AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...
dery kaže...

Kako si uspio dobit takvu razliku između rize 2700 i 3600 pogotovo na 4K rezi?

Evo test tvoj gpu na nižoj rezi da se bolje vidi snaga cpu -1280x720p  između dva označena razlike skoro nema pogotovo da je na 4k bili bi potpuno jednaki svi cpu-ovi

 A iskreno, za Cities Skylines mislim da veliku ulogu igra i skok sa 16 na 32GB RAMa, tezi memory hog (bez pol problema pojede 15-20+gb) je i vjerovatno manje swappa sad.

Jakovp kaže...

 Da, u igrama koje su najteže za cpu  i sa top grafičkom. A onaj tko ima tu top grafičku sigurno nema 1600.

 Zacudio bi se kakve kombinacije ljudi imaju... Ja sam neko vrijeme imao Xeon L5639 + 980Ti i kasnije Xeon X5650 + 1070Ti...

 

Uzeo sam 1600 pa 1080 Ti u razmaku od mj dana (vrijeme prije serije 2xxx). Nije bila jeftina. Ali mi je suludo kupovati novo sada da bih dobio 10?15? % gore, tj nekoliko FPS-a.

Slažem se, ima svakakvih kombinacija. Mene je ova služila dobro, a i bude nadalje za sada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 15:53 (Vixi).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma ja nebudem jos u dogledno vrijeme isao sa 1080Ti, vjerovatno bi uzeo rabljeni Big Navi kad dojde generacija nakon tog, ako ispuni ocekivanja...

Ali rado bi stavio neki drugi aftermarket kuler umjesto ovog Gaming 3X OC, da metnem EXOC BIOS gore i fino ~2.1GHz.
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj Gaming 3X zamjenjen sa Accellerom IV; 2 GHz (66-67-68C, stock fan curve); nisam polijepio jos uvijek heatsinkove po VRMovima i VRAMu, tako da za sada sam vratio na ono sto Afterburner drzi kao stock tj 1885. BIOS flash mi djeluje bas ko navlacenje maka na konac. just my 0.02$! :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 15:49 (Jovanka).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jovanka kaže...

Moj Gaming 3X zamjenjen sa Accellerom IV; 2 GHz (66-67-68C, stock fan curve); nisam polijepio jos uvijek heatsinkove po VRMovima i VRAMu, tako da za sada sam vratio na ono sto Afterburner drzi kao stock tj 1885. BIOS flash mi djeluje bas ko navlacenje maka na konac. just my 0.02$! :)

 

Ja poklonio svoj Accellero IV jednom liku iz firme. Znao sam da ako mi ostane kod kuce - kad tad cu razmontirati graficku. A ne zelim...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Ja poklonio svoj Accellero IV jednom liku iz firme. Znao sam da ako mi ostane kod kuce - kad tad cu razmontirati graficku. A ne zelim...

 

Razmazila te tiša nova grafa :P TEhnicki. moj nije bio za zamjenu, ali ovaj WF3x ima neki "hum" koji me znao pilat pod opterecenjem :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jovanka kaže...
ali ovaj WF3x ima neki "hum" koji me znao pilat pod opterecenjem :)

Poigraj se malo s okretajima, cesto se dogodi da na odredjenom rpm-u pogodis rezonantnu frekvenciju pa bude gore nego da okretaje malko povisis ili, naravno, snizis...

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@hudo

što se tiče core volt.

 

stavi u minnimum proc.state 10% a u max proc state stavi 96-99%, na balanced planu.

 

 

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 13:20 (sokre).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jovanka kaže...
ali ovaj WF3x ima neki "hum" koji me znao pilat pod opterecenjem :)

Poigraj se malo s okretajima, cesto se dogodi da na odredjenom rpm-u pogodis rezonantnu frekvenciju pa bude gore nego da okretaje malko povisis ili, naravno, snizis...

 

 

Fala ti Druže, sate i sate peglao krivulju; testirao tjednima; i jbga kad je Accelero pao na 250 kn, pokleknuh :) WF3 u principu IDLE ok jer FAN STOP, ako ga prigusim previse "u sredini" krene lupat u thermal limit. Da obuzdam thermal limit, negdje je uvijek "hum-ao".  Probao 3 paste Najbolje od svega, i Accelero nije bezgrijesan, na loadu ima  nesto huma, ali "ne rezonira" pa mozak manje percipira :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 13:28 (Jovanka).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A majketi imamo na forumu, u direktnoj komunikaciji, i druga Tita i drugaricu Jovanku .

 

Računajte na nas!

 

 

OT, kad bi trebao stići prvi review sa AMDovim Renoirom u laptopima? Da vidimo jesu li uspjeli dobro skresati idle power draw, pošto Ryzen Mobile 2xxx & 3xxx nije bio primarno prilagođen laptopima nego više desktopima i tu ga Intel šije brutalno, pogotovo u ultrabookovima gdje je zbog velike portabilnosti trajanje baterije jako bitno.

 

Edit: Ja o vuku, a prije sat vremena objavljeno Tomshardware: Review asus-rog-zephyrus-g14.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.3.2020 15:50 (EricCartman).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moglo bi se reci da je AMD prevagnuo i na mobilnom trzistu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Battery life:

 

Ajme ubiše i Intela i svoje stare CPUove.

Jedini CPU koji može parirati novom AMDu je I7-1065G7 na 10nm..

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koga će im vraga stari CPU kad nije bio dovoljno konkurentan?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Battery life:

 

Ajme ubiše i Intela i svoje stare CPUove.

Jedini CPU koji može parirati novom AMDu je I7-1065G7 na 10nm..

 Ne znam kakvi su Intelovi 10 nm procesori, ali s 14 nm procesorima im ne mogu konkurirati u mobilnom segmentu s obzirom da je Intelova jedina prednost visoki takt, a to ne funkcionira dobro na mobilnim uređajima.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
EricCartman kaže...

Battery life:

 

Ajme ubiše i Intela i svoje stare CPUove.

Jedini CPU koji može parirati novom AMDu je I7-1065G7 na 10nm..

 Ne znam kakvi su Intelovi 10 nm procesori, ali s 14 nm procesorima im ne mogu konkurirati u mobilnom segmentu s obzirom da je Intelova jedina prednost visoki takt, a to ne funkcionira dobro na mobilnim uređajima.

 Intelovi 10nm procesori su solidni, dobar IPC gain, dobra potrošnja, dobar iGPU, problem je samo što za sada dolaze samo sa 4 corea, a da, i takt im je dosta niži od 14nm++++ (kolko tu pluseva zapravo ide nemam više pojma).

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ga i linus:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...
Riot kaže...
EricCartman kaže...

Battery life:

 

Ajme ubiše i Intela i svoje stare CPUove.

Jedini CPU koji može parirati novom AMDu je I7-1065G7 na 10nm..

 Ne znam kakvi su Intelovi 10 nm procesori, ali s 14 nm procesorima im ne mogu konkurirati u mobilnom segmentu s obzirom da je Intelova jedina prednost visoki takt, a to ne funkcionira dobro na mobilnim uređajima.

 Intelovi 10nm procesori su solidni, dobar IPC gain, dobra potrošnja, dobar iGPU, problem je samo što za sada dolaze samo sa 4 corea, a da, i takt im je dosta niži od 14nm++++ (kolko tu pluseva zapravo ide nemam više pojma).

Kakav je IPC tih 10nm u usporedbi s Zen 2? A mane nižeg takta se neće toliko vidit u mobilnom segmentu jer ionako svi rade na dosta nižem taktu zbog potrošnje i zagrijavanja, IPC je jedini pravi smjer.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
EricCartman kaže...
Riot kaže...
EricCartman kaže...

Battery life:

 

Ajme ubiše i Intela i svoje stare CPUove.

Jedini CPU koji može parirati novom AMDu je I7-1065G7 na 10nm..

 Ne znam kakvi su Intelovi 10 nm procesori, ali s 14 nm procesorima im ne mogu konkurirati u mobilnom segmentu s obzirom da je Intelova jedina prednost visoki takt, a to ne funkcionira dobro na mobilnim uređajima.

 Intelovi 10nm procesori su solidni, dobar IPC gain, dobra potrošnja, dobar iGPU, problem je samo što za sada dolaze samo sa 4 corea, a da, i takt im je dosta niži od 14nm++++ (kolko tu pluseva zapravo ide nemam više pojma).

Kakav je IPC tih 10nm u usporedbi s Zen 2? A mane nižeg takta se neće toliko vidit u mobilnom segmentu jer ionako svi rade na dosta nižem taktu zbog potrošnje i zagrijavanja, IPC je jedini pravi smjer.

 

Digli su IPC dosta tako da je sličan kao zen 2, ali imaju ogromih problema sa yeildovima, tako da su limitirani na 4 jezgre i 4 ghz i vjerojatno proizvode sa ogromnim gubitkom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Digli su IPC dosta tako da je sličan kao zen 2, ali imaju ogromih problema sa yeildovima, tako da su limitirani na 4 jezgre i 4 ghz i vjerojatno proizvode sa ogromnim gubitkom.

Ima Intel visi IPC ali ih jebe takt tj. perf/watt gdje nije puno bolji od prethodnih generacija. 

Sve u svemu, AMD je sad kralj i u laptop segmentu..

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I o svemu će naravno odlučiti cijena. Do sad su Riže u laptopima bile dosta jeftinije.

 

Sad ćemo vidjet hoće li se nastaviti taj trend. Ja možda piknem neki 4800H sa 1660ti grafom, da preživim do nove serije.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad sve ovisi o OEM-ovima.

Ako OEM-ovi nece koristiti Ryzen Mobile CPU-e i gurati ih - dzabe im proizvod.

Isto vrijedi i za servere - ako OEM-ovi ne koriste EPYC CPU-e nego "konkurentne" Intel procesore,

ni tu im ne vrijedi superiorni proizvod.

 

Jedino gdje AMD moze garantirano naci uspjeh je u mainstream i HEDT sa Desktop Ryzen i Threadripper procesorima.

 

U svemu drugome ovise o OEM-ovima. No cini se da ce i to lagano krenuti, s obzirom da OEM-ovi dobijaju od AMD-a

vec neko vrijeme i povoljnije B550 chipsete, koji nisu dostupni krajnjim kupcima.

 

B550 chipset ili nesto slicno je koristeno i u NB solucijama, s obziron na Gen3 ogranicenje. Al sve u svemu, radije

imam generaciju sporiji PCI-e linije nego mali prdljivi ventilator u kucistu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Sad sve ovisi o OEM-ovima.

Ako OEM-ovi nece koristiti Ryzen Mobile CPU-e i gurati ih - dzabe im proizvod.

Isto vrijedi i za servere - ako OEM-ovi ne koriste EPYC CPU-e nego "konkurentne" Intel procesore,

ni tu im ne vrijedi superiorni proizvod.

 Ne vidim zašto OEMovi ne bi ugrađivali nove AMDove procesore, u dućanima već ima pregršt Ryzen laptopa, cijeli low end su preplavili.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako mozes vratiti malo vrijeme unatrag, dok je AMD imao konkurentne desktop

procesore na 939 i 940 (AM2) platformi, te dobre Opteron procesore za laptope,

intel je aktivno placao OEM-ove kao sto su HP, DELL, IBM, ACER i druge, da forsaju intelove procesore.

 

O tome ti pricam. Uz to, intel ne mora placati OEM-ove, jer ce ih kad tad AMD zbog toga tuziti,

ali im moze reci "evo, taj CPU vise ne kosta 300$ za vas nego 200$, u slucaju da ne stavljas AMD-ove procesore",

i to je veoma moguca i realna situacija koja se moze desiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nadam se da se to neće ponoviti, takve prljave igre... bili jesu kažnjeni za to, ali šteta AMDu je bila ogromna.

Ne znam hoće li moći to izvesti još jednom.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve je to biznis, koliko se tako prljavih poslova rijesava, ne zna se.

Al pogledas kako i inzinjeri prelaze iz AMD-a u druge firme, pa u Intel malo po malo,

naravno da se tu i "know how" prenosi, tipa Keller nije smio u Intel, pa je nakon raskida

ugovora presao u Apple, pa Teslu, i onda u Intel, to su sve igre da se zamazu oci.

 

Jedina prednost koju AMD sa poslovne strane ima je to, sto Intel ne moze proizvesti

dovoljno desktop i mobile procesora na 14nm, te zbog toga isporuke OEM-ova kasne.

Losa strana je, sto vecina poduzeca ostaje na intelu, jer u slucaju da imas mrtav desktop,

dovoljno je Image preseliti na slijedeci Intel PC od istog OEM-a, i to radi, dok kad selis na potpuno drugu platformu,

najcesce imas problema i BSOD-ove, osobito kad ides sa AMD-a na Intel platformu.

 

Dok intel ne rijesi svoj "10nm", koji je navodno otkazan, pa nije otkazan, tko ce ga znat. Al cijene i dalje ne spustaju,

mozda cak i imaju dovoljno gotovorih procesora, ali nekom umjetnom "krizom" odrzavaju cijene vrlo visoko.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sokre kaže...

@hudo

što se tiče core volt.

 

stavi u minnimum proc.state 10% a u max proc state stavi 96-99%, na balanced planu.

 

 

 

Stavio 5-95%, i opa, 10C dolje odma, sad stoji na 45C i 1.032V! Hvala na savjetu:)

Al sad neide iznad 3.56Ghz, inace isao na 4.1-4.4, sto je sasvim ok za rad u Win, ali za igre cu mozda moras vratiti na 100% max cpu.

Odlicno privremeno rjesenje, krajem tjedna dolazi Arctic Freezer 34 Duo pa cemo vidjeti dal to pomaze.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 11:11 (hudo).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma za max state obavezno stavi 100 posto, ne bi trebalo utjecati na idle.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Ma za max state obavezno stavi 100 posto, ne bi trebalo utjecati na idle.

To sam imao, i idle ode sa 1.032V na 1.35 - 1.4V, i 50-60C.

Slack i browser sa 50 tabova rade svoje:)

~~ sound sommelier ~~
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni šara sa 0.87 na preko 1.5v temp 27-33° tako da te to ne bi trebalo brinit jer tako radi izgleda. Vidit češ kako će bit sa novim hladnjakom pa se javi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 12:37 (dery).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hudo kaže...
Jakovp kaže...
Ma za max state obavezno stavi 100 posto, ne bi trebalo utjecati na idle.

To sam imao, i idle ode sa 1.032V na 1.35 - 1.4V, i 50-60C.

Slack i browser sa 50 tabova rade svoje:)

 A jbg, onda ne pričamo o idle. U power setting svakako treba stavi min oko 10 posto, a max oko 100 posto. Nije da ti se pregrijava, osim ako te ne smeta buka.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice