AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

Ma di kosta 1300, daj link. To je izuzetak, ne pravilo, ako tolko kosta.

 1399kn.. svejedno.. nemojmo sad sitnicarit..

al opet je 200kn razlike jer recimo ova dobra b550 tomahawk kosta 1182 najjeftinija

 

Hehe.. +dostava? 75kn je dostava u ipon i eto te gotovo na 1500kn (nemam pojma zasto im negdje pise 50kn, kad je stavim u kosaricu meni ispadne +75kn, a zivim do Zg). U ED ne bih nikad kupio. Previse je negativnih iskustava. Bolje onda neku polovnu X570 bez jamstva pa testiras prije kupnje. Centro ima dostavu 30kn, znaci 1210kn. Dosli smo do onih 300kn razlike i prakticki kupovine u ? ducanu vs. provjerenog ducana. Kad se vec daje 1500kn za maticnu onda nek ga vrag nosi bolje dati jos malo da to bude u provjerenom ducanu.

 

Ova X570-A Pro od MSI-a ustvari izgleda solidno. Ima ALC1200, a ne 892 sto se meni ucinilo da ima. Jedino je VRM i hladjenje istog slabije od Tomahawk. Super za nekog s Ryzenom 3600 i tko zeli sve stazice, ali inace meh.

 

Kome nije zurba, vrijedi sacekati da ekipa pocne testirat VRM na tim jeftinijim X570 kad izadju novi Ryzeni..

 

 a za b550 tomahawk nema dostave.... ha ?

svi su u ZG i svi je mogu pokupit zar ne ....

Bnet: mNik987#2148
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 pa nece bacit kao sto sam rekao x570 ima odredene benefite, to ne mozes porec.

a ova tuf ima i odlicni oc potencijal i overall je odlicna ploca za ulozene novce.

 

netko je stavio ovo : https://bugweb.blob.core.windows.net/cache/679251eaa26c4a22e4c2f47edc0184d8.ff6bd7b3e835e2954b0c52c2777a47d1.jpg?cm

 

pitanje je sada hoce li jos koja generacija Ryzena dolaziti na am4 ili je ovo zadnje..

ali ako hoce (ne znam nisam upucen) moglo bi se dogoditi da b550 ploce nece imati full support..

 

recimo neke ploce starijih generacija s novom serijom procesora nece moci OC-at proc na nacin da moze svaku jezgru zasebno i slicno tome...

 

osobno bez problema bih isao na ovu x570 tuf plus

Ima ali ako isti nisu potrebni ne treba baciti ni 100 kn vise, a kamoli 200 ili 300, nema smisla...Meni je trebao Wifi, nisam htio kemijat sa adapterima nista, nego bas da ploca ima i za ubuduće, i nisam htio mijenjati jos 2700x tako da sam bio primoran dati 50 eura vise, sto je meni vrijedilo...Nekima ne vrijedi ako ima ryzena 3xxx seriju i ne treba mu WiFi i ne brine za budućnost, ja sam tu htio i malo future proof, socet, stazice, ovo ono...

The_Fichek kaže...

Kome nije zurba, vrijedi sacekati da ekipa pocne testirat VRM na tim jeftinijim X570 kad izadju novi Ryzeni..

 

Ma neke jeftinije X570 kao Tomahawk i Asus+, a mozda i MSI a pro nema sanse posteno ni zagrijati cak ni sa novijim ryzenima, tako i tako im ni najjaci 3950x rucno klokan na 250+ W ne moze nista...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 16:20 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uzeo je B550 Mag Mortar u Zagrebu da ne reklamiram dućane.
Ma i ta mu je dosta dobra za 3700X.
Ne hajca se ovaj proc puno.
Čitam da je 25% manji potrošač od 2700X.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

toxic

Napiso sam sve, daj molim te citaj do kraja. Evo, najtocnije, 260kn je razlika ipon X570 TUF vs. B550 Tomahawk iz centra. Za HR standarde je to odlicna cijenovna razlika, ali mislim da ce ipak vecina ici na Tomahawk sta got ti i ja mislili. Btw. ta TUF je u ipon cini mi se nedostupna..

 

Zen3, ovaj novi Ryzen koji se najavljuje, je zadnje kaj dolazi na AM4. Iduce je AM5 i DDR5, a DDR5 se vec stanca, ali prvo dolazi za servere itd.

 

Tomo53nja

Ja bas danas jucer gledam taj Intelov Wifi AX200 i razmisljam je li moguce da to itko u HR iskoristi? Koja je to propusnost.. Dobra stvar je sto Intel nije nabio cijeni toj kartici pa samo mijenja staru za malo vecu cijenu. Vani isti AX200 sa adapterom, antenama i svime kosta oko 140kn ili jos vise, ako zelis heatsink. Naravno ima i obicnih wifi kartica blize 100kn. Kad si vec tu, mozes mi reci treba li paliti mobile hotspot ako zelis koristiti taj Wifi od maticne kao hotspot ili se automatski pali cim udje u Windowse?

 

I jos jedno pitanje Tomonja, da kupujes danas i vidis MSI B550 Edge Wifi za 158 eura i X570 Tomahawk Wifi za 188 eura, dostava jednaka u oba ducana, koju bi uzeo?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 13:06 (The_Fichek).
6 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakva je trenutna situacija s podrškom prve generacije na B550? Oće li je s vremenom omogućit ili je već odlučeno da podrške neće bit? Vidio san da neki stranci tvrde da im prvi Ryzeni sasvim dobro rade na B550, jeli neko od vas proba? Naime, triba mi nova ploča micro formata, zapela mi je za oko B450m TUF PRO, ali vidin da je primjerice B550m Pro4 ipak znatno bolje opremljena po tek nešto malo višoj cijeni pa mi je nekako mrsko odabrat stariji model, iako mi se čini da ću ipak morat tu kupit.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel izašao onaj alat za "automatski undervolt i oc" ryzen procesora o kojemu se nedavno pričalo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

 

Tomo53nja

Ja bas danas jucer gledam taj Intelov Wifi AX200 i razmisljam je li moguce da to itko u HR iskoristi? Koja je to propusnost.. Dobra stvar je sto Intel nije nabio cijeni toj kartici pa samo mijenja staru za malo vecu cijenu. Vani isti AX200 sa adapterom, antenama i svime kosta oko 140kn ili jos vise, ako zelis heatsink. Naravno ima i obicnih wifi kartica blize 100kn. Kad si vec tu, mozes mi reci treba li paliti mobile hotspot ako zelis koristiti taj Wifi od maticne kao hotspot ili se automatski pali cim udje u Windowse?

 

I jos jedno pitanje Tomonja, da kupujes danas i vidis MSI B550 Edge Wifi za 158 eura i X570 Tomahawk Wifi za 188 eura, dostava jednaka u oba ducana, koju bi uzeo?

 

A eto ja ga koristim jer mi nekad dobro dode kada adapter koristim na drugom kompu ili isti koristi cura pa ja ne mogu do njega... A i meni je presudio 2700x kojeg nisam mijenjao, a on nije mogao na B550...Ugl. bas sam ti htio malo detaljnije objasnit sve sto se tice ploce ovih dana, ali sam zaboravio, napravit cu neki kratak osvrt tu poslije, ali tebi cu odgovorit za ovo sto pitao...Dok sam sve montirao i instalirao na pocetku Wifi je bio automatski upaljen cim sam usao u Winse, nista nisam morao posebno ili naknadno paliti...Sad se nesto zbrkalo sa win updateom i izgleda win uopce ne prepoznaje wifi, pa cu se s tim morat poigrat da vidim u cem je fora, mozda sam i ja nesto zeznuo...

 

Sto se tice zvuka i automatske impedencije, mislim da radi automatska impedencija na prednjem panelu i na straznjim izlazima, ali testirat cu to jos detaljnije pa cu moci 100% reci jel je tako ili nije...Ryzena 2700x sam ipak na ovoj ploci dobio na manjem kloku nego na Asus x370 Pro, ali je VRM na Tomahawkiici ipak hladniji, morat cu pogledat koliki je bio na Asus ploci, ali ovdje ako prijede 60 stupnjeva to mora biti jako toplo u sobi...

 

E sad sto se tice biranja, posto gledam uvijek vise dzep nego neke posebne specke, odlucio bi se na B550 Edge Wifi, nju sam mislio uzet zbog wifija pored B550 Tomahawkice, malo mi je ljepsa i nema taj vent (iako se on na x570 uopce ne pali i uopce mi ne smeta pa makar i crko), ali mi je presudila X570 zbog mog ryzena...Eto...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Možda je bilo već linkano ne znam:
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Krajem septembra oko ili 29.09.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Jel izašao onaj alat za "automatski undervolt i oc" ryzen procesora o kojemu se nedavno pričalo?

 Nije jos, za 5 dana izlazi (29.9).

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel moze netko odvrtit test Aide memory speed.

Ukratko koliko je ovo ok?

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Digni ring ratio na jedno 4.3-4.5 ghz. Tebi je Northbridge na 3.5ghz.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 17:51 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Digni cache ratio na jedno 4.3-4.5 ghz. Tebi je Northbridge na 3.5ghz.

 ma nije, to je kada chilla... imam nacin ustede ukljucen... cak vise niti nemam ocan procesor 

sam ga digne na 4.8 tu i tamo malo vise i dovoljno tako da su mi sve opcije ustede ukljucene

 

sada sam digao i memoriju na 4200mhz cisto da vidim jel radi...

 

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaj uzimate te K ili X procesore pa ne klokate. Koja je to fora držat na stocku.
Onda si mogao uzet i9 10900F sa nekom nagruvanom b460/h470 za manju lovu i imat jači proc.
Nema smisla to sve nakitit na komp pa onda držat na defaultu.
Pogotovo ako si uzeo neki moćni AIO.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 18:02 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Kaj uzimate te K ili X procesore pa ne klokate. Koja je to fora držat na stocku.
Onda si mogao uzet i9 10900F sa nekom nagruvanom b460/h470 za manju lovu i imat jači proc.
Nema smisla to sve nakitit na komp pa onda držat na defaultu.
Pogotovo ako si uzeo neki moćni AIO.

Pa zato sto mi trenutno ne treba imam profil za 5.1ghz cache 4.8ghz...

Nije da ga necu opet dignut ali cekam piknut i bolju grafu...

 

btw mozda sam i trebao uzeti i9 10900f :)

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hahaha pa da ako nisi clocker barem ja nisam pa to tak gledam :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Hahaha pa da ako nisi clocker barem ja nisam pa to tak gledam :)

 Jesam i obozavam oc... ali nisam znao da ovo sranje tolko mocno...

velim kada nabavim mocniju grafu cu mozda i trebat tih dodatnih 300-400mhz benefita..

 

meni iskreno da sada kupujem bi bio i9 10900f nije mi bio niti na kraj pameti u pm....

mislim da je sada ovo vec debeli offtopic...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 18:14 (toxic).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Jel moze netko odvrtit test Aide memory speed.

Ukratko koliko je ovo ok?

 Evo kako je to kod mene:

 

 

 

 

 

 

 

 

Imate PM kolega ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
The_Fichek kaže...

 

Tomo53nja

Ja bas danas jucer gledam taj Intelov Wifi AX200 i razmisljam je li moguce da to itko u HR iskoristi? Koja je to propusnost.. Dobra stvar je sto Intel nije nabio cijeni toj kartici pa samo mijenja staru za malo vecu cijenu. Vani isti AX200 sa adapterom, antenama i svime kosta oko 140kn ili jos vise, ako zelis heatsink. Naravno ima i obicnih wifi kartica blize 100kn. Kad si vec tu, mozes mi reci treba li paliti mobile hotspot ako zelis koristiti taj Wifi od maticne kao hotspot ili se automatski pali cim udje u Windowse?

 

I jos jedno pitanje Tomonja, da kupujes danas i vidis MSI B550 Edge Wifi za 158 eura i X570 Tomahawk Wifi za 188 eura, dostava jednaka u oba ducana, koju bi uzeo?

 

A eto ja ga koristim jer mi nekad dobro dode kada adapter koristim na drugom kompu ili isti koristi cura pa ja ne mogu do njega... A i meni je presudio 2700x kojeg nisam mijenjao, a on nije mogao na B550...Ugl. bas sam ti htio malo detaljnije objasnit sve sto se tice ploce ovih dana, ali sam zaboravio, napravit cu neki kratak osvrt tu poslije, ali tebi cu odgovorit za ovo sto pitao...Dok sam sve montirao i instalirao na pocetku Wifi je bio automatski upaljen cim sam usao u Winse, nista nisam morao posebno ili naknadno paliti...Sad se nesto zbrkalo sa win updateom i izgleda win uopce ne prepoznaje wifi, pa cu se s tim morat poigrat da vidim u cem je fora, mozda sam i ja nesto zeznuo...

 

Sto se tice zvuka i automatske impedencije, mislim da radi automatska impedencija na prednjem panelu i na straznjim izlazima, ali testirat cu to jos detaljnije pa cu moci 100% reci jel je tako ili nije...Ryzena 2700x sam ipak na ovoj ploci dobio na manjem kloku nego na Asus x370 Pro, ali je VRM na Tomahawkiici ipak hladniji, morat cu pogledat koliki je bio na Asus ploci, ali ovdje ako prijede 60 stupnjeva to mora biti jako toplo u sobi...

 

E sad sto se tice biranja, posto gledam uvijek vise dzep nego neke posebne specke, odlucio bi se na B550 Edge Wifi, nju sam mislio uzet zbog wifija pored B550 Tomahawkice, malo mi je ljepsa i nema taj vent (iako se on na x570 uopce ne pali i uopce mi ne smeta pa makar i crko), ali mi je presudila X570 zbog mog ryzena...Eto...

Zanimljivo, fala. Javi pls na PM ili ovdje, ako uspis ili ne uspis srediti Wifi. Ja cu jos za par mjeseci vidit sta je jeftinije, hoce li MSI dati opet neke akcije jer ove postojece istjecu na zadnji dan 10.mj.

 

toxic kaže...

Jel moze netko odvrtit test Aide memory speed.

Ukratko koliko je ovo ok?

Dobro je to, ali ti fali podataka. Probaj s ovim keyem otkljucat Aidu: UKW61-IRBD6-FJDNX-A4D34-FYY11

Ako ne ide probaj neki s ovog linka: https://linustechtips.com/main/topic/392023-aida-64-trial/?tab=comments#comment-5291181

 

Mislim da bi mogao jos malo bolje s nizim latencijama, ali ces vjerojatno imati posla. Ne znam koliko ti se isplati..

 

Evo primjer max. koji sam izvukao iz Adate s 3533Mhz i primjer koliko jedna pizdarija trfc mijenja te brojeve:

 

OC Adata 3533 16-19-20-34:
SOC 1.1125 V
DRAM 1.4000 V -> 1.395
trfc 580
Memory read: 53376 MB/s
Memory write: 52295 MB/s
Memory copy: 48750 MB/s
Memory latency: 74.1 ns
-------------------------
OC Adata 3533 16-19-20-34:
SOC 1.1250 V
DRAM 1.4125 V
trfc 512
Memory read: 53992 MB/s
Memory write: 52408 MB/s
Memory copy: 48754 MB/s
Memory latency: 72.9 ns

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 19:24 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo 3800mhz, upozadini imam game upaljen i Operu

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 19:18 (mirzet1976).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E ovaj Mirzetov 4.4 r5 3600 u kombu sa ovom 3800c14 memom je već opaka zverka.
Taj mi se sviđa moram priznat.
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba nama jedan forumaš da dila te Ryzene 4.4, 4.5Ghz.. Neki Stjepanj v2 ili postojeći, ako je još živ na forumu.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

 

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ali baja to vozi na B550 Rog Strix tu mi niste mogli preporučit za 3700X :)
E moji Ryzenaši :)
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kome treba odsad se u njemackoj moze nabaviti China only 3500x. Ali buduci da kosta 160 eura a nema MT-a, pored 3600 nema sta trazit.

https://www.computerbase.de/2020-09/amd-ryzen-5-3500x-sechs-zen-2-kerne/

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 19:36 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

Mjerodavan je. Hoce ti reci kolko nize latencije i sve one sitne postavke mijenjaju rezultat. Mirzetov rezultat ti je dokaz, makar meni nije jasno sta je s njegovim writeom. Naravno puno je lakse upalit XMP profil i vozi, nego se zajebavat sa sitnicama pa onda ako ti komp zbricka moras ponovo sve..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
toxic kaže...

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

Mjerodavan je. Hoce ti reci kolko nize latencije i sve one sitne postavke mijenjaju rezultat. Mirzetov rezultat ti je dokaz, makar meni nije jasno sta je s njegovim writeom. Naravno puno je lakse upalit XMP profil i vozi, nego se zajebavat sa sitnicama pa onda ako ti komp zbricka moras ponovo sve..

 jasno.

evo defaul xmp + podignut takt za 200mhz memorije

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
toxic kaže...

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

Mjerodavan je. Hoce ti reci kolko nize latencije i sve one sitne postavke mijenjaju rezultat. Mirzetov rezultat ti je dokaz, makar meni nije jasno sta je s njegovim writeom. Naravno puno je lakse upalit XMP profil i vozi, nego se zajebavat sa sitnicama pa onda ako ti komp zbricka moras ponovo sve..

Koliko sam do sada vidjeo to ti je kod svih R5 tako nizak write

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ali baja to vozi na B550 Rog Strix tu mi niste mogli preporučit za 3700X :)
E moji Ryzenaši :)

 Ide ovo i na Asus Prime X570 -P to znam pošto i nju imam leži u kutiji.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...
The_Fichek kaže...
toxic kaže...

Jel uopce taj test mjerodavan za ista ?

sad mi rame rade na 4200 i ne mislim vracat natrag :)

Mjerodavan je. Hoce ti reci kolko nize latencije i sve one sitne postavke mijenjaju rezultat. Mirzetov rezultat ti je dokaz, makar meni nije jasno sta je s njegovim writeom. Naravno puno je lakse upalit XMP profil i vozi, nego se zajebavat sa sitnicama pa onda ako ti komp zbricka moras ponovo sve..

Koliko sam do sada vidjeo to ti je kod svih R5 tako nizak write

Baš i ne..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice