Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.260.071
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Ne znam da li ti je MR servis ovlasteni servis ali oni imaju u ZG Radnička cesta 1A, 10000, Zagreb, a taj isti je bio i u Rugvici slao sam im hp probook 4520s davne 2012  ne znam da li jos rade tamo ali mislim da ne.

Piše na stranici SD-e da je u Radničkoj samo prijem robe a u Rugvici servis (i u Splitu, al mislim da mu je to ipak malo predaleko😉) za HP i Acer laptope .

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Bio sam u radnickoj 1a jer u blizini radim, zatvoren je servis tamo, ima samo u Rugvici za HP laptope. Poslao sam mail i dog s njima da posalju kurirsku sluzbu i tako im se dopelja. Bumo vidjeli kaj bu dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozdrav,evo meni su danas iz Links-a javili da backlight bleed/glow nije u toleranciji prozvodaca te su mi odobrili reklamaciju za novi laptop.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
gogica kaže...

Pozdrav,evo meni su danas iz Links-a javili da backlight bleed/glow nije u toleranciji prozvodaca te su mi odobrili reklamaciju za novi laptop.

 Super, meni sutra kupe laptop, pa bumo vidjeli kaj bu rekli.

14 godina
offline
Gaming Laptopi

ja kad sam kupil svoj novi (g)le-novo Y700  2017. isto je imal taj back light bleed, nisam testiral ekran nego sam videl u igri kad bude sve sivo da probija osvjetljenje

meni to tad nije bilo bitno pa nisam reagiral, sad se malo i pojacalo, al u igrama ne smeta

cak je i jedan piksel pri dnu ekrana postal svjetli pa se to vidi na svemu

al nisam ni za to reagiral, previse zivaca ode dok se tam s nekim cinovnikom kaj nema tehnickog znanja moras natezat

zato je bolje da se ak nekaj ne stima, jednostavno lap vrati u roku 15 dana od kupnje uz zamjenu il povrat novca

tuzno je kaj smo selendra di ti nece upalit lap od preko 10 soma kuna da vidis ekran kakav je "jer se gubi garancija"

 

ali ozbiljno, ljudi, ak vam nekaj novo i skupo ne radi kak treba, odma vratit il mjenjat, ne se dat navuc "da to treba u servis", to ponavljaju ko papige, di ces novo u servis, ak novo radi ko novo-dobro, ak ne mjenjaj za novo kaj radi

 

P.S. ko je pital za igranje na bateriji....

sjecam se kak sam probal lap na crysis 3 i krene zacukavat i laggat, ja si mislim koji quratz, kad ono vidim nisam ustekal.... piknem u struju i sve poleti

ako se baterija da izvadit, izvadi ju i igraj na struju™, ak ne onda hebiga, baterija ce se stalno punit i praznit

makar neki laptopi imaju softver od proizvodjaca za power management koji prepoznaje ustekanost u struju i kad je baterija puna vise ju ne puni da ju sacuva, aktivira ju samo kad se isteka iz struje ili nestane struje

i kod igranja na lapu OBAVEZNO aktivirati u windowsima strujni profil HIGH PERFORMANCE i rucno stavit sve na max ak slucajno nije

osobno sam vidio osobu koja je laptop koristila godinama sa predinstaliranim winsima i bilo je na BALANCED pa je sve radilo sporije nego kaj hardver moze

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Laptop je sada na servisu i ako oni potvrde gresku salju ga meni nazad i idem u SD zamjenit za drugi

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ja koristim throttlestop, jer s njim imam potpunu kontrolu, high performance i nije najbolje rjesenje.

 

Sumnjam da ce ti to odobrit , ali valja probat drzim fige.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Zasto ne bi odobrili, nemam ga ni 2 tj. Nedu izac iz ducana dok mi drugi nedaju

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gaming Laptopi

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-dc1059nm-7sb91ea.html trenutno na akciji sta mislite jel se isplati za ove novce? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pa takva mu je sad cijena i ako hoćeš baš Omen nema nešto bolje za te novce. I sam nešto takvo sad tražim. Jedino uskoro su nam veći popusti crni petak itd pa je možda pametno to pričekati... Meni osobno je bolji lenovo u linksu za nešto malo više i hp pavilion jer bih i 17' monitor...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pitanje za znalce.
Postoji li laptop koji je u osnovi modularan i svoju modularnost ne treba preplaćivat nekoliko puta više od uobičajne cijene.
Nužno ne mora bit laptop u pitanju no bitno je da uređaj bude portabilan i posve funkcionalan, dakle laptop je preferirana opcija no otvoren sam i za slična riješenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Kako mislis modularan ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

HP Omen 17, kupljen prije 2 dana. Prije sam imao Lenovo i nije bilo ovog problema. Izgleda kao da su plavi i zuti pixeli ili svjetliji ili veci, ne znam objasniti. Npr. ovo gore plavo BUG FORUM ja vidim sa sitnim vodoravnim linijama. Najvise se vidi na plavoj, zutoj i narancastoj boji. Pokusati cu koju sliku, ali tesko mob moze to reproducirati

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Evo uspio sam uslikati o cemu je rijec. Pogledajte velicinu "kockica" na crvenoj i zelenoj boji, te onda na plavoj. Plava izgleda puno vece i to se vidi u normalnom radu. Da li je to do ekrana bas moj ili su svi takvi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Probaj promjenit rezoluciju , ako mislis da ima gresku u 15dana imas pravo na zamjenu uredaja pa mjenjaj za drugi.Tesko je ovako nesto vidjet , mozes probat instalirat drugi gpu driver.

14 godina
offline
Gaming Laptopi

Rezolucija je max 1920x1080. Bilo je tako i bez drivra cim su win instalirani i isto je nakon najnovijih Nvidia drivera.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Mislim da desktop regulira Intel HD Graphics a ne nvidia

Idi u intel hd control panel i tamo vidi sta se moze

Ja sam povecao brightnes nesto malo jer mi vise odgovara

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Provjeri dal ti je laptop na 60hz ili maksimalan rr

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ima Nexoc njemacka tvrtka , oni proizvode laptope sa intel procesorima koji imaju socket i mogu se mijenjat.Mislim da ima i5 8400 gtx 1060 oko 1200e.

Ima asus gl702zc rx580 i am4 socket 1600x mozes stavit bilo koji ryzen 1gen na amazonu oko 1400e
Koliko znam ima i onaj alienware sa 9900k i 2080 obe komponente idu van nisu zalemljene.
Po meni ne isplativo najbolje sastavit mini itx pc sa zotac mini gpu.
Za jeftine novce se da naci 8750h i 1060 kombinacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
GIavas kaže...

Provjeri dal ti je laptop na 60hz ili maksimalan rr

 Ovaj model ima samo Nvidiu, nema Intela, a na 144 HZ je namjesteno. sve sam probao

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Koji to modela Omen-a imaš, a da nema intel grafiku?

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
T-bone's kaže...

Koji to modela Omen-a imaš, a da nema intel grafiku?

 17-cb0017nm  7SD75EA

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
imaticx kaže...
T-bone's kaže...

Koji to modela Omen-a imaš, a da nema intel grafiku?

 17-cb0017nm  7SD75EA

 Intel® Core™ i5-9300H

 

Imaš intel grafiku + GF1660ti, u windowsima (najvjerovatnije) koristiš Intel grafiku , a kada pokreneš igru GF1660ti, pronađi u postavkama i uključi samo GF za stalno.

Kao što su ti preporučili kolege, pa da vidiš da li će se što promijeniti.

 

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
T-bone's kaže...
imaticx kaže...
T-bone's kaže...

Koji to modela Omen-a imaš, a da nema intel grafiku?

 17-cb0017nm  7SD75EA

 Intel® Core™ i5-9300H

 

Imaš intel grafiku + GF1660ti, u windowsima (najvjerovatnije) koristiš Intel grafiku , a kada pokreneš igru GF1660ti, pronađi u postavkama i uključi samo GF za stalno.

Kao što su ti preporučili kolege, pa da vidiš da li će se što promijeniti.

 

 Cudi me sto je nigdje nema. Instlirao intel graphic drivere sa hp stranice i pise da hardware ne postoji. U device manageru isto nema. Pokrenuo HW Info, samo jedna je tamo Nvidia

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
imaticx kaže...
T-bone's kaže...
imaticx kaže...
T-bone's kaže...

Koji to modela Omen-a imaš, a da nema intel grafiku?

 17-cb0017nm  7SD75EA

 Intel® Core™ i5-9300H

 

Imaš intel grafiku + GF1660ti, u windowsima (najvjerovatnije) koristiš Intel grafiku , a kada pokreneš igru GF1660ti, pronađi u postavkama i uključi samo GF za stalno.

Kao što su ti preporučili kolege, pa da vidiš da li će se što promijeniti.

 

 Cudi me sto je nigdje nema. Instlirao intel graphic drivere sa hp stranice i pise da hardware ne postoji. U device manageru isto nema. Pokrenuo HW Info, samo jedna je tamo Nvidia

 Mislim da jači Omeni (sa grafičkim iznad 1650) ne koriste nvidia Optimus, znači cijelo vrijeme je ekran povezan samo sa diskretnom grafičkom karticom (u tvom slučaju gtx 1660ti) i ne može se prebacit na integriranu grafiku. Vjerojatno zato device manager/HW Info ni ne pokazuje Intel grafiku.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Kod nekih bude isključena intel grafika u Biosu (Lenovo) a možda je tako i tu...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Probao sve, i drivere sa intel stranice (nema hardwera podrzanog), od supporta neke starije drivere na nvidiu, sve isto

 

evo jos par slika

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ako ti išta pomaže, kod mene izgleda ovako:

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
lizard_ago kaže...
Pitanje za znalce.
Postoji li laptop koji je u osnovi modularan i svoju modularnost ne treba preplaćivat nekoliko puta više od uobičajne cijene.
Nužno ne mora bit laptop u pitanju no bitno je da uređaj bude portabilan i posve funkcionalan, dakle laptop je preferirana opcija no otvoren sam i za slična riješenja.

 o tome sam i ja razmisljal, o "laptop replacement-u" ™, o "mini kanti"©®   kak ju ja zovem

u malo kuciste se ubaci sve uz opciju da grafa ide paralelno sa maticnom  - silverstone raven rvz02 kuciste

druga opcija je isto to al vec gotovo, u bugu 322 su to dijelili kao nagradu, msi trident 3 (ima i 2 i mozda i 1)

treca opcija je uzet kvalitetan lap sa dobrim procom i thunderbolt konektorom pa piknut u to vanjsku grafu

Best eGPU Enclosures Reviewed - External GPU Buyer's Guide 2019

eGPU - Eksterna graficka i laptop - PC Ekspert Forum

cetvrta opcija bi bili skupi laptopi koji imaju desktop komponente unutra, stolni proc i grafu koji se mogu mjenjati, al to je veliko, skupo, bucno, grije se....

jednostavno nema zamjene za laptop ili jeftinijeg rjesenja, jedino da se nesto uzme u inozemstvu jer je ipak jeftinije nego kod nas, i moze se donekle "slozit" kaj ide u lap al se kod vecine nemoze posle previse mjenjat ono bitno (cpu i gpu)

https://bestware.com/en/gaming/gaming-laptops

imaticx kaže...

Probao sve, i drivere sa intel stranice (nema hardwera podrzanog), od supporta neke starije drivere na nvidiu, sve isto

 jesi u mogucnosti piknuti ga u vanjski monitor?nebi se to smjelo desavat, ja nisam strucan da ti kazem kaj je to i zasto...

al ak je isto to i na odvojenom monitoru, onda nije do laptopa

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Sta fali laptopu od 10k kn/1300e sa i7 8750h i rtx 2060 velika je vjv. da ce odradit bez problema 2-3 godine (jamstvo) i tad ce ionako vec vrtit igre iz 2023 jedva na medium i trebat ces novi laptop sa ddr5 ramom i PCI-e 6.0.

 

Da sastavljas pc-mini itx takvih performansi i5 8600 2000kn+ rtx 2060 2500kn +monitor sa 144hz 1500kn tu si vec na 6000kn ajmo rec 900e gdje je kuciste 70-100e , napajanje sfx 100e, ram,mbo? Prelazis granicu od 10000kn...Zasto sam naveo bas i5 8600 zbog toga sto je po performansama najblize 8750h.Ako cemo ruku na srce mobilna 2060 je osakacena naspram desktop verzije ali 10-15fpsa ti ne igra ulogu ako ti je bitna mobilnost.Postoji opcija da uzmes taj PC i portable monitor ;Zenscreen,JOHNWILL odmah da kazem G-Story 17" 120hz 1080p TN (cijena sitnica 300e iliti 2000kn) je najbolji ali opet treba ti tipkovnica nema problema ima silikonska za 6e samo ju namotas kao brus papir i piknes u torbu, mis ti svejedno treba imao laptop ili pc...A opet kada gledas ako imas laptop treba ti i ono postolje sa ventilatorima ispod njega da ga hladi.Ako mislis e-GPU  ima hp omen accelerator ,alienware bbq,razer core x sta ti vrijedi kada ti zauzme vec skoro jednako mjesta kao i itx pc sa portable monitorom. (glavobolja)

 

Pa idemo dalje sta ti vrijedi da i mozes izvadit sada 2060 mxm3.0 i ubacit 5700xt mxm3.0 cak i da proizvodac izda BIOS koji to dozovljava i radi , kada ce ti za tjedan dana krepat gpu ili mbo od silne temperature ukoliko ne naprave PL a svakoj grafickoj se to trenutno radi a platio si ju masno (450e) skoro pola laptopa dobro prodajom 2060 te kosta nesto manje a performanse joj osakacene za 5-10-15% , mozda u buducnosti bude tako sa laptopima.

 

 

Na kraju si postavis pitanje : Da li putujem svaki dan , ako da onda uzmi gaming laptop. Ako putujes kad i kad uzmi bolje Mini-itx sa G-story i siliknonskom tipkovnicom sa odabirom drugih komponenta dalo bi se slozit i ispod 10000kn da odere i taj pc i laptop koji sam naveo.

Par razlika na koje treba obratit paznju a nisu tako nevazne 1.za pc i dalje trebas dvije uticnice za sturju a laptop samo jednu.2.Na pc mozes mijenjat komponente ako rikne mbo nije kraj svijeta.3.Komponente u laptopu su osakacene i nisu na razini desktopa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice