HP Probook 4530S LW841EA

poruka: 13
|
čitano: 12.924
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

Pozdrav narode,

 

Razmišljam o kupnji laptopa s fondom od oko 4000-4500 kuna. Zanima me mišljenje o ovom HP-ovom laptopu i iskustva kakva je netko imao s njim. Potreban mi je laptop koji neće stvarati probleme u idućih   3 godine, nadam se da se ovaj ne grije pretjerano i da li ima druge nus pojave?

 

I da li preporučujete neki drugi laptop s sličnim karakteristikama? Zahvaljujem

 

 

HP Prijenosno računalo ProBook 4530s LW841EA; Brand: HP; Model: HP ProBook 4530s; PartNo: LW841EA; HP ProBook 4530s, Intel Core i3 2330M 2,20 GHz, 4096 MB, 15,6" 1366x768, SATA 640 GB, Linux, AMD Radeon HD 6490M 1GB, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n,Bluetooth, HDMI 1, USB 2.0 4, 2,51 kg

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

Osobno koristim 4530s - LW843EA, do sada nikakvih problema nemam, tipkovnica je odlicno izvedena, metalizirano kuciste, nije pretjerano tezak i ima anti glare ekran pa ako pozelis i raditi vani na suncu nece biti problema. Jedina razlika između liste spec na netu i prijenosnika kojeg sam dobio pri kupnji je da kupljeni ima usb 3.0 i nema citac otisaka prstiju. Također se uz prijenosnik dobije i torba pa se nemora tu izdvajat neka lova. Mana su:  1 godina garancije ali se lako nadoplati vise, doljnji dio prijenosnika je plastican, ali to i nije toliko bitno i priključci za sluske i mic su sa prednje strane pa ponekad zna smetati. Peikaz na ekranu je solidan, ko i na svakom laptopu tog cjenovnog ranga, uvijanje tipkovnice nije uopce primjetno pri normalnom tipkanju vec se javlja samo pri prijelazu između entera i numerickog djela. Sliku sa temperaturama postavljam u prilogu, a pri igranju gta 4 mi iznosi maximalno kakvih 60-ak stupnjeva.

temperature pri surfaanju i koristenju integrirane intelove grafe temperature pri surfaanju i koristenju integrirane intelove grafe
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP Probook 4530S LW841EA
tomislav91 kaže...

Osobno koristim 4530s - LW843EA, do sada nikakvih problema nemam, tipkovnica je odlicno izvedena, metalizirano kuciste, nije pretjerano tezak i ima anti glare ekran pa ako pozelis i raditi vani na suncu nece biti problema. Jedina razlika između liste spec na netu i prijenosnika kojeg sam dobio pri kupnji je da kupljeni ima usb 3.0 i nema citac otisaka prstiju. Također se uz prijenosnik dobije i torba pa se nemora tu izdvajat neka lova. Mana su:  1 godina garancije ali se lako nadoplati vise, doljnji dio prijenosnika je plastican, ali to i nije toliko bitno i priključci za sluske i mic su sa prednje strane pa ponekad zna smetati. Peikaz na ekranu je solidan, ko i na svakom laptopu tog cjenovnog ranga, uvijanje tipkovnice nije uopce primjetno pri normalnom tipkanju vec se javlja samo pri prijelazu između entera i numerickog djela. Sliku sa temperaturama postavljam u prilogu, a pri igranju gta 4 mi iznosi maximalno kakvih 60-ak stupnjeva.

Ja sam neki dan kupio za firmu u ovoj verziji, vidim da tvoj ima SSD, to je serijski ili naknadno ugrađeno? Inače se posve slažem sa gornjim opisom, meni je anti glare ekran prioritet, model 4530 je u novom Bugu proglašen za "Naš izbor". Mana mu je da je nekako poklopac premekan a i sa zvukom sam dosta razočaran, nije ni blizu pet godina staroj Toshibi i to najjeftinijem modelu kojega imam kod kuće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530S LW841EA

SSD sam ugradio naknadno jer nisam bio naviknut na disk sa 5.4k rpm-a XD, a sto se zvuka tice tu mi je ok ako koristim zvucnike ali sa dosta korekcije u SRS Audio panelu. Inace imam prikopcane kod kuce z5500 pa od tuda onaj moj minus mjestu audio jacka jer mi ponekad smeta kad tipkam, a i bojim se da samo nebi jednom potrgao konektor. Da je on ugrađen iza ili kod desnih usb-ova bilo bi super. Jedino mi nije jasna ova frekvencija ram memorije od 665MHZ-a, ali pretpostavljam da je to tako jer radi u single channelu pa bi se ugradnjom jos jednog modula dobilo ciljanih 1333MHZ-a koji navodno najbolje odgovaraju ovim SB procesorima.

 

13 godina
offline
HP Probook 4530S LW841EA

sta fali onom mom lenovu ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HP Probook 4530S LW841EA
KKristijan kaže...

sta fali onom mom lenovu ?

ovako na prvi pogled nista, ali ja nemogu pricati o njemu posto ga nemam. Vjerojatno je slican ovdje recenziranom, pa provjeri ako te zanima :http://www.pcekspert.com/articles/918.html{#}

14 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

Evo da i ja kao vlasnik kažem par riječi o ovom prijenosniku. 

 

Sama izrada je kvalitetno izvedena, računalo je čvrsto, ne uvija se i ne grije previše. 

Ventilator je malo bučniji ali u granicama normale. 

 

Tipkovnica je odlična, jedna od najboljih na kojoj sam radio, touchpad reagira brzo i nemam problema s njim. (makar miš je miš) 

 

Ekran me nije oduševio. Boje nisu realistične i nekako mi sve previše isijava. Vertikalni kut gledanja je očajan. 

Možda ja nisam naviknut na LED ekrane i mat premaz. Trebalo mi je dva dana da podesim boje i svjetlinu da mi bar nekako odgovara. 

 

Driveri su posebna priča jer u specifikacijama stoji jedno a u računalo su ugrađene druge komponente. Prvenstveno wirless kartica koja nije Ralink nego Atheros i grafička koja je HD 7470M a ne HD 6490M kako piše na stranicama dobavljača. 

Još uvijek imam unknown device iako sam instalirao sve drivere sa HP-ove stranice. 

Mislim da bi dobavljač ipak trebao osigurati točnu specifikaciju računala ako već ne daje cd s driverima. 

 

Bootanje win7x64 je oko 50-sec što je prihvatljivo. Zasad sve radi uglađeno :)

 

Sve u svemu odlično računalo u toj cjenovnoj klasi  (4399) kn ukoliko vas ne smeta antiglare ekran. Svakako preporučujem prije kupovine pogledati da li vam takva vrsta ekrana odgovara. 

 

 

Verzija računala koju imam je ova: 

 

• Procesor: Intel Core i5 2430M 2.40GHz / 3.0GHz (3MB cache) Sandy Bridge
• Zaslon: 15.6" LED HD 1366 x 768, AntiGlare
• Grafički sustav: AMD Radeon HD 6490M 1GB
• Radna memorija: 1x 4GB DDR3 1333MHz (prošiirivo do 8GB)
• Tvrdi disk: 640GB SATA

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

Kako ugraditi SSD u 4530s?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

Maknes bateriju i onda jos jednom pritisnes obje kopce da se otvori straznji poklopac. Imas 4 vijka koja drze hdd, njih skines, maknes onu crnu zastitu, otkopcas hdd, stavis ssd i sve vratis. Sve je full jednostavno, a i najbolje je sta se ne gubi garancija jer nemas nikakvih naljepnica

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HP Probook 4530S LW841EA
tomislav91 kaže...

Maknes bateriju i onda jos jednom pritisnes obje kopce da se otvori straznji poklopac. Imas 4 vijka koja drze hdd, njih skines, maknes onu crnu zastitu, otkopcas hdd, stavis ssd i sve vratis. Sve je full jednostavno, a i najbolje je sta se ne gubi garancija jer nemas nikakvih naljepnica

Kolega pitanje jesi pitao u servisu da li se ne gubi garancija jel da prostiš za svaku sitnicu j... ljude. ako nema naljepnica, ne znači da ne gubiš garanciju. recimo da komp krepa ti odeš u servis a ovi počnu nije vam to standardna konfiguracija, vi ste krivi itd. zato fino odeš u hp servis ili hp partner servis i zamjeniš disk, dobiš potvrdu da je ovlašteni servis ugradio i to je to, bez obzira kolko god ugradnja bila jednostavna . nije se za zezat, pogotovo kod  brand računala, odnosno sa prijenosnicima. Govorim ti iz iskustva mojih kolega koji rade po servisima a i samih prodavača informatičke opreme.

 

lp

Never trust a computer you can't throw out a window.
15 godina
offline
Re: HP Probook 4530S LW841EA

-RAM i HDD ugradnja je kao i dotakanje goriva u automobil, nema veze s gubljenjem garancije, tj ako fizički oštetiš, ne prizna se, ali nema (baš nikakvog) razloga bojati se zbog toga.

-sasvim drugačiji pogeld može imati ovlašteni servis, jer obično žele naplatiti ugradnju.

-često trgovci (kod kupnje) besplatno ugrađuju komponentu , to je tad 'optimalno' rješenje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
HP Probook 4530S LW841EA

imam isti problem sa drajverom za graficku naime u specifikacijama laptopa je pisalo amd radeon 6490m a linux mi je prepoznao grafiku kao 7470m nakon sto sam instalirao win7 dobio sam unknovn device i sada pored te grafike koristim onu intelovu jer nemogu instalirat drajver... nekako sam uspio instalirat drajver ali mi ga je prepoznalo sad kao 6490m pa sad ne znam da li to uopce radi... pozz 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice