Mini note 2140

poruka: 34
|
čitano: 8.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

opozdrav svima!!

wuhu 200. bug izašao..

srEtno m bilo...

Da ne duljim.. zaintrigiran s onih 200 kn popusta za lap odlucih "uvalit" majci svoj 8.9 aao i ubrat si neki 10,1 netbook(nadam se da me psion nece tužit za korištenje imena hh)

 

i sad me zanima dali itko ima taj 2140 je mi se tipkovnica cini zakon.. i sad citam po netu da je rezolucija  u banani jer netko od vas ima iskustva s njim ak ima slobodno komentirajte taj lap....?

drugo sto bi onda bilo bolje mini note ili onaj acer10,1

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 19:08 (Joco).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
Joco kaže...

opozdrav svima!!

wuhu 200. bug izašao..

srtno m bilo...

Da ne duljim.. zaintrigiran s onih 200 kn popusta za lap odlucih "uvalit" majci svoj 8.9 aao i ubrat si neki 10,1 netbook(nadam se da me psion nece tužit za korištenje imena hh)

 

i sad me zanima dali itko ima taj 2140 je mi se tipkovnica cini zakon.. i sad citam po netu da je rezolucija  u banani jer netko od vas ima iskustva s njim ak ima slobodno komentirajte taj lap....?

drugo sto bi onda bilo bolje mini note ili onaj acer10,1

Osim sto je znatno skuplji od netbook kompanije...

ovaj ti je najbolji ako ti nije stvar novca...

izrada vrlo kvalitetna

tipkovnica...pa eto bolja je nego npr. na s10e ali opet ali ipak nije puna ali mislim da je bolja nego na bilo kojem netbooku

uhm neznam sta da vise kazem

imas netbook znas kakve su performanse...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

da! sto se tice3 performansi zadovoljan sam netbookom.. al zaista je velika razlika 10.1 nasprem 8.9 onak vjerojatno bi mi bila i razlika sa 10 na 11 al :) zaniamm me bas to sto je REZOLUCIJA  SOMA NESTO PUTA 576 A NE 600 KO NA OSTALIMA TAK DA SE DVOUMIM IZMEDJU NJEGA I ACERA 10,1..

DA VIDJEH TIPKOVNICU NA STARIJEM MODELU ISSS 92% VELICINE NORMALNOG WAO.. BAS SE MOZE UGODNO PISAT..

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

inače, ako sam dobro shvatio poantu akcije, taj kupon iz bug-a se odnosi na ona računala koja vip ima u svojoj ponudi...

 

 

a mislim da 2140 nemaju.

 

inače, ako ti netbook kao takav treba, onda ga kupi. ali, ako ga kupuješ samo zato što je hit - bježi što dalje od bilo čega što je manje od 13 inča. sve su ti to premale rezolucije, i nekakav ozbiljniji, dugotrajniji rad na nejmu možeš zaboraviti, ako su ti oči mile...

 

 

p.s. - ako ti pak netbook treba, i planiraš na njemu koristiti mobilni internet, onda si radije kupi neki oh ovih novijih acera, koji imaju slot za sim karticu (tako da možeš iskoristiti onu koji si dobio za kupon iz bug-a, jel :) ), i ubaci si još gigu rama u njega i eto ti...

 

ok, priznajem, hp ima bolje kućište i tipkovnicu...ali, valjda sam znaš što su ti prioriteti.

Silence! I Kill You...
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2009 19:35 (no name).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
no name kaže...

inače, ako sam dobro shvatio poantu akcije, taj kupon iz bug-a se odnosi na ona računala koja vip ima u svojoj ponudi...

 

 

a mislim da 2140 nemaju.

 

inače, ako ti netbook kao takav treba, onda ga kupi. ali, ako ga kupuješ samo zato što je hit - bježi što dalje od bilo čega što je manje od 13 inča. sve su ti to premale rezolucije, i nekakav ozbiljniji, dugotrajniji rad na nejmu možeš zaboraviti, ako su ti oči mile...

 

 

p.s. - ako ti pak netbook treba, i planiraš na njemu koristiti mobilni internet, onda si radije kupi neki oh ovih novijih acera, koji imaju slot za sim karticu (tako da možeš iskoristiti onu koji si dobio za kupon iz bug-a, jel :) ), i ubaci si još gigu rama u njega i eto ti...

 

ok, priznajem, hp ima bolje kućište i tipkovnicu...ali, valjda sam znaš što su ti prioriteti.

Nema smisla uzimat sa ugrađenim 3g modemom zato sto su cijene apsurd...to meni vise i nije netbook (mislim tu je ideja da su svima priustivi) nego za te pare mozes uzet kakav slabiji laptop...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
16 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

pa, ako ćemo realno gledati, ni 2140 ne spada pod "svima prisuštive". mislim da je ta generacija otišla u zaborav zajedno sa pojavom prvih 10" modela. jer, već se i za oko 3000 može uzeti neki slabiji laptop.

 

zato je bitno pitanje što ti treba. a mislim da nekome tko si uzima netbook zbog toga što mu treba nešto takvo ultra prijenosno, bitna stavka postaje da li će si jedan (od ionako malo) usb portova potrošiti na to ili na nešto korisnije. a isto tako, meni je i ljepša varijanta kad ništa ne strši iz te kutije šibica, osim onoga što mora.

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

rekoh vec imam netbook i to 8.9 aao..uvalio bi ga staroj a ona bi mi uzela 2140 i imaju ga u ponudi jedino neznam dali cu uzet njega ili 10,1 aao..

brine me ta 576 rezolucija pa pitam jer ima tko ga?

 

 

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
// Ovako, moje mišlenje: Acer Aspire One D150-1B u verziji sa 6-ćelijskom baterijom ocijenjen kao „Best Buy" netbook model u travanjskom broju (04/2009) časopisa Bug, je BOLJI od HP MiniNote 2140, a evo i zakaj: prvo, baterija mu drži skoro 8 sati !!!, drugo: bolja rezolucija, treće: jači i brži procesor i četvrto: jednostavna mogućnost nadogradnje npr. memorije. Mislim da se tu nema kaj razmišljat. I još šećer na kraju, još je i jeftinejši od HP-a. Pametnom dosta, a budali džabe dalje razlagat detalje.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
15 godina
offline
RE: Mini note 2140

Ja sam dobio taj HP Mini 2140, pa evo nesto od mene:

 

- tipkovnica je zaista mrak. Samo malo, malo zaostaje po ergonomiji za tipkovnicom normalnog laptopa. Nisam isprobao neke druge netbookove da usporedim, ali vec onako vizualno je puno veca nego kod ostalih netbookova

- preformanse su sasvim OK. Verzija koju ja imam je sa 2GB RAM-a, pa to treba uzeti u obzir (obicno je 1GB RAM)

- verzija koju imam dolazi sa predinstaliranom Vistom Business i mogu reci da sasvim lijepo radi. Ocekivao sam da ce to biti puno losije, ali ostao sam ugodno iznenadjen. Naravno da ne radi sa Vistom kao moj desktop, ali za tu konfiguraciju sasvim dobro. Jedino je primjetno dosta sporo bootanje samog OS-a. Uz njega se dobije i opcija downgradea na Win XP

- za potrebe netbooka jako veliki HD (160GB). Bilo mjesta da si slozim i Linux particiju, a ionako bas na netbook neces trpati hrpe filmova i slika

- baterija pristojna. Imam onu 3-cell, pa ne traje bas prebajno dugo. Ali sasvim dosta

 

Mane:

- zaista losa rezolucija. Morat ces se poprilicno nascrollat. Nije zbog rezolucije losa slika (dobra je) nego je premala rezolucija, pa na ekran stane jako malo i moras puno scrolat. HP je rekao da ce ponuditi i ekrane vece rezolucije, ali mislim da jos uvijek nisu u ponudi

- grijanje. Za nesto na Atom procesoru bi ocekivao da je dosta hladno, ali primjecujem da se dosta grije i ventilator poceso huci. Nisam probao druge netbooke kao sto sam rekao da usporedim, ali cini mi se da se grije vise i od mog privatnog i od poslovnog laptopa (obicni laptopi)

- wireless mi se cini da nema preveliki domet. Osjetno slabiji domet od gore navedena 2 laptopa

 

Ako imas jos pitanja slobodno pitaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 9:58 (Mauro).
15 godina
protjeran
offline
RE: Mini note 2140

napomenuo bih ti da JEDINO ON ima express card utor,a to je -bar meni-jako bitno za proširivost... bežični mobilni net,razni portovi,firewire itd,sve to možeš preko ekspress carda dodati

Z
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
// da ali zato ima samo 2 USB-a, dok Acer ima 3 komada. Ja ću si uzet Acer-a, i onda će mi to izgledat ovako: vrhunski potpuno novi netbook s oriđiđi WinXP, 691kn i iduća 24 mjeseca po 150kn s tim da imam svaki mjesec 3GB za surfat, što je meni osobno sasvim dovoljno (fejs, email, njuskalo, i naravno BUG). Znači u iduće 2 godine VIP će od mene dobit 4.291,00 kn a ja dobijem zaista vrhunski uređaj i iduće dvije godine internet bilo kada bilo gdje...
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

ej jabuka mislim da taj acer koji spominjes nema 6cell bateriju vec 3cell ogle dobro oni su sam napisali da averzija sa 6 cell dobila nagraadu od buga..

 

kazem jako se dvoumim..

s jedne strane super tipkovnia s druge bolji proc vise usb vecaa rezolucija..

mislim da cu ipak ubrat minija

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
// Malo bolje pogledaj ponudu u VIP centru. Naime, oni imaju 2 slična Acer-a, jedan (stari model) s manjim ekranom, i lošijom baterijom, i ovaj novi model koji je i izabran za Best Buy. Ja uzimam ovaj novi model. Ali ako baš hoćeš šminku nije ni HP loš, mislim, nisu to sada tako ogromne razlike, ja ti jedino kažem da se ovaj acer više isplati, al dobro... sve je na kraju stvar ukusa... Samo što ja mislim da se takvi uređaji nebi trebali kupovati prema boji i sl. To da moja cura kupuje, ona bi rekla da nevalja ni jedan, nego joj je najbolji onaj ROZA EEE od Asus-a.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
Joco kaže...

ej jabuka mislim da taj acer koji spominjes nema 6cell bateriju vec 3cell ogle dobro oni su sam napisali da averzija sa 6 cell dobila nagraadu od buga..

 

kazem jako se dvoumim..

s jedne strane super tipkovnia s druge bolji proc vise usb vecaa rezolucija..

mislim da cu ipak ubrat minija

Da ti pomognem oko dvoumljenja

tu bi ti najveci faktor trebala biti cijena...

Ako si mozes kupit HP-a i nije ti zao novca kupi...pokajat se svakako neces

ali meni je logicnije da si uzmes acera jer kosta manje a nevjerujem da ce tebi biti velika razlika...

Meni se HP sviđa uglavnom radi brušenog aluminiija i tipkovnice...

Ali HP je svakako kvalitetniji netbook,sad koliko je cijena tebi utjecajan faktor...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
// Upravo sam ti pokušao objasniti da različiti ljudi kupuju prema različitim kriterijama, vidiš, tebi je važno da piše na specifikaciji da je on od brušenog aluminija i te gluposti, ok. MENI je važan procesor, mogućnost nadogradnje memorije, dobra rezolucija, zagrijavanje uređaja, trajanje baterije i tome slično, znači preformanse. A od kojeg je materijala i koje je boje, to me manje boli.
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
jabuka555 kaže...
// Upravo sam ti pokušao objasniti da različiti ljudi kupuju prema različitim kriterijama, vidiš, tebi je važno da piše na specifikaciji da je on od brušenog aluminija i te gluposti, ok. MENI je važan procesor, mogućnost nadogradnje memorije, dobra rezolucija, zagrijavanje uređaja, trajanje baterije i tome slično, znači preformanse. A od kojeg je materijala i koje je boje, to me manje boli.

Pa ok,ja trazim dobar design a nebi rekao da je 2140 imalo losiji od D150,jedino baterija a mozes i za njega uzet 6-cell... imas onda malo vise od 7 sati baterije...

Ja gledma da je kvalitetna izrada i dobar design

Procesor je koliko ja znam isti,memorija vamo ima 2GB...rezolucija je minus svakako,zagrijavanje nebi trebalo biti problem pretjeran ako je na dobroj povrsini,baterija rekao sam uzmes 6-cell i isto skoro...

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

jabuka stvarno pogle bolje! kod starijeg 8,9 modela je 6cell baterija.. kod noviejg 10,1 je 3 cell citaj specifikacije ne dole kaj pise o bug nagradi.. pa nije velika razlika ak kupujem preko vipa... a sto se tice izrade daleko je bolja na hp-u(inace i on se može nadogradit s jos jednom gigom.. rama)

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
Joco kaže...

jabuka stvarno pogle bolje! kod starijeg 8,9 modela je 6cell baterija.. kod noviejg 10,1 je 3 cell citaj specifikacije ne dole kaj pise o bug nagradi.. pa nije velika razlika ak kupujem preko vipa... a sto se tice izrade daleko je bolja na hp-u(inace i on se može nadogradit s jos jednom gigom.. rama)

ako imas novac i nije ti zao...a vazna ti je kvaliteta

izvoli...

 

"Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek."
16 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

jabuka, baljezgaš.

plavi 150 ti dolazi standardno sa 3-ćelijskom baterijom.

a druga stvar, kao da je bitna činejnica imao on jedan Gb rama s mogućnošću proširenja, ili došao odmah sa 2 GB?

procesori su im ionako više-manje identični.

Silence! I Kill You...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

Imao priliku koristiti sva tri netbooka.   Kupio HP-a.

Only God (& mod) can judge me
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

ej core daj reci kakva je rezolucija.. mislim jel ugodno radit il je zajebancija sa skrolanju..

bas sam jucer citao recenzije u starom bugu..(cudno mi sto nisu osvrnuli na rezoluciju..?)

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 11:26 (Joco).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mini note 2140

Kad dodjem kuci lupit cu ti printscreen ovog foruma, pa vidi kako izgleda

15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

to jes... hvala Mauro..

 

oj i daj mi reci kakav je zvuk jer na aceru je banana..

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 13:28 (Joco).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mini note 2140
Joco kaže...

ej core daj reci kakva je rezolucija.. mislim jel ugodno radit il je zajebancija sa skrolanju..

bas sam jucer citao recenzije u starom bugu..(cudno mi sto nisu osvrnuli na rezoluciju..?)

Ma sasvim je ugodno radit, ne smeta rezolucija, tj nema nikakve razilke između nje i x600 na aceru...

Scrolanja uopće nije iritantno i taj dio je sasvim ok. Sve je proporcionalno. Još sam stavio taskbar na auto hide tako da se još dobije malo na prostoru.

Tako da velim, to s rezolucijom uopće nije vrijedno spomena, budeš vidio.

 

ss

 

Only God (& mod) can judge me
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 15:31 (Core2Duo2).
16 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

Ma 1024x600 je dovoljna za surfanje...

 

BTW, možda bi Google Chrome bio pogodniji za malu rezoluciju jer browserov interface zauzima manje ekrana od Firefoxa.

Ili stavi Fission addon za FF i makni statusbar Osmijeh

To doubt, to discredit !!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

evo bas sad i busa surfan na vipu viva la bug..offtopic

 

da definitivno cu uzet minija sam ga treba nac.. cekam taj print screen i alles gut

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mini note 2140

Evo screenshot Bug naslovnice i ovog threada, pa da vidis koliko toga stane na screen

15 godina
offline
RE: Mini note 2140

A evo ti i Vista Expirience Index, pa da i to vidis:

15 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

hvala mauro! zaista ni tak loše!!!! fora mi ovo s iindeksom hehehehehhe 3d graphics :)

zakleti amdowac! zeli propast svim megalomanskim kompanijama!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mini note 2140

Kolike su uopće performanse tog HP minija (i ostalih netbooka u toj klasi)? Ne zanimaju me igre ali bih možda ponekad volio upaliti Visual Studio i napraviti neku sitnicu, obraditi nešto u Photoshopu i slično. Može li se to ili se treba zadovoljiti surfanjem, chatom, gledanjem fotografija, Wordom?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice