Pregrihavanje laptopa lenovo

poruka: 31
|
čitano: 6.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

Prije 2 mjesseca kupila sam novi laptop Lenovo Ideapad G500 59-390517, na njemu je original windows 8 instalirana. Konstantno se pregrijava kada je otvoreno više prozora ili kada duže vremena nešto radim na njemu. Koristim ga samo u svrhu pisanja kojekakvih tekstova za faks i za surfanje (youtube, facebook, mail i slično). Ugrije se cijel lijeva strana tipkovnice da jedva ruku možeš od topline na njemu držati. A kada se pregrije onda se ugasi i nemože se upaliti sat vremena. Kako je laptop nov mislim da se to baš nebi smjelo događati. Ako ima netko neki pametan savjet neka pomogne dok ga ne stignem odnijet na servis. Hvala {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
Tinci15 kaže...

Prije 2 mjesseca kupila sam novi laptop Lenovo Ideapad G500 59-390517, na njemu je original windows 8 instalirana. Konstantno se pregrijava kada je otvoreno više prozora ili kada duže vremena nešto radim na njemu. Koristim ga samo u svrhu pisanja kojekakvih tekstova za faks i za surfanje (youtube, facebook, mail i slično). Ugrije se cijel lijeva strana tipkovnice da jedva ruku možeš od topline na njemu držati. A kada se pregrije onda se ugasi i nemože se upaliti sat vremena. Kako je laptop nov mislim da se to baš nebi smjelo događati. Ako ima netko neki pametan savjet neka pomogne dok ga ne stignem odnijet na servis. Hvala {#}

Nosi sto prije na servis do tad neki cooling pad.

 

Jel ocito nesto ne stima.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2013 15:06 (Mezethys).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa

čini mi se d uopće ne ispuhuje zrak iz njega. i od kako sam ga kupila nešto prekida u jednom utoru za usb. malo ga prihvati malo ne

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
Tinci15 kaže...

čini mi se d uopće ne ispuhuje zrak iz njega. i od kako sam ga kupila nešto prekida u jednom utoru za usb. malo ga prihvati malo ne

Moze bit da stvarno vent ne radi to sto prije bi trebala odnjet na servis jel ako ovako nastavit nece dugo.Najbolje bi bilo ugasit ga i cekat sad da prode nova i odnjet da oni pogledaju.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

nazalost nece moc na servis do 7 mjeseca :/ jer kolko su ovi u servisu brzi to nece bit tako skoro gotovo a meni laptop treba svaki dan za faks..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Kad crkne onda ces moc bez njega... daj to sad odma iza n.g. a dok ga srede snadji se...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Tinci15 kaže...

nazalost nece moc na servis do 7 mjeseca :/ jer kolko su ovi u servisu brzi to nece bit tako skoro gotovo a meni laptop treba svaki dan za faks..

 

Do 7 mj ce crknut tri puta komp crkne kad se pregrijava a laptop tek.U servisu nisu bas glupi pa sumnjam da ce ti oni to primit u 7 mj.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Tinci15

 

- Laptop je potrebno čim prije dati u servis.

- Može se probat naći neki dogovor da se dobije zamjenski laptop, dok ovaj ne dođe s popravka,

  nisam baš siguran da budu pristali na ovako nešto, ali vrijedi pitati.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ----------
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Odnijela sam laptop na servis, promijenili su sve potrebno sta su uocili da nije u redu i svejedno se pregrijava. Postoji li mogucnost da je to zbog Windows 8?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Tinci15 kaže...

Odnijela sam laptop na servis, promijenili su sve potrebno sta su uocili da nije u redu i svejedno se pregrijava. Postoji li mogucnost da je to zbog Windows 8?

Dal ga koristis na stolu ili u krevetu/na jastuku/poplunu ili nekakvoj deci?

Dell Precision M6600
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo

na stolu

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Tinci15 kaže...

na stolu

 

Nema se kaj na tom laptopu pregrijavat da se ugasi na tak dugo, jesi popratila temperature? I jesi sigurna da se ventilator vrti? Nekak iskreno sumnjam da su na servisu ikaj napravili ak ponovno dolazi do grijanja...

Dell Precision M6600
16 godina
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
darkydark kaže...
Tinci15 kaže...

na stolu

 

Nema se kaj na tom laptopu pregrijavat da se ugasi na tak dugo, jesi popratila temperature? I jesi sigurna da se ventilator vrti? Nekak iskreno sumnjam da su na servisu ikaj napravili ak ponovno dolazi do grijanja...

Upravo tako.

Tinci, koji je servis bio u pitanju?

10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo
pise da su mijenjali ventilator. obicno se pregrije kad igram neku najobicniju igru na njemu tipa farmville preko facebooka. na naljepnici koju su mi stavili na laptop pise zel-cos. temperatura nakon sta sam ga upalila ponovno nakon nekih 10 minuta bila je na 118 C
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 16:09 (Tinci15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

 evo ovako se sada krecu kada je otvoren samo word i internet

temp. temp.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 16:15 (Tinci15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Katastrofa, nosi im natrag i reci im da to slože jer ne valja i očito ga nisu ni pipnuli. Oštra budi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

ne znam sta su radili sta nisu, odnijela sam ga k ovima u technomarket gdje je kupljen, a oni su ga dalje proslijedili k njima. bio je dobra 3 tjedna kod njih pa su ga imali lijepog vremena pregledat i dovest u red -.-  je li pametno maknut 8 i stavt windows 7 na njega...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Daj još otvori task manager i pogledaj koliki je CPU usage dok ništa ne radiš. Da ga slučajno nešto ne zakucava na 100% cijelo vrijeme. A što se tiče Windowsa, te temperature ne mogu biti zbog OS-a. Bar ja za takav slučaj nisam čuo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

evo sada je bilo sve zatvoreno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Nisam to mislio, već na task manager... Desna tipka na taskbar i odaberi task manager i pogledaj kako se kreće CPU usage kako je označeno na slici zaokruženo crvenim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

aha aha

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Da li se uopće vrti vent u njemu, ispod njega je pa možeš i vidjeti, a i čuti se mora, pogotovo kod tih temperatura koje su kod tebe. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo

cuje se da vrti i ispuhuje zrak za razliku od prije nego sta je bio na servisu. sve mi se cini da ga je najbolje bacit sa 10 kata zgrade

13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Ma nećeš ga baciti :) Nosi im ga natrag i reci im da laptop nije složen i da se još uvijek pregrijava. Ako su ga očistili i složili vent nije mi jasno kako se pregrijava... Kao da nema uopće termalne paste na procesoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

neznam ali ima cudan miris kad se pregrije. nije kao da se nesto pali ili kao da pregori nego neznam kako taj miris opisat. mozda te paste ima premalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Nemoj ga uopće više paliti ako je tako nego im ga nosi natrag, druge nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Tinci15 kaže...

neznam ali ima cudan miris kad se pregrije. nije kao da se nesto pali ili kao da pregori nego neznam kako taj miris opisat. mozda te paste ima premalo.

Ili hladnjak (toplovodna cijev) neispravan ili ne nasjeda kak spada, bilo zbog toga da nisu stavili pastu ili su stavili pastu tam kam treba ici thermal pad. Miris je "žnjarenja" plastike, jer s obzirom do kojih temperatura procesor ide "kuri" se i okolna plastika. Laptop je sasvim ok i ne zasluzuje bacanje s 10og kata, serviseri koji ne obavjljaju svoj posel adekvatno zasluzuju da ih se baci, postoji velka vjerojatnost da nisu apsolutno nist napravili, nego ti ga samo vratili natrag.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 17:24 (darkydark).
10 godina
neaktivan
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

nije radil niti desni usb port pa su ga promijenili, sad u njihovu lijenost ili kako god da to nazovem ne ulazim ali nije u redu da dobijem laptop natrag s problemom koji se i dalje pojavljuje, ne toliko cesto kao prije ali svejedno je tu

 

postoji li mogucnost da ako ga ne posaljem na njihov servis nego ga odnesem npr privatno kod covjeka koji mi to moze provjerit jer se time bavi da se nedaj boze jos nesto smrda da skuze da je otvaran ili sta god vec pa da gubim garanciju onda ? (tako sam barem cula)

 

i usput se ispricavam sta toliko gnjavim oko tog laptopa jer stvarno se ne kuzim previse u ono sta je u njemu i kako to rijesit jer nikad mi se nije dogodilo da me nesto toliko nervira a novo je. imala sam staru kantu od kompa koja je bila stara sigurno 8-9 godina i nikada nije bilo problema s njim tu i tamo ocistit od virusa i promijenit windowse zbog stekanja sve je bilo uredu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 17:51 (Tinci15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrihavanje laptopa lenovo
Tinci15 kaže...

 

postoji li mogucnost da ako ga ne posaljem na njihov servis nego ga odnesem npr privatno kod covjeka koji mi to moze provjerit jer se time bavi da se nedaj boze jos nesto smrda da skuze da je otvaran ili sta god vec pa da gubim garanciju onda ? (tako sam barem cula)

 

 

Dobro si čula, ako skuže da ga je netko drugi otvarao gubiš garanciju. Zato i postoji službeni servis koji pokriva kvarove u jamstvenom roku.

14 godina
offline
Pregrihavanje laptopa lenovo

Imam isti proc pa znam da ne gledaš te package temperature.

 

Hajde skini AIDA64 pa da vidimo temperature.

 

Inače preferiraj ga držati u power opcijama na balanced on će sam prebaciti na high performance kada će trebati.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice