AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 425.043
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Jel nisi ti bio na 2700X pa onda na i7 10700K i sada si opet na rizi ?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

samo na 2700x pa idemo poslije na 5800x3d

kad imaš am4 platformu onda se experimentira rade se pizdarije

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2022 17:20 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dery kaže...

samo na 2700x pa idemo poslije na 5800x3d

kad imaš am4 platformu onda se experimentira rade se pizdarije

 Joooj nemoj to na glas pricat da te konkuretni ne cuju 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Zamjenio sam te sa Toxic-om on je bio na 2600x/2700x pa presao na i7 10700.

4 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
dery kaže...

Vidi šta radi mala riža R5 5600:

kome treba zen4 ili raptor pokraj ovog čuda

 AVG FPS u adrenalinu je kompletno beskoristan jer mjeri čim igru pokreneš i ne prestaje dok ne staneš... Ukratko, mjeri dok si u meniju i dok traju cutscene....

Po njemu moj laptop sa RTX 3050Ti i R5 5600H vrti Cyberpunk preko 60FPSa na High postavkama, što je daleko od istine...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 1:44 (NoDe31).
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ovo je rezultat desetaka svih mogućih testova pod Linuxom i ja osobno mislim

da je najpošteniji prikaz mogućnosti testiranih procesora.

 

Na windowsima su dosta drugačiji rezultati, koji su rezultat drugačijih

optimizacija i "optimizacija", benchmarketinga, pristranosti pojedinih

testera i slično (što ne znači da se ne treba njima rukovoditi, jer ako

je vaš Celeron najbrži u PUBG-u, zaboli vas što je to rezultat neke zaklulisne radnje,

ako vama treba računalo za PUBG)

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
segregator kaže...

Ovo je rezultat desetaka svih mogućih testova pod Linuxom i ja osobno mislim

da je najpošteniji prikaz mogućnosti testiranih procesora.

 

Na windowsima su dosta drugačiji rezultati, koji su rezultat drugačijih

optimizacija i "optimizacija", benchmarketinga, pristranosti pojedinih

testera i slično (što ne znači da se ne treba njima rukovoditi, jer ako

je vaš Celeron najbrži u PUBG-u, zaboli vas što je to rezultat neke zaklulisne radnje,

ako vama treba računalo za PUBG)

 

 

 

 

 Kuzim poantu, ali za mene je takav graf skroz nebitan. To vise sluzi za nekakvo nadjebavanje.
Znas s cim se bavis i pogledas takve testove sad dal su to igre ili blender i prema tome kupujes.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
12 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Prodavao bi se i ZEN4 da je nekakvo cudo tehnologije ali nazalost nije i jos cijene napuhane.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kako to?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

rambox as ti bogca kaj se to događa i zakaj švabe sve ne pokupuju kaj ima po cijeloj zemaljskoj kugli? Pa to je sad živi rusvaj, pogotovo žuto i zeleno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
forumaš kaže...

....Pa to je sad živi rusvaj, pogotovo žuto i zeleno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 20:24 (ansha).
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Pa tko ce kupovat zen 4 kad vise spominju zen 3 nego novu seriju, totalni apsurd, kao i cijene. Da su nesto zanimljivo napravili sa AM5 pricalo bi se o tome kao o rtx 4090 sada.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
NoDe31 kaže...
dery kaže...

Vidi šta radi mala riža R5 5600:

kome treba zen4 ili raptor pokraj ovog čuda

 AVG FPS u adrenalinu je kompletno beskoristan jer mjeri čim igru pokreneš i ne prestaje dok ne staneš... Ukratko, mjeri dok si u meniju i dok traju cutscene....

Po njemu moj laptop sa RTX 3050Ti i R5 5600H vrti Cyberpunk preko 60FPSa na High postavkama, što je daleko od istine...

 Ali nit je naveo rezoluciju, ni hardver s kojim je testirao, ni postavke, totalno ispiranje mozga.

Mogao je doslovno drzati pusku uperenu u pod i zalijepiti to ovdje kao prosjecni fps u gameplayu, a vrlo vjerojatno je nesto tako i napravio.

 

Komedija

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 20:42 (Zwer54).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
NoDe31 kaže...
dery kaže...

Vidi šta radi mala riža R5 5600:

kome treba zen4 ili raptor pokraj ovog čuda

 AVG FPS u adrenalinu je kompletno beskoristan jer mjeri čim igru pokreneš i ne prestaje dok ne staneš... Ukratko, mjeri dok si u meniju i dok traju cutscene....

Po njemu moj laptop sa RTX 3050Ti i R5 5600H vrti Cyberpunk preko 60FPSa na High postavkama, što je daleko od istine...

 Po tome isto kad resetiras potrosnju u autu... Al tesko je to vama shvatit 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Santana kaže...
segregator kaže...

Ovo je rezultat desetaka svih mogućih testova pod Linuxom i ja osobno mislim

da je najpošteniji prikaz mogućnosti testiranih procesora.

 

Na windowsima su dosta drugačiji rezultati, koji su rezultat drugačijih

optimizacija i "optimizacija", benchmarketinga, pristranosti pojedinih

testera i slično (što ne znači da se ne treba njima rukovoditi, jer ako

je vaš Celeron najbrži u PUBG-u, zaboli vas što je to rezultat neke zaklulisne radnje,

ako vama treba računalo za PUBG)

 

 

 

 

 Kuzim poantu, ali za mene je takav graf skroz nebitan. To vise sluzi za nekakvo nadjebavanje.
Znas s cim se bavis i pogledas takve testove sad dal su to igre ili blender i prema tome kupujes.

 

Pa mislim da sam to i napisao u zadnjoj rečenici

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...
NoDe31 kaže...
dery kaže...

Vidi šta radi mala riža R5 5600:

kome treba zen4 ili raptor pokraj ovog čuda

 AVG FPS u adrenalinu je kompletno beskoristan jer mjeri čim igru pokreneš i ne prestaje dok ne staneš... Ukratko, mjeri dok si u meniju i dok traju cutscene....

Po njemu moj laptop sa RTX 3050Ti i R5 5600H vrti Cyberpunk preko 60FPSa na High postavkama, što je daleko od istine...

 Ali nit je naveo rezoluciju, ni hardver s kojim je testirao, ni postavke, totalno ispiranje mozga.

Mogao je doslovno drzati pusku uperenu u pod i zalijepiti to ovdje kao prosjecni fps u gameplayu, a vrlo vjerojatno je nesto tako i napravio.

 

Komedija

 Reza 4k rtx4090 a ti pati

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

tko to zna ....

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

 https://twitter.com/9550pro/status/1581294442475966465

 

Dal je istina, nitko ne zna. Ali istina je da ljudi pocinju dobivat svoje 13gen procesore iz trgovina i rade testove po overclockers.net forumu. Problem kod ovog testa gore sa linka je sta nije koristio za oba procesora najbolji moguci ram i sta nije sve ostavio na stock (a ne da 7700x na 5.5ghz, vjv allcore). Doticni dole 13900kf je na custom loopu i evo sta covjek veli "Mine is also a retail sample bought normally from store. So the results are relevant. Quick cinebench run, stock, with unlocked powerlimits, but all voltages on Auto, LLC Auto", ovo je najveci moguci score koji je mogao sad postavit iako temperature je donekle zbugana tj. napon, postavio ga je negdje na ispod 1.3v no onda je i score pao ispod 40k (no uglavnom, vjerovatno bude nekih 41+k kad ga se postima, s tim da je stock na cca 350w onda bi moglo doc da sam proc vuce cca 400w u CB). 7950x je isto negdje oko tih 40k, jedan na tom istom threadu od 13gen na overclockers.net veli da ima 42k sa custom loopom na 7950x, pokazuje neke slike ali ima nekakav program ili nesto za CB23 pa se nit ne vidi najbolje...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 19:52 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

To na automatici se nikad ne vozi, ploče brutalno overvoltaju ako im pustis da same procijenjuju potrebu sistema

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Cijene ce ici dolje ? Ne tako skoro..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Zwer54 kaže...

To na automatici se nikad ne vozi, ploče brutalno overvoltaju ako im pustis da same procijenjuju potrebu sistema

Dap to je bio problem kod ovog 13900kf, jer bio je skoro razina 7950x po stupnjevima i to samo zato jer je ploca overvoltala 13900kf, kad je fiksirao onda je temp pala za nekih 15-20c, no i bodovi su pali ispod 40k. Ali uglavnom ocekujem da ce bit 13900k i 7950x bit doslovno isti u multithreadu... 

A i pitanje kolko se na manualu mogu vozit novi procesori, jer onaj 6ghz od nekidan je bio na 1.6v sto je previse, jedino ak je neki los bin.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 20:20 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
MGloc kaže...

Cijene ce ici dolje ? Ne tako skoro..

 Je mos mislit da nece, sad kad Intel izbaci svoje da vidis... 

 Mindfactory je vec poceo pravit akcije za Zen 4 jer se ne prodaje, ne tak davno su stavili 7600X na akciju za 319€ i jedva da se prodaje... Dok se 5600X kad je bio na akciji prodavao kao vruca kifla, 300 komada je nestajalo u manje od 1 dana.

Iako, ovi sta su uzeli 7600x vjerovatno ne znaju kolko im kosta ploca za njega 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 20:27 (hahhaajaads).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
hahhaajaads kaže...
Zwer54 kaže...

To na automatici se nikad ne vozi, ploče brutalno overvoltaju ako im pustis da same procijenjuju potrebu sistema

Dap to je bio problem kod ovog 13900kf, jer bio je skoro razina 7950x po stupnjevima i to samo zato jer je ploca overvoltala 13900kf, kad je fiksirao onda je temp pala za nekih 15-20c, no i bodovi su pali ispod 40k. Ali uglavnom ocekujem da ce bit 13900k i 7950x bit doslovno isti u multithreadu... 

A i pitanje kolko se na manualu mogu vozit novi procesori, jer onaj 6ghz od nekidan je bio na 1.6v sto je previse, jedino ak je neki los bin.. 

 To bude sve kak sam i reko, neck to neck u MT, intel 5% bolji u gamingu kad se naštela kak treba, razlika u potrošnji na strani zen4 270w vs 350w na intelu i razlika u cijeni platforme sa 7950x vs 13900KF oko 400e na strani intela.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da, razlika bude 400€, samo, ako se taj 13900KF upari s nekom ASRock B660M-HDV DDR4 pločom i najjeftinijom mogućom DDR4 memorijom.

 

Jedino kaj u tom slučaju nema govora u 5% razlici u performansama, jer 13900KF neće moći disati punim plućima s tom anemičnom kombinacijom.

 

Tak da na kraju svatko tko kupuje 7950X ili 13900KF razmišlja o solidnim B650 i B660 pločama od kakvih 2.000 kn, jer nema "štelanja" na budžet smetju.

 

Poštena DDR5 memorija je isto tak kakvih 1.500 kn do 2.000 kn za obje platforme i na kraju se sve svodi na razliku u cijeni procesora.

 

749€ za 13900K Caseking pre-order, tako da 13900KF ispada kakvih 719€/729€, dok Ryzen 9 7950X ide za 849€.

 

I to je ta razlika u cijeni plaforme od kakvih 100€, ako se iz oba sustava želi izvući najbolje moguće za 5% bolji Intel u tolikom bitnim igrama.

 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

O Exiled opet ti, vidim falio sam ti a tam nemas s kime se vise svadat sve ste rasterali...

 

Evo napokon sam docekal da nekaj konkretno skomentiras osim da pises o financijskim izvješćima dan i noć pa da se mozemo fino raspravit 

 

Razlika između 7950x i 13900KF je 135e na Caseking, MSI z690 A Pro ddr5 je 230e vani, B650 neka slične kvalitete intelovoj je oko 300e.

RAM isto za jedne i druge ako je ddr5.

Ako se gleda ddr4 onda se prođe oko 120e jeftinije od ddr5.

 

Znači razlika ti je 320e za DDR4 opciju i 200e za ddr5 opciju.

 

X670E ploče nisam sada ni stavio u računicu.

 

I sada od tvojih očajavajućih predviđanja o hibridnoj arhitekturi i kak to nebu nigdje osim na win 11 radilo i kak su E jezgre smece, odjednođ smo na tome da je intelu dosta samo 8 jakih jezgri a ostalo nadoknadi sa tim malim jezgrama da prede konkurenciju sa punih 16 jezgri.

Da ne pricam kako je to sve refresh na pisljivih 10nm kak veliš, a spram nove arhitekture na najmodernijih 5nm...

 

Jos je to sve dobro kak bu izgledalo kad 13600kf dođe na 7600x i 13700KF na 7700x, a 13900KF po cijeni 7900x... Tu bude gadno, igre ionak niko nije ocekivo dramaticne razlike od Aldera ili zen 4

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 22:58 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Super je da sve kaj čuješ od frenda zvanog Frame Chasers koji testira hardver u Notepadu pretočiš u svoja razmišljanja i kalkulacije.

 

Nego, kakva ti je računica za nekoliko desetaka tisuća ljudi koje Intel planira otpustiti, to isto ubrajaš u cijenu platforme ili su posebne stavke?

 
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
McG villain kaže...

Super je da sve kaj čuješ od frenda zvanog Frame Chasers koji testira hardver u Notepadu pretočiš u svoja razmišljanja i kalkulacije.

 

Nego, kakva ti je računica za nekoliko desetaka tisuća ljudi koje Intel planira otpustiti, to isto ubrajaš u cijenu platforme ili su posebne stavke?

 Ti si se naslušal Adored-a pa si ispal kak si ispal, a znamo kako je potonji prošao jos od zen 2 na 5GHz, to vam je bil mesija 

 

To ko kome daje otkaze me zaboli, ja sam tu za svoj đep kao i svi ostali. Tebi prepustam da nas obavjestavas o financijskim izvješćima i ostalim analizama te vrste 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Naravno, takve stvari kao što su otkazi za 20% radne snage nisu bitni u tvojim "kalkulacijama" i "raspravama", samo Frame Chasers Notepad benchmark.

 

Ništ, veseli se Raptor Lakeu, propasti svega kaj nije Intel, piši gramatički sfušane postove i uživaj u vlastitom neznanju, dok cijeli ovaj forum držiš za taoca.

 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Fala lepo, odi sad tam obmanjivat od kud si došo tam ti jedino to prolazi iako su i od tam svi otisli pa imas jednog multibaniranog trola odavdje s kojim se ljubiš po postovima i hračkaš na sve kaj nije AMD.

Sad kad nejde na HW polju sad je prešo na otkaze koji se desavaju u svim vele firmama u današnje vrijeme krize i radi sapunice i moralne članke 

 

I sad kad si dobil dnevnu dozu cinjenica, pokupi se bez jednog protuargumenta i reci kak si naviko da ja pisem bezveze i da to nije tak, sam kaj bude brzo i cetvrtak pa bus se pravil francuz

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2022 23:14 (Zwer54).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Čudnovate zgode Slavena iz Dublina, kaže se praviti se Englez, ali OK, to je već malo preveč za nekoga tko živi u Irskoj.

 
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice