Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.942
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Znaci u tehnickim specifikacijama navode da prvi ima procesor sa 2 jezgre, dok na drugom da ima 4.

Drugo je to sto kazes - windows 10 HR, on dize cijenu takodjer. 

 

 

Ovdje imas vise laptopa koji imaju iste karakteristike kao i prvi, ako ti se svidja, ima nekih malo jeftinijih jos modela koji imaju taj proc, 8GB RAM, FHD 15.6 1920x1080 i 512GB SSD.

Kovačić
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije mi niti palo na pamet pomisliti da Ryzen 5 3500U može imati dvije jezgre (2/4), nego sam automatski pretpostavio da svi imaju četiri(4/8).

Hvala :)

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ryzen 3500u je 4c/8t proc, jedan jedini...

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-3500u

 

to što je netko na webu krivo upisao... pisalo je i na plotu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Keops kaže...

Nije mi niti palo na pamet pomisliti da Ryzen 5 3500U može imati dvije jezgre (2/4), nego sam automatski pretpostavio da svi imaju četiri(4/8).

Hvala :)

 

Stric_Jura kaže...

Ryzen 3500u je 4c/8t proc, jedan jedini...

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-3500u

 

to što je netko na webu krivo upisao... pisalo je i na plotu...

 Pa i jeste jedan jedini 4/8, nego su oni krivo tamo napisali pa mu valjda zato i cijenu stavili manju.

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

Treba mi laptop do nekih 4000 kuna

Laptop je za potrebe faksa, multimedija i tu i tamo koja igra (nista prezahtjevno)

Hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Drmex kaže...

Pozdrav ekipa

Treba mi laptop do nekih 4000 kuna

Laptop je za potrebe faksa, multimedija i tu i tamo koja igra (nista prezahtjevno)

Hvala na pomoci

 ej ekipa isto pitanje kao kolega,nesto do 500e mi treba...u njem bi uzeo.

je li ovo po vama ok za 450eura,HP 250g7 (9cb61es).

Hvala!

Origin_Steam: hrka11
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, 7500maks je budzet. Uređivanje videa i pokoji gejm. Valja li ista ovo. Mislim da se za tu cijenu ne moze dobiti nista vise, ako netko ima bolju preporuku molim pomoc. Hvala svima

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-Gaming-L340-15IRH-81LK0066SC-156-FHD-IPS-Intel-Core-i7-9750H-260GHz-8GB-RAM-256GB-SSD-PCIe-NVMe--1TB-HDD-5400rpm-NVIDIA-GeForce-GTX-1650-4GB-GDDR5-Free-DOS-laptop-1447833.aspx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-envy-13-8nh93ea-core-i5-10210u-8gb-512gb-ssd-hd-graphics-13-3-ips-fhd-windows-10-srebrno-015800212

Ovaj laptop za studentski autocad i inventor/solidworks assemblye do nekakvih 10-15 partova max?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

13,3" za CAD ????

 

Studentski - ne treba ti licenca za Windowse, dakle  malo se da smanjiti cijena...

 

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

13,3" za CAD ????

 

Studentski - ne treba ti licenca za Windowse, dakle  malo se da smanjiti cijena...

 

 

 14 je neki max na koji pristajem, jer to mi je prijenosno računalo, dakle nekaj kaj ću ujutro spakirat u torbu, radit na tome kroz dan i ne primjetit da je u ruksaku.

Naravno, praktičnije je radit ne većim ekranima, na poslu crtam na 2 24'' i je lakše je, al ovo je nešto usputno.

Uglavnom zanima me jesu li neki i5 sa 8GB RAM-a i integrirana grafika dovoljni za neki jednostavniji CAD i ne previše hatjevan 3D modeling?

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za 2D cad je, za 3D modeling ne znam, vjerojatno je, jer od neke skuplje grafike i nema baš neke koristi ako nije na listi podržanih.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nitko mi i dalje ne odgovara za 6-7k best buy, što više procesora, što više RAM (16 GB), po mogučnosti 500GB SSD, 15.6"

 

Ne trebam grafičku uopće, samo što više procesorske snage i RAM (kao workstation će bit korišten najviše za virtualizaciju, prezentacijski, ostalo je spajanje na konzole i web konzole, dakle nebitno)

 

Ne znam kad su najavljeni novi AMD Ryzen 4000 procesori da dolaze na mobilne platforme, isplati li ih se čekat još koji tjedan, ili je stvar u 2 mjeseca, to ne možemo čekat.

 

Po mogučnosti lenovo, slijedeće dell, to je poslovno računalo, bez W10, licence imaju

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

šta kažete na ovaj laptop https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-legion-y540-intel-core-i5-9300h-2-40ghz-16gb-1tb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx1660ti-6gb-prednarudzba-p-n-81sx005asc/1287?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

kakav je model lenovo legion y540 i odnos cijena/perfomanse? 
i jel se može za te pare (7.897,50 kn za jednokratno plaćanje) uzet neki jači i bolji laptop? sva mišljenja i preporuke su dobro došle :D

namjena je većinom za igranje. 


Hvala unaprijed :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 8:14 (fukara77).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da nemaš ništa povoljnije i zaokruženije od toga prijenosnika za te i slične novce...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Ženi je laptop nakon 8g otkazao poslušnost i trebam savjet.

 

Multimedia laptop + dobra tipkovnica i Ekran te kamera za skajp 15' ovo dvoje je najbitnije.

 

Volio bi da ima Ovaj hvaljeni Ryzen5 ali ako ne nije ultimativno.

 

Cjenovni rang od 3 500 - 4 000 kn ako je nešto stvarno extra može i 4 500.

 

Dobra tipkovnica i ekran pošto sjedi i na njemu tipka pa 5-6 sati dnevno, u to vrijeme sluša muziku i otvoreni su tabovi na netu, rad je u Wordu i Excelu.

Kamera radi komunikacije na daljinu da nije neka osnovna VGA verzija na kojoj se druga osoba nit ne vidi.

 

Kažem ako ima nešto extra a da je skuplje od navedenog buđeta predložite pa čemo se rastegnut.

 

Hvala na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim na Instaru piše: Display 15.6//Ultra Slim 200nits//FHD 1920x1080 16:9//Anti-Glare//NTSC: 45% . Mislim da je IPS koliko sam vidio kod kolege koji ima sličan. Ne nalazim baš neki detaljan opis ekrana... 

Pucaaaajjjj :)
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naručen zahvaljujem na pomoci.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Znate li možda može li se službeno nadograditi RAM i promjeniti baterija kod laptopa pod garancijom? Naravno, mijenjao bih to u trgovini gdje sam ga kupio.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pa kod njih svakako da.
Pucaaaajjjj :)
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 ovdje sa 3000 na 2700 trenutno akcija


15,6" full HD
 - 1920x1080 rezolucija, ekran isto dobar kao i na ova 2

AMD Ryzen 3 3200U - bitno bolji procesor od oba tvoja prijedloga

8GB DDR4 RAM-a - 8GB svakako bolje nego 4GB, a 8 je danas stvarno vec neki minimum

PCIe NVMe SSD kapaciteta 512GB - SSD također neizostavni dio svakog PC-a/laptopa, zbog njega je brzina bolja

 

Ryzeni imaju jednu od najboljih integriranih grafika tako da bih ti svakako, ako izgled laptopa nije presudan, preporucio ovo posto nisi naveo za sta ce se laptop koristiti, al ovo je i vise nego dobro za office, browsanje, youtube i takve stvari.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2020 17:33 (acmilan2).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

 

Ryzeni imaju jednu od najboljih integriranih grafika tako da bih ti svakako, ako izgled laptopa nije presudan, preporucio ovo posto nisi naveo za sta ce se laptop koristiti, al ovo je i vise nego dobro za office, browsanje, youtube i takve stvari.

Uzimam za starog, ne treba mu ništa posebno - net, word, skype...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa eto, uzmi mu onda ovo sto je bolje za te pare.

Kovačić
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Trebam laptalo tek toliko za tekstualne dokumente, excellice i eventualno neku osnovnu multimediu. Ima neki buđet best buy trenutno?

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav, moze procijena koliko vrijedi laptop https://www.amazon.com/Dell-7DTN9-Latitude-Laptop-i5-7300U/dp/B072P14SCG

 

Star 3godine, bez tragova korištenja jer je 99% vremena koristen preko docka. Originalni Windows 10. Specifikacije kao u linku

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram uzeti laptop za uredski rad (vecinom knjigovodstvo, rad na mreži te u browseru). Laptop će biti zamjena za desktop, spojen na dock te na 2 monitora. Zapeo mi je ovaj za oko:

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-s145-81w8008bsc-core-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-fhd-freedos-sivo-014600419

 

1) Veoma mi je bitna brzina rada (pristup datotekama s mreze, pristup web stranicama). Na trenutnoj (desktop) konfiguraciji, sve to nekako sporo ide (ista je stara cca 5 godina)

2) Obzirom da je Chrome gladan RAM-a, razmisljam nadodati jos RAM-a, pa da kasnije se o tome ne mora razmisljati. Naisao sam na neku out of date stranicu za ovaj model, na kojoj pise da je limit 12gb.

3) Ima li neke alternative ovom laptopu u pogledu cijene? Neki limit je 4000 kn, uz mozda nekoliko stotina kuna iznad, ali bas da je razlika isplativa i vise nego ocigledna.

4) Bitno mi je i da laptop ima barem 1x USB Type C

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, možda inačica s Ryzenom 3500u ?

 

ineče to je "slabiji" model Lenova spram C340, S340, ali je ipak solidno napravljen, lagan i elegantan.

 

za razliku od modela gore, ima i M.2 utor (popunjen) i SATA (2.5") slobodan s konektorom, ali !!!! samo jedan RAM utor - ima 4 GB zalemljenog RAM i podržava još 8 GB, dakle max 12 GB (obje i Intel i AMD inačice)

 

provjeri si prije svega jel ti odgovara ekran (ima i 14")

 

ali - nema USB-C !

 

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel zna netko kada poprilici dolaze Ryzen R7 4800U laptopi?

Sve što čitam je "Q1" dakle do kraja ožujka?

 

Najavljeni su naveliko 200+ modela, poslovni, gamerski... Q1 je buzzword, a nitko ništa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice