Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.623.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Bilo bi onda u redu i staviti test i7 6900 vs i5 7600 da vidimo razliku
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Doom i BF1 iskorištavaju jezgre, ostale igre 7700K-ov 30% veći clock. Sve očekivano. 1600X će se smjestiti između.

 

*@evincar i 7700K vs 6900K

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 18:12 (hrvooje).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Doom i BF1 iskorištavaju jezgre, ostale igre 7700K-ov 30% veći clock. Sve očekivano. 1600X će se smjestiti između.

 

*@evincar i 7700K vs 6900K

 Hmm, misliš kao razlika od 0-1%? 

 

https://www.computerbase.de/2017-02/cpu-skalierung-kerne-spiele-test/#diagramm-doom-vulkan-fps

https://www.computerbase.de/2017-02/cpu-skalierung-kerne-spiele-test/#diagramm-battlefield-1-dx12-multiplayer-fps

 

BF1 na DX11 ima prednost... na DX12 više ne.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Nadovezao sam se na dreadmoore-ovu usporedbu na njegovom drugom linku tj. da nema smisla jer ce  i7 6900x dati iste rezultate kao R7 1800x Vs i5 7600x.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 21:02 (evincar).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Tonči kaže...

 Nope. Kao vlasnik 7700K, 6950X i 5960X mogu ti reći da razlike nema. Kaby Lake je 0% brži od prethodnika. Možda u nekoj sintetici dobiješ bolje, ali razlika je baš nula. Prema Haswellu je razlika max 3%. 

jedno pitanje vidim da imas Hackintosh na 7700k, mislis li da dolazi "ubrzo" za Ryzen seriju?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
Tonči kaže...

 Nope. Kao vlasnik 7700K, 6950X i 5960X mogu ti reći da razlike nema. Kaby Lake je 0% brži od prethodnika. Možda u nekoj sintetici dobiješ bolje, ali razlika je baš nula. Prema Haswellu je razlika max 3%. 

jedno pitanje vidim da imas Hackintosh na 7700k, mislis li da dolazi "ubrzo" za Ryzen seriju?

 I Kaby je nepodržan (samo do 6000 serije) i traži hackanje, a AMD nećeš vidjeti nikad, tj. sve dok ne izdaju Mac na AMD-u.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Razlika od 20 posto u igrama izmedu Ryzena i Kabya je itekako bitna i vidljiva, jbte pa to vam je razlika izmedu gtx 1070 i 1080 

16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

jesi kupio ti proc? di je stalo?..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Lucidius kaže...

Razlika od 20 posto u igrama izmedu Ryzena i Kabya je itekako bitna i vidljiva, jbte pa to vam je razlika izmedu gtx 1070 i 1080 

 Nema razlike u igrama na 4k. Mislim, koja bi budala kupovala ryzen r7 i recimo gtx 1080/ti i da igra na full hd monitoru??? Kaby je bolji na full hd rezi ali mislim da treba još proći određeno vrijeme da se stvari kod ryzena optimiziraju. Ipak ja mislim da r7 nije gaming chip i da prevashodno i nije osmišljen za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 18:55 (Chico12).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ljudi seru naveliko.

Postali su ko audiofili.

Da ispred njih stavis moj xeon, i7 3770k, i5 broadwell, i7 skylake i ryzena, sa npr RX480 i GTA V, bez FPS countera - pojma ne bi imali na cemu se igraju.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 19:10 (nixass).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

Ljudi seru naveliko.

Postali su ko audiofili.

Da ispred njih stavis moj xeon, i7 3770k, i5 broadwell, i7 skylake i ryzena, sa npr RX480 i GTA V, bez FPS countera - pojma ne bi imali na cemu se igraju.

 Potpisujem! Ugurao bih tu i fx-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 19:16 (Chico12).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

Ljudi seru naveliko.

Postali su ko audiofili.

Da ispred njih stavis moj xeon, i7 3770k, i5 broadwell, i7 skylake i ryzena, sa npr RX480 i GTA V, bez FPS countera - pojma ne bi imali na cemu se igraju.

 Na žalost, nisu... nije to baš točno. Eto, doslovno se vidi razlika na Chromeu s 5960X@3.0GHz i s 5960X@4,6GHz. Razlika se vidi u cijelom sistemu (i to bitna) između: i5-4670K@3.8GHz+2,1GHz RAM i i7-7700K@4.8GHz+4,7GHz RAM, a o diskovima na NVMe da ne pričam... kako 960Pro rastura Intela X25-M na proste faktore...

 

Napretka ima, ali cca. 2-3 generacije mora biti skok, no nije da ga nema.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
4mal kaže...

jesi kupio ti proc? di je stalo?..

klik 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Zanimljivo kako dx12 iskorištava jezgre tek kad se pojavio vulkan. A koliko godina postoje multicore cpu. Predugo je tržište talac Wintela.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
hrvooje kaže...

Zanimljivo kako dx12 iskorištava jezgre tek kad se pojavio vulkan. A koliko godina postoje multicore cpu. Predugo je tržište talac Wintela.

 

 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU

toga se nemoraš bojati jer AMD neće tako lako propasti.A i da propadne...postoji inspekcija,kako li se već zove...više Intel i nVidia neće niti mogu biti jedini na tržištu ovakvi kakvi su sada..već dotična inspekcija rastura  i Intel i nVidiju upravo da nebude mnopola.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Gledajući perfomanse i cijenu plus zalog za budućnost te overclock potencijal, 6/12 model, 1600 će biti defitivni bestbuy i overall performer.

 A ja baš kontam to za 1700...

 

8 jezgri za cijenu 4 (kod intela) ...

 

Samo da pokrpaju bios i riješe te probleme sa mem kontrolerom i ja ga pikam pred ljeto 100%...

 

Ne znam jesi pročitao, za taichi je već 3 bios izašao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nixass kaže...

Ljudi seru naveliko.

Postali su ko audiofili.

Da ispred njih stavis moj xeon, i7 3770k, i5 broadwell, i7 skylake i ryzena, sa npr RX480 i GTA V, bez FPS countera - pojma ne bi imali na cemu se igraju.

i ne bi vidjeli apsolutno nikakvu razliku

 

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže...
zoharbizo kaže...

Gledajući perfomanse i cijenu plus zalog za budućnost te overclock potencijal, 6/12 model, 1600 će biti defitivni bestbuy i overall performer.

 A ja baš kontam to za 1700...

 

8 jezgri za cijenu 4 (kod intela) ...

 

Samo da pokrpaju bios i riješe te probleme sa mem kontrolerom i ja ga pikam pred ljeto 100%...

 

Ne znam jesi pročitao, za taichi je već 3 bios izašao.

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

Oću moći pokrenuti minecraft sa rizen 1700x? Oće to moći biti igrivo na 640x480?

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
RedRocco kaže...

Oću moći pokrenuti minecraft sa rizen 1700x? Oće to moći biti igrivo na 640x480?

 na 640x480 ce evidentno doc do bottlenecka pri kakvih 650fps (sa odgovarajucom grafickom).

cuo sam da ljudima oci krvare pri takvim uvjetima.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
online
AMD Ryzen CPU

Za ključne riječi: ryzen battlefield 1 multiplayer

YouTube u zadnja 2-3 dana daje točno 0 rezultata. WTF

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
zoharbizo kaže...

Ako u Links stignu u pon ja kupujem komplet, samo 1700 model.

Više manje svugdje ide jednako kao ostali, za 2950HRK je daleko najbolja kupnja.

GPU će čekati, vjerojatno Vega.

U svakom slučaju odličan posao, mada me muči to što su mušice još tu.

 i taj je jedini isplativ

prema dosad viđenom kloka se jednako kao i 1700x ili 1800x

 

davati 50% više novaca za 1800x jednako je glupo kao i davati soma eura za intelov 8/16 proc kad razlike nema nikakve

još da su stavili više pcie linija, veći cache ili bilo što konkretno da opravdaju razliku u cijeni ajde, ovako 1700 potpuno kanibalizira ova druga dva skuplja rajzena

 

12 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže...
zoharbizo kaže...

Ako u Links stignu u pon ja kupujem komplet, samo 1700 model.

Više manje svugdje ide jednako kao ostali, za 2950HRK je daleko najbolja kupnja.

GPU će čekati, vjerojatno Vega.

U svakom slučaju odličan posao, mada me muči to što su mušice još tu.

 i taj je jedini isplativ

prema dosad viđenom kloka se jednako kao i 1700x ili 1800x

 

davati 50% više novaca za 1800x jednako je glupo kao i davati soma eura za intelov 8/16 proc kad razlike nema nikakve

još da su stavili više pcie linija, veći cache ili bilo što konkretno da opravdaju razliku u cijeni ajde, ovako 1700 potpuno kanibalizira ova druga dva skuplja rajzena

 

 Slažem se, no opet pitam se čemu onda baš tolika razlika u cijeni između 1700 vs 1800x...

 

Na stranu binanje, neka razlika mora bit očitija pobogu...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
DarthMarkus kaže... 

 Slažem se, no opet pitam se čemu onda baš tolika razlika u cijeni između 1700 vs 1800x...

 

Na stranu binanje, neka razlika mora bit očitija pobogu...

Da izgleda da su 1700 obicni binani  ljudi dobijaju bolje temperature kad ih clocknu na 4ghz

doduse ne idu svi na 4ghz ryzeni 1700

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Meni nie jasno tko bi nakon masu reca kupio 1800x naspram 1700 jer su skoro isti 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 22:21 (4mal).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
DarthMarkus kaže... 

 Slažem se, no opet pitam se čemu onda baš tolika razlika u cijeni između 1700 vs 1800x...

 

Na stranu binanje, neka razlika mora bit očitija pobogu...

Da izgleda da su 1700 obicni binani  ljudi dobijaju bolje temperature kad ih clocknu na 4ghz

doduse ne idu svi na 4ghz ryzeni 1700

 Bineri zajebali krivu seriju sa binelicama

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

prvi primjerci fx9590 su bili "lošiji" u odnosu na 83xx a kasnije se obrnila situacija i 9590 su neki ćak klokali preko 5ghz na sve jezgre stabilno.
a stare i nove 83xx je bilo nemoguće klokat preko 5ghz stabilno bez nekog turbo hlađenja ko šta ima kolega mirzet.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 22:36 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU

Ovo je nevidjeno koliko su sareni retultati u svim segmentima, pazite potrosnju na grafu ispod, tu 95W 1800X trosi 76% vise od 140W 6800K. Ludilo.

 

Ajde Rambox napisi jedan sareni wot u kojem ces raskrinkat intelove placenike sa techspota, to je moja zelja a tvoja duznost prema svetom amd-u

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

rezultati sareni, ti izaberes jednoga koji tebi odgovara i onda inzistiras na odgovorima.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice