I5 ili dual core?

poruka: 26
|
čitano: 4.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Postovanje,zelio bih Vas zamoliti ,imam u ponudi dva lap top jos uvijek nemam njihovu oznaku ali mi je receno da je jedan i5 a drugi dual core ne znam mu oznaku.Posto se puno ne razumijem ,na koju opciju da idem i5 ili dual core neki.Jos da naglasim da ,u toj i5 konfiguraciji ima 8gb RAM memorije.Komp mi treba,za glazbu,miksanje ,gamer nisam,ali brz racunar mi treba .Sjutra cu znati ,kompletnu konfiguraciju u glavnom je neki PROBOOK hp...

ms
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I5 ili dual core?
i5 naravno
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Razumijo sam i ja to,ali ako su oba dual core ?A drugo,negdje procitah da je i5 dual core,brzi od nekih serija starijih quad core?

ms
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili dual core?
Protrek kaže...

Razumijo sam i ja to,ali ako su oba dual core ?A drugo,negdje procitah da je i5 dual core,brzi od nekih serija starijih quad core?

Ne postoji I5 dual core S1155 serije(svi su quadcore procesori), samo S1156 serije i to dualcore sa HT-om.Koji je tocno model procesora?

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Neki 2450 ,mislim da je ta oznaka.Probelm je sto mi je taj momak samo ukratko poslao,i nemam kompletnu specifikaciju.

ms
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Ne znam ,vjerovatno.Pa me interesuje kakav je,i znam da je cijena tog kompa oko 900evra..

ms
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I5 ili dual core?

  Dobar je za laptop.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?

Radi se o laptopu, dakle 2c/4t je..

--------------------------
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?
?
ms
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?

?

ms
12 godina
protjeran
offline
I5 ili dual core?

Skoro svi i5 procesori za laptop su dual core ali sa hyperthreadingom.

 

2c - dvije jezgre

4t - četiri dretve

 

 

 

 

 

p.s. Mrzim hrvatske verzije. Dretva {#}

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: I5 ili dual core?

 To znači da procesor ima 2 jezgre ali ima Intelovu tehnologiju Hyper Threading. To znači da svaka jezgra može izvoditi dva procesa paralelno, ukupno četiri i to je onda naravno brže nego klasični standardni dual core procesor.

11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

definitivno i5

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

imam na ponudi laptop HP pavillon G7 QH 939 EA AMD dual core  A 4 3300 1,90 hz ,4 gb hdd 500 gb ram (OVO ZADNJE SAM MOZDA POMJESALA) meni treba racunalo koje moze podnijeti igranje i instaliranje vise programa MOZE SAVJET U VEZI OVOG MODELA DA LI DA GA UZMEM 

cokcao
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?
imam na ponudi laptop HP pavillon G7 QH 939 EA AMD dual core A 4 3300 1,90 hz ,4 gb hdd 500 gb ram (OVO ZADNJE SAM MOZDA POMJESALA) meni treba racunalo koje moze podnijeti igranje i instaliranje vise programa MOZE SAVJET U VEZI OVOG MODELA DA LI DA GA UZMEM
cokcao
11 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili dual core?
nickyyyy kaže...

imam na ponudi laptop HP pavillon G7 QH 939 EA AMD dual core  A 4 3300 1,90 hz ,4 gb hdd 500 gb ram (OVO ZADNJE SAM MOZDA POMJESALA) meni treba racunalo koje moze podnijeti igranje i instaliranje vise programa MOZE SAVJET U VEZI OVOG MODELA DA LI DA GA UZMEM 

Cijena?

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?
3600 kn
cokcao
11 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili dual core?
nickyyyy kaže...
3600 kn

Za sto ces koristiti laptop?

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

moze odgovor?????{#}

cokcao
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?

za fakultet ,za posao (sheme za microsoft visio) pinacle studio te za igranje preko interneta

cokcao
11 godina
protjeran
offline
Re: I5 ili dual core?
nickyyyy kaže...

za fakultet ,za posao (sheme za microsoft visio) pinacle studio te za igranje preko interneta

Evo dva bolja od tvojih.

1.

2.

clock2much
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Evo komp mi je stigao.Cpu intel i5 2450m,hdd 750gb,gpu radeon hd 7850,8gb ddr3 1333mhz,17 inch ekran,hp probook.Dal valja,.Cijena:oko 990 eura

ms
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: I5 ili dual core?
Protrek kaže...

Evo komp mi je stigao.Cpu intel i5 2450m,hdd 750gb,gpu radeon hd 7850,8gb ddr3 1333mhz,17 inch ekran,hp probook.Dal valja,.Cijena:oko 990 eura

Moglo je i dosta bolje za tu cifru.

--------------------------
11 godina
neaktivan
offline
I5 ili dual core?

Sigurno,samo sto je ovo bilo u ponudi .Jer sad da ne objasnjavam,ja to nisam kupio za kes nego pakticno dobio.U glavnom ,komp radi odlicno,dosta je brz...Za ove pare je mogao ici i7...

ms
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
I5 ili dual core?

Pa nije loš komp za tu cijenu, dosta ujednačeno snažne komponente, 8 GB RAM, 17,3" ekran... mislim da ne bi moglo baš toliko bolje...

 

Jedini minus je HP i njihova vrlo poznata kvaliteta, trajanje garancije i sofisticirano hlađenje.

/sarcasm off

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice