AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

poruka: 911
|
čitano: 143.225
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Pogledaj financijska izvješća na amd webu, da su desktop, mobile i gpu odjeli kikiriki, ne bi potonuli toliko puno.
Serveri su super, ali još ni blizu toliko da mogu pokrivati sve ostalo. I to je samo najava katastrofe koja se trenutno odvija, a biti će vidljiva s izvješćima za četvrti kvartal

EDIT
i amd je još uvijek daleko od dominacije na serverskom tržištu, intel još uvijek prodaje dvostruko više
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2023 22:19 (picajzla0707).
14 godina
picajzla0707 kaže...
Pogledaj financijska izvješća na amd webu, da su desktop, mobile i gpu odjeli kikiriki,ne bi potonuli toliko puno.
Serveri su super, ali još ni blizu toliko da mogu pokrivati sve ostalo. I to je samo najava katastrofe koja se trenutno odvija, a biti će vidljiva s izvješćima za četvrti kvartal

EDIT
i amd je još uvijek daleko od dominacije na serverskom tržištu, intel još uvijek prodaje dvostruko više

Realno to je kikiriki da, s obzirom kolko je veliki Intel tu izgubio, a "mali AMD dobio" ili preuzeo tržišta=uzet če sve više i više ubuduče itd.

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000/278677.aspx?page=10&jumpto=6587533&sort=asc&view=flat

To smo več sve raspravili, i to je ogroman problem za Intel jer iz tog tržišta su pobrali dugogodišnju dominaciju=veliki profit.

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
O čemu ti pričaš?
Koju dominaciju su pokupili kad su još uvijek na 17% udjela u serverskom tržištu?
Oni na 17,5% a intel na 82,5%.
U kojem svijetu je to dominacija, ako intel i dalje prodaje skoro pet puta više serverskih procesora?
14 godina
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Dobar je skroz ovaj 7600. Napredak naspram starijeg brata dobar skroz ali samo u performansama ne i perf prema $.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
dery kaže...

Dobar je skroz ovaj 7600. Napredak naspram starijeg brata dobar skroz ali samo u performansama ne i perf prema $.

Zvijer je to samo da malo padne cijenom nema boljeg i efikasnijeg za gaming.

14 godina
dery kaže...

Ukratko/može gurat jake ili najače grafe, u odnosu na stari R5 5600 koji očekivano ne može zadovoljit bujne i raskošne grafe.

Nova platforma, dakle kad stignu jeftine AM5 matične znaš da za ubuduče nisi bacil lovu bezveze.

13 godina
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Napokon uhvatio malo vremena i poigrao se undervoltom, znaci stavio sam na 1.15v i 5.1Ghz Boost sam ustavio upaljen. Usput sam stavio i jaci hladnjak, sad Temp. Neprelazi 80 C cak i nakon vise od 1h igre. Sve radi stabilno i bez problema.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina

Neka, to je to sada, radi ti ko vura .

4 godine
CroVandal kaže...

Napokon uhvatio malo vremena i poigrao se undervoltom, znaci stavio sam na 1.15v i 5.1Ghz Boost sam ustavio upaljen. Usput sam stavio i jaci hladnjak, sad Temp. Neprelazi 80 C cak i nakon vise od 1h igre. Sve radi stabilno i bez problema.

i to je tebi odlicno, sta si prije imao 95 stupnjeva reaktor, koji buci kao turbina?

radi ko vura, grije ko radijator i buci ko traktor, i to samo u igranju gdje mu pola jezgri ne radi nista, vrhunski proizvod nema sta :)

pogledaj si ovaj video na 4:50 min, i dobit ces iste/ili bolje performanse, sa puno manjom temperaturom i posljednicno manjom bukom 

13 godina

Sa obzirom da su to temp. sa skoro necujnim ventovima je super kad upalim sve da jace puse ide temp. dolje. meni radi za sada super netraba mit nista. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Opet Mindfactory čitaba, zanimljivo da kupci i dalje znatno više kupuju X verzije nego ove jeftinije non X Ryzen 7000 varijante.Prodaja za ovaj prošli tjedan, očito večina ljudi po defoltu hoče najbolje CPU performanse i nije ih briga za 90-95 stupnjeva temperature procesora.

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1619386574944468992

Ipak sasvim razumljivo, ako znamo da u Laptopima procesori često skoro kuhaju(pogotovo kad se u laptop hlađenju nakupi prašine)na visokim temepraturama i griju noge itd.Nikoga za to nije previše briga, pogotovo po zimi(a po ljeti uh)kad je poželjno da Laptop grije noge.Laptop procovi na 90-100stupnjeva, sasvim ok recimo za Mobilni Intel i5 Alder Lake maksimalna CPU temperatura je 100 stupnjeva.AMD stranu drži jedan Rembrandt R5 APU, sa očito za AMD klasičnih maksimalnih do 95 stupnjeva.

https://www.amd.com/en/product/11551

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/sku/226059/intel-core-i712800h-processor-24m-cache-up-to-4-80-ghz/specifications.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2023 19:52 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice