ryzen. Namjestis voltage offset, oh ne, Intel radi plug n play, Ryzen nije tako dobar, wtf?

 

Main problem je to s memorijama, ne u smislu da ne rade, nego rade tipa 66-200 Mhz ispod deklariranog, oh ne.. Kolko sam procitao ljudima se to danas javlja kod manje poznatih proizvodjaca memorija, tipa Nyan mema na Patriot Viper Steel od kolege. Problemi s cold boot na MSI Tomahawk MAX i sl. ostaju nepoznanica, ali zato sluzi forum, za raspravljanje o problemima.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se sumiraju svi problemi u jedno...ako želite najnoviji procesor,pobrinite se da imate najnovije ploče i neće biti problema.  Teško je održavati da ploče prve generacije da bezgrešno rade sa novim procesorima,tako je sa mobitelim tako je sa automobilima.Industrija je tu da kupujete nove proizvode

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

KLIK 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...
hahhaajaads kaže...
ReverseFlash kaže...

Na slici je što namjeravam kupiti, uzimam u Linksu jer mi je vrlo blizu i uzimam na rate pa želim sve u jednoj trgovini. Nemaju više u ponudi matičnu sa slike pa me zanima koju preporučate umjesto nje? Isto tako, da li su navedeni rami kvalitetni? Na kraju, koji od dva SSDa da uzmem? Hvala.

 

https://prnt.sc/q6bc0e

 Nemoj kupovat nesto zato sto je jako blizu, za cijenu koju kupujes svugdje iz HR ti je besplatna dostava.

 

Da li trebas jedan ili dva SSDa ? Ako jedan onda definitivno SX 8200 PRO.

 

Rami su katastrofa, 8GB za 740kn...

 

Uzmi si ovako nesta...

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 3600
Sifra: 0400496 - 1.810,00 Kn

1 * MSI B450-A Pro MAX, AM4, DDR4, U3, m.2, ATX
Sifra: msi-b450-a-prom - 887,78 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 665,56 Kn

1 * SSD ADATA 512GB SX8200 Pro PCIe M.2 2280
Sifra: 0141090 - 743,33 Kn

 

Ukupno: 4.106,67 Kn (na rate)

 

 Ma....sad vidim da sam krive rame stavio, ove sam mislio  https://www.links.hr/hr/memorija-pc-24000-16-gb-g-skill-ripjaws-v-series-f4-3000c15d-16gvgb-ddr4-3000mhz-kit-2x8gb-051200001

 

Da jedan SSD je u pitanju, jedan od ta dva sam mislio, pa me zanimalo koji bi bio bolji.

 

 

Usput, nema niti te matične u Linksu.

 

Ne uzimam iz Linksa zbog dostave, već ako što bude trebalo nositi na popravak, ili zamjenu, udaljen mi je 10 minuta, nemoram slati u ZG ili šta ja znam, pakirati, zajebavati se. Jednostavno mi je pristupačniji u svakom pogledu, cijena ako je i malo veća ne smeta mi, Ryzena će vjerojatno imati uskoro opet na stanju, tako da tražim pravu matičnu za tog Ryzena i sve ostalo iz njihove ponude.

 Koju onda matičnu uzeti a da je dostupna u Linksu? Sad sam dobio odgovor da će im Ryzen biti dostupan krajem tjedna

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice