Problem oko HP 635 laptopa

poruka: 11
|
čitano: 7.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Dragi Bug-ovci zamolio bih Vas za savijet bilo kakvi u vezi gore navedenog laptopa (http://www.cnet.com/laptops/hp-635-15-6/4505-3121_7-34661537.html) jer ja vise ne znam sta bi mogao napraviti osim reinstal win, dodavanje rama il nesto drugo u tom stilu. Problem je u tome sto je on prevec spor i to od prvih dana no sada prelazi svaku granicu. U vlasnistvu je mog oca koji nije nesto s tehnologijom pa je tesko mu objasniti. Laptop "steka, zapinje", prevec mu treba za odradit neke opcenite stvari poput otvoriti word i tako to, a o internetu da i ne pricam, za sto je najvise i kupljen. Izgleda da mu je procesor preopterecen, ja kolko znam i kuzim oko pc-eva on nije slozen kak se spada oko nekih dijelova pa bih vas zamolio oko pomoci cim brze tim bolje :)

 

Usput sve najbolje u novoj godini ;)

Potpis
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko HP 635 laptopa
MC_Regular kaže...

Dragi Bug-ovci zamolio bih Vas za savijet bilo kakvi u vezi gore navedenog laptopa (http://www.cnet.com/laptops/hp-635-15-6/4505-3121_7-34661537.html) jer ja vise ne znam sta bi mogao napraviti osim reinstal win, dodavanje rama il nesto drugo u tom stilu. Problem je u tome sto je on prevec spor i to od prvih dana no sada prelazi svaku granicu. U vlasnistvu je mog oca koji nije nesto s tehnologijom pa je tesko mu objasniti. Laptop "steka, zapinje", prevec mu treba za odradit neke opcenite stvari poput otvoriti word i tako to, a o internetu da i ne pricam, za sto je najvise i kupljen. Izgleda da mu je procesor preopterecen, ja kolko znam i kuzim oko pc-eva on nije slozen kak se spada oko nekih dijelova pa bih vas zamolio oko pomoci cim brze tim bolje :)

 

Usput sve najbolje u novoj godini ;)

Skni HD TUNE i poskreniraj disk mislim da je do toga.

 

I svakako reinstall windows potom skinut speed fan te vidjet kakve su temp.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 1:02 (Mezethys).
14 godina
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Jesu li Windowsi čisti od virusa i ažurirani? Jesu li na laptop instalirane zadnje verzije upravljačkih programa?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko HP 635 laptopa
Mezethys kaže...
MC_Regular kaže...

Dragi Bug-ovci zamolio bih Vas za savijet bilo kakvi u vezi gore navedenog laptopa (http://www.cnet.com/laptops/hp-635-15-6/4505-3121_7-34661537.html) jer ja vise ne znam sta bi mogao napraviti osim reinstal win, dodavanje rama il nesto drugo u tom stilu. Problem je u tome sto je on prevec spor i to od prvih dana no sada prelazi svaku granicu. U vlasnistvu je mog oca koji nije nesto s tehnologijom pa je tesko mu objasniti. Laptop "steka, zapinje", prevec mu treba za odradit neke opcenite stvari poput otvoriti word i tako to, a o internetu da i ne pricam, za sto je najvise i kupljen. Izgleda da mu je procesor preopterecen, ja kolko znam i kuzim oko pc-eva on nije slozen kak se spada oko nekih dijelova pa bih vas zamolio oko pomoci cim brze tim bolje :)

 

Usput sve najbolje u novoj godini ;)

Skni HD TUNE i poskreniraj disk mislim da je do toga.

 

I svakako reinstall windows potom skinut speed fan te vidjet kakve su temp.

A probati i to dakako pa vidjet, ali win bi zadnji dirao radi datoteka i toga. Koliko bi me doslo da se stavi to orginal?

softwaremaniac kaže...

Jesu li Windowsi čisti od virusa i ažurirani? Jesu li na laptop instalirane zadnje verzije upravljačkih programa?

Od virusa bi trebali biti cisti jer smo to gledali prije pola mjeseca, a za ove u.p. moram vidjeti

 

 

Laptop ima instaliran 64 bitni win7, a ima 2 GB rama, jel bi se moglo mozda dodati jos 2 GB? Da nije do toga?

Potpis
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem oko HP 635 laptopa
MC_Regular kaže...
Mezethys kaže...
MC_Regular kaže...

Dragi Bug-ovci zamolio bih Vas za savijet bilo kakvi u vezi gore navedenog laptopa (http://www.cnet.com/laptops/hp-635-15-6/4505-3121_7-34661537.html) jer ja vise ne znam sta bi mogao napraviti osim reinstal win, dodavanje rama il nesto drugo u tom stilu. Problem je u tome sto je on prevec spor i to od prvih dana no sada prelazi svaku granicu. U vlasnistvu je mog oca koji nije nesto s tehnologijom pa je tesko mu objasniti. Laptop "steka, zapinje", prevec mu treba za odradit neke opcenite stvari poput otvoriti word i tako to, a o internetu da i ne pricam, za sto je najvise i kupljen. Izgleda da mu je procesor preopterecen, ja kolko znam i kuzim oko pc-eva on nije slozen kak se spada oko nekih dijelova pa bih vas zamolio oko pomoci cim brze tim bolje :)

 

Usput sve najbolje u novoj godini ;)

Skni HD TUNE i poskreniraj disk mislim da je do toga.

 

I svakako reinstall windows potom skinut speed fan te vidjet kakve su temp.

A probati i to dakako pa vidjet, ali win bi zadnji dirao radi datoteka i toga. Koliko bi me doslo da se stavi to orginal?

softwaremaniac kaže...

Jesu li Windowsi čisti od virusa i ažurirani? Jesu li na laptop instalirane zadnje verzije upravljačkih programa?

Od virusa bi trebali biti cisti jer smo to gledali prije pola mjeseca, a za ove u.p. moram vidjeti

 

 

Laptop ima instaliran 64 bitni win7, a ima 2 GB rama, jel bi se moglo mozda dodati jos 2 GB? Da nije do toga?

Kada poskeniras s hd tune-om javi rezultate.Ako ti je bitno da winsi ostaju onda ukloni nepotrebne programe i pocisti smece sa cc cleanrom.2gb je cisto dosta za osnovne radnje neki ljudi cak i igraju s 2GB pa u tome sigurno nije problem.Znaci moglo bi bit do hard diska,pregirjavanja,i wins-a punih smecem.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Komp se svako malo cisti sa cc-om i svi nepotrebni programi su maknuti, prvo budem vidio temperature i skenirat sa hd tuneom pa vam javim

Potpis
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Komp se svako malo cisti sa cc-om i svi nepotrebni programi su maknuti, prvo budem vidio temperature i skenirat sa hd tuneom pa vam javim

Potpis
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Evo javljam se sa novostima oko hd tunea, tu su i slike ako ih ocita :) Dodao sam i 1 iz taska i primjetio sam da se vrti dosta procesa, koje se ne usudim dirati a kamoli zaustavljati jer neam blage veze za sta su i od cega. Komp koristi stalno oko 800 - 1000+ MB, a proc mu se nikako ne moze smiriti, stalno skace.

Laptop sam senirao i avastom koji nije nasao nista, sto mi je i drago, ali prije 1 i pol-2 mjeseca bilo je problema sa win32 (ostatak imena se ne sijecam) virusom (bar mi je frend reko da je) i to je otkriveno dok se restartal i kasnije sam to uspio maknuti s avastom, tj. izbrisati. Da nije mozda do toga problem??

 

 

I da, instalirano je sve zadnje vezano za laptop, trazio sam po stranicama od HP-a i svi se datumi slazu (od zadnjih updatea)

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 21:47 (MC_Regular).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem oko HP 635 laptopa
MC_Regular kaže...

Evo javljam se sa novostima oko hd tunea, tu su i slike ako ih ocita :) Dodao sam i 1 iz taska i primjetio sam da se vrti dosta procesa, koje se ne usudim dirati a kamoli zaustavljati jer neam blage veze za sta su i od cega. Komp koristi stalno oko 800 - 1000+ MB, a proc mu se nikako ne moze smiriti, stalno skace.

Laptop sam senirao i avastom koji nije nasao nista, sto mi je i drago, ali prije 1 i pol-2 mjeseca bilo je problema sa win32 (ostatak imena se ne sijecam) virusom (bar mi je frend reko da je) i to je otkriveno dok se restartal i kasnije sam to uspio maknuti s avastom, tj. izbrisati. Da nije mozda do toga problem??

 

 

I da, instalirano je sve zadnje vezano za laptop, trazio sam po stranicama od HP-a i svi se datumi slazu (od zadnjih updatea)

Možeš još skenirati Malwarebytesom da budemo sigurni i postaj sliku procesa iz Task Managera da vidimo o kojim je procesima riječ.

11 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Napravi ovo sta ti je kolega rekao i svakako nam jos temperature pokazi :)

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem oko HP 635 laptopa

Evo neki update: nesto sam napravio iako neznam ni sam sta tako da malo manje steka, ali je i dalje problem.

Zaboravio sam na temperature , a pokusat cu starog nagovoriti da ga odnese na ciscenje jer se ja ne usudim prckat bas po laptopu sto se toga tice jer mozda je i zakrcen prasinom pa ...  I moram ga nabrkat da mu usput dodaju jos 2 GB rama jer mi nekako premalo izgleda dok gledam po tasku. Sljedeci put zalijepim slike s procesima i od temperatura.

 

novi update: malware nije nasel nist tokom skeniranja od 1h i 20 minuta. Temperature su u granicama normale: HD oko 35 C, okolna oko 35 C, jedino su CPU i GPU od 45-50 C, sto je isto normala.

Uslikal sam vam i servise i procese iz taska

Potpis
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 20:22 (MC_Regular).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice