Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.512
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozrdav treba mi pomoc oko odabira laptopa, da je do 3500 kn po mogucnosti da je manji i sto laksi, 14'' bi bilo idealno, za potrebe faksa, po mogucnosti da ima  ssd i free DOS. Ako mi mozete poslati neke ponude jer nista ne mogu pronaci slicno tome a da je mi odgovara. 
Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Janeeyre kaže...

 Ima li nekakva razlika između ova dva lenova osim boje? Vidim da su specifikacije zapravo iste, a razlika u cijeni 300 kn. Htjela sam uzeti ovaj crni, al sad vidim da je ovaj sivi jeftiniji pa ako su isti uzet cu njega.

 

Kratko,

 

Sivi kupljen pred par dana, kada je bio cca 3100, doplatio još cca 130kn za još 3g gare, dakle čekati BF ili akcije tipa neka banka i popust...

Za te novce-avion.

Dobro: procesor, dosta rama, ekran, nvme ssd (1700/1000), tipkovnica (dobra meni tvrđa, kratak hod, ne svima), poklopac kamere, USB C i 3.1, koliko čitam da se ubaciti i disk, ali ne treba još.

Loše: šeran ram sa grafom, osvjetljenje tipkovnice (može se ugasiti), 720 kamera, nema UTP-samo wifi, nema poklopca za SD, malo USBova

 

za bateriju još nemam mišljenje...

 

Uglavnom: za te novce ja stvarno nisam našao bolje, vjerovatno ima ali ja nisam našao.

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 16:05 (Provincija).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZokyCRO kaže...

Zanimljivo mi je da nitko ne preporuca chromebook, pogotovo u kategoriji <5000kn.....

 Večina ljudi puca imat windows na laptopu, iz više nego očitih razloga, kupit chromebook i onda silovat windowse na njemu, ne znam zašto?

Kome su dovoljne android aplikacije i surfanje, da, chromebook je dobro rješenje, cast radi između uređaja, poprilično je OK, makar ga nisam puno testirao, ali velim, večina i dalje traži Windows na laptopu i tu po meni ima prihvatljivijih rješenja.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, dakle kupio bih si lap do nekih 3000-3500 kn, net i multimedia bez gaminga. Dali da trazim prije spomenuti Lenovo S145 ili nesto drugo ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...
ZokyCRO kaže...

Zanimljivo mi je da nitko ne preporuca chromebook, pogotovo u kategoriji <5000kn.....

 Večina ljudi puca imat windows na laptopu, iz više nego očitih razloga, kupit chromebook i onda silovat windowse na njemu, ne znam zašto?

Kome su dovoljne android aplikacije i surfanje, da, chromebook je dobro rješenje, cast radi između uređaja, poprilično je OK, makar ga nisam puno testirao, ali velim, večina i dalje traži Windows na laptopu i tu po meni ima prihvatljivijih rješenja.

 Osobno ne vidim zasto bi netko tko ne puca na ozbiljni gaming preko laptopa ili neko tesko video editiranje ili CAD/CAM work uzimao windows laptop u danasnje vrijeme, ako iste performanse i funkcionalnost dobije na chrome OS za manje novaca!

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radi windows aplikacija?!

Zadnje što sam gledao android još uvijek nije windows niti ima iste aplikacije, koje god one bile.

Office na stranu, budući postoji "nekakva office verzija" , ali naprosto nije tako za sve.

 

Da ne kažem da ima dosta gluposti koje su blokirane na gplay storeu pa moraš kombinirat sa skidanjem .apk odasvud - čemu kad je na windozama toliko jednostavnije.

 

također 99% aplikacija, pogotovo "besplatnih", dostupnih na androidu ima "nekakve" in app reklame... naprosto ne bih išao trenutno na tu opciju, hvala ali ne hvala.

 

Uostalom what's the point? Za iste pare dobiješ windows računalo sa windowsima. 5k kuna čak nije malo, dobiješ pošteni windows laptop bez dodatnih problema ili limita.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Daj mi recite dvoumim se između hpa 250 g7 i acera koji je jeftiniji za nekih 600 kn., a specifikacije su iste. Kojeg uzeti? Ono sto meni treba je surfanje, word, filmovi i torrent.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Provincija kaže...

 

Kratko,

 

Sivi kupljen pred par dana, kada je bio cca 3100, doplatio još cca 130kn za još 3g gare, dakle čekati BF ili akcije tipa neka banka i popust...

Za te novce-avion.

Dobro: procesor, dosta rama, ekran, nvme ssd (1700/1000), tipkovnica (dobra meni tvrđa, kratak hod, ne svima), poklopac kamere, USB C i 3.1, koliko čitam da se ubaciti i disk, ali ne treba još.

Loše: šeran ram sa grafom, osvjetljenje tipkovnice (može se ugasiti), 720 kamera, nema UTP-samo wifi, nema poklopca za SD, malo USBova

 

za bateriju još nemam mišljenje...

 

Uglavnom: za te novce ja stvarno nisam našao bolje, vjerovatno ima ali ja nisam našao.

 

Pozdrav

 Da po speckama ima jos jedan slobodan 2.5" slot za nadogradnju, m2 nvme ssd je u dimenzijama 2242 pci-e 3.0 x2 stazice, znaci nije full bandwidth x4 na ploči ili možda je ali su stavili sporiji ssd limitiran na 2 stazice. 

 

Jedino sta nedostaje a to su mogli staviti G-LAN...

 

U odnosu na Lenovo s145 je bolji ekran IPS 250nita  

 

https://psref.lenovo.com/syspool/TempFile/cache/f3b73056-1704-432d-b50d-d40f84441b05/ideapad_S340-15API_single_model_201911200704.pdf

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Provincija kaže...
Kratko,

 

Sivi kupljen pred par dana, kada je bio cca 3100, doplatio još cca 130kn za još 3g gare, dakle čekati BF ili akcije tipa neka banka i popust...

Za te novce-avion.

Dobro: procesor, dosta rama, ekran, nvme ssd (1700/1000), tipkovnica (dobra meni tvrđa, kratak hod, ne svima), poklopac kamere, USB C i 3.1, koliko čitam da se ubaciti i disk, ali ne treba još.

Loše: šeran ram sa grafom, osvjetljenje tipkovnice (može se ugasiti), 720 kamera, nema UTP-samo wifi, nema poklopca za SD, malo USBova

 

za bateriju još nemam mišljenje...

 

Uglavnom: za te novce ja stvarno nisam našao bolje, vjerovatno ima ali ja nisam našao.

 

Pozdrav

 

Možeš napisati koju o thouchpad-u i kako su implementirane miš tipke?

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
Provincija kaže...

 

Kratko,

 

Sivi kupljen pred par dana, kada je bio cca 3100, doplatio još cca 130kn za još 3g gare, dakle čekati BF ili akcije tipa neka banka i popust...

Za te novce-avion.

Dobro: procesor, dosta rama, ekran, nvme ssd (1700/1000), tipkovnica (dobra meni tvrđa, kratak hod, ne svima), poklopac kamere, USB C i 3.1, koliko čitam da se ubaciti i disk, ali ne treba još.

Loše: šeran ram sa grafom, osvjetljenje tipkovnice (može se ugasiti), 720 kamera, nema UTP-samo wifi, nema poklopca za SD, malo USBova

 

za bateriju još nemam mišljenje...

 

Uglavnom: za te novce ja stvarno nisam našao bolje, vjerovatno ima ali ja nisam našao.

 

Pozdrav

 Da po speckama ima jos jedan slobodan 2.5" slot za nadogradnju, m2 nvme ssd je u dimenzijama 2242 pci-e 3.0 x2 stazice, znaci nije full bandwidth x4 na ploči ili možda je ali su stavili sporiji ssd limitiran na 2 stazice. 

 

Jedino sta nedostaje a to su mogli staviti G-LAN...

 

U odnosu na Lenovo s145 je bolji ekran IPS 250nita  

 

https://psref.lenovo.com/syspool/TempFile/cache/f3b73056-1704-432d-b50d-d40f84441b05/ideapad_S340-15API_single_model_201911200704.pdf

 Ja sam se dvoumio između ova dva. Na kraju kupio S340. jer nakon što sam ih vidio izložene u Lenovo store-u u Areni centru prevagnulo je to što S340 ima IPS ekran a i izrada je čvršća, solidnije i kvalitetnije je napravljen od S145.

 

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-S340-81NC00CFSC-156-FHD-IPS-AMD-Ryzen-5-3500U-21GHz-8GB-DDR4-512GB-NVMe-SSD-Integrated-AMD-Radeon-Vega-8-Graphics-Free-DOS-laptop-1437632.aspx

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-s145-81ut003csc-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-sivo-014600331

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku nekog laptopa do 2000 kn, treba mi za djeda. Problem je u tome što se uopće ne razumijem u te low end procesore u tim laptopima, uopće ne znam što se više isplati, a što manje. Dovoljno je da ima SSD 120GB ili više,ostalo sve po vašim preporukama, laptop će služiti isključivo za surfanje 

 

Hvala

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Reedy kaže...

Molim preporuku nekog laptopa do 2000 kn, treba mi za djeda. Problem je u tome što se uopće ne razumijem u te low end procesore u tim laptopima, uopće ne znam što se više isplati, a što manje. Dovoljno je da ima SSD 120GB ili više,ostalo sve po vašim preporukama, laptop će služiti isključivo za surfanje 

 

Hvala

 

lp

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-3-nxhe3ex01b-156-fhd-intel-pentium-n5000-up-to-270ghz-4gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-i/0852405/product/

 

ulovi ovog u black friday ponudi iduci tjedan i budi jako brz:

 

http://instar-informatika.hr/promo.asp?id=73&fbclid=IwAR2kkCHOSqzMaq_jNZQN4f-h_xNYBZNMp8U_0wB85t_0X2EASYCjyCc83_Y

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-S340-15API-81NC00EMSCnbsp156-IPS-FHD-AMD-Ryzen-3-3200U-26GHz-8GB-RAM-512GB-SSD-PCIe-NVMe-AMD-Radeon-Vega-3-Free-DOS-laptop-1435058.aspx

2500 Kn za ZaBa kartice, može i na 12 rata.

Požurite jer vrijedi za prvih 300 kupaca, kada sam maloprije gledao, već je bilo 200/300.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dobra ponuda, ja sam uzeo model s ryzen 5 procesorom za 3050kn.
Prema recenzijama je laptop čisto ok za lovu koju inače košta, tak da sad s popustom, bez razmišljanja.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja sam uzeo ovoga HP 255 G7 7DF20EA

i za sada prezadovoljan,mislim da za te pare 3g gare je best bay,i doplatio za 120kn jos 2g gare ;)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Htio bih si nabaviti laptop do 4200kn, korišten bi bio primarno za faks, tako da bi dobro došao neki solidan procesor, ali i malo gaminga tu i tamo.

 

Trenutno gledam ovaj https://www.adm.hr/product.asp?product=dell-inspiron-3583-156-fhd-i5-8265u-160ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-amd-520-2gb-linux-n0717&code=033%2E300%2E237 , ali htio bih čuti još mišljenja. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima.

Evo trebam laptop za kćer (maturantica) iduće godine na fakultet. Molim neku preporuku laptopa do 5000 kn ako koja kuna više ok. Znači za faks i po koja igra tipa sims ili pucačina FPS. Plaćanje na rate karticom.

Ovo sam našao https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-tuf-fx505dy-bq024-156-fhd-ips-60hz-amd-ryzen-5-3550h-up-to-37ghz-8gb-ddr4-512gb/ASU-0487/product/

Ako ima nešto bolje molio bih preporuku.Zahvaljujem

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo IdeaPad Y910-17ISK    7500kn

 

Procesor: Intel Core i7 6820HK 2.70GHz / 3.60GHz (8MB cache) Skylake
• Zaslon: 17.3" IPS Full HD 1920 x 1080 AntiGlare
• Grafički sustav: nVidia GeForce GTX1070 8GB
• Radna memorija: 32GB DDR4 2133MHz

 

 

Asus TUF Gaming FX705GM-EW029   7500kn

 

Procesor: Intel Core i7-8750H (2.20 GHz - 4.10 GHz, hexa-core, 9 MB SmartCache)
• Zaslon: 17.3" FullHD IPS anti-glare (1920 x 1080, 300 nit)
• Grafički sustav: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB GDDR5)
• Radna memorija: 16 GB DDR4 2666 MHz

 

 

Da li je razlika osjetna izmedu skylake i coffee lake, znam da je velika razlika izmedu gtx 1060 i 1070 ali me brine CPU + takoder jos 16gb rama imam na Lenovu

 

Koristi se za AutoCAD i gaming, editiranje, streamanje...

0 Uzmi Lenovo
2 Uzmi Asus
2 Bolje čekaj Black Friday
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 18:06 (domi321).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebao bi mi laptop koji bi sluzio prvenstveno za vrtiti dugotrajne simulacije.  Tu i tamo odigram koju igru ali nista zahtjevno. Bilo bi u cijenovnom ranku od 6000 kuna, moze koja kuna vise. Hvala.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Di si nasao asusa za te pare ?

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bloodborne kaže...

Di si nasao asusa za te pare ?

 Instar zadnji komad

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Trebam preporuku laptopa do 3500-4000kn max. za multimediju i rad u Cubase-u. Odabrao bih Ryzen 5 3500U procesor. Bitno mi je da moze placanje na 24 rate na Diners. Najbolje na sta sam naisa je ovo (Elipso, nema na webu. Bio sam u poslovnici - 3998,89kn). Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Morala je biti neka caka 

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bloodborne kaže...

Morala je biti neka caka 

 nije, imo sam dva rezervirana, jedan sam spusio i na kraju uzo lenova dns, vrti bf5 na max detalje 110fps i zao mi je kaj si nisam uzel laptop sa 120hz

4 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam u potrazi necim izmedu 5-7k. Treba mi neki primarno workstation.

I onda vidim tvoj post i mislim si ma jel moguce da su ga snizili toliko i banana 😁

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Tražim mali (lagani) laptop ili tablet s tipkovnicom do 3500 kn. Treba mi samo kao dodatni laptop za putovanja na kojima sam često i moram nositi sa sobom laptop na kojem mogu obaviti kratke poslove uglavnom u Wordu, dakle ne tražim neke super performanse, samo da se mogu spojiti na internet, pročitati i odgovoriti na mailove i napisati nešto u Wordu. Skoro sve pohranjujem na cloudu, dakle ne treba mi ni velika memorija.

Hvala svima koji mi odluče pomoći u odabiru

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2019 18:08 (MLB).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bloodborne kaže...

Ja sam u potrazi necim izmedu 5-7k. Treba mi neki primarno workstation.

I onda vidim tvoj post i mislim si ma jel moguce da su ga snizili toliko i banana 😁

 ma i7, gtx 1070, 32gb rama za 7 hiljada novo s garancijom nema nigdje.

Ja bezveze iso po nabavi net i ukucam onak gtx 1070, izbaci mi 15 ponuda i svi su po 13-15 soma, stavim ja sortiraj po najnizoj kad ono xD

 

Ak nadem kaj zanimljivog ti javim

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam Dell inspiron 3542 sa 4 GB Rama, procesor i3 4005 na 1.7. Kupljen prije 3-4 godine. Laptop je dosta usporio pa me zanima da li kupovati novi i ovaj nadograditi?

Ako već budem nadograđivao moze li preporuka, sta i koliko da uzmem. Laptop pretezno koristim za internet i Visual Studio tu i tamo. Da mi je samo da tu radi a da ne šteka.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, ovako.. Imam 5000kn na raspolaganju, mogu razvući na 5500 , a nakon 4 godine korištenja mog starog asusa x550l vrijeme je za kupnju novog laptopa.

Bitno bi mi bilo da ima okej grafičku, procesor novije generacije, nadogradiv mu je SSD i RAM, dolazi bez OS-a, veličina 14'' i više; i čim tanji i lakši.
S obzirom da je uskoro black friday puno bi mi značio savjet da probam upiknuti nešto veće vrijednosti na čim većem popustu.

Može biti za gaming, ili poslovni, nije mi bitan izgled nego više funkcionalnost.

Radim u ne pretjerano zahtjevnim programima ali radim često, što uključuje i dosta piskaranja i istovremeno otvorenih tabova tako da  mi je bitna pouzdanost i okej tipkovnica. Usb-c utor također, ssd ofc. Osvjetljena tipkovnica nije na odmet.

Povremeno odigram i koju medim zahtjevnu igru, pa bi bilo idealno da preporučite nešto na što mogu dugoročno računati da će me služiti bez štekanja.


Od svega na netu je moreeeee čudesa a budući da sam totalno u prošlosti što se tiče razvoja laptopa nemam pojma kaj da uzmem s ovim novim procesorima, pogubih se skroz u traženju.

Unaprijed hvala, onome tko mi da najbolju preporuku ne znam, bacam naklon. Mogu i ostaviti vaučer za pivu ak znate mjesto di ih primaju. Ili poslati jednu :'D

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice