Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.611.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Brali su i neka su , od mene nisu 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

he he

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Dudu kaže...

Pa boli ih kurac svih ovih godina su brali pare, mogu manipulisat sad kolko hoce kad nisu imali konkurenciju 

 Intel trenutno :D

https://www.youtube.com/embed/-Dj0EuxFguI?start=8&end=22

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Još jednom - "Intel nije spustio cijene niti dolar"...!!!

 

Smješno je kako neki misle da je Intel baba na placu koja prodaje sir, pa onda druga baba ponudi sličan sir duplo jeftinije, pa onda prva baba reže cijene drugi dan.

 

Inače, da je tako, dioničari bi skakali kroz zatvorene prozore.

 

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Moraš navesti koje...

 

Kad veliš "neke" ispada samo da trolaš i potpiruješ vatru.

 

Inače mislim da je 80% foruma na Intel platformi...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...
nicky.sl kaže...

Sve više i više aplikacija kao i igara zna iskoristit 6 i više jezgri tako da i7 7700k i njegov jači IPC neće vrijedit puno u odnosu na više jezgri.

Budučnost je u gomili jezgri a ne u jednoj.

 

 e ali dreadmoore moze nabavit bilo koji hardware ispod cijene o kojoj mi mozemo samo sanjati i rasprava je zavrsena i tema moze pod kljuc.

 Nije on jedini i moj i7 6850k je došao 3300kn preko Stjepanjeve veze što i pored ovih novih Ryzena smatram odličnom kupnjom.

neda mi se
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Pa očekuje se pad cijene, neće čim je najavljen ryzen srušit cijene 50% preko noći jer su se kao uplašili, ali dogodit će se postupno i možda ne toliko osjetno/drastično.

Možda se ne viđa tako često na cpu tržištu (jer intel nije imao razloga, do sad) ali korigiranje vlastitih cijena da bi ostao relativno konkurentan je uobičajna praksa za gpu.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Garvy kaže...

Još jednom - "Intel nije spustio cijene niti dolar"...!!!

 

Smješno je kako neki misle da je Intel baba na placu koja prodaje sir, pa onda druga baba ponudi sličan sir duplo jeftinije, pa onda prva baba reže cijene drugi dan.

 

Inače, da je tako, dioničari bi skakali kroz zatvorene prozore.

 

ma i kroz otvorene

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 18:20 (dabar_solta_V2).
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Mene najviše kopa max OC...

 

Dovoljno mi je da se izvuče 4,5 na 1800X i imaćemo beštiju koje će sigurno biti top, kako i za rad tako i za gaming (o da)...

12 godina
offline
AMD Ryzen CPU

1:38 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 18:41 (ivanzu).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

 Asus naveliko radi na biosu za Crosshair 6 Hero već ima 4 izbačene verzije biosa

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Mene ryzen 1700 u Hrvatskoj izidje 2134kn eto mislim da je to odlična cijena

  A gdje to da i ja kupim ??

nicky.sl kaže...

 Nije on jedini i moj i7 6850k je došao 3300kn preko Stjepanjeve veze što i pored ovih novih Ryzena smatram odličnom kupnjom.

  A zašto smatraš boljom kupovinom što za sporiji CPU si dao više novaca ?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ivanzu kaže...

1:38 

Uh neko se pošteno potrudil, realno to je prilično puno posla za složit ovakav video=skinuto i arhivirano.Za sad to su dva najbolja uratka, dakle ovo kaj si ti linkal i ovo dole ranije linkano.

 

 

 

8 godina
offline
AMD Ryzen CPU

http://wccftech.com/amd-ryzen-7-1800x-overclocking-performance/

 

“With our overclocked 1800X sample cooled by the Noctua unit AMD provided in the reviewer’s kit we managed to surpass the 7700K in single threaded performance and the temperatures were great. We had no concerns about the temperatures.”

 

“You can achieve a good overclocking result with one click and you don’t even have to bother with manually overclocking/tuning.”

 

“It seems ironic yes, but with an auto-overclock the 1800X has no competition. Not even Intel’s 10 core 6950X can keep up with it.”

 

 

Eto ti te đavle...

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 19:07 (marattz).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Mene ryzen 1700 u Hrvatskoj izidje 2134kn eto mislim da je to odlična cijena

tebi se javljam kad izađu r5 ryzeni

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Garvy kaže...

Moraš navesti koje...

 

Kad veliš "neke" ispada samo da trolaš i potpiruješ vatru.

 

Inače mislim da je 80% foruma na Intel platformi...

 Što je to Intel? Jel se to maže na kruh? 

11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Izgleda da ce biti potato-level Ryzen-a tj 2c/4t

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Jel se zna kako stoji R3 1100 sa performansama, rang i5 7400 kao na grafu?

Nisam baš u toku, ovak mi se čini odličan za budget gaming, nešto kao dobri stari Phenom 955 u svoje vrijeme.

 

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Izgleda da ce biti potato-level Ryzen-a tj 2c/4t

 g4560 killer? ako bude baš jeftin pa za poćetak uzet najbolju ploću i ovo, pa onda za par mjeseci napravit upgrade na 1700 ili tako nešto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 19:49 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
itomic009 kaže...
dreadmoore kaže...

Mene ryzen 1700 u Hrvatskoj izidje 2134kn eto mislim da je to odlična cijena

  A gdje to da i ja kupim ??

nicky.sl kaže...

 Nije on jedini i moj i7 6850k je došao 3300kn preko Stjepanjeve veze što i pored ovih novih Ryzena smatram odličnom kupnjom.

  A zašto smatraš boljom kupovinom što za sporiji CPU si dao više novaca ?

 i7 6850k mi je zamjenio i7 2600k a s obzirom da je novi prije tri četiri mjeseca kad sam ja to kupovao koštao 5000+ kn smatram da je odlična kupnja platiti ga novog novcatog 3300 kn.

neda mi se
13 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
Absu kaže...

Jel se zna kako stoji R3 1100 sa performansama, rang i5 7400 kao na grafu?

Nisam baš u toku, ovak mi se čini odličan za budget gaming, nešto kao dobri stari Phenom 955 u svoje vrijeme.

 

  Pa nema konkretnih leakova kao za R7 linuju jer još nitko nema te procesore ali se lako može extrapolirati na temelju onoga što znamo. Dakle, Ryzen 4c/4t mora bit generalno al pari sa i5. Razlika je što se i najjeftiniji Ryzen može clockati dok kod i5 to moraš platiti preko 2000kn. Po svem sudeć bi Ryzen 4c/4t trebao biti kod nas od oko 1100kn pa ti sad biraj. Samo, treba ga čekati negdje do svibnja a možda i lipnja.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU

 i7 6850k mi je zamjenio i7 2600k a s obzirom da je novi prije tri četiri mjeseca kad sam ja to kupovao koštao 5000+ kn smatram da je odlična kupnja platiti ga novog novcatog 3300 kn.

 Pa tada je bila dobra kupnja ali komentiraš da je i sad dobra kupnja a R7 1700 koji je jači CPU košta i kod nas u dućanu 2850kn .

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
itomic009 kaže...

 i7 6850k mi je zamjenio i7 2600k a s obzirom da je novi prije tri četiri mjeseca kad sam ja to kupovao koštao 5000+ kn smatram da je odlična kupnja platiti ga novog novcatog 3300 kn.

 Pa tada je bila dobra kupnja ali komentiraš da je i sad dobra kupnja a R7 1700 koji je jači CPU košta i kod nas u dućanu 2850kn .

 ali ja sam Intelovac a i kad sam ja to kupova nitko još nije virova da će AMD napravit ovako dobar posao.

neda mi se
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
itomic009 kaže...

 i7 6850k mi je zamjenio i7 2600k a s obzirom da je novi prije tri četiri mjeseca kad sam ja to kupovao koštao 5000+ kn smatram da je odlična kupnja platiti ga novog novcatog 3300 kn.

 Pa tada je bila dobra kupnja ali komentiraš da je i sad dobra kupnja a R7 1700 koji je jači CPU košta i kod nas u dućanu 2850kn .

 ali ja sam Intelovac a i kad sam ja to kupova nitko još nije virova da će AMD napravit ovako dobar posao.

 

Moji starci su meni kupili komp sa 16 mega rama 1996. Samo ram su platili 1.500 kn onda. Sad cu im reci da nisu normalni jer sada mogu uzeti 32 gige za te novce...

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Garvy kaže...

Još jednom - "Intel nije spustio cijene niti dolar"...!!!

 

Smješno je kako neki misle da je Intel baba na placu koja prodaje sir, pa onda druga baba ponudi sličan sir duplo jeftinije, pa onda prva baba reže cijene drugi dan.

 

Inače, da je tako, dioničari bi skakali kroz zatvorene prozore.

 

Zapravo, to tako i funkcionira u svijetu. Dioničari Intela će skakati kroz prozore ako Intel ne spusti cijene, jer s ovim cijenama AMD od drastičnog preuzimanja dobrog dijela tržišta dijeli samo xx milijuna u marketingu. Ako se Ryzen krene prodavati kako bi trebao, Intelova dionica (bez intervencije na tržištu) mogla bi padati linearno prateći pad tržišnog udjela procesora... Intel mora spustiti cijene.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...
chaselol kaže...

Izgleda da ce biti potato-level Ryzen-a tj 2c/4t

 g4560 killer? ako bude baš jeftin pa za poćetak uzet najbolju ploću i ovo, pa onda za par mjeseci napravit upgrade na 1700 ili tako nešto.

 Je, tko moze najbolje uzet odmah plocu za 3000+kn pa krenut od najslabijeg 2core procesora za bozic čisto za božicne selfije po fajsu.

Pa tamo u veljaci kad se macke pocnu derat, neki quadić ubost za nesto ozbiljnije igre nabit sluske samo da ih ne slusamo.

Onda prije tamo nekog ljeta uzet nesto malo jace ali s nizim tdp-om ipak su vec vrucine krenule cca neki 6core od 65w da se to sve ne otopi da se ne mora pisati po forumu kako mu se gasi komp.

Kad se dode s mora praznih đepova i s 2 nove alimentacije trkom u banku po novi master/american i odma u prvu trgovinu na 36 rata roknut barem jedan 8c/16t i staviti par skorova barem dok Lucidus-u ne maknu suspenziju tamo 2030g. jer kad on dode pokazat ce svima.

Prva kisa u jesen donosi tugu i depresiju jer je tata intel nenadano najavio "Skynet" arhitekturu i to za kikiriki, ipc nemjerljiv s icim u nasoj "vasioni".

U svakom slucaju doci ovdje i traziti preporuku zasto, kako i kad uraditi upgrade, drugim rijecima citati Bug u svim oblicimaLP

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Po meni bi cijene mogle izgledati ovako,neke već znamo, bez onih pro verzija

 

1800x - 4.400
1700x - 3.500
1700 - 2.900
1600x - 2.500
1500 - 2.200
1400x - 1.900
1300 - 1.600
1200x - 1.300
1100 - 1.100

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...
Garvy kaže...

Još jednom - "Intel nije spustio cijene niti dolar"...!!!

 

Smješno je kako neki misle da je Intel baba na placu koja prodaje sir, pa onda druga baba ponudi sličan sir duplo jeftinije, pa onda prva baba reže cijene drugi dan.

 

Inače, da je tako, dioničari bi skakali kroz zatvorene prozore.

 

Zapravo, to tako i funkcionira u svijetu. Dioničari Intela će skakati kroz prozore ako Intel ne spusti cijene, jer s ovim cijenama AMD od drastičnog preuzimanja dobrog dijela tržišta dijeli samo xx milijuna u marketingu. Ako se Ryzen krene prodavati kako bi trebao, Intelova dionica (bez intervencije na tržištu) mogla bi padati linearno prateći pad tržišnog udjela procesora... Intel mora spustiti cijene.

 Naravno da će rezat cijene, samo ne preko noći kako piše u wc techu...

 

Inače, njihove dionice će pasti svakako, no ipak je to gigant koji ima već dugo monopol na tržištu i do sada nas je mogao musti ko Mara kravu, i sad su prisiljeni raditi novi korak što je dobro za sve.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
rambox kaže...

Uh neko se pošteno potrudil, realno to je prilično puno posla za složit ovakav video=skinuto i arhivirano.Za sad to su dva najbolja uratka, dakle ovo kaj si ti linkal i ovo dole ranije linkano.

 

 

 

 Imam osjećaj da cijeli Internet ovih dana prska po Intelu 

My pleasure darlin
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Stjepanj kaže...
....

 Je, tko moze najbolje uzet odmah plocu za 3000+kn pa krenut od najslabijeg 2core procesora za bozic čisto za božicne selfije po fajsu.

Pa tamo u veljaci kad se macke pocnu derat, neki quadić ubost za nesto ozbiljnije igre nabit sluske samo da ih ne slusamo.

...

 

 

 https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132963 - 1850kn + oko 1000 cpu za poćetak od jedne ispodprosjećne plaće se može složit ,zašto ne?
ja patim od dobre matićne više nego od top cpua jbg moga si svatit do sad da moja brljanja nemaju smisla nikome ko misli izvlaćit maks fps.

a na kraju tko zna možda ispadne dovoljno dobro za igranje uz oc na 4.5 i recimo pomete taj tvoj skylake za 3kkn 4/8 proc+odlićna ploća

- btw jel stvarno neko kupuje hw u hrv?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice