AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.248
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se sjeća netko koliko je koštao kod nas Ryzen 5 2600 kad se pojavio u trgovinama?

Sad mi je nekako zapeo ovaj 3600 za oko (naravno ako su specifikacije o njemu istinite).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ko zna hoce li se nonX 3000 serija clockati barem skoro pa jednako kao X 3000 serija jer su razlike izmedju X i nonX sada vece..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Jel se sjeća netko koliko je koštao kod nas Ryzen 5 2600 kad se pojavio u trgovinama?

Sad mi je nekako zapeo ovaj 3600 za oko (naravno ako su specifikacije o njemu istinite).

 Nije njemu kod nas cijena skoro ništa pala tu je oko 1500kn.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ko zna hoce li se nonX 3000 serija clockati barem skoro pa jednako kao X 3000 serija jer su razlike izmedju X i nonX sada vece..

Ako bude kao do sad, bit ce lutrija uzimat non-x jer te moze dopast uzasan primjerak... Ima Ryzen refresheva koji nece preko 3.9ghz...

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Stobbart kaže...

Jel se sjeća netko koliko je koštao kod nas Ryzen 5 2600 kad se pojavio u trgovinama?

Sad mi je nekako zapeo ovaj 3600 za oko (naravno ako su specifikacije o njemu istinite).

 Nije njemu kod nas cijena skoro ništa pala tu je oko 1500kn.

 Planirao sam kroz mjesec-dva upiknut 2600 i neku B450 ploču i sad sam na čudu tj. da li pričekat 3000 seriju. Previše je svakojakih glasina glede istih kao i novog chipseta.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...
dery kaže...
Stobbart kaže...

Jel se sjeća netko koliko je koštao kod nas Ryzen 5 2600 kad se pojavio u trgovinama?

Sad mi je nekako zapeo ovaj 3600 za oko (naravno ako su specifikacije o njemu istinite).

 Nije njemu kod nas cijena skoro ništa pala tu je oko 1500kn.

 Planirao sam kroz mjesec-dva upiknut 2600 i neku B450 ploču i sad sam na čudu tj. da li pričekat 3000 seriju. Previše je svakojakih glasina glede istih kao i novog chipseta.

 A zasto ako si vec toliko dugo izdrzao pricekaj jos  koje vrijeme kad ovi izdju znat ces na cemu si mozda i tom 2600 jos padne cijena za nekih 20-30€ a mozda i 50€

AMD AntiBoy
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 A zasto ako si vec toliko dugo izdrzao pricekaj jos  koje vrijeme kad ovi izdju znat ces na cemu si mozda i tom 2600 jos padne cijena za nekih 20-30€ a mozda i 50€

To sam i mislio :-)

I onako čekam neko vrijeme pa ako ovom padne cijena ili 3600 bude dobrog omjera uloženo/dobiveno.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lako je moguće da sada dolaskom zen 2 arhitekture r3 linija postane 6c/12t, sastoji se od jednog chipleta, znači već u startu je jeftinija proizvodnja jer su za sadašnje 6c/12t procesore potrebna 2 ccx-a i još uzmimo u obzir da je neki dio iskoristivi otpad od te buduće r5 serije koja će biti puni chiplet, 8c/16t

Tako bi amd trebao i više zarađivati, ovisi koliko će koštati pojedinačni chiplet i i/o chip

Ono što nas zanima je što će biti sa 4c/8t procesorima, amd-u nije isplativo njih proizvoditi i ne iskoristiti većinu chipleta, ako ih i bude biti će štancani na starijem nanometarskom procesu
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Više manje...

 258$ za u najlošijem slučaju jednake performanse Intelovog flagshipa, a bez problema sa zagrijavanjem itd? 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ryzen 5 3600X - novi CPU of the year?

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Te leakane cijene nemaju nikakve poslovne logike, nema nikakvog razloga spustat cijene tako nisko ako su specifikacije tocne. 

Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve ovisi o kvaliteti proizvoda, proizvodnim mogućnostima i apetitu proizvođača - ako imaju dovoljan kapacitet za proizvodnju, kvalitetan proizvod i zaradu unutar onih cijena, možda idu sa dobrim proizvodom otet žestoki komad tržišta od Intela, to ne mogu sa ekvivalentnim proizvodom i 10-15% nižim cijenama.

Njih taj chip košta relativno malo u odnosu na izviješenu cijenu, odnosno imaju zaradu, ali ako usade povjerenje u korisnike i prebace ih na svoju platformu u mjeri koja će bit veća od statističke pogreške, pa da i firme masovno počnu kupovat računala sa AMD, a ne intel CPU-om, onda je ovo super strategija. Pod firme ne mislim na Pevec ili Zaba-u već J.P. Morgan, i slične globalne kompanije sa desecima i stotinama tisuća zaposlenih.

 

EPYC i dosadašnji Ryzeni su postavili dobar temelj, počinju se radit laptopi sa AMD procesorima i ljudi više ne frču nosom kad ih vide u cjeniku, DataCentri prelaze na AMD... u ovoj generaciji možda žele "fer" cijenama privuć sve što se privuć može.

 

Kažem, pitanje je apetita i proizvodnih kapaciteta. Budući Intel u 2019. ne može i neće izbacit ništa iole relevantno, sad je trenutak privuć i one koji nisu mislili radit upgrade, ali po ovim cijenama i performansama "ne mogu reć ne".

 

Ili je samo patka i cijene će bit *1.5-*2 kad izađu :P

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2019 11:40 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Te leakane cijene nemaju nikakve poslovne logike, nema nikakvog razloga spustat cijene tako nisko ako su specifikacije tocne. 

 A bome i Tom's hardware navodi da je 7 nm proces skuplji... Bojim se da 3000 serija neće biti toliko povoljna kao što se šuška...

Nisam ja ništa prčko.
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliki je općeniti omjer procesora koji se prodaju za laptope i onih za desktope? Koga god znam, a da ne gejma, kupuje si laptop, a i oni koji gameaju imaju potrebe za laptopom ili ih barem imaju na poslu.

Ima li AMD plan i tu doći u iole značajniji položaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Ryzen 5 3600X - novi CPU of the year?

osobno me jako zanimaju performance Ryzen 3 3300G i Ryzen 5 3600G

 

Ako ce Navi iGPU biti u rangu 1050-1060, kao sto se pretpostavlja, ovaj proc ce konacno omoguciti pravi "pocket" gaming pc, sa recimo ovakvim kucistem u prilogu, nesto kao sto intel ima u NUC pakiranju

 

Hades Canyon NUC je vec sa postojecim AMD iGPU rjesenjem imao odlicne gaming mogucnosti, Navi bi trebao biti puno puno bolji 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
Rhodin kaže...

 Ryzen 5 3600X - novi CPU of the year?

osobno me jako zanimaju performance Ryzen 3 3300G i Ryzen 5 3600G

 

Ako ce Navi iGPU biti u rangu 1050-1060, kao sto se pretpostavlja, ovaj proc ce konacno omoguciti pravi "pocket" gaming pc, sa recimo ovakvim kucistem u prilogu, nesto kao sto intel ima u NUC pakiranju

 

Hades Canyon NUC je vec sa postojecim AMD iGPU rjesenjem imao odlicne gaming mogucnosti, Navi bi trebao biti puno puno bolji 

 igpu+ sistemska memorija je uvijek lošije rješenje od diskretne GPU grafe...tak da ikao igpu bude te snage sigurno će ukupno biti lošiji od tih grafa.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

osobno me jako zanimaju performance Ryzen 3 3300G i Ryzen 5 3600G

 

Ako ce Navi iGPU biti u rangu 1050-1060, kao sto se pretpostavlja, ovaj proc ce konacno omoguciti pravi "pocket" gaming pc, sa recimo ovakvim kucistem u prilogu, nesto kao sto intel ima u NUC pakiranju

 

Hades Canyon NUC je vec sa postojecim AMD iGPU rjesenjem imao odlicne gaming mogucnosti, Navi bi trebao biti puno puno bolji 

 znaš li jel' se mogu koristiti ovi apuovi kao kod intela da nisu priključeni na monitor da rasterećuju diskretnu grafu za enkodiranje primjerice dok se igraš na diskretnoj i slično? mislim i na postojeće ryzene 3 s integriranom grafikom

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 8:34 (Louis Pluto).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Mitohondri kaže...
Rhodin kaže...

 Ryzen 5 3600X - novi CPU of the year?

osobno me jako zanimaju performance Ryzen 3 3300G i Ryzen 5 3600G

 

Ako ce Navi iGPU biti u rangu 1050-1060, kao sto se pretpostavlja, ovaj proc ce konacno omoguciti pravi "pocket" gaming pc, sa recimo ovakvim kucistem u prilogu, nesto kao sto intel ima u NUC pakiranju

 

Hades Canyon NUC je vec sa postojecim AMD iGPU rjesenjem imao odlicne gaming mogucnosti, Navi bi trebao biti puno puno bolji 

 igpu+ sistemska memorija je uvijek lošije rješenje od diskretne GPU grafe...tak da ikao igpu bude te snage sigurno će ukupno biti lošiji od tih grafa.

naravno da je iGPU losije rjesenje od diskretne kartice

 

medutim za 900kn do 1500kn, ako gledamo ove cijene gore, dobijes procesor i grafu na kojoj se moze igrati bez problema FHD 60fps, jer je vec hades canyon imao skoro te performance, a Navi iGPU bi trebao biti visestruko bolja grafa 

 

ljudi koji kupuju 1050-1060, ce ustedjeti cca 2000kn jer nece morati kupovati diskretnu karticu toga ranga

 

prakticki za cijenu jedne grafike toga ranga, mozes sloziti cijelo racunalo, meni je to super, naravno ako bude bio taj Navi toliko dobar

 

meni ova intel konfa, stane u ruksak, sa periferijiom i kablovima, kada idem okolo po opskurnim vikendicama i kletima, na dvodnevne gaming pijanke, ali me svejedno privlaci gaming konfiguracija velicine NUC racunala  

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
Mitohondri kaže...

osobno me jako zanimaju performance Ryzen 3 3300G i Ryzen 5 3600G

 

Ako ce Navi iGPU biti u rangu 1050-1060, kao sto se pretpostavlja, ovaj proc ce konacno omoguciti pravi "pocket" gaming pc, sa recimo ovakvim kucistem u prilogu, nesto kao sto intel ima u NUC pakiranju

 

Hades Canyon NUC je vec sa postojecim AMD iGPU rjesenjem imao odlicne gaming mogucnosti, Navi bi trebao biti puno puno bolji 

 znaš li jel' se mogu koristiti ovi apuovi kao kod intela da nisu priključeni na monitor da rasterećuju diskretnu grafu za enkodiranje primjerice dok se igraš na diskretnoj i slično? mislim i na postojeće ryzene 3 s integriranom grafikom

u premieru mozes enkodirati sa GPU, CPU ili iGPU, ili kombinirano, pa pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema i sa AMD-om, ali kako nemam AMD cpu sa grafikom nisam nikada probao

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa GTX 1060 6gb nema ni danas igranja "bez problema" 60 fpsa full hd, a kao će ovo biti lošije zbog dosta loše memorijske propusnosti i djeljenja sistemske memorije, onda je ta kategorija gaminga znastvena fantastika, pogotovo za tu cijenu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Sa GTX 1060 6gb nema ni danas igranja "bez problema" 60 fpsa full hd, a kao će ovo biti lošije zbog dosta loše memorijske propusnosti i djeljenja sistemske memorije, onda je ta kategorija gaminga znastvena fantastika, pogotovo za tu cijenu.

 Ovisi koja je igra u pitanju. Moj notebook sa Celeronom 1007U i 6 GB RAMa bez frke pokreće WoT. Malecki dualac na 1,5 GHz sa svojom iGPU...

Nisam ja ništa prčko.
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Sa GTX 1060 6gb nema ni danas igranja "bez problema" 60 fpsa full hd, a kao će ovo biti lošije zbog dosta loše memorijske propusnosti i djeljenja sistemske memorije, onda je ta kategorija gaminga znastvena fantastika, pogotovo za tu cijenu.

nije im dosta losa memorijska prousnost, samo je losija od Intela 

 

3000 serija ce imati odvojen I/O die i poboljsanu memorijsku sabirnicu/kontroler tako da sam siguran da ni to vise nece biti problem, i infinity fabric konekcije ce biti takoder puno bolje

 

ne znam koji bi probleme 1060 mogla imati na FHD sa podesavanjem grafickih postavki na optimalne, uvijek je bilo vise zahtjevnijih i manje zahtjevnijih igara, stvarno nema potreba igrati na Ultra mega epic settingsima, pogotovo kada govorimo o budget konfiguracijama

 

a ovo je svakako budzet, vidjet cemo kada dode, svakako cu nabaviti jedan od ta dva, jer patim na "pocket" konfe

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Sa GTX 1060 6gb nema ni danas igranja "bez problema" 60 fpsa full hd, a kao će ovo biti lošije zbog dosta loše memorijske propusnosti i djeljenja sistemske memorije, onda je ta kategorija gaminga znastvena fantastika, pogotovo za tu cijenu.

  Ak ja igram s RX 580 4GB na 1440p bez problema, onda sigurno se može i na 1080p s GTX 1060.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

+ igre sigurno neće stagnirati, smjena konzola je pred vratima sa njima i rast PC zahtjeva....esport naslovi na stranu, pričam o AAA igrama...opet ne GOTY naslovima da me netko kivo ne shvati, one su trenutno na Sony konzoli

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
XXX kaže...

Sa GTX 1060 6gb nema ni danas igranja "bez problema" 60 fpsa full hd, a kao će ovo biti lošije zbog dosta loše memorijske propusnosti i djeljenja sistemske memorije, onda je ta kategorija gaminga znastvena fantastika, pogotovo za tu cijenu.

  Ak ja igram s RX 580 4GB na 1440p bez problema, onda sigurno se može i na 1080p s GTX 1060.

 Kak ti radi novi Metro, AC Odyssey, RE 2, Hitman zadnji, Monster Hunter itd, na kojim detaljima i na koliko FPS-a. Ja ih trebam kresti u tim igrama i nemam uvijek 60+, zna biti i ispod ponkad a grafa na 2100 mhza u gamingu...na 2056x1080 rezanje detalja mi je drastično, na full HD dosta manje ali ga ima.

 

Ovo o sad čemu diskutiramo je jako relativno...bez problema 60 fpsa full HD može značiti svašta, nekome je to WOT, nekome su to low detalji itd.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@XXX sve ovisi o zahtjevima. Ja imam GTX 970 - tu negdje, malo jači/malo slabiji ,  ne pada mi na pamet za 1080p išta više ulagat u grafu.

Dakle taj Navi, po najavama, bi trebao biti jači i sasvim dovoljan za 1080p za "nezahtjevne" korisnike.

 

Da li će vrtit nove AAA igre na 144HZ monitoru? Neće, jer će im se igre kretat između 40 i 100 fps , ovisno o igri, ovisno o detaljima. Meni Witcher ne radi na 60, na full radi između 40 i 50 fps, povremeno dropne i niže, ali s obzirom na cijenu i starst grafe ne bunim se. Kad ju OC-am (držim ju na stock 99% vremena) ide to i znatno bolje.

 

Meni se čini da je to OK stvar i da konačno ima smisla ta inegruša, za razliku od dosadašnjih koje su u 90% slučajeva bile gubitak die spacea

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to i kažem..."bez problema full HD 60 fpsa" je utopija na toj integruši

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekima je 40-50 fps-a "bez problema" - budimo realni, unazat 6-8 godina smo sanjali stabilnih 30+ i cvilili na Chrysis gdje je to bilo nemoguće. Unazad 3-4 godine je to i dalje bio slučaj, kad bolje razmislim, večini ljudi na ovom forumu.

Ljudima sa PS4 je stabilnih 30 i više nego dovoljno.

Za "casual" gaming na računalu veličine malo debljeg fascikla/registratora koji omogućava SVE igre vrtit na 1080p, a večinu na max sa prihvatljivim fps-om, ili 60fps sa prihvatljivim detaljima, to je pun pogodak.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam ni rekao da nije tako, nisam rekao da ne valja, da je loše, slabo i sl. Također kažem budimo realni, full HD 60 fpsa bez problema je širok pojam,

i odgovaram isključivo na tu tvrdnju kolege, full hd 60 fpsa bez problema na igpu max snage gtx 1060 uz sistemsku memoriju koja dodatno ruši performanse.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 13:04 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ako sve bude kao po leaku, mislim da ću si kupiti jedan ryzen s integriranom, to bi moglo biti bolje od trenutne gtx950 koja za ono što igram i kako ju koristim niti ne treba + manje struje (valjda)... jedino me zabrinjavaju drajveri, 3rd party podrška u video dec. je čini mi se u redu, kod enc. ne znam a avanture, strategije, pokoji rpg na poteze i slično će raditi super... nervira me što će mi nagristi sistemsku memu, vidjet ćemo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 13:22 (Louis Pluto).
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice