AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 427.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
pdrx kaže...

Ne znam za vas, ali ovo je ispod ocekivanja po meni.

 

U polovici igara je slabiji od Alder Lakea ili od njihovoj vlastitog 5800X3D. I oni ocekuju da platimo onoliku cijenu platforme bez gaming leadershipa? Ne znam bas... Odlicna stvar za content creatore i profesionalce svakako. Gejmeri ce morat cekat X3D.

 

Iznenadujuci napredak u CSGO, to sam najmanje ocekivao.

 

Ne biti naivan, jel ti i tebi slični uopče znate koja je uloga velikog L3 Cache?

 

U dosta gejmurina R5 7600X čak je brži i od žutoga, ali ne može uvijek biti brži od žutoga=ako igrica jako voli veliki L3 Cache.Imaš igrica koje baš i ne zanima veliki L3 cache, ali itekako im paše duplo veči Zen 4 L2 cache.Dalje je valjda jasno, da žuto ili dodatnih 64mb L3 nije ultimativno najbolje rješenje za svaku igricu.

 

Realno ovo je i više od očekivanja, ili Zen 4 duplo veči L2 Cache itekako dolazi do izražaja pogotovo vs žuto.

 

Šta vi gledate, iste testove ili gledate nekakve sjednice Hrvatskog sabora.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 16:17 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Mislim, kad kažemo "brži" ili "sporiji", o čem pričamo ovdje? R5 7600X je malo brži u gamingu, u aplikacijama isto tako, kako koja, ali sve je to tu negdje. Ne možeš reći realno da je jedan "brži" od drugog, to je realno ISTO u praksi. Ovdje je jedino problem visoka cijena, ali to isto nije ništa novo ni za Intel ni za AMD. Ako si "normalni" gamer, što je 99% od svih gamera, i dalje ti je najbolje R5 5600 ili i5 12400 i amen. Ne R5 7600X ili i5 12600K ili još gluplje i7 12900K. Što se tiče hlađenja, kladim se da se undervoltom srede temperature bez da se išta primjetno, ako išta gubi na performansama. Ali da, to bi tako ztrebalo biti i out of the box, ali eto. 

 

DDR5 i AM5 je sada u startu preskupo i to je to. Pogotovo matične ploče, to nema nikakvog smisla. Dok se cijene ne smire, nema realno smisla kupovati normalnim userima, osim onima koje nija briga koliko košta, ili koji moraju imati najbolje. A takvih usera je manje nego drugih. 

Da, samo osim sta je malo brzi kad se oba "postelaju", 12600K je i hladniji i jetiniji i koristi jeftiniji ram i ima jeftinije ploce.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Rekoh, jedino je sada prednost što je i5 jeftiniji, drugo ništa. Ako ga koristiš sa DDR4, onda u igrama nije ista liga kao R5. Tako da, to tvoje "štelanje" ništa ne mijenja jer ne vidim kako i gdje i na koji način mijenja situaciju. AM5 je "new arrival" i velik je korak napred s prethodnog Ryzena, što je hvale vrijedno, ali je sve skupa jednostavno preskupo. To je to.

16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

2CU RDNA2 iGPU performanse, ili 128GPU jezgri na 2.2ghz.

 

FPS=slabo ali to je i očekivano, ipak je najbitnije imat bilo kakav integrirani iGPU.

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-7950x/22.html

 

Ipak je AMD VCN hardver najbitniji dodatak, dakle hardverski video dekoder/enkoder koji se nalazi na svim Ryzen APU modelima.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 16:15 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Rekoh, jedino je sada prednost što je i5 jeftiniji, drugo ništa. Ako ga koristiš sa DDR4, onda u igrama nije ista liga kao R5. Tako da, to tvoje "štelanje" ništa ne mijenja jer ne vidim kako i gdje i na koji način mijenja situaciju. AM5 je "new arrival" i velik je korak napred s prethodnog Ryzena, što je hvale vrijedno, ali je sve skupa jednostavno preskupo. To je to.

 Je je jako veliki korak, ispucali su 5nm proces, iz temelja novu arhitekturu a nisu nadmasili ni alder lake koji je ru godinu dana i na 10nm... Uz to su potrosnjom i grijanjem dosli na isru stvar...

 

Odakle samo izlazite svi tako pristranjeni i fanatični.

 

i5 12600k ima 40% jači MT i jednak ST kao 7600x ali za debelo

manje para.

 

13600k na 6GHz sa AIO ce preorati livadu sa njime za iste pare

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 16:18 (Avalanche).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Rekoh, jedino je sada prednost što je i5 jeftiniji, drugo ništa. Ako ga koristiš sa DDR4, onda u igrama nije ista liga kao R5. Tako da, to tvoje "štelanje" ništa ne mijenja jer ne vidim kako i gdje i na koji način mijenja situaciju. AM5 je "new arrival" i velik je korak napred s prethodnog Ryzena, što je hvale vrijedno, ali je sve skupa jednostavno preskupo. To je to.

Naravno da je ista liga, pogotovo kad se zna koliko je danas vrhunski ddr4 jeftin.

Sta je tolko tesko priznat da je novi AMD procesor losa kupnja pored starijeg Intelovog?

 

Da je ovo Intel izbacio, bilo bi tesko sprdanje vezano za temperature koje su najgore ikad sa novim Ryzenima. Te temperature na stocku s vodenim hladjenjima su nesto dosad nevidjeno.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Avalanche kaže...

 

i5 12600k ima 40% jači MTi jednak ST kao 7600x ali za debelo

manje para.

 

13600k na 6GHz sa AIO ce preorati livadu sa njime za iste pare

To ne postoji, osim da eto ne postoji jer ti nisi gledat nikakve testove.

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AMD-Ryzen-7000-Series-Processors-Content-Creation-Review-2356/#Introduction

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=10&jumpto=6544790&sort=asc&view=flat

 

Overkloking na stranu dakle samo defolt, ionako 99% ljudi ne overklokira baš ništa CPU ili GPU.

 

Ponavljam, svaki Zen 4 CPU može bez frke vrlo lako kloknut na 5.5gz all cores.

 

Gdje si ti trenutno, na Marsu ili gdje zapravo?Sječaš se kaj sam ti jučer napisal, pa to ti je Singlethread primjer ili klasičan Profi Photoshop gdje su E jezgre samo običan otpad.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 16:38 (rambox).
20 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kako sam centrirao jos pred mjedec dana u rašlje 👌

 

 

 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
Avalanche kaže...

 

i5 12600k ima 40% jači MTi jednak ST kao 7600x ali za debelo

manje para.

 

13600k na 6GHz sa AIO ce preorati livadu sa njime za iste pare

To ne postoji, osim da eto ne postoji jer ti nisi gledat nikakve testove.

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AMD-Ryzen-7000-Series-Processors-Content-Creation-Review-2356/#Introduction

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=10&jumpto=6544790&sort=asc&view=flat

 

Overkloking na stranu dakle samo defolt, ionako 99% ljudi ne overklokira baš ništa CPU ili GPU.

 

Ponavljam, svaki Zen 4 CPU može bez frke vrlo lako kloknut na 5.5gz all cores.

 

Gdje si ti trenutno, na Marsu ili gdje zapravo?Sječaš se kaj sam ti jučer napisal, pa to ti je Singlethread primjer ili klasičan Profi Photoshop gdje su E jezgre samo običan otpad.

 

 

Jel panika u sredisnjici? Mogao si rec sefici da bude malo darezljivija s novim procesorima a ne ovako davat na kapaljku ko Intel u "najboljim" danima.

 

20 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
Avalanche kaže...

 

i5 12600k ima 40% jači MTi jednak ST kao 7600x ali za debelo

manje para.

 

13600k na 6GHz sa AIO ce preorati livadu sa njime za iste pare

To ne postoji, osim da eto ne postoji jer ti nisi gledat nikakve testove.

 

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/AMD-Ryzen-7000-Series-Processors-Content-Creation-Review-2356/#Introduction

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=10&jumpto=6544790&sort=asc&view=flat

 

Overkloking na stranu dakle samo defolt, ionako 99% ljudi ne overklokira baš ništa CPU ili GPU.

 

Ponavljam, svaki Zen 4 CPU može bez frke vrlo lako kloknut na 5.5gz all cores.

 

Gdje si ti trenutno, na Marsu ili gdje zapravo?Sječaš se kaj sam ti jučer napisal, pa to ti je Singlethread primjer ili klasičan Profi Photoshop gdje su E jezgre samo običan otpad.

 

 

 Daj mi test jednoga na 5.5GHz all core...

 

Cinjenica je da se 12600k digne u 3 klika da bude na 5.1GHz i to na zračnom hlađenju od 250kn, ZEN4 je katastrofa a tek mu se sprema pravo tamburanje.

8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kad raptor potegne 300W bit ce svega

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Avalanche kaže...

 Daj mi test jednoga na 5.5GHz all core...

 

Cinjenica je da se 12600k digne u 3 klika da bude na 5.1GHz i to na zračnom hlađenju od 250kn, ZEN4 je katastrofa a tek mu se sprema pravo tamburanje.

Za sad eto ti Francuza, ali širi ili kompletniji overkloking test uskoro če odradit večina poznatijih testera.

 

https://www.cowcotland.com/articles/3643-21/test-processeurs-amd-ryzen-5-7600x-et-ryzen-9-7900x-zen-4-prend-le-lead.html

 

"With the 7600X things are much simpler. No need to make several measurements, as soon as we reached its limit at 5500 MHz, the 1.22v necessary made that the temperatures were stable at 74.6 degrees.
And if you have followed what we have explained on the 7900X, you have surely already understood that 5500 MHz is above the boost frequency given at 5300 MHz of the PBO of the 7600X.
This time we will therefore have better results in multi-core AND in mono-core."

AMD,........is that Epyc or what?
20 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da, svih 30w vise od 7950x na 270w, samo na 700MHz vise 

 
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...
Avalanche kaže...

 Daj mi test jednoga na 5.5GHz all core...

 

Cinjenica je da se 12600k digne u 3 klika da bude na 5.1GHz i to na zračnom hlađenju od 250kn, ZEN4 je katastrofa a tek mu se sprema pravo tamburanje.

Za sad eto ti Francuza, ali širi ili kompletniji overkloking test uskoro če odradit večina poznatijih testera.

 

https://www.cowcotland.com/articles/3643-21/test-processeurs-amd-ryzen-5-7600x-et-ryzen-9-7900x-zen-4-prend-le-lead.html

 

"With the 7600X things are much simpler. No need to make several measurements, as soon as we reached its limit at 5500 MHz, the 1.22v necessary made that the temperatures were stable at 74.6 degrees.
And if you have followed what we have explained on the 7900X, you have surely already understood that 5500 MHz is above the boost frequency given at 5300 MHz of the PBO of the 7600X.
This time we will therefore have better results in multi-core AND in mono-core."

 Evo ovaj pajdo ti je sve u bobu pogodio pred mjedec dana nakon prezentacije 

 

On sam kupuje sav hardver i testira pa ima detaljno razrađene MAX OC recenzije za sve od procesora do grafi i RAM-a.

 

Imati ce 7950x vec ovaj tjedan kod sebe pa cemo vidjeti koliko u stvari zaostaje za Alder Lakeom kada se na svemu stisne papucica do poda 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Avalanche kaže...

Da, svih 30w vise od 7950x na 270w, samo na 700MHz vise 

 Meni je oboje komicno.

 

Cini se da ce kod mene AM4 jos dugo zivjet :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Efikasnost na 65w, mogli bi biti fenomenalni cpu za laptope.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 17:12 (ivicask).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

suma sumarum - prevruć, preskup i još jedva stiže stariju intel seriju

za gejmanje daleko isplativija starija 5xxx serija ili intelov pizdek 12400 za duplo manje para

nije baš neki uspjeh, još kad uskoro izađe raptor, uh

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Santana kaže...

Kad raptor potegne 300W bit ce svega

Činjenice, za koje imaš i dokaze i kaj sad fučkaj ga sad.

 

- i9 13900K, 350W za 40 000 u CB R23

 

https://videocardz.com/newz/core-i9-13900k-breaks-40k-points-in-cinebench-r23-with-unlimited-power-and-5-8-ghz-clock

 

Fučkaj ga sad, pa pratite kaj se ranije pisalo.

 

- R9 7950X, oko 230W za 40 000 u CB R23

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=10&jumpto=6543320&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

E da, svi rezultati koje gledamo su bazirani na hladjenju sa 360 AIO-ima, s losijim coolerima idu i malo losije performanse jer ne boosta na iste taktove...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nisu bas nesto napravili sa novom serijom. Preskupo za sicusni pomak sa performansama.

 

Za 1080p gaming i nekakav konkretan rad 5900x a za ostali gaming 1440p+ se uzima 5800x3d.

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Još malo testova, ili konkretnijih primjera "u raznim Profi testovima koje večina poznatih testera ne koristi jer nisu popularni".

 

https://www.igorslab.de/en/a-new-era-begins-with-amds-zen-4-an-the-new-socket-am5-ryzen-9-7950x-and-ryzen-7-7700x-review-with-gaming-and-workstation-benchmarks/6/

 

 

 

Linux i Zen 4 AVX-512 performanse, ukratko vrlo dobro ili skoro bez ikakvih negativnih posljedica.

 

https://www.phoronix.com/review/amd-zen4-avx512/6

 

"On average for the tested AVX-512 workloads, making use of the AVX-512 instructions led to around 59% higher performance compared to when artificially limiting the Ryzen 9 7950X to AVX2 / no-AVX512.

 

From these results I am rather impressed by the AVX-512 performance out of the AMD Ryzen 9 7950X. While initially being disappointed when hearing of their "double pumping" approach rather than going for a 512-bit data path, these benchmark results speak for themselves. For software that can effectively make use of AVX-512 (and compiled so), there is significant performance uplift to enjoy while no negative impact in terms of reduced CPU clock speeds / higher power consumption(with oneDNN being one of the only exceptions seen so far in terms of higher power draw)."

 

https://www.phoronix.com/review/amd-ryzen-7900x-7950x-linux/22

 

 

RPCS3 ekipa dodala je defoltnu podršku za Zen 4 AVX-512 tehnikalije.

 

https://twitter.com/rpcs3/status/1574398461642174464

 

https://rpcs3.net/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 19:58 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kao korisnik 5900x zbilja ne vidim zasto bi upgrejdao. Planiram 4080 16gb i 5900x na 1440p 165hz.

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
ansha kaže...

E da, svi rezultati koje gledamo su bazirani na hladjenju sa 360 AIO-ima, s losijim coolerima idu i malo losije performanse jer ne boosta na iste taktove...

 Teško je u središnjici; pušing od 12600k (dakle prošla generacija), Denis navuče benčmarke (čitaj : puca si u koljeno)u kojima je flop na kubik i napiše odlična cijena s obzirom na perfomanse.

 

Živa komedija. Čekamo Stevu jer znamo da je on nepristran :-).

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ovisi, ak radis u blenderu procesor rastura sve po redu.

Nisu igrice jedina stvar na svijetu.

 

Za igranje moras bit lud da bacis novce na to

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
DarthMarkus kaže...

... i napiše odlična cijena s obzirom na perfomanse.

 taj dio je najbolji...

zanimljivo kako sad nitko ne spominje superskupe ploče, rambox je bar 10x spominjao cijenu intelovih matičnih za alder, kako b ploče neće biti ispod soma kuna, a jeftinjara điđabajt b450 ide za 350kn, jeftini ram itd.

sad odjednom je sve ok, ram je super, ploče od soma eura jedva da tko spomene, kad izađu b ploče kojih neće biti ispod soma kuna reći će - eto jeftinih ploča, intel je mrtva platforma - za 5xxx je to bilo nebitno, multi je sad nebitan, moar cores je postao nebitan, jebeš 11400 kad se grije preko 100 stupnjeva u stress testu, a sad je nebitno što niti 360mm vodeno nemere obuzdat temperature - bitno da u gejmanju nije tak strašno itd. itd. itd.

kolo sreće se okreće, naj mi je slađe gledat amd fanboje kako preuzimaju fore kojima su se prije rugali 

 

ali na stranu to, mislim da će pravi fajt perfomansama nastati po izlasku intel 13k serije i x3d modela zen4 serije, a za one koji vole best buy najbolji dio će biti kad izađu 7600 non x i 13400, tu će biti bitno tko je bolji i jeftiniji

9 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Šta reć, koju poruku poslat? Po meni čista petica! Cijene su ostale iste kakve je imala prošla generacija kad je izašla, usprkos inflaciji. Na netu je poplava raznih testova i ono što je najvažnije je da je platforma stabilna i kad se gleda u prosjeku brža u gejming testovima za preko 10% od prošle generacije, dok je u računalnim testovima brža za više od 25%. Čudo! Kad pokrpaju BIOS bit će to još bolje …

Da li se isplati kupiti? Dok ne dođu prihvatljive matične i ne padnu cijene DDR5 nikako!

Emilio Estavez
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
picajzla0707 kaže...

 taj dio je najbolji...

zanimljivo kako sad nitko ne spominje superskupe ploče,rambox je bar 10x spominjao cijenu intelovih matičnih za alder, kako b ploče neće biti ispod soma kuna, a jeftinjara điđabajt b450 ide za 350kn, jeftini ram itd.

sad odjednom je sve ok, ram je super, ploče od soma eura jedva da tko spomene, kad izađu b ploče kojih neće biti ispod soma kuna reći će - eto jeftinih ploča, intel je mrtva platforma - za 5xxx je to bilo nebitno, multi je sad nebitan, moar cores je postao nebitan, jebeš 11400 kad se grije preko 100 stupnjeva u stress testu, a sad je nebitno što niti 360mm vodeno nemere obuzdat temperature - bitno da u gejmanju nije tak strašno itd. itd. itd.

kolo sreće se okreće, naj mi je slađe gledat amd fanboje kako preuzimaju fore kojima su se prije rugali 

 

ali na stranu to, mislim da će pravi fajt perfomansama nastati po izlasku intel 13k serije i x3d modela zen4 serije, a za one koji vole best buy najbolji dio će biti kad izađu 7600 non x i 13400, tu će biti bitno tko je bolji i jeftiniji

Zna se zašto ne spominjemo, i to zato jer je več sve odavno poznato i najavljeno.

 

Spavate zimski san, malo prerano kao da ništa nije poznato.

 

- jeftinije B650 AM5 matične stižu za mjesec dana, minimalna cijena oko 130eura

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=8&jumpto=6535239&sort=asc&view=flat

 

- jeftinije matične ploče za Alder Lake stigle su brzo ili skoro nakon pet-šest mjeseci

 

 

Skupe matične zanimaju samo ekipu(ne pitaju za cijenu) koja ima viška love za najskuplje AM5 procove.Svi ostali čekaju jeftinije B650 modele, ili šta bi ti R5 7600X ili R7 7700X stavio na matičnu od 300eura, lol.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 21:41 (rambox).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Hm, mogli su hlađenje i bolje riješiti .

 

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
itomic009 kaže...

Hm, mogli su hlađenje i bolje riješiti .

 

 Mogli su, ali više ne bi bili kompatibilni sa starim hladnjacima. 

Emilio Estavez
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mihi999 kaže...

Nisu bas nesto napravili sa novom serijom. Preskupo za sicusni pomak sa performansama.

 

Za 1080p gaming i nekakav konkretan rad 5900x a za ostali gaming 1440p+ se uzima 5800x3d.

 

Realno, da nije AMD uletio sa Ryzenima, takav sićušni pomak bi gledali (tiktokali) kroz nekih

7-12 generacija Intel procesora kroz 15 godina i 15 socketa...sad kad su probudili i Intela,

svi skokovi ispod 50% po generaciji su odjednom postali "sićušni"

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice